Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Indija u pripravnosti zbog mogućeg terorističkog napada

jaguar b p

Elita
Banovan
Poruka
23.453

Сво зло везано за муслимане долази из Саудијске Арабије
Саудија је на исправној идеологији,
коју је васпоставио шејх-ул-ислам Мухамад ибн Абдул-Вахаб.

Иран јесте симпа на пар начина, али прави многе глупости у региону.
На пример, Иран је у пријатељским односима са владом Урина ал-Маликија у Ираку. ↓

EFDFC77C-59CD-4E7F-8306-F8B695B1777C_mw800_mh600.jpg

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
O bože kretena, zašto bi Hinduist, koji su btw, jedini preostali značajni mnogobožci u savremenom svetu, te kao tako čuvari ogromnog kulturnog blaga, mnogo većeg nego onog koji poseduju muslimani na bilo koji način prihvatili Islam. Napred hinduisti :D

Zasto tako govoris?Hindusi su mnogobozci i oni su zasluzili da se asimiluju u muslimane jer imali su dugogodisnju vladavinu Islama u toj drzavi.OK. ako se nisu do tada asimilovali a posto znamo da u Indiji ima mnogo muslimana onda ne mozemo kazati da se nije radilo na asimilaciji ali ako su Hindusi ostali privrzeni svojoj vjeri onda ih nitko nece dirati nego ce se poci za jednom soluciojom a to je da se Indija i Pakistan trebaju konacno razgraniciti i biti podijeljeni i tako staviti se tacka na medjusobne odnose muslimana i Hindusa.Ali opet poslije te podjele u Indiji ostaje veliki broj muslimana i oni su jedna zanacajna manjina koja ce biti postovana u Indijskom drustvu jer ti muslimani mogu biti pretvoreni u misionare koji ce i dalje siriti Islam na Indijskom poluotoku.Nisam izgubio nadu da se Indija moze Islamizirati i nadam se da ce Indija postati oazom muslimana koji ce moci raditi na prevodjenju Hindusa u Islam.Ipak nisi u pravu kada kazes da je bogatija Hinduisticka kultura od Islamske, jer Islamska kultura je nesto sto se mora osjetiti i procitati jer Kur;an i Serijat daje pravo svakome covjeku da misli i da uziva u plodovima Islama.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115

Саудија је на исправној идеологији,
коју је васпоставио шејх-ул-ислам Мухамад ибн Абдул-Вахаб.

Иран јесте симпа на пар начина, али прави многе глупости у региону.
На пример, Иран је у пријатељским односима са владом Урина ал-Маликија у Ираку. ↓

EFDFC77C-59CD-4E7F-8306-F8B695B1777C_mw800_mh600.jpg

Posto sam prije nekoliko sedmica presao u Selefije onda moze se reci da poznajem Saudijsku Arabiju i da mi Selefije radimo po Sunnetu Allahovog Poslanika s.a.v.s.Iako bi se u tvome tekstu slozile mnoge Selefije ipak mislim da se Irak treba predati Irackom narodu i vecini koja ga obiluje a to su Siijama.Ipak Siije su bile dugo godina marginalizirane i nisu bile u sistemu vlasti Iraka tako da se slazem da bi Irak trebao biti Iracki i to drzavfa gradjana Iraka.Sto se tice Pakistana i Kashmira tu je stav Saudisjke Arabije cist i ona smatra da su borci Kashmira Mudzhaedini koji se bore Dzihadom i koji se bore da Kashmir pripadne Pakistanu.Ipak borci Kashmira nisu Al Kaida i mislim da se mijesa mnogo stvari oko Al Kaide te se borci Somalije Al Sabab prozivaju Al Kaidom i borci Filipina Al Kaidom cemu se ja ne bih slozio jer mislim da se radi o jednoj obicnoj teznji naroda za uspostavljenjem Islamske drzave u svijetu.Malo smo se udaljili oko ovih primjera ali smatram da je Pakistan Islamska Republika i da ona ima pravo imati Kashmir u svom posjedu jer to je jedini ostatak razgranicenja Indije i Pakistana.

jaguar b p

Elita
Banovan
Poruka
23.453

Kur;an i Serijat daje pravo svakome covjeku da misli i da uziva u plodovima Islama.
Тачно, треба знати да Мухамад није послат само за један део човечанства,

већ је његова функција да се обрати свим људима који постоје;

као и невидљивој врсти креације која нису људи, већ се зову Al-Jinn.

