Quantcast

Indzil (tzv. Biblija) je iskrivljena Knjiga kao i Tevrat!

zenzen

Obećava
Poruka
84
Jedini plod naše diskusije može biti to da nam se smiju oni koju ne vjeruju niti u Biliju, a u Kur'an još manje. Ja ću dati svoj doprinos da tog smijeha bude manje, ali pri tom neću niti jednom spomenuti strašnu džehentesku vatru.

Citat:
"Da li se zapitas, kako je moguce, da u jednoj te isto knjizi kaze na jednom listu o jednom poslaniku da je imao npr 3 sina, i da okrenes nekoliko stranica i da kaze dalje da ima 5 sinova a u droj knjizi u koju takodje vjerujete kaze da ima 10 sinova, "

Ako je Josip Broz Tito imao 5 sinova, a kroz sto godina netko kaže:
"I sinovi Brozovi: Mišo i Žarko, te sinovi Alijini...
Taj netko nije pogrješio zato što je nabrojao dva sina od pet.

Ipak izbjegavaš mi odgovoriti na ona pitanja.
Prvo: Što je svrha postojanja ove planete? Očekujem da vjeruješ kako je ovaj planet stvorio vrhunski suveren svemira. Ali očekujem da njegova svjesna stvorenja znaju što je svrha njezina postojanja.
Očekujem čas iz embriologije.

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Citat:Ako je Josip Broz Tito imao 5 sinova, a kroz sto godina netko kaže:
"I sinovi Brozovi: Mišo i Žarko, te sinovi Alijini...
Taj netko nije pogrješio zato što je nabrojao dva sina od pet.

Pa ja ne pricam o Titi ovdje, vec o "bozjim rijecima'', znaci to da Biblija nije Bozija rijec!!!

Kur'an je Bozije rijec koja je NE promjenjena !

Svrha stvaranja ove planete , je kako kaze Uzviseni u Casnom Kur'anu, ''dzinove i ljude sam stvorio samo zato da Me obozavaju'' , znaci ova Zemlja je stvorena zbog neceg velikog, medjutim, ti ces se potruditi pa naci zbog cega tacno ako mi ne vjerujes :)

A preporucujem ti da procitas Kur' sa prevodom znacenja na bosanski jezik, mislim da ce t biti jasnije oko embriona :)

Prve rijeci i prva sura koja je Objavljena Poslaniku Muhammedu, neka je mir i spas na njega, je ova:

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ
1. Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara,*

خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ
2. stvara covjeka od ugruska!

اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ
3. Citaj, plemenit je Gospodar tvoj,

الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ
4. koji poucava peru,

عَلَّمَ الْإِنسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ
5. koji covjeka poucava onome sto ne zna.

كَلَّا إِنَّ الْإِنسَانَ لَيَطْغَى
6. Uistinu, covjek se uzobijesti

أَن رَّآهُ اسْتَغْنَى
7. cim se neovisnim osjeti,

إِنَّ إِلَى رَبِّكَ الرُّجْعَى
8. a Gospodaru tvome ce se, doista, svi vratiti!

أَرَأَيْتَ الَّذِي يَنْهَى
9. Vidje li ti onoga koji brani*

عَبْداً إِذَا صَلَّى
10. robu da molitvu obavi?

أَرَأَيْتَ إِن كَانَ عَلَى الْهُدَى
11. Reci mi ako on misli da je na Pravome putu,

أَوْ أَمَرَ بِالتَّقْوَى
12. ili ako traµi da se kumirima moli,

أَرَأَيْتَ إِن كَذَّبَ وَتَوَلَّى
13. reci mi, ako on porice i glavu okrece -

أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَى
14. zar on ne zna da Allah sve vidi?

كَلَّا لَئِن لَّمْ يَنتَهِ لَنَسْفَعاً بِالنَّاصِيَةِ
15. Ne valja to! Ako se ne okani, dohvaticemo ga za kiku,

نَاصِيَةٍ كَاذِبَةٍ خَاطِئَةٍ
16. kiku laznu i grjesnu,

فَلْيَدْعُ نَادِيَه
17. pa neka on pozove drustvo svoje -

سَنَدْعُ الزَّبَانِيَةَ
18. Mi cemo pozvati zebanije.*

كَلَّا لَا تُطِعْهُ وَاسْجُدْ وَاقْتَرِبْ
19. Ne valja to! Ti njega ne slu±aj, vec molitvu obavljaj i nastoj da se Gospodaru svome priblizis!
Sura- El-Alag 1-19.

