Andjela
Elita
- Poruka
- 23.874
Нападнути изборни штабови две опозиционе странке у предграђу Скопља. Опозиција оптужује власт да застрашује грађане пред изборе 5. јуна.
Камењем и другим предметима демолирани су седишта странака Социјалдемократског савеза Македоније (СДСМ) у више скопских општина Железара, Трубарево и Петровец, а у општини Маџари уништено је седиште странке Велика Македонија, преносе македонски медији.
Зоран Дамјановског из СДСМ-а није могао да каже ко је одговоран за напад, али је, како је рекао, симптоматично да се неколико метара од седишта СДСМ-а налази седиште владајуће партије ВМРО-ДПМНЕ.
"Напад ће изазвати страх код грађана, а можда је сценарио да се смањи интерес грађана за изборе", рекао је Дамјановски из опозиционог СДСМ-а. Парламентарни избори у Македонији заказани су за 5. јун.
Из партије Велика Македонија поручују да је напад покушај да се људе застраше како не би изашли на изборе, али ће, како су саопштили, то деловати контрапродуктивно и да ће додатно да изазове огорчење у народу.
"Овај вандализам је напад на демократију. Када се ово види, замислити шта се спрема на изборима", упозорио је Драги Огњановски из партије "Велика Македонија".
Очевици насеља Железара кажу да су око два и по сата после поноћи чули разбијање стакла и онда видела људе као улазак црни аутомобил.
Превремени парламентарни избори у Македонији одржаће се 5. јуна. у Македонији право гласа има 1,792 милиона гласача, што је за 43.000 више него пре две године.
Гласаће се у шест бирачких јединица, а први пут на изборе ће моћи да изађу и бирачи из дијаспоре, који ће имати троје својим посланика у македонском парламенту.
Тиме ће број посланичких места у парламенту бити повећан са садашњих 120 на 123 народна представника.
То ће бити седми парламентарни избори у Македонији, други који се одржавају у ванредном термину. Последњи парламентарни избори, такође ванредни, одржани су 2008. године.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/Регион/882404/Инциденти+у+Македонији.html
Dakle, ne desavaju se ovakve stvari smao u Srbiji, vec i kod nasih komsija.
Камењем и другим предметима демолирани су седишта странака Социјалдемократског савеза Македоније (СДСМ) у више скопских општина Железара, Трубарево и Петровец, а у општини Маџари уништено је седиште странке Велика Македонија, преносе македонски медији.
Зоран Дамјановског из СДСМ-а није могао да каже ко је одговоран за напад, али је, како је рекао, симптоматично да се неколико метара од седишта СДСМ-а налази седиште владајуће партије ВМРО-ДПМНЕ.
"Напад ће изазвати страх код грађана, а можда је сценарио да се смањи интерес грађана за изборе", рекао је Дамјановски из опозиционог СДСМ-а. Парламентарни избори у Македонији заказани су за 5. јун.
Из партије Велика Македонија поручују да је напад покушај да се људе застраше како не би изашли на изборе, али ће, како су саопштили, то деловати контрапродуктивно и да ће додатно да изазове огорчење у народу.
"Овај вандализам је напад на демократију. Када се ово види, замислити шта се спрема на изборима", упозорио је Драги Огњановски из партије "Велика Македонија".
Очевици насеља Железара кажу да су око два и по сата после поноћи чули разбијање стакла и онда видела људе као улазак црни аутомобил.
Превремени парламентарни избори у Македонији одржаће се 5. јуна. у Македонији право гласа има 1,792 милиона гласача, што је за 43.000 више него пре две године.
Гласаће се у шест бирачких јединица, а први пут на изборе ће моћи да изађу и бирачи из дијаспоре, који ће имати троје својим посланика у македонском парламенту.
Тиме ће број посланичких места у парламенту бити повећан са садашњих 120 на 123 народна представника.
То ће бити седми парламентарни избори у Македонији, други који се одржавају у ванредном термину. Последњи парламентарни избори, такође ванредни, одржани су 2008. године.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/Регион/882404/Инциденти+у+Македонији.html
Dakle, ne desavaju se ovakve stvari smao u Srbiji, vec i kod nasih komsija.

