Incident u Vukovaru: Gradonačelnik bacio Statut na ćirilici na pod

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
43.096
Hrvati postaju nervozni ...


http://rs.n1info.com/Region/a535774...nacelnik-bacio-Statut-na-cirilici-na-pod.html
Na sednici gradskog parlamenta u Vukovaru odbornik SDSS Srđan Kolar dao je gradonačelniku Ivanu Penavi Statut Grada na ćirilici, uz poruku na latinici "Da se bolje razumemo". Penava je statut bacio na pod.

"Da se bolje razumemo" je, podsetimo, akcija SNV-a koja im za cilj da se skine stigma sa ćirilice i pošalje poruka da korišćenje tog pisma u privatnoj ili javnoj upotrebi ne ugrožava nikoga u Hrvatskoj, a pogotovo ne većinski narod.

Statut na ćirilici Kolar je Penavi dao nakon odluke da se nisu se stekli uslovi za ravnopravnu upotrebu ćirilice u Vukovaru.

"Ovo smatram činom agresije o kojoj sam pričao, a koja dolazi u režiji SNV-a Milorada Pupovca i SDSS-a u Vukovaru", kazao je Penava.

Kolaru je rekao da ga je "duboko uvredio".

"Pogazili ste sav napor i trud u procesu mirne reintegracije, poneli ste se kao da ga nikad nije bilo. Znam da su vam bitni politički bodovi, ali zašto vam nisu bitni građani", kazao je Penava.

statut, vukovar, da se bolje razumijemo


 
Poslednja izmena od moderatora:
На сваки овакав инцидент домаћим тзв Хрватима укинути по једно право. Ја бих им укинула сва, што чекати.

Kao prvi korak Motordžiji ukinuti pravo da replicira. Može da piše na forumu ali nema pravo na odgovor.
 
Ma ne drma nego to daje poene.. Ko ih dovoljno skupi seda u tron.. Hrvati ne mogu bez Srba kao ni Srbi bez Hrvata.. Zamisli kad bi teme bile ekonomija standard građana javna potrošnja, servis države i sl.. Kako bi to mogli da prežive..

Srbi mogu bez Hrvata , ladno... ne znam čemu to vezivanje sa njima po bilo kom osnovu.

Imamo mi neprijatelja i bez Hrvata , da nam fale na tom polju , oni nam ni prijatelji nisu.

Ima sve ovo veze sa ekonomijom i standardom ... mnogo više nego što ti misliš .
 
Srbi mogu bez Hrvata , ladno... ne znam čemu to

Imamo mi neprijatelja i bez Hrvata , da nam fale na tom polju , oni nam prijatelji nisu.

Ima sve ovo veze sa ekonomijom i standardom ... mnogo više nego što ti misliš .
Naravno da imamo ali Hrvati su tu kad zsškripi najbolji..Kao i mi njima.. Doduše i Albanci su popularni
 
Naravno da imamo ali Hrvati su tu kad zsškripi najbolji.. Kao i mi njima..

Nama Hrvati ništa ne trebaju ni ne znače , ni kao prijatelji , ni kao neprijatelji .

Što ih pre potisnemo iza granica ex vojne krajine to će nama , a i njima biti bolje .

Oni će konačno naći svoju pravu meru, neće se u želji da se naduvaju pucati, mi ćemo dovoljno obezbediti državu da onda možemo da budemo neko ko će stabilizovati, obnoviti i umiriti ovaj prostor, a što će i hrvatima koristiti
 
Hrvati postaju nervozni ...


http://rs.n1info.com/Region/a535774...nacelnik-bacio-Statut-na-cirilici-na-pod.html
Na sednici gradskog parlamenta u Vukovaru odbornik SDSS Srđan Kolar dao je gradonačelniku Ivanu Penavi Statut Grada na ćirilici, uz poruku na latinici "Da se bolje razumemo". Penava je statut bacio na pod.

"Da se bolje razumemo" je, podsetimo, akcija SNV-a koja im za cilj da se skine stigma sa ćirilice i pošalje poruka da korišćenje tog pisma u privatnoj ili javnoj upotrebi ne ugrožava nikoga u Hrvatskoj, a pogotovo ne većinski narod.

