INCIDENT NA PROMOCIJI ŠEŠELJEVE KNJIGE U OPŠTINI STARI GRAD

https://www.blic.rs/vesti/politika/...stavku-jer-je-ustupio-prostor-seselju/8zr0slf

LDP: Bastać da podnese ostavku jer je ustupio prostor Šešelju

1581033213200.png


Liberalno-demokratska partija zatražila je danas ostavku Marka Bastaća, predsednika opštine Stari grad, jer je ustupio javni prostor za promociju knjige Vojislava Šešelja u kojoj se negira genocid u Srebrenici.

Promocija Šešeljeve knjige, zakazana inače za kasnije popodne, još se nije ni dogodila, a već je izazvala više negativnih reagovanja.

LDP smatra da se Bastać, koji je ustupio prostor Šešelju, time pridružio onima koji negiraju genocid u Srebrenici i koji promovišu ratne zločince kao normalne političke figure, kaže se u saopštenju beogradskog odbora LDP.

U saopštenju LDP se ocenjuje da ovakav postupak Bastaća ne iznenađuje, "imajući u vidu da je došao na vlast pomoću Demokratske stranke, na čijoj je listi bio, a koju je ubrzo napustio kada je vlast formirao zajedno sa SRS i drugim partnerima".


Takođe podsećaju da je prošle nedelje Dragan Ðilas bio u Evropskom parlamentu koji je 11. jul proglasio Danom sećanja na žrtve Srebrenice.


Protivljenje zbog promocije Šešeljeve kojima negira genocid u Srebrenici danas su u zajedničkom saopštenju izrazili i Inicijativa mladih za ljudska prava, Fond za humanitarno pravo i Žene u crnom, takođe ocenjujući da odgovornost za to snosi Bastać.


Oni su mišljenja da je negiranje srebreničkih žrtava direktna posledica politike koja se vodi već 30 godina, a to je, kako kažu, politika zločina, negiranja i nepoštovanja za žrtve.


"U godini u kojoj se obeležava 25 godina od genocida u Srebrenici, ovakvim promocijama ne sme biti mesta u javnim institucijama kao što je opština Stari grad", poručili su u saopštenju.


U sali opštine Stari grad, kako je ranije najavljeno iz Srpske radikalne stranke, danas će biti održana promocija najnovije knjige Šešelja "U Srebrenici nije bilo genocida".




ЋОРАВИ, ОСТАВКА!
 
Radikali mogu da me uhvate za koleno! Kako nije ratni zlocinac?PA zar nije u presudi navedeno da je ucestvovao u progonu nesrpskog stanovnistva? To ti je zlocin protiv covecnosti. A istrgovace sa Vucicem i to za Kosovo. Kao nece biti u sali ili tako nesto,bitange.
Kako može biti ratni zločin tamo gdje rata nije bilo?
Ne može.
 
Na primer selo Kukujevci su bili 95% hrvatski dok im šešeljevci nisu upali u kuće i proterali ih, a organi reda samo posmatrali... Danas su Kukujevci 100% srpski... Mislim da se to zove zločin.
Ne lupaj gluposti.
Vecina Hrvata je zamenila kuce sa Srbima koji su proterivani iz Hrvatske.
Iz Vojvodine sam i znam vrlo dobro o cemu pricam. A prica o "proterivanju" i "zlocinu" je smesna do bola.
Ko nije hteo da ide niko ga nije dirao.
 
Људи који подржавају, на било који начин хулиганско, простачко и насилничко понашање тзв "активиста" Фонда за хуманитарно право, не припадају свијету нормалних и културних људи.
Промоција књиге је културна манифестација, постоје правила понашања на таквим манифестацијама, ако се не придржавате правила понашања, не припадате цивилизованом свијету. Ако ту манифестацију, промоције књигу, из неког разлога не оправдавате, сматрате да шаље рђаву поруку, бојкотујете је, нећете приуствовати. Ако сматрате да је садржај књиге непримјерен, увредљив, да шаље неприхватљиве поруке, то напишете у тексту, колумни, писму, или на други начин то искажете.
Или покренете питање одговорности онога ко је омогућио промоцију и уступио простор, као што је ЛДП покренуо питање одговорности Марка Бастаћа. Тако се ради у цивилизованом свијету, никако другачије, ако спроводите силу попут насилника и тзв "активиста" Фонда за хуманитарно право, то је хулиганизам,
Али и кад покренете одговорност, и ви сте одговорни за саджај свог захтјева и ако напишете оно што је бљуц пренио (овдје)
Oni su mišljenja da je negiranje srebreničkih žrtava direktna posledica.....
извините, али ви сте лажовчине, нигдје ни у књизи нити било гдје вербално Шешељ није негирао сребреничке жртве, није негирао ни масакр у Сребреници, само је одбио да мисли туђом главом и дигао глас против подваљене и неодрживе квалификације тих догађаја, и то ће било који, било који, мислећи човјек исто учинити.
И овдје Шешељ има свако право да тужи ЛДПеовце због ове гнусне лажи јер тиме нарушавају углед овог пристојног, добронамјерног и угглађеног господина познатог по префињеном ријечнику. Да ли и хоће, до њега је.
 