Пророк Мухамад је понекад у пустињи седео са Jinn бићима и читао им Куран

Poruka
3.615
Samo je jedna prava istina a nema druge istine sem Islama i zato buducnost svijeta je u primanju Islama jer Islam se mora prosiriti na cijeli svijet i to je buducnost svijeta i zato Allah Uzviseni nije stvorio ljude da budu vjernici jer Allah je mudar i on salje dokaze preko Allahovih Poslanika i zadnja Objava Muhammedu s.a.v.s. je zakon i zato svi ljudi trebaju se okrenuti jednoj istini a to je Islamu.Nije to prisila u vjeri nego je to jedna realnost da ce svi ljudi biti ubjedjeni u Allahovu Uzvisenost i svi ce hrliti Dzamijama da prime Islam.Zato Indija je jedna Paganska drzava koja drzi do Hinduistickog ucenja i ona je trebala da primi Islam jer zna se da je Islam protiv Paganizma.

Zato Indija ce morati da okusi slast Sehidske akcije i to ce biti zrtva koju ce osjetiti Indija jer da bi se opametio narod on mora prezivjeti barem neki napad Sehida.

Vratite se vjeri prađedova,
dok je Bosna bila Dušanovaaaaa...

Ojhaaaaaaaaa

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
India_map1.jpg

Kao sto mozemo vidjeti Mumbaj ili bivsi Bombaj se nalazi u blizini provincije Gudzarat i grada Ahmadabad u provinciji gdje zive vecina muslimani i mislim da se najvise sa ta strane ubaciju Mudzahedini koji se bore protiv Hindusa i mislim da ako su Mudzahedini zaprijetili akcijom napada na Mumbaj opnda ce to uciniti jer kao sto znamo pocinioci bombaskog napada na Mumbaj 2008 godine su osudjeni na smrt i mislim da se sprovela kazna.Misli8m da Mudzahedini kroz ove napade zele da se osvjete Hindusima zbog sukoba u Kashmiru i osude osumnjicenih za teroristicki napada na Mumbaj 2008 godine.Ipak moramo znati historiju da bi smo mogli zakljuciti o cemu se zapravo radi.Hindusi su prvi krenuli ka Gudzaratu i spaljivali kuce muslimana i spaljivali same muslimane u Gudzaratu tako da su prvi Hindusi zaceli mrznju izmedju muslimana i Hindusa.Mislim da su Hindusi izvrsili napad na Gudzarat negdje krajem 2001 godine.Toga se moramo sjecati i mislim da muslimani zele da Hindusima poruce da se nece predati sve dok Kashmir ne bude pod Pakistanom i sve dokle muslimani ne budu poceli mirno zivjeti u Indiji bez straha od napada Hindusa.

Poruka
3.615
Posto sam prije nekoliko sedmica presao u Selefije onda moze se reci da poznajem Saudijsku Arabiju i da mi Selefije radimo po Sunnetu Allahovog Poslanika s.a.v.s.Iako bi se u tvome tekstu slozile mnoge Selefije ipak mislim da se Irak treba predati Irackom narodu i vecini koja ga obiluje a to su Siijama.Ipak Siije su bile dugo godina marginalizirane i nisu bile u sistemu vlasti Iraka tako da se slazem da bi Irak trebao biti Iracki i to drzavfa gradjana Iraka.Sto se tice Pakistana i Kashmira tu je stav Saudisjke Arabije cist i ona smatra da su borci Kashmira Mudzhaedini koji se bore Dzihadom i koji se bore da Kashmir pripadne Pakistanu.Ipak borci Kashmira nisu Al Kaida i mislim da se mijesa mnogo stvari oko Al Kaide te se borci Somalije Al Sabab prozivaju Al Kaidom i borci Filipina Al Kaidom cemu se ja ne bih slozio jer mislim da se radi o jednoj obicnoj teznji naroda za uspostavljenjem Islamske drzave u svijetu.Malo smo se udaljili oko ovih primjera ali smatram da je Pakistan Islamska Republika i da ona ima pravo imati Kashmir u svom posjedu jer to je jedini ostatak razgranicenja Indije i Pakistana.

