Inflacija u Nemačkoj u martu 7, 6 odsto

цена хране

• је начин да се обогате трговачки ланци

glasova: 1 16,7%
  • 'државники лоби' је приватни власних продукције и дистрибуције хране

glasova: 1 16,7%
  • за све су криви САД јер примењују принцип 'кукурузног рата' са Мексиком '70 их година прошлога века

glasova: 0 0,0%
  • мени је све јевтино

glasova: 4 66,7%

• Ukupno glasova
    6

AleksaJ

Elita
Poruka
23.817
https://www.danas.rs/svet/inflacija-u-nemackoj-u-martu-76-odsto/

Inflacija u Nemačkoj u martu je uvećana na 7,6 odsto na godišnjem nivou, što je dosta iznad predviđanja, pokazali su danas objavljeni preliminarni podaci nacionalnog biroa za statistiku.

Rojtersov pul ekonomista u utorak je predvideo da će inflacija u martu dostići 6,7 odsto, preneo je Politiko.

Ekonomski savet nemačke vlade danas je saopštio da bi ova godina mogla da se završi sa inflacijom od 6,1 odsto, što je tri puta više od cilja koji je ranije postavila Evropska centralna banka, dok se za narednu godinu predviđa inflacija od 3,4 procenta.
I u danas objavljenom izveštaju Evropske komisije ukazuje se da nema nagoveštaja o smanjenju inflacije, jer se u svim ekonomskim sektorima u naredna tri meseca očekuje rast cena bez presedana.

Istu procenu danas je dala i predsednica Evropske centralne banke Kristin Lagard, koja je rekla da će zbog rata u Ukrajini u narednim mesecima inflacija nastaviti da raste.

' Због рата у .......цене расту .. нема хране ''

У Немачкој полит еконо сцени се чују само ови гласови .... Медији брује ....

Штедња Штедња Штедња....

Да ли су немци преписали оно што причају Србима ... или је 'жвака' за Србе био само тест балон за цео свет , или бар ЕУ ?

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
https://www.danas.rs/svet/inflacija-u-nemackoj-u-martu-76-odsto/

Inflacija u Nemačkoj u martu je uvećana na 7,6 odsto na godišnjem nivou, što je dosta iznad predviđanja, pokazali su danas objavljeni preliminarni podaci nacionalnog biroa za statistiku.

Rojtersov pul ekonomista u utorak je predvideo da će inflacija u martu dostići 6,7 odsto, preneo je Politiko.

Ekonomski savet nemačke vlade danas je saopštio da bi ova godina mogla da se završi sa inflacijom od 6,1 odsto, što je tri puta više od cilja koji je ranije postavila Evropska centralna banka, dok se za narednu godinu predviđa inflacija od 3,4 procenta.
I u danas objavljenom izveštaju Evropske komisije ukazuje se da nema nagoveštaja o smanjenju inflacije, jer se u svim ekonomskim sektorima u naredna tri meseca očekuje rast cena bez presedana.

Istu procenu danas je dala i predsednica Evropske centralne banke Kristin Lagard, koja je rekla da će zbog rata u Ukrajini u narednim mesecima inflacija nastaviti da raste.

' Због рата у .......цене расту .. нема хране ''

У Немачкој полит еконо сцени се чују само ови гласови .... Медији брује ....

Штедња Штедња Штедња....

Да ли су немци преписали оно што причају Србима ... или је 'жвака' за Србе био само тест балон за цео свет , или бар ЕУ ?
stedeli su i rusi pa im svu ustedjevinu drpi amerika i engleska.
Treba stedeti ali u rubljama i u moskovskim bankama koje su izbacene iz SWIFTA.