Istinu je rekao Uzviseni Allah.

zenzen

Obećava
Poruka
84
Citat:
"Svrha stvaranja ove planete , je kako kaze Uzviseni u Casnom Kur'anu, "dzinove i ljude sam stvorio samo zato da Me obozavaju"

Da li ovaj odgovor treba da udovolji ljudskom srcu i izgradi vjeru sa čvrtsdtim temeljima. Čudan motiv za stvaranje. "samo da Me obožavaju"

Neće li prije biti da je Bog svoju radost postojanja
potaknut neizmjernom ljubavi, naumio podjeliti sa bićima koja će obdariti razumom.
I čemu je dakle poslužila planeta zemlja. Pošto nisi odgovorio na moje pitanje reču ću ja. Pročitaš li knjigu Postanka možeš otkiriti da je kroz izvjesna razdoblja Bog postepeno pripremio ovaj planet za provalu bujice života. Na koncu je stvorio posebna bića koja će svojim osobinama odražavati Božje osbine. Baš kao što na osnovu djela umjetnika kritičari nagađaju osobine umjetnika kojeg ne poznaju, tako se i Bibljske riječi : "i stvori ih po obličju svom" čine potpuno razumnim. Trebaš uočiti da je Božji naum bio da Adam i Eva žive u svu vječnost na planeti i da zajedno a svojim nebrojenim također besmrtnim potomcima cijelu planetu pretrvore u predivan daom za život.
Što bi bog ljepše mogao uopće naumiti, uvažavajuči ssukaldnost sa opće poznatim stavrima iz svijeta koji nas okružuje.

Ne temelju ćega kur'an odgovara na pitanje: Da li Bog svou svemoč koristi na pravovaljan način

...

Zainteresovan član
Poruka
301
Abdurrahman:
...:
Abdurrahman:
Kur'an, komsija, do u detalje objasnjava razvoj ljudskog embriona,

In Surah 23:14, the embryo is said to be formed from a joining of the sperm with a clot of blood.

This incorrect view entirely ignores the equally important presence of the female ova (egg), and the process of fertilisation which occurs between the egg and the sperm.

Ocito je da ne znas odgovoriti na ovo sve, jer nije ni cudo! Zasto? Zato sto nisu velike vam glave , vasi ucenjaci , nisu mogli a da ne
...
Ocito je da ti bolje znas arapski nego srpski. Sto se tice velicine glave, drugi put, mada sam ja bio ubedjen da se kod vas radi o tvrdoci glave ... :?:

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Evo pogledajte proturjecnost u vijesti-Gad

U Drugoj knjizi Samuelovoj ( 24:13 )

“Gad tako podje Davidu I javi mu se: “ Hoces li da dodju sedam gladnih godina na tvoju zemlju, ili da tri mjeseca bjezis pred svojim neprijateljem koji ce te goniti…..?”

U Pvoj knjizi Ljetopisa ( 21:13: ):

“ ( 11 ) Dosavsi Davidu Gad mu rece: Ovako veli Jahve Biraj sebi ( 12 ) ili glad za tri godine, ili da tri mjeseca bjezis pred neprijateljem, I mac tvojih neprijatelja da te stize…”

I izmedju dva teskta postoji razlika u duzini gladovanja. U prvom tekstu sedam godina, a u drugom tekstu ri godine. nihovi komentatori ( krscanski ) su priznali da je u prvom tekstu greska .

Adam Clark kaze: “ Zaista je tekst Prve knjige Ljetopisa, bez sumnje, u pravu I on se slaze sa grckim primjerkom.”

Zar covjek koji ma zdrav razum i kad vidi sve ove iskrivljenosti, zar moze ostati i dalje u zabludi i neprimiti i ne poci ka istini ... ???

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Истине ? Ево како изгледа та "истина":

Погледајмо још један од честих митова међу Мухамеданцима... Они тврде како "данашња Библија није иста као оригинална Библија од пре цца. 2000 година". Погледајмо мало историјат ове тврдње:

Сатански стихови - Куран, врде да је Библија истинско Божје Откровење.
То се налази на следећим местима:
2:40-42,126,136,285;
3:3,71,93;
4:47,136;
5:47-51, 69,71-72;
6:91;
10:37,94;
21:7;
29:45,46;
35:31;
46:11

Поред тога, Куран налаже Мухамеданцима да верују у "сва божја откровења": 2:136; 4:136; 29:46 , и не прави разлику између "божјих откровења": 2:136

Зашто и откуд Мухамеданци онда мисле да је "Библија измењена" ?
1064. године, Ибн-Казем, ПРВИ ЈЕ тврдио да је "Библија измењена и фалсификована". Све до тада, Мухамеданци у то нису веровали. Данашњи Мухамданци значи верују том типу, чија је изјава чак у супротности са Кураном.