Brale, što se ne preseliš tamo u Iran ili Pakistan pa odande vodi taj Dzihad. ;)!:mrgreen:

jaguar b p

Elita
Banovan
Poruka
23.453

Posto sam prije nekoliko sedmica presao u Selefije
To care.

Znaš hadeeth: Khayru an-Nas qarni. Thumma lladheena yaloonahum, thumma lladheena yaloonahum.

"Najbolja generacija je moja generacija. Onda ona posle nje, onda ona posle nje."

Stoga → 1. generacija se zove Sahaba, 2. se zove Tabi'oon, a 3. se zove Atba' Tabi'een.
Zajednički, te tri generacije se zovu Salaf ← tj. Prethodnici.

Prema tome, Salafee je onaj ko vraća stvar nazad na prve 3 generacije,
i zbog toga je to ispravna ideologija.

Poruka
3.615

To care.

Znaš hadeeth: Khayru an-Nas qarni. Thumma lladheena yaloonahum, thumma lladheena yaloonahum.

"Najbolja generacija je moja generacija. Onda ona posle nje, onda ona posle nje."

Stoga → 1. generacija se zove Sahaba, 2. se zove Tabi'oon, a 3. se zove Atba' Tabi'een.
Zajednički, te tri generacije se zovu Salaf ← tj. Prethodnici.

Prema tome, Salafee je onaj ko vraća stvar nazad na prve 3 generacije,
i zbog toga je to ispravna ideologija.

a? :huh:

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Zato cu da pustim bradu koja se nosila po Sunetu u vrijeme Poslanika s.a.v.s.Veoma sam zadovooljan svojim pravcem i ja sam jedan dobar musliman vjernik.Ono sto me najvise interesuje je Bliski Istok i Palestina jer me interesuje na koji nacin se moze osnovati Palestina i medju tim tackama interesuje me Kashmir koji je stvarno jedno od znacajanih pitanja za muslimanski ummet.
Indija mora da shvati da je bila suvise duho pod Islamskom vladavinom cak mnogo vise nego Srbi pod Turcima i muslimani su ostavili Indiji jedno lijepo kulturno naslijedje.Zato muslimani moraju zivjeti u Indiji po ravnopravnom sistemu i da budu dostojni muslimani u Indiji.Mislim da je veioma bitno sto ima muslimana u Indiji jer oni mogu postati dobri misionari Islama na Indijskom poluotoku.Inace Kashmir je sama prica za sebe i ona je vec na neki nacin podijeljena ali ipak Pakistan se ne slaze sa tim nego zeli da preuzme cijeli Kashmir i mislim da Indija mora povesti racuna o tome da muslimani trebaju imati pravo na svoje samoopredijeljenje.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Inace Indija pored Hindusa ima dosta Sikha koji su takodjer trazili od Indije svoju drzavu ali Sikhi nisu muslimani i oni su posebna grupacija koja je pomijesala Islam i Hinduizam i tako se odvojila kao posebna sekta.Sve ovo vama ne bih govorio da se ne brinem o muslimanima koji zele samo mir u svijetu i ja se kao musliman osjecam ogorceno sto jos Palestina nije osnovana i osjecam ogorcenje zbog Kashmira koji treba pripasti cio Pakistanu jer Kashmir je muslimanska zemlja i to je jedan lijepi region ili vazdusna banja od koje dopire vazduh sa Himalaja.Mislim da je svima jasno zbog cega muslimani traze Kashmir i zbog cega zele da definiraju odnose sa Hindusima jer Hindusi moraju znati da muslimani ne mogu biti potcinjeni Hindusima jer muslimani su nekada vladali Indijom i muslimani zasluzuju da imaju ucesce u vladi Indije jer su narod koji je bi vladajuci u vrijeme Velikih Mogula.Morate svi znati da muslimani zele samo slobodu i da zele da definiraju stvari oko svojih granica i oni ne zele rat nego zele mir i zele da se oslobodi teritorija koja pripada muslimanima.Mislim da su glupe price o nekakvoj Al Kaidi i namjeri Al Kaide da napadne Mumabj i Indiju.Mislim da Indija pretjeruje s tim i da ona mora shvatiti razloge zbog cega muslimani zele da dignu glas u Indiji.Mislim da se nece dogoditi nista vanredno u Indiji i da ce Bombaj ostati onakav kakav jeste a to je lijepim gradom koji odise mirisom Indijske ljubavi i poznatim filmovima iz Bolivuda.Mi muslimani nemamo sta drugo cekati nego dobru volju Indije da oslobodi Kashmir i da Indija postane drzavom koja ce imati korektne odnose sa muslimanima jer muslimani moraju da zive udobno u drzavi Indiji i moraju imati sva prava koja se predvidjena Bozjim zakonom o ljudskim pravima manjina.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Mumbai
Bombay, koji je danas poznat pod nazivom Mumbai, je najveći grad u Indiji i nalazi se na zapadnoj obali indijskog poluotoka.
Predstavlja glavno poslovno središte Indije, kao i administrativno središte indijske države Maharashtra. Prema procjenama iz 2006. godine u njemu živi preko 13 miliona stanovnika.
Po njemu je indijska filmska industrija dobila naziv Bollywood.
Istorija [uredi - уреди]