Statut na ćirilici Kolar je Penavi dao nakon odluke da se nisu se stekli uslovi za ravnopravnu upotrebu ćirilice u Vukovaru.

"Ovo smatram činom agresije o kojoj sam pričao, a koja dolazi u režiji SNV-a Milorada Pupovca i SDSS-a u Vukovaru", kazao je Penava.

Kolaru je rekao da ga je "duboko uvredio".

"Pogazili ste sav napor i trud u procesu mirne reintegracije, poneli ste se kao da ga nikad nije bilo. Znam da su vam bitni politički bodovi, ali zašto vam nisu bitni građani", kazao je Penava.

statut, vukovar, da se bolje razumijemo


pogledah video...hrvatski komentatori su jedinstveni, klasična priča...velikosrpska agresija...četnici....branitelji
 
Na vreme počinju tu priču ponovo

Zna se dobro da je ceo taj kraj vrlo diskutabilan deo Hrvatske ..i da samo promena odnosa snaga u svetu (a krenula je) menja mnogo toga
Vidi Srbi polako shvataju da im ne trebaju ni hrvati ni šiptari da bi bili nacija u rangu jedne Grčke,Austrije,Slovačke
Stotine hiljade Hrvata i šiptara,koji su pobegli iz svojih matičnih zemalja su shvatili,da su bez Srba go ****** na bicikli
 
Hrvati postaju nervozni ...


http://rs.n1info.com/Region/a535774...nacelnik-bacio-Statut-na-cirilici-na-pod.html
Na sednici gradskog parlamenta u Vukovaru odbornik SDSS Srđan Kolar dao je gradonačelniku Ivanu Penavi Statut Grada na ćirilici, uz poruku na latinici "Da se bolje razumemo". Penava je statut bacio na pod.

"Da se bolje razumemo" je, podsetimo, akcija SNV-a koja im za cilj da se skine stigma sa ćirilice i pošalje poruka da korišćenje tog pisma u privatnoj ili javnoj upotrebi ne ugrožava nikoga u Hrvatskoj, a pogotovo ne većinski narod.

Statut na ćirilici Kolar je Penavi dao nakon odluke da se nisu se stekli uslovi za ravnopravnu upotrebu ćirilice u Vukovaru.

"Ovo smatram činom agresije o kojoj sam pričao, a koja dolazi u režiji SNV-a Milorada Pupovca i SDSS-a u Vukovaru", kazao je Penava.

Kolaru je rekao da ga je "duboko uvredio".

"Pogazili ste sav napor i trud u procesu mirne reintegracije, poneli ste se kao da ga nikad nije bilo. Znam da su vam bitni politički bodovi, ali zašto vam nisu bitni građani", kazao je Penava.

statut, vukovar, da se bolje razumijemo



SDSS i dalje sa HDZ-ovcima u koaliciji...
Svašta..
 
Nama Hrvati ništa ne trebaju ni ne znače , ni kao prijatelji , ni kao neprijatelji .

Što ih pre potisnemo iza granica ex vojne krajine to će nama , a i njima biti bolje .

Oni će konačno naći svoju pravu meru, neće se u želji da se naduvaju pucati, mi ćemo dovoljno obezbediti državu da onda možemo da budemo neko ko će stabilizovati, obnoviti i umiriti ovaj prostor, a što će i hrvatima koristiti
Ne znače vama ali vlast ih rado uzima kad im zagusti..
 
Ne znače vama ali vlast ih rado uzima kad im zagusti..

Kakve veze imaju vlasti u srb sa ovim?

U čemu je poenta da neki lik kao ovaj Penava zapeni na jedan akt grada u kome i Srbi I hrvati uživaju ravnopravnost?

Šta on pokazuje ovim - da postoji samo njegovo pravo i samo njegova istina i onda je potpuno oravdano što Srbi 1991 nisu hteli hrvatsku opciju


Realno ovaj penava radi za Srbe, da se pokaže da hrvati nisu sposobni upravljati teritorijom koji su Srbi bili primorani da im daju na upravu.
 

Back
Top