Quantcast

Indzil (tzv. Biblija) je iskrivljena Knjiga kao i Tevrat!

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Kako se sjecam, neko je skoro rekao na jednoj temi da u bibliji nema kotradiktornosti???

Pa, meni nesto nije jasno, ako bi mogli mi objasniti ovo sledece:

U ime Boga, Sveopceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Izgleda da nema onih koji "mogu" objasniti ove kontradiktornosti u bibliji, a kako to da "bozije rijeci " imaju kontraditornosti ? Pa odgovor je, da je biblija orginalna Bozija rijec, nebi ni bilo to sto je sad u njoj.

Ostavimo mi sad to, krenimo dalje.

Objasnite sad ovo :

NESLAGANJE U PORIJEKLU ISA A.S

Isaova a.s loza u Evandjelju po Mateju ( 1:1-17 ), I Evandjelju po Luki ( 3:23-38 ). Onaj ko napravi pored ove dvije loze naci ce sest velikih proturjecnosti:

A - u Evandjelju po Mateju ( 1:16 ), se kaze da je muz Isaove a.s make bio Josip sin Jakova , a u Evandjelju po Luki ( 3:23 ), se kaze da je to bio Josip sin Helijev.

B - u Evandjelju po Mateju ( 1:6 ) se kaze da Isa a.s vodi porijeklo od Davudovog a.s sina Sulejmana a.s , a u Evandjelju po Luki ( 3:31 ) da on vodi porijeklo od Davudovog a.s sina Natina.

C - iz Evandjelja po Mateju ( 1:6-11 ) se saznaje da su svi preci Isaa a.s, od Davuda a.s do zatocenistva u Babilonu, bili poznati kraljevii, a iz Evandjelja po Luki ( 3:27-31 )saznajemo da oni nisu bili niti relieve niti poznati, izuzev Davuda a.s I njegovog sina Natana.

D - prema Matejevom Evandjelju ( 1:12 ) Salatijel je sin Jehoniev, a prema Lukinom Evandljeju ( 3:27 )Salatijel je sin Nerijeva.

E - prema Evandjelju po Mateju ( 1:13 )Zorobadelovom sinu je ime Abijuda, a prema Lukinom ( 3:27 )Rezin. A cudno je I to da medju imenima Zorobadelovih sinova pomenutim u Prvoj Knjizi Ljetopisa (3:19 , nema imena Abijud I Rezin.

F - iz Evandjelja po Mateju ( 1:6-17 ) se saznaje da u lozi izmedju Davuda a.s I iSaa a.s postoji dvadeset I sest generacija, a iz Evandjelja po Luki ( 3:23-31 ) da u toj lozi, izmedju njih, postoji cetrdeset I jedna generacija.

Stari krscanski istrazivaci I ucenjaci su jod od treceg stoljeca nove ere, kada su ova dva Evandjelja postala poznata, naprosto ostali nemogucni pred ovim proturjecjima I nisu ih mogli izbrisati. Zudili su da ove proturjecnosti isceznu tokom vremena, alisu noisome nade propale.

Ove proturjecnosti u lozi su danas prisutne te I danasnjim ucenjacima predstavljaju kamen spoticanja.

A ko to kaze da Biblija je Bozjija rijec ?

Pa kako znam, Bog NIKAD ne grijesi !

:)

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
Abdurrahman:
Cekam Marancicu, da od rijeci do rijeci citirane rijeci iz biblije prevedes, odnosno objasnis kontradiktornosti...

Nemoj puno duljiti mislice drugi da ne znas objasniti ovo :)

Hajde, nisu uspjeli ni "ucenjaci" tvoje vjere, i na sav glas su precutali :) i priznali grijeskE...

Hajde, ti to mozes :)

MA ON Tİ JE SAMO TU AKO TREBA DA SE NESTO LAZE İ İZMİSLJA KAD TREBA DA SE VOİD NEKA POLEMİKA ZA CİVİLİZOVANE LJUDE ZBRİSE DA NADJE JOS KAKVU BLJUVOTİNU NA GOOGLE.COM SAMO DA MU PORUCİM NEMOJ OCEKİVATİ OD MENE DA CU JA OSTAVİTİ LİNK NEKE STRANİCE U KOJOJ SU İZNETE BLJUVOTİNE O HRİSCANSTVU JER İMA İH NA TONE SAMO TO Mİ NİJE CİLJ. Tİ SAD LEPO UZMİ PA ODGOVORİ NA OVU TEMU SVE STO ZNAS BEZ UVREDA İ BLJUVOTİNA. PROSVETLİ NAS MALO. DAJ SVETLO NA HRİSCANSTVO OBJASNİ SVOJU UZVİSENU İ SAVRSENU VERU!!!!!