U portugalskoj vlasti je od 1534. Od 1661. pod upravom engleske Istočnoindijske kompanije. Od 1708. sedište britanske uprave u Indiji. Brzo se razvija posle otvaranja Sueckog kanala (1869.). Tu je 1908. došlo do prvog velikog radničkog štrajka u Indiji, koji je vojska ugušila u krvi. U oslobođenoj Indiji od 1947. sedište provincije, a od 1956. federalne države Bombaj. 1960. Bombaj je postao glavni grad države Maharaštra.

Wikipedia

286px-Mumbai_Montage.jpg

predre

Aktivan član
Poruka
1.348
Indija je morala da prihvati Islam jer je bila dugo vremena pod Islamskom Imperijom i zato Hindusi su morali da se okane svoje vjere i da predju u Islam kako bi bili bratska zemlja sa ostalim muslimanima.Mislim da Pagani imaju veceg razloga da predju u monoteizam a uostalom Islam je najpravilnija religija te stoga Hindusi su morali da prihvate Islam i mislim da je buducnost takava da ce cijeli svijet prihvatiti Islam i da ce svijetom zavladati Bozji zakoni.

I sad umesto da se celokupno čovečanstvo zalaže za kosmička istraživanja, medicinu, nauku, imamo milijardu ovakvih zatucanih budaletina kao ovaj iznad. Ti ćeš nekome da određuješ pravu veru...? Marš bre u ***** materinu!

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
I sad umesto da se celokupno čovečanstvo zalaže za kosmička istraživanja, medicinu, nauku, imamo milijardu ovakvih zatucanih budaletina kao ovaj iznad. Ti ćeš nekome da određuješ pravu veru...? Marš bre u ***** materinu!

Moras znati da je Islam ujedno i nauka koja se mora njegovati.Sigurno nase ljudsko saznanje ne moze dostici od onoga cemu nas je allah poducio u Kur;anu i mi muslimani znamo o skladu sistema u svemiru jer nam je allah uputio znanje preko Kur'ana.Zato je Islam vjera buducnosti i mislim da ce svaki musliman moci pariratui svakom naucniku koji je stogao do kapi nekog znanja a znanje pravo je ako more velike u beskraj se prostire i zato je bolje nama ljudima da se pozabavimo nasom planetom i da vidimo kako da uredimo odnose na prvi nacin kako bi smo zivjeli kao normalni ljudi a ne jos ratujemo za teritoriju i za oslobodjenje a sve zahvaljujuci agresorima koji su jos prisutni na ovom svijetu.Mi moramo kao prvo vidjeti kako Palestini obezbijediti drzavu i kako da se uvedu dobri odnosi izmedju naroda u svijetu.Slucajevi kao sto je Palestina, Cecenija, Kashmir, Filipini (Mindanao) se moraju rijesiti na pravi nacin a ne etiketirati borci Dzihada teroristima.To vec ne dolazi u obzir i moraju se definirati odnosi muslimana u svijetu sa ostalim narodima kako bi smo mogli zivjeti u miru i blagostanju.Inace Dzihad je nezibjezna situcaija jer muslimanima je naredjeno da vode Dzihad i zato muslimani ce voditi Dzihad dokle postoje i zato ljudi se moraju pomiriti s tim da muslimani zele Dzihad i da oni vode Dzihad zato sto je to Allah naredio.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.