Зашто је он то тврдио ?
Са једном једином сврхом - због потребе одбране мухамеданства од хришћанства, јер је Ибн-Казем проучавао и пронашао контрадикторности Курана у односу на Библију. Верујући да је Куран "истинит", логично је закључио да је Библија "погрешна". Пошто је Библија настала пре Курана, онда је као изговор пронађено да је "измењена".

Докази које је навео за своју тврдњу:
Нема их. Све је то базирао на сопственом веровању и јадној људској логици.

Следећи велики учитељи мухамеданства су веровали у аутентичност Библије:
1. Ali al-Tabari (умро 855 АД)
2. Amr al-Gakiz (869 АД)
3. BUKARI (810-870 АД)
4. Al-Masudi (956 АД)
5. Abu Ali Husain Bin Sina (1037 АД)
6. AL-GAZALI (1111 АД) - живео после Ибн-Казема и није прихватио његово учење
7. Ibn-Kaldun (1406 АД) - исто као и Газали
8. Sir Sayyid Ahmad Kan - оснивач Алигарх колеџа изјавио: "По веровању нас Мухамеданаца, не постије докази о корупцији..."
9. Fahrudin Razi - изјава о ауторитету Ибн Абаса, нећака Мухамедовог: "Јевреји и рани Хришћаи су били под сумњом да су мењали текст Библије; али по мишљењу еминентних научника и теолога то није било могуће да се текст измени, јер је Писмо било веома раширено и у употреби..."

Дакле... Мухамеданци... да ли више верујете у оно што говори Куран и рани Мухамеданци, или у измишљотину једног човека ? 8)

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Jesu, vjerovali su, i ja vjerujem u sve Bozije Objave, ali Bog kaze u Kur'anu da su je izmjenili nevjernici, da su je izmjenili Jevreji i krscani i mi ne vjerujemo u tzv bibliju, a ti sto to navodis iz Kur'ana, mozes ti svoje tumacenje da objesis macku od rep, ali znaj, da nemozes ti pa ni ja da tumacimo Kur'an :)

Eh kako bi volio da te drugi slusaju a da ti tumacis ajete Kur'anske kako tebi godi i kako tebi stima.

Kaze Allah u Kur'anu:

وَقَالُواْ اتَّخَذَ اللّهُ وَلَداً سُبْحَانَهُ بَل لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ كُلٌّ لَّهُ قَانِتُونَ

116. Nevjernici govore: "Allah je uzeo sebi dijete." Hvaljen neka je On! Naprotiv, Njegovo je sve ono ±to je na nebesima i na Zemlji. Njemu se sve pokorava;
El-Bekare, 116 .

Kaze Uzviseni Allaha :

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوْتُواْ الْكِتَابَ إِلاَّ مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمُ الْعِلْمُ بَغْياً بَيْنَهُمْ وَمَن يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللّهِ فَإِنَّ اللّهِ سَرِيعُ الْحِسَابِ

19. Allahu je prava vjera jedino - islam. A podvojili su se oni kojima je data Knjiga bas onda kada im je doslo saznanje, i to iz medusobne zavisti. A sa onima koji u Allahove rijeci ne budu vjerovali Allah ce se brzo obracunati. ( Ali 'Imran, 19 )

فَإنْ حَآجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِيَ لِلّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ وَقُل لِّلَّذِينَ أُوْتُواْ الْكِتَابَ وَالأُمِّيِّينَ أَأَسْلَمْتُمْ فَإِنْ أَسْلَمُواْ فَقَدِ اهْتَدَواْ وَّإِن تَوَلَّوْاْ فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلاَغُ وَاللّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ

20. Ako se oni budu prepirali s tobom, reci: "Ja se samo Allahu pokoravam, a i oni koji me slijede." I reci onima kojima je data Knjiga i neukima: "Primite islam!" Ako prime islam, onda su na Pravome putu. A ako odbiju, tvoje je jedino da poziva±. - A Allah dobro vidi robove Svoje.