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
sagapo:
Abdurrahman:
Cekam Marancicu, da od rijeci do rijeci citirane rijeci iz biblije prevedes, odnosno objasnis kontradiktornosti...

Hajde, nisu uspjeli ni "ucenjaci" tvoje vjere, i na sav glas su precutali :) i priznali grijeskE...

MA ON Tİ JE SAMO TU AKO TREBA DA SE NESTO LAZE İ İZMİSLJA KAD TREBA DA SE VOİD NEKA POLEMİKA ZA CİVİLİZOVANE LJUDE ZBRİSE DA NADJE JOS KAKVU BLJUVOTİNU NA GOOGLE.COM SAMO DA MU PORUCİM NEMOJ OCEKİVATİ OD MENE DA CU JA OSTAVİTİ LİNK NEKE STRANİCE U KOJOJ SU İZNETE BLJUVOTİNE O HRİSCANSTVU JER İMA İH NA TONE SAMO TO Mİ NİJE CİLJ. Tİ SAD LEPO UZMİ PA ODGOVORİ NA OVU TEMU SVE STO ZNAS BEZ UVREDA İ BLJUVOTİNA. PROSVETLİ NAS MALO. DAJ SVETLO NA HRİSCANSTVO OBJASNİ SVOJU UZVİSENU İ SAVRSENU VERU!!!!!
Nista Abdi nema ovog nevernika da nas prosvetli izgleda nemoze da nadje odgovor!!!!

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
sagapo:
sagapo:
Abdurrahman:

Nista Abdi nema ovog nevernika da nas prosvetli izgleda nemoze da nadje odgovor!!!!

Ovi Srpski izrodi su dosadni kao zubna bolest... :roll: :roll:

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
Tražeći_ljubav:
....Biblija izmenjena..... :shock: SVAŠTA!!!!!
Pravoslavlje se drži izvorne verzije Biblije 8) 8)
A porediti Bibliju sa Kuranom koji je Sotona diktirao Muhamedu neumjesno je.... :roll: :roll:
I još jednom kažem ne komuniciram sa poturicama koji svoju pradedovsku vjeru prodadoše.... :cry: :roll:
Bravo za tebe!!! Znas malo dete nesto zgresi polomi nesto itd i ti ga upitas jel ono to uradilo ono se ogradi cutnjom kad nemoze da ti da odgovor jer se boji da prizna tako i vi. Na kraju jos nizi odgovror dajes kazes ne razgovaram sa poturicama a to ti je samo izgovor jer nemas sta da kazes. A gde ti je ta izvorna biblija donesi da je citamo svi. DAj neki citat iz nje.

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
sagapo:
Tražeći_ljubav:
A porediti Bibliju sa Kuranom koji je Sotona diktirao Muhamedu neumjesno je.... :roll: :roll:
I još jednom kažem ne komuniciram sa poturicama koji svoju pradedovsku vjeru prodadoše.... :cry: :roll:
Bravo za tebe!!! Znas malo dete nesto zgresi polomi nesto itd i ti ga upitas jel ono to uradilo ono se ogradi cutnjom kad nemoze da ti da odgovor jer se boji da prizna tako i vi. Na kraju jos nizi odgovror dajes kazes ne razgovaram sa poturicama a to ti je samo izgovor jer nemas sta da kazes. A gde ti je ta izvorna biblija donesi da je citamo svi. DAj neki citat iz nje.

Pošto si u Istambulu,a ti posjeti Grčku četvrt Fanar, i Vaseljensku Patrijaršiju (Crkva Sv.Đorđa) i nabavi PRAVOSLAVNU-IZVORNU verziju Biblije...
Možda pomogne tebi i tvojima da se vratite u vjeru od koje ste odpali.... 8)

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Abdurrahman:
In the Namze of God

Komsija, mozes li mi odgovoriti, na pitanje slijedece:

Da li ti vjerujes u Bibliju, da li vjerujes da su tamo Bozije rijeci ili ?

Tamo su riječi koje je Duh Sveti govorio kroz apostole (Novi Zavjet), a stari Zavjet je dat direktno od Gospoda Boga.... :D 8)
Što se ne može reći za vaš kuran koji Sotona pomoću Muhameda objavi svijetu.... :shock:

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Postavio sam ti pitanje, i trebao si samo odgovoriti a ne i neko "objasnjenje" davati.