AleksaJ

Elita
Poruka
23.817
  1. da je inflacija na godisnjem nivou 6 ili 7% niko je ne bi ni primetio, pre ce biti da je na mesecnom
  2. da ce dogodine da bude samo 3% na godisnjem nivou, treba biti naivan pa to poverovati

Шта ми овако аматерски мож' да знамо

Мож' је реч о месчну инфлацију хране ..ал' свеопшта инфлација и индустриских производа је мож' 3%

Рецимо .. Пао електро мобил са 50 000 на 20 000 евра .....То значи да пиљарница мож' да рипи и 250% су у Немачку на 'нулу'

linch

Ističe se
Poruka
2.411
Шта ми овако аматерски мож' да знамо

Мож' је реч о месчну инфлацију хране ..ал' свеопшта инфлација и индустриских производа је мож' 3%

Рецимо .. Пао електро мобил са 50 000 на 20 000 евра .....То значи да пиљарница мож' да рипи и 250% су у Немачку на 'нулу'
Ma kakva hrana, ona sezonski fluktuira, ili kao u sličaju suncokretovog ulja zbog slabe sezone skoči cena. Inaće u EU 50% hrane se baca, a prosečno kućanstvo izdvaja za hranu i piće oko 13% prihoda. Najviše inflaciji doprinosi rast cene energenata, ali opet ako usporedimu cene sa onima ispred 10 godina, sada smo na istom nivou. Što jako poskupljuje sada su nekretnine, jer su krediti toliko povoljni, da se jednostavno ne isplati držati novac kao štednju u banci, nego investirati negdje, a konservativna Evropa prvo kupuje nekretninu kao investiciju, primjerice u Sloveniji svaki 5 stan je prazan, jer je kupljen kao investicija. Automobili poskupljuju zbog sve oštrijih ekoloških i bezbednostnih normi. Bela tehnika, elektronika, alati, obuća, odeća i još hrpa stvari...jeftiniji su puno, nego su nekad bili.
To sa ovogodišnjom inflacijom je potrebno malo gledati sa rezervom, ona nije sistemska, nego je posledica srušenih lanaca snabdevanja te povečane potražnje zbog i nakon covid mjera te rata u Ukrajini i sankcija Rusiji.
Zanimljivo, da niko ne spominje, da je EU muku mučila prošlih 10 godina sa deflacijom i stagnacijom privrede, odnosno minimalnim rastom privrede zbog deflacije?

Poslednja izmena:

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870
dok se za narednu godinu predviđa inflacija od 3,4 procenta.
svabe i dalje lazu da je inflacija tranzitorna, ali idu jako teska vremena stezanja kaisa: nece biti para, stampanje novca mora stati, a ne robe samo, kamate moraju da idu jos vise itd... zemlje ce da prave barter aranzmane kao sto to vec rade na istoku

"It Was A Mistake" - Bernanke Says Fed's Fear Of 'Shocking' The Market Delayed Tightening Move

Fed members widely said inflation would be "transitory." What's disturbing is inflation was not transitory, and the monetary wonks operating the printing presses clearly didn't understand
Right now, Taylor's rule recommends that the Federal Reserve should continue to raise interest rates.

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870
Рецимо .. Пао електро мобил са 50 000 на 20 000 евра
prestace da ih prave, a ne da ce im pasti cena

prodavace se kao kosilice, bez baterije, pa ga cuvaj u garazi dok proizvodnja opet ne krene, baterija, ili cipova iz kine, cega god sto treba da se kompletira proizvod
ja se umalo ne zeznuh da kupim takvu kosilicu bez baterije, novu, ali sam posumnjao da je nemoguce da drugi ne daju toliki popust

Poslednja izmena:

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
43.941
A ja se još kao ljutio što te "Veliki Gazda" na minimalcu šutne 23-eg meseca odredjenog rada jer 24-og mora da te stavi neodrodjeno kao uslov da ti banka konačno da kredit...

Aj uzmi kredit ako si budala
.Sve eksperti i stručnjaci, znaju da radnik sa dve ruke treba da nosi tri nečega a i to da nosi brže iz dana u dan... a ovamo - krk u ljubinku... inflacija...

