Sally_Solomon
Poznat
- Poruka
- 9.492
Gledala sam onu odvratnu emisiju Style by Jury - ako ne znate sta je, i bolje po vas.
Dosla je jedna mlada zena, totalno dark fazon, crvena kosa, crna odeca..jako je slatka inace..uglavnom ubise je u pojam ovi modni pederri (a svi su pederri, od frizera, do ovog sto bira garderobu, do voditelja a o sminkeru da ne pricam)
I doveli i pshijatra da joj kaze kako nije u redu da se ona oblaci u tom fazonu, posto ima sina od 8 godina..bla bla..nego mora da se uvuche u kostim kao svaka "normalna" zena..ja sam se najezila..ovo kao da je neka sprdachina
Da li ste se odrekle svog fazona oblacenja kad ste postale supruge, majke..?
Da li smatrate da je to proces sazrevanja? Da covek u odredjenim godinama mora da bude konformista i da ne sme da se razlikuje, jer inace je nezreo? Meni je ovo strasno..bas uzasno..
Dohvate zenu, ubiju svaku trunku individualnosti u njoj, obuku u krem sako i pantalone/suknju, cipele na stiklu, i stave na pokretnu traku..i tako BI ZENA TREBALO DA IZGLEDA
Dosla je jedna mlada zena, totalno dark fazon, crvena kosa, crna odeca..jako je slatka inace..uglavnom ubise je u pojam ovi modni pederri (a svi su pederri, od frizera, do ovog sto bira garderobu, do voditelja a o sminkeru da ne pricam)
I doveli i pshijatra da joj kaze kako nije u redu da se ona oblaci u tom fazonu, posto ima sina od 8 godina..bla bla..nego mora da se uvuche u kostim kao svaka "normalna" zena..ja sam se najezila..ovo kao da je neka sprdachina
Da li ste se odrekle svog fazona oblacenja kad ste postale supruge, majke..?
Da li smatrate da je to proces sazrevanja? Da covek u odredjenim godinama mora da bude konformista i da ne sme da se razlikuje, jer inace je nezreo? Meni je ovo strasno..bas uzasno..
Dohvate zenu, ubiju svaku trunku individualnosti u njoj, obuku u krem sako i pantalone/suknju, cipele na stiklu, i stave na pokretnu traku..i tako BI ZENA TREBALO DA IZGLEDA
, ali nije bitna ta glupa emisija, samo me je podstakla na razmisljanje...
neko jeste, neko nije, neko je manje, neko vise. nema nista lose ni u jednom ni u drugom, samo sto je biti individualista malo teze, jer sredina kao takva voli uniformisanost, ljude koji se dobro uklapaju u sistem, i sa jedne strane to i jeste bitno, jer ipak neko taj sistem mora i da odrzava...sreca u celoj prici je sto vecina ljudi i jeste predodredjena da bude deo drustva onako kako bi ono "trebalo" da bude, a ko se odluci ici nekim svojim putem, morace da se ocelici malo i to je to. na kraju krajeva, jedino sto je zaista vazno jeste da se sam osecas dobro u svojoj kozi i sa onim sta radis i za sta si se (ne)svesno opredelio.
.ipak nista na meni nikad nije bilo ekstremno, niti se farbam,niti se napadno sminkam, nemam pirsinge,nemam zapravo ni rupe za mindjuse tako da jednostano nikad nisam imala podlogu a ni zelju da budem deo nekog ekstremnog stila bilo koje vrste. ne smatram da je individualnost biti deo pankera npr, jer i oni cine deo neke grupe, samo one koja vise privlaci paznju. bitno mi je da kada obucem odecu mogu da kazem da sam to ja, pa koji god to stil bio - a nema ime. ne verujem da cu bitnije menjati stil, jer imam krajnje neobicnu reakciju na svu vrstu odece na koju nisam naviknuta i u kojoj se ne osecam prijatno - krene da me svrbi koza i onda krenem da se drapam. i u redu mi je da svako bude kakav oce i dokle god hoce, ali da ne zlostavlja dete ko u onom takmicenju malih misica u americi gde depiliraju i farbaju decu koja ni do desete godine nisu dogurala.