Abdurrahman:

Izgleda da nema onih koji "mogu" objasniti ove kontradiktornosti u bibliji, a kako to da "bozije rijeci " imaju kontraditornosti ? Pa odgovor je, da je biblija orginalna Bozija rijec, nebi ni bilo to sto je sad u njoj.

Objasnite sad ovo :

Isaova a.s loza u Evandjelju po Mateju ( 1:1-17 ), I Evandjelju po Luki ( 3:23-38 ). Onaj ko napravi pored ove dvije loze naci ce sest velikih proturjecnosti:

A - u Evandjelju po Mateju ( 1:16 ), se kaze da je muz Isaove a.s make bio Josip sin Jakova , a u Evandjelju po Luki ( 3:23 ), se kaze da je to bio Josip sin Helijev.

B - u Evandjelju po Mateju ( 1:6 ) se kaze da Isa a.s vodi porijeklo od Davudovog a.s sina Sulejmana a.s , a u Evandjelju po Luki ( 3:31 ) da on vodi porijeklo od Davudovog a.s sina Natina.

C - iz Evandjelja po Mateju ( 1:6-11 ) se saznaje da su svi preci Isaa a.s, od Davuda a.s do zatocenistva u Babilonu, bili poznati kraljevii, a iz Evandjelja po Luki ( 3:27-31 )saznajemo da oni nisu bili niti relieve niti poznati, izuzev Davuda a.s I njegovog sina Natana.

D - prema Matejevom Evandjelju ( 1:12 ) Salatijel je sin Jehoniev, a prema Lukinom Evandljeju ( 3:27 )Salatijel je sin Nerijeva.

E - prema Evandjelju po Mateju ( 1:13 )Zorobadelovom sinu je ime Abijuda, a prema Lukinom ( 3:27 )Rezin. A cudno je I to da medju imenima Zorobadelovih sinova pomenutim u Prvoj Knjizi Ljetopisa (3:19 , nema imena Abijud I Rezin.

F - iz Evandjelja po Mateju ( 1:6-17 ) se saznaje da u lozi izmedju Davuda a.s I iSaa a.s postoji dvadeset I sest generacija, a iz Evandjelja po Luki ( 3:23-31 ) da u toj lozi, izmedju njih, postoji cetrdeset I jedna generacija.

Stari krscanski istrazivaci I ucenjaci su jod od treceg stoljeca nove ere, kada su ova dva Evandjelja postala poznata, naprosto ostali nemogucni pred ovim proturjecjima I nisu ih mogli izbrisati. Zudili su da ove proturjecnosti isceznu tokom vremena, alisu noisome nade propale.

Ove proturjecnosti u lozi su danas prisutne te I danasnjim ucenjacima predstavljaju kamen spoticanja.

Ako vjerujes, da je biblija bozija rijec, onda de mi objasni ovo.

I da ti kazem, da vise necu da citam tvoje gluposti i prljavstinu, s kojom prljas ovaj forum, vec mi odgovorit na kontradiktornosti, a t uprotivnom nadji ako mozes i ako znas kontradiktornosti u Kur'ana pa mi iznesi!

Dokaz imam, a trazim od tebe dokaz za ovaj citat!

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Abdurrahman:
Postavio sam ti pitanje, i trebao si samo odgovoriti a ne i neko "objasnjenje" davati.

Abdurrahman:

Objasnite sad ovo :

Ako vjerujes, da je biblija bozija rijec, onda de mi objasni ovo.

I da ti kazem, da vise necu da citam tvoje gluposti i prljavstinu, s kojom prljas ovaj forum, vec mi odgovorit na kontradiktornosti, a t uprotivnom nadji ako mozes i ako znas kontradiktornosti u Kur'ana pa mi iznesi!

Dokaz imam, a trazim od tebe dokaz za ovaj citat!

Nemogu ti odgovoriti jer ovo što ti ovde prezentuješ je iSLAMSKA verzija Biblije.... Kada vidim samo ta imena koja su na silu poislamljena.... :shock:

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
Abdurrahman:
Ocito je da ti ne znas sta je biblija, a vjerujes u nju.

I ocito je da ti trebas djozluke :D
Treba on lecenje!!! Vidis ni svoje sopstvene knjige ne poznaju nego sad ispade da su to muslimani pisali ove reci. Kako su samo smesni. NEma AMriante da nas prosvetli kako bi to bilo lepo kad bi nam reko koju verziju da uzmemo za ispravnu i da je sledimo. DAj MALO PRİKA POMOZİ Mİ DA İZBEREM VERZİJU...
Ovo ti bi kao ono kad kupis kompjuter pa pitas koju verziju windowsa da snimim. Ako si strucnjak pomozi ja sam zbunjen tolikim knjigama koje bi trebalo po pravilu da objasne postojanje jednog boga. A mozda i tri sta znan ja mozda sutra i apostole postavite za neke bogove.