( Ali'Imran, 20 )

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Kaze Uzviseni Allah :

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوْتُواْ الْكِتَابَ إِلاَّ مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمُ الْعِلْمُ بَغْياً بَيْنَهُمْ وَمَن يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللّهِ فَإِنَّ اللّهِ سَرِيعُ الْحِسَابِ

19. Allahu je prava vjera jedino - islam. A podvojili su se oni kojima je data Knjiga bas onda kada im je doslo saznanje, i to iz medusobne zavisti. A sa onima koji u Allahove rijeci ne budu vjerovali Allah ce se brzo obracunati. ( Ali 'Imran, 19 )

فَإنْ حَآجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِيَ لِلّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ وَقُل لِّلَّذِينَ أُوْتُواْ الْكِتَابَ وَالأُمِّيِّينَ أَأَسْلَمْتُمْ فَإِنْ أَسْلَمُواْ فَقَدِ اهْتَدَواْ وَّإِن تَوَلَّوْاْ فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلاَغُ وَاللّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ

20. Ako se oni budu prepirali s tobom, reci: "Ja se samo Allahu pokoravam, a i oni koji me slijede." I reci onima kojima je data Knjiga i neukima: "Primite islam!" Ako prime islam, onda su na Pravome putu. A ako odbiju, tvoje je jedino da pozivas. - A Allah dobro vidi robove Svoje.
( Ali'Imran, 20 - Kur'an )

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955

“Gad tako podje Davidu I javi mu se: “ Hoces li da dodju sedam gladnih godina na tvoju zemlju, ili da tri mjeseca bjezis pred svojim neprijateljem koji ce te goniti…..?”

“ ( 11 ) Dosavsi Davidu Gad mu rece: Ovako veli Jahve Biraj sebi ( 12 ) ili glad za tri godine, ili da tri mjeseca bjezis pred neprijateljem, I mac tvojih neprijatelja da te stize…”

I izmedju dva teskta postoji razlika u duzini gladovanja. U prvom tekstu sedam godina, a u drugom tekstu ri godine. nihovi komentatori ( krscanski ) su priznali da je u prvom tekstu greska .

Adam Clark kaze: “ Zaista je tekst Prve knjige Ljetopisa, bez sumnje, u pravu I on se slaze sa grckim primjerkom.”

Zar covjek koji ma zdrav razum i kad vidi sve ove iskrivljenosti, zar moze ostati i dalje u zabludi i neprimiti i ne poci ka istini ... ???

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
NESLAGANJE PO PITANJU STAROSTI KRALJA AHAZIJA U VRIJEME NJEGOVOG USTOLICENJA

U Drugoj knjizi o Kraljevima ( 8:26 ):

“Ahaziji bijahu dvadeset I dvije godine kad se zakraljio, a karaljevao je godinu dana u Jeruzalimu”.

U Drugoj knjizi Ljetopisa ( 22:2 ):

“Bile su mu cetrdeset I dvije godine kad se zakraljio. Kraljevao je jednu godinu u Jeruzalimu”.

I tako se jedan tekst suprostavlja drugome. Razlika je u dvadeset godina. Drugi tekst je, bez sumnje, pogresan, jer prema onome sto stoji u Drugoj knjizi Ljetopisa ( 21:20 I 22:1-2 ) njegov otac Joram je umro u cetrdesetoj godini zivota, a Ahazija ga je naslijedio odmah Nakon njegoce smrti.

Prema tome ako drugi tekst nije pogresan trebalo bi da Ahazija bude stariji od svoga oca dvije godine, sto je enounce. Da je ovdje pisac porgies potvrdjuje Adam Clark, Horn, Henry I Scott u svojim komentarimma.

Istina ti od Gospodara tvoga dolazi, zato ne sumnjaj.

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955

NESLAGANJE PO PITANJU STAROSTI KRALJA AHAZIJA U VRIJEME NJEGOVOG USTOLICENJA

U Drugoj knjizi o Kraljevima ( 8:26 ):

“Ahaziji bijahu dvadeset I dvije godine kad se zakraljio, a karaljevao je godinu dana u Jeruzalimu”.

U Drugoj knjizi Ljetopisa ( 22:2 ):

“Bile su mu cetrdeset I dvije godine kad se zakraljio. Kraljevao je jednu godinu u Jeruzalimu”.

I tako se jedan tekst suprostavlja drugome. Razlika je u dvadeset godina. Drugi tekst je, bez sumnje, pogresan, jer prema onome sto stoji u Drugoj knjizi Ljetopisa ( 21:20 I 22:1-2 ) njegov otac Joram je umro u cetrdesetoj godini zivota, a Ahazija ga je naslijedio odmah Nakon njegoce smrti.

Prema tome ako drugi tekst nije pogresan trebalo bi da Ahazija bude stariji od svoga oca dvije godine, sto je enounce. Da je ovdje pisac porgies potvrdjuje Adam Clark, Horn, Henry I Scott u svojim komentarimma.