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870
A ja se još kao ljutio što te "Veliki Gazda" na minimalcu šutne 23-eg meseca odredjenog rada jer 24-og mora da te stavi neodrodjeno kao uslov da ti banka konačno da kredit...
kamate idu sve vise, a kreditiranje sve manje
Aj uzmi kredit ako si budala
problem ce biti kada prestanu da nude, dogodine cemo ovde imati masu bankrotstava, ko god vise trosi na kredu nego sto zaradjuje
.Sve eksperti i stručnjaci, znaju da radnik sa dve ruke treba da nosi tri nečega a i to da nosi brže iz dana u dan... a ovamo - krk u ljubinku... inflacija...
trazi drugi

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
43.941
kamate idu sve vise, a kreditiranje sve manje

problem ce biti kada prestanu da nude

trazi drugi
sad me već strah od novog posla
ne izlazim iz kuće mesec i po dana
kad su nas zatvorili ona tri dana zbog korone svi poludesmo treći dan a sad mesec i po i ništa, pustio i bradurinu, osećam se kao da sam otkaz dao pre minut...
Plejada likova, frikova i plikova
posvećeni svojoj patologiji svake vrste umesto svrsi radnog mesta

da nije tako ne bi ti otišao

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870
  1. sad me već strah od novog posla
  2. ne izlazim iz kuće mesec i po dana
  3. kad su nas zatvorili ona tri dana zbog korone svi poludesmo treći dan a sad mesec i po i ništa, pustio i bradurinu, osećam se kao da sam otkaz dao pre minut...
  4. Plejada likova, frikova i plikova
  5. posvećeni svojoj patologiji svake vrste umesto svrsi radnog mesta

6. da nije tako ne bi ti otišao
  1. moras da prezupcis, pa onda
  2. depresija
  3. depresija, pored brade mozes da prestanes i da se kupas - meni se jedan klempavi i procelavi klinja na poslu smeje kakvu frizuru i bradiu imam, a da vidis njega upisao bi se
  4. heh
  5. samo se ti drzi svoje skripte, posvecenika poslu, kada odes na razgovor, sta ce biti ako obijes 10 pragova i nista?

6. ima vec 15 god. usralo me, mada znam i da se busam... zaguljeno je kada si ubijen u pojam, a ne znas da se resetujes
pa i ja sam u bgd-u dobio otkaz bezveze, konkurencija, mnogo ima nezaposlenih, zato se poslodavci izivljavaju

Poslednja izmena:

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
43.941
  1. moras da prezupcis, pa onda
  2. depresija
  3. depresija, pored brade mozes da prestanes i da se kupas - meni se jedan klempavi i procelavi klinja na poslu smeje kakvu frizuru i bradiu imam, a da vidis njega upisao bi se
  4. heh
  5. samo se ti drzi svoje skripte, posvecenika poslu, kada odes na razgovor, sta ce biti ako obijes 10 pragova i nista?

6. ima vec 15 god. usralo me, mada znam i da se busam... zaguljeno je kada si ubijen u pojam, a ne znas da se resetujes
pa i ja sam u bgd-u dobio otkaz bezveze, konkurencija, mnogo ima nezaposlenih, zato se poslodavci izivljavaju
a šta bi onda poslodavci po Americi trebalo onda da rade?

ajd ovde u Beograd dodje kukavni jug i Bosna (mada imaju njive i hranu koja trči po dvorištu), prave tu gužvu i pometnju . Dok mu trebaju pare i radi i druka kolege, kad mu ne trebaju pare samo ode. Sad fala Bogu uveli "digitalni radni staž" pa dovoljno da ne dodješ na posao, ništa knjižica ništa rasprave po kadrivskoj... kako će to da izgleda za narod a kako za povlašćene videćemo... ne bojim se ja da će biti očekivano...

ali, u Ameriku ne dolaze iz sela u grad ili iz mesta u grad već i iz azije i afrike i bosne...

sa tolikom ponudom američki privatnici bi trebalo da se iživljavaju kao ovi srpski a pogotovo ovi privilegovani preko BIA-e tzv. "Pobednici Trandže"

Tako da...
Kada bi Srbin bio vlasnik Mercedesa on bi analno silovao prvu smenu koliko je on... iebote...