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
Tražeći_ljubav:
I još jednom kažem ne komuniciram sa poturicama koji svoju pradedovsku vjeru prodadoše.... :cry: :roll:[/quote

Mi prodadosmo veru kazes a sto to ko nam to dade pare vidis kako pokazujes neinteligenciju u svom razvicu samo otvoreno mrzis ako smo se mi prodali zasto tvoji hriscani (srbi) i sami priznaju da je biblija izmenjena evo ti dokaz sta pise tvoj sugradjanin brat po veri
Zapisi jevanđelja pribavljaju mnoge primere toga kako je Isus imao potpuno ljudsku prirodu. Zabeleženo je da je bio umoran, i morao je sesti i piti na zdencu (Jv.4:6). "Zaplaka Isus" pri smrti Lazara (Jv.11:35). Najviše, zapis njegovih poslednjih muka treba biti dovoljan dokaz njegove ljudskosti: "Duša mi je sad potresena", on prizna kad se molio Bogu da ga spasi onoga što mora proći u njegovoj smrti na krstu (Jv.12:27). On se molio: "Oče moj! Ako je moguće, neka me mimoiđe ova čaša (muke i smrti). Ali ne kako ja hoću, nego kako hoćeš ti " (Mt.26:39). Ovo ukazuje da su na neki način Hristova ‘volja’, ili želje, bile različite od Božijih.

Čitavog svog života, Hrist je potčinjavao svoju volju Božijoj u pripremanju za onu poslednju probu na krstu: "Ja ne mogu da činim ništa sam od sebe, kako slušam – sudim, i moj sud je pravedan, jer ne tražim svoje volje, nego volju onoga koji me je poslao" (Jv.5:30). Ova različitost između Hristove volje i one Božije je dovoljan dokaz da Isus nije bio Bog.

Tokom našeg života od nas se očekuje da rastemo u svom poznavanju Boga, učeći od iskušenja koja doživljavamo u životu. U ovome je, Isus bio naš veliki primer. On nije imao potpuno znanje o Bogu ubrizgano u njega ništa više od nas. Od detinjstva "Isus napredovaše u mudrosti, dobi (tj. duhovne zrelosti, up. Ef.4:13) i milosti kod Boga i ljudi" (Lk.2:52). "A dijete rastijaše i jačaše u duhu" (Lk.2:40 Karadžić). Ova dva stiha prikazuju Hristov fizički razvoj kao pararelan s njegovim duhovnim razvojem; razvojni proces se pojavio u njemu i prirodno i duhovno. Ako "Sin je Bog", kao što navodi atanazijsko verovanje o ‘trojstvu’, ovo ne bi bilo moguće. Čak je i na kraju svog života, Hrist priznao da on ne zna tačno vreme svog drugog dolaska, iako ga je Otac znao (Mk.13:32).

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
Nista nista nista!!! Kako to da na ovom forumu nema niko kompatentan da objasni ovu temu. Kakvi to vernici dolaze na ovaj forum kad nemogu da odgovore na pitnja u vezi sopstvene vere. Zamislite da treba nekoga ko nije rodjen u hriscanstvu da ga ubedite da prihvati vasu veru sta bi ste mu rekli. Nerazumem zasto niko ne odgovori. Verujem da je u naslovu knjige 'Triumf istine' dat odgovor. A odgovor je istinu niko nemoze poreci to i vi vidite smo se pravite slepi. Ne zelite da bude te prozvani da vam kazu zar da nastupis veru svojih pradedova zbog isitne. İstorija se ponavlja i ljudi ostaju isti!!!

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Zelja, sad mi je sasvim jasnim, mislim bilo mi je i prije jasno ali sad jos jasnije, da vi mnogi a medju njima i ti si prva, ne poznajete uopste u sta vjerujete!

Pa vi uopce ne poznajete sta je biblija a sta nije.

Pa od kud u Kur'anu biblijski citati? heh

Pa ovo su citati iz Biblije, zar ne vidis sta pise kraj njih>Matej;13:26 itd itd-samo navodim prijer a broj oznake nije tacan.

Zar je ovo laz, pa ako ja lazem, uzmi bibliju i provjeri i reci pred svima da lazem, a ne ovako i ne znas a pricas i pljujes po drugima nazivajuci ih svako raznim nadimcima i imenima.

Samo ne zaboravi, da su turci vladali vise od 500 godina srbijom, pa ne zna se ko je srbin ko turcin...

Vratimo se temi!

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.