Indigo deca

Poruka
46.733
Šta znate o indigo deci? Znate li nekoga ko se uklapa u opis indigo deteta?
Da li je uopšte potrebno praviti klasifikacije na taj način?

INDIGO DECA

Indigo decu možemo prepoznati po njihovim jedinstvenim karakteristikama. Vrlo su inteligentna i kreativna, ali i buntovna prema autoritetima i društvenim sistemima. Vrlo često im se dijagnostikuje poremećaj koncentracije ili hiperaktivnost, pa im se preporučuju razne terapije u svrhu ispravljanja i prevladavanja takvog ponašanja. Na fizičkom nivou su često osetljiva i krhka, ali na emocionalnom nivou njihova osetljivost dolazi do ekstrema. Imaju razvijen osećaj brižnosti i empatije, ali isto tako mogu razviti neosetljivost ukoliko ih se emocionalno zlostavlja u mladosti.

Naziv Indigo dete dolazi od dominantne boje u njihovoj auri (indigo plava; tamno plava sa dodatkom crvene). Posebnost indigovaca je u tome što osećaju "tanki veo" razdavanja između Zemlje i duhovnog sveta. Zbog osećaja "tankog vela" njima su dostupne mnoge informacije i drugačija znanja od utvrđenih.


Učenje o indigo deci će poboljšati našu sposobnost za rad sa decom. Pomoći će nam da razumemo nove energije koje se spuštaju na Zemlju, jer indigo deca će doneti novu energiju i pomoći nam da stvorimo novi, harmoničniji život. Oni su došli da prosvetle svet i da nas uzdignu do novog nivoa, bez obzira da li smo spremni ili ne. Ko će nas bolje voditi novim putevima ponašanja, razmišljanja i osećanja nego deca koja se već tako ponašaju, razmišljaju i osećaju?


Imaju osećaj da su zaslužili biti u ovome svetu i čudno im je ako i drugi to ne vide.
- Rođeni su sa osećajima kralja ili kraljice i zato se tako i ponašaju.
- Samopouzdanje nije neka velika tema kod njih, oni bez pardona kažu svojim roditeljima ko su oni.
- Frustrirani su kad je sistem racionalisan i kad ne mogu pokazati vlastitu kreativnost.
- Često vide bolje mogućnosti za nešto postići tako da protestiraju protiv škole i sistema.
- Znaju da postoji nešto više od onoga što mi možemo videti.
- Veruju da su materija i telo iluzija.
- Znaju da se život sastoji od energije i svesti.
- Znaju da je u univerzumu sve povezano.
- Osećaju da sve što živi traži ljubav, saosećanje.
- Razumeju duhovne koncepte bolje od fizičkih.
- Ne dozvoljavaju da ih prisile raditi stvari koje ne žele raditi.
- Ako ne žive svoj život kako ga oni zamišljaju po njihovim principima, onda postaju depresivni i doživljavaju napade straha.
- Iskreni su i nezavisni.
- Komuniciraju sa životinjama, biljkama, decom i prirodom.
- Često pričaju sa nevidljivim prijateljima pa su zbog toga opisani kao deca sa bujnom maštom.


https://opusteno.rs/zanimljivosti-f19/ko-su-indigo-deca-t16446.html
 
Даровита деца, са јасном мисијом да изазову и промене стварност, први пут су се почела појављивати 1970-их. Поред психичке свести, они су снажно вођени и креативни са перцепцијом која провирује кроз успостављене норме друштва. Заиста старе душе, њихова мисија је јасно постављена да уздрма савремени свет и отвори пут будућим генерацијама да створе већи мир и хармонију за све.
 
Даровита деца, са јасном мисијом да изазову и промене стварност, први пут су се почела појављивати 1970-их. Поред психичке свести, они су снажно вођени и креативни са перцепцијом која провирује кроз успостављене норме друштва. Заиста старе душе, њихова мисија је јасно постављена да уздрма савремени свет и отвори пут будућим генерацијама да створе већи мир и хармонију за све.
Hoćeš reć da ja, ko osvedočeno stara duša - čak mi je i vračara to rekla - jesam indigo dete?
 