Istina ti od Gospodara tvoga dolazi, zato ne sumnjaj.

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Ja sam tek poceo da navodim dokaze, o iskrivljenosti, a ko zeli da sazna istinu neka ih podrobno cita i neka razmislja, mnogo zele da ovu temu izbace i da je obustave, znaci da je zabace na stranice da je niko ne vidi, jer se ne mogu oduprijeti istini i svojoj lazi, medjutim ja cu da navodim i dalje dokaze jasne , a ko pameti ima on ce da primi pouku i istinu !

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
NESLAGANJE U BROJU ONIH KOJE JE JEDNIM UDARCEM KOPLJA UBIO JEDAN OD DAVUDOVIH A.S HEROJA

U Drugoj knjizi o Samuelu (23:8):

“…on je Zavittlao svojim kopljem I protiv osam stotina I pobio ih najedanput”.

U Prvonj knjizi Ljetopisa (11:11):

“…on je mahnuo svojim kopljem na tri stotine I pobi ih odjednom”.

Zar i ovdje nije komsije razlika u zbrajanju ?

Razlika u zbrajanju ubijenih u dva navdena teksta je 500.

Adam Clark I dr Kennicott kazu:“ U ovum pasusu postoji tri velike greske”.

Istina ti od Gospodara dolazi, zato ne sumnjaj nikako.

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Драги Абди, наша Библија није искривљена. Не можеш тако говорити јер не живиш како она говори. :) Да ли си специалиста у Православном богословији да тако причати?
Зашто није искривљена? - Због тога да она ради већ 2000 године. Можда ти не разумиш нешто, али ти си верник другој вере. Није чудо.

Поздрав.

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Draga Aljona, moje ime nije Abdi vec Abdurrahman sto znaci na bosanski "rob Milostivog"i ako moze od sad me tako zovi :) malo sale komsinice, nemoj zamjeriti...

Ako Biblija komsinice nije izmjenjena, onda dokazite ovo sto sam na ovoj temi napisao da nije tako, a mozete procitati da su vasi ucenjaci izjavili da je izmjenjena, dva tri pa i cetri puta !

Ko zeli istinu on je trazi, medjutim, ja ovom temom nisam mislio NI U KOJEM slucaju da blatim krscanstvo i da ga napadam, vec samo dokazujem sa jasnim dokazima, racionalnim, pa i razumskim da Biblija nije Boziji rijec.

greyjaguar

Zainteresovan član
Poruka
102
Abdurrrrrahmane,

Kad se u raspravi na nesto poziva, onda se navede u kom poglavljum, ili kom stihu, ili kom redu se nalazi ono na sta se pozivas. Kad se pozivas na "ucenjake" valja njihovo delo citirati s bibliografijom koja podrazumeva:

1. Naziv dela i ime autora (U originalu i prevodu)

2. Godinu i mesto izdanja

3. Koje izdanje je po redu u pitanju

4. Na kojoj stranici se nalazi citirano mesto (i u kom pasusu)

5. Ukoliko je prevedeno sa stranog jezika, ime prevodioca

Nauka, pa i ucena diskusija, ma i ne bila naucna, imaju svoje standarde, koje ti ne postujes. Ugledaj se u tom pogledu na zenzena.

greyjaguar

Zainteresovan član
Poruka
102
Sta znace ovakvi istupi, jesu li ovo argumenti:
pon. 19. jan 2004.god 22:11

Abdurrahman:
"Pa sta se moze reci na ovo ?

Neka je hvala Allahu koji je poslao nam Poslanika Muhammeda saws da potvrdi prijasnje Objave da su istinite, i da nam donosi Knjigu u kojoj je upustvo i uputa svim ljudima do Sudnjeg dana. "

Na ovo se, zaista, ne moze nista reci. Naprosto, rechi JA VERUJEM U NESTO NIJE ARGUMENT- bar ne u EVROPSKOJ CIVILIZACIJI, kojoj i vecina ucesnika rasprave pripada. Argument je OBJASNJEN I UTEMELJEN STAV kakvih kod tebe tesko neko moze da nadje.

Pozdravljam te srdacno i s osobitom zeljom da prihvatis gore pomenute standarde umesto zatrpavanja foruma citatima i hvalospevima samom sebi (svojoj veri)- evo, ja, na primer, verujem da ce o veri svakoga na kraju suditi Bog, a ne on sam preko svojih hvalospeva. HVALA!

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.