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870
a šta bi onda poslodavci po Americi trebalo onda da rade?
pa ako fali radne snage onda moraju fino sa radnicima
ja sam pre 2 i po godine na nekoliko mesta aplikovao, kada sam se odmorio na prinudnom, i svuda su mi rekli, kada sam spreman da pocnem? onda sam tek odabrao najbolju/najvecu firmu, ima milijarde, pa racunam nece da skrtare s POVISICAMA [salim se, rekli su mi drugi da tu treba da radim, da ne trazim bolje]

ali, u Ameriku ne dolaze iz sela u grad ili iz mesta u grad već i iz azije i afrike i bosne...

sa tolikom ponudom američki privatnici bi trebalo da se iživljavaju kao ovi srpsk
ja ti kazem lepo da nam radne snage fali, kvalifikovane, a to znaci da ne platis ti meni 2000 da te preporucim, nego mi firma plati, ako ti valjas i odrzis se par meseci bese
ja kada sam se vec zaposlio sam, jedan mi rece sto ga nisam pitao, da on uzme te pare, znamo se, a nije se setio dok sam bio na prinudnom, nego se posle pravio pametan

stoje bre table po ulicama da zaposljavaju razni, samo zastanes i udjes, ne teraju te u slovacku

Poslednja izmena:

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
43.941
@bas kao

Buraz, ovo je Srbija...
Direktor ne zna koliko zaposlenih ima ni dal mu fale dok ne zakuka menadžer.
Njegovo je da sebe održi na direktorskom mestu i stalno vrti Gazdu da pričaju viceve...

Evo 20 i kusur godina, nebitno sad kako su nastale, veće firme i dalje imaju otvorene konkurse. 20 godina ne mogu da nadju tog radnika usred Beograda. Japan ga nema za taj upravni odbor i menadžment, tu ne fali niko. Recimo MAXI, drve Stojka po Beogradu i Novom Sadu... A odeš u MAXI u Mojmilovo to treba da plačeš i moliś da ti naplati... Još snajka ide polako ka kasi i gleda te : "šta ste navalili ne gori kuća?"

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870
@bas kao

Buraz, ovo je Srbija...
Direktor ne zna koliko zaposlenih ima ni dal mu fale dok ne zakuka menadžer.
Njegovo je da sebe održi na direktorskom mestu i stalno vrti Gazdu da pričaju viceve...
a vama zaposlenima je bilo zabranjeno da pricate viceve?
misim, koju vajdu ti imaAS DA GURAS NOS IZMEDJU MENADZERA I DIREKTORA, tj gazde?
Evo 20 i kusur godina, nebitno sad kako su nastale, veće firme i dalje imaju otvorene konkurse. 20 godina ne mogu da nadju tog radnika usred Beograda. Japan ga nema za taj upravni odbor i menadžment, tu ne fali niko. Recimo MAXI, drve Stojka po Beogradu i Novom Sadu... A odeš u MAXI u Mojmilovo to treba da plačeš i moliś da ti naplati... Još snajka ide polako ka kasi i gleda te : "šta ste navalili ne gori kuća?"
jel snajki fali nesto? ti da si i takvu neku nasao bolje bi ti bilo nego kao samcu mesec i po se bedacis

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
43.941
a vama zaposlenima je bilo zabranjeno da pricate viceve?
misim, koju vajdu ti imaAS DA GURAS NOS IZMEDJU MENADZERA I DIREKTORA, tj gazde?

jel snajki fali nesto? ti da su i takvu neku nasao bolje bi ti bilo nego kao samcu mesec i po se bedacis
Pamet ti nije jača ali i koj će ti - IMAŠ PAARAA
Poruka je automatski spojena:

eeej...

Sad da se vratiš u selo pa da im namerno pričaš najgluplje gluposti a Srbin će da uzme blokče da zabeleži...

Ne sluša Srbin ko ima pameti nego ko ima paaraa

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870
Pamet ti nije jača ali i koj će ti - IMAŠ PAARAA

eeej...

Sad da se vratiš u selo pa da im namerno pričaš najgluplje gluposti a Srbin će da uzme blokče da zabeleži...

Ne sluša Srbin ko ima pameti nego ko ima paaraa
ni para ni pameti, sve je na kredu
a ti mi pokazi ko to ima pameti
kukas bre na sve redom, i sta ce na kraju da bude?
ja se sa amerima zezam ko je sa sela, redneck, ali ovo su vec niski udarci od tebe da sam ja - ja sam iz beograda dosao u ovu vuko... sakali me bude nocu

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.