Индиго деца се често лече од Хиперкинетичког поремећаја (АDHD) и преписују им лекове као што је Риталин како би их смирили од уочене неправилности. У стварности, индиго деца се само носе са притиском да буду заробљени у овим земаљским телима уз додатни притисак да помажу човечанству у неком већем смислу.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Hoćeš reć da ja, ko osvedočeno stara duša - čak mi je i vračara to rekla - jesam indigo dete?
не мора да иде у оба смера, колико сам разумео. Погледај уводни пост и види да ли се односи на тебе оно што је наведено у задњем пасусу
 
Индиго деца се често лече од Хиперкинетичког поремећаја (АDHD) и преписују им лекове као што је Риталин како би их смирили од уочене неправилности. У стварности, индиго деца се само носе са притиском да буду заробљени у овим земаљским телима уз додатни притисак да помажу човечанству у неком већем смислу.

Zato potenciram problem klasifikovanja, određivanja dijagnoza..
Oduvek je bilo takve dece. Govorilo se, živo nemirno nestašno, i odrastali su bez ritalina.
 
Ja bi decu sa tim opisom poslala na psihijatriju :zcepanje:
Salu na stranu, da...poznajem puno.
Nesposobni da rade, razmazeni, misle da im je rodjenjem dodeljeno neko sveto pravo, da ne treba da se pomuce za nesto u zivotu.
Uzasno su netolerantni i ne prihvataju autoritete, drame i kenjakavi su.
Mnogi mnogi danasnji mladi.
можда ми једноставно не можемо да их схватимо па упрошћујемо на ниво менталне болести?
 
Zato potenciram problem klasifikovanja, određivanja dijagnoza..
Oduvek je bilo takve dece. Govorilo se, živo nemirno nestašno, i odrastali su bez ritalina.
из искуства знам да су многа деца олако окарактерисана као ADHD иако су уствари само деца. Такође сам видео и легитимне случајеве. Слажем се да је потребно то боље погледати да не би олако дијагнозирали или у другу руку превидели.
 
можда ми једноставно не можемо да их схватимо па упрошћујемо на ниво менталне болести?
Nema sta da se shvati. Ja sam i sama volela da proucavam ezoteriju, energiju, duhovno, parapsihologiju, itd...
Znas, neko treba i da cisti i mesi i da radi razne poslove.
Danasnja deca su prosto razmazena. Neka oni prvo rade i nauce neke osnove pa onda neka sanjaju i uce druge sta i kako.
Ukoliko cemo da generalizujemo ja ne vidim nesto nikakav pokret duhovnosti generacije.
Samo dupeta, s.sisa i propagande telesnog, zabavnog i lake zarade.
Nesto im ne ide ta produhovljenost.
 
не мора да иде у оба смера, колико сам разумео. Погледај уводни пост и види да ли се односи на тебе оно што је наведено у задњем пасусу
Ako ja čitam, onda se odnosi. Ali ja sam pristrasna, i, uostalom, ne verujem u ovaj fenomen.
 
Nakon indigo dece počela su se 1995 godine rađati kristalna deca.

Oni skupa sa indigo decom stvaraju novu generaciju čovečanstva na Zemlji. Karakteristično za tu decu je da imaju velike kristalno čiste oči, da su uvek u ljubavi i žele svakome dati ljubav i svetlo. Mnogi od njih imaju ekstremno ponašanje ili neki određeni deficit. Isto tako loše reaguju na razne lekove. Često imaju drastične promene u ponašanju zato što im u stvarnosti nije mesto na zemlji tako da se ovde često dosađuju, imaju napade tipa bes, strah, ljubomora i ne znaju ni sami kako s tim izaći na kraj.
Imaju jako razvijen osjećaj saosećanja, kao i pravde, a s obzirom da su jako senzibilni sve uzimaju k srcu.

- Vole prirodu, vodu, životinje i igrati se kristalima.
- Vrlo su darežljivi, osećajni i lako opraštaju.
- Nije neobično da progovore tek s tri do četiri godine jer lako komuniciraju bez upotrebe reči.
- Često su alergični ili izbirljivi što se tiče hrane jer su im bitne pozitivne vibracije iz hrane.
 
из искуства знам да су многа деца олако окарактерисана као ADHD иако су уствари само деца. Такође сам видео и легитимне случајеве. Слажем се да је потребно то боље погледати да не би олако дијагнозирали или у другу руку превидели.

Jer, svaka ličnost je jedinstvena na svoj način. I to pre svega treba uzeti u obzir.
 

Back
Top