Incko će obavestiti UN o pretnjama Dejtonskom sporazumu

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.392
SARAJEVO, 8. maja 2011. (Beta) - Visoki predstavnik u BiH Valentin Incko posetiće Njujork i Vašington od sutra do srede, 11. maja, podneti polugodišnji izveštaj Ujedinjenim nacijama i sastati se sa visokim zavničnicima UN i Vlade SAD.

Incko će naglasiti "da se BiH suočava sa jednom od najtežih političkih kriza od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma 1995. godine".

"Pre svega, referendum u Republici srpskoj (RS) o državnom pravosudju predstavlja očit napad na Dejtonski mirovni sporazum i dostignuća od njegovog potpisivanja. Zbog zastoja, nepopustljivosti i uskih političkih interesa, zemlja (BIH) još nema centralnu vlast - sedam meseci nakon izbora", prenela je Kancelarija visokog predstavnika(OHR).
 
incko.jpg
SARAJEVO, 8. maja 2011. (Beta) - Visoki predstavnik u BiH Valentin Incko posetiće Njujork i Vašington od sutra do srede, 11. maja, podneti polugodišnji izveštaj Ujedinjenim nacijama i sastati se sa visokim zavničnicima UN i Vlade SAD.

Incko će naglasiti "da se BiH suočava sa jednom od najtežih političkih kriza od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma 1995. godine".

"Pre svega, referendum u Republici srpskoj (RS) o državnom pravosudju predstavlja očit napad na Dejtonski mirovni sporazum i dostignuća od njegovog potpisivanja. Zbog zastoja, nepopustljivosti i uskih političkih interesa, zemlja (BIH) još nema centralnu vlast - sedam meseci nakon izbora", prenela je Kancelarija visokog predstavnika(OHR).

NE INTERESUJE NAS "ISCKO" NITI IMPERIJALISTI I KOLONIJALISTI I OSTALI ZABOKRECINACKI GENERATORI!!!, REPUBLIKA SRPSKA SE MORA ODVOJITI OD PROPALE BIH, HRVATI TAKODJE TREBA DA SE ODVOJE SA SVOJIM DELOM KAO I BOSHNJACI I TAKO CE SE OVDE OBEZBEDITI TRAJNI I STABILAN MIR!!!, ICKO NAS NE INTERESUJE NEKA IDE TAKO ODAKLE JE I DOSAO!!!
 
icon1.png
Vlada RS tvrdi da referendum nije protiv Dejtona


dejtonske%20granice.jpg
BANJALUKA, 8. maja 2011. (Beta) - Vlada Republike Srpske (RS) uputila je Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija (UN) svoj peti izveštaj u kojem tvrdi da zakazani referendum o Sudu i Tužilaštvu BiH nije nelegalan i antidejtonski.

"Referendum na kojem se traži mišljenje gradjana, predstavlja osnovni instrument demokratske vladavine. Demokratsku vladavinu nalaže Dejtonski sporazum, uključujući i Ustav BiH", piše u izveštaju.

Nastojanje visokog predstavnika da van zakona stavi kritikovanje njegovih odluka i ostalih postupaka, navodi se dalje, takodje predstavlja kršenje medjunarodnog prava koji štiti ljudska, gradjanska i politička prava i koje obavezuje sve elemente vlasti u BiH, kao i samog visokog predstavnika.

U izveštaju, objavljenom u nedelju na sajtu Vlade RS, visoki predstavnik u BiH Valentin Incko je optužen da svojim stavovima u vezi sa referendumom pokušava da obmane Savet bezbednosti UN.​
 
NE INTERESUJE NAS "ISCKO" NITI IMPERIJALISTI I KOLONIJALISTI I OSTALI ZABOKRECINACKI GENERATORI!!!, REPUBLIKA SRPSKA SE MORA ODVOJITI OD PROPALE BIH, HRVATI TAKODJE TREBA DA SE ODVOJE SA SVOJIM DELOM KAO I BOSHNJACI I TAKO CE SE OVDE OBEZBEDITI TRAJNI I STABILAN MIR!!!, ICKO NAS NE INTERESUJE NEKA IDE TAKO ODAKLE JE I DOSAO!!!

I Finnmark fra Norge :whistling:
 
Incko je probuseni kurton i nebitan faktor....potrcko.

Аустроугарски сатир: ПОЛА ЈАРАЦ - ПОЛА ЧОВЕК






Валентин Инцко (нем. Valentin Inzko, рођен 22. маја 1949. у Целовецу, Клагенфурт, у Аустрији) је аустријски дипломата. Рођен је у породици Корушких Словенаца.
 
Аустроугарски сатир: ПОЛА ЈАРАЦ - ПОЛА ЧОВЕК


Валентин Инцко (нем. Valentin Inzko, рођен 22. маја 1949. у Целовецу, Клагенфурт, у Аустрији) је аустријски дипломата. Рођен је у породици Корушких Словенаца.

Vise jarac nego covek..
 

Back
Top