Ne lupaj gluposti.
Vecina Hrvata je zamenila kuce sa Srbima koji su proterivani iz Hrvatske.
Iz Vojvodine sam i znam vrlo dobro o cemu pricam. A prica o "proterivanju" i "zlocinu" je smesna do bola.
Ko nije hteo da ide niko ga nije dirao.
I to su birali srpske vile na moru za ove njihove prcije po Vojvodini.
 
Licno znam bas takve primere.
Nemas tI pojma.niti si video kako to izgleda. A ovako je bilo .koja godina bese 95 kolone prognanih iz Hrvatske dosle do BGD i ovi ih ne pustaju u BGD. Oni odlaze po okolnim naselima. Imam kucu u Surcinu i video sam kako to izgleda. Dolaze u Surcin i od radikala dobijaju spisak i adrese HRVATA u Surcinu a to je prvi deo naselja blizi aerodromu.tamo je i njihova crkva, Provaljuju u kuce i proteruju Hrvate ,policije ni od korova ,vojska isto. Medjutim ti Hrvati imali drugare skolske i pozovu ih u pomoc.Dolazi Slobodan Sijan sa ekipom i nalupa desetak samara i otera ove ocajnike koji su na silu zeleli da uzmu tudju muku, Kasnije su tog Sijana ubili ali eto ostala je prica da i ti momci sa druge strane zakona umeju da budu ljudi, Sta se meni nikada nije dopadalo kod Seselja i radikala? ,kada su u vecini nasilni su a kada je cupavo nigde ih nema.
 
Nemas tI pojma.niti si video kako to izgleda. A ovako je bilo .koja godina bese 95 kolone prognanih iz Hrvatske dosle do BGD i ovi ih ne pustaju u BGD. Oni odlaze po okolnim naselima. Imam kucu u Surcinu i video sam kako to izgleda. Dolaze u Surcin i od radikala dobijaju spisak i adrese HRVATA u Surcinu a to je prvi deo naselja blizi aerodromu.tamo je i njihova crkva, Provaljuju u kuce i proteruju Hrvate ,policije ni od korova ,vojska isto. Medjutim ti Hrvati imali drugare skolske i pozovu ih u pomoc.Dolazi Slobodan Sijan sa ekipom i nalupa desetak samara i otera ove ocajnike koji su na silu zeleli da uzmu tudju muku, Kasnije su tog Sijana ubili ali eto ostala je prica da i ti momci sa druge strane zakona umeju da budu ljudi, Sta se meni nikada nije dopadalo kod Seselja i radikala? ,kada su u vecini nasilni su a kada je cupavo nigde ih nema.
O imam i te kako pojma.
Ja o tome nisam citala u zutoj stampi kao ti pa da prepricavam urbane legende vec sam s tim ljudima isla u skolu.
 
Nemas tI pojma.niti si video kako to izgleda. A ovako je bilo .koja godina bese 95 kolone prognanih iz Hrvatske dosle do BGD i ovi ih ne pustaju u BGD. Oni odlaze po okolnim naselima. Imam kucu u Surcinu i video sam kako to izgleda. Dolaze u Surcin i od radikala dobijaju spisak i adrese HRVATA u Surcinu a to je prvi deo naselja blizi aerodromu.tamo je i njihova crkva, Provaljuju u kuce i proteruju Hrvate ,policije ni od korova ,vojska isto. Medjutim ti Hrvati imali drugare skolske i pozovu ih u pomoc.Dolazi Slobodan Sijan sa ekipom i nalupa desetak samara i otera ove ocajnike koji su na silu zeleli da uzmu tudju muku, Kasnije su tog Sijana ubili ali eto ostala je prica da i ti momci sa druge strane zakona umeju da budu ljudi, Sta se meni nikada nije dopadalo kod Seselja i radikala? ,kada su u vecini nasilni su a kada je cupavo nigde ih nema.
Ti kao hrvatska manjina u Srbiji i te kako imas odbojnost prema Seselju, al to sigurno nije njegova zasluga, nego vasa, kao manjina koji nikad niste bili lojalni drzavi Srbiji. Sutra cete krenuti u agresiju na Zemun, a ti ces biti jedan od njih. S time Seselj ima problem, a i ja.
 
Људи који подржавају, на било који начин хулиганско, простачко и насилничко понашање тзв "активиста" Фонда за хуманитарно право, не припадају свијету нормалних и културних људи.
Промоција књиге је културна манифестација, постоје правила понашања на таквим манифестацијама, ако се не придржавате правила понашања, не припадате цивилизованом свијету. Ако ту манифестацију, промоције књигу, из неког разлога не оправдавате, сматрате да шаље рђаву поруку, бојкотујете је, нећете приуствовати. Ако сматрате да је садржај књиге непримјерен, увредљив, да шаље неприхватљиве поруке, то напишете у тексту, колумни, писму, или на други начин то искажете.
Или покренете питање одговорности онога ко је омогућио промоцију и уступио простор, као што је ЛДП покренуо питање одговорности Марка Бастаћа. Тако се ради у цивилизованом свијету, никако другачије, ако спроводите силу попут насилника и тзв "активиста" Фонда за хуманитарно право, то је хулиганизам,
Али и кад покренете одговорност, и ви сте одговорни за саджај свог захтјева и ако напишете оно што је бљуц пренио (овдје) извините, али ви сте лажовчине, нигдје ни у књизи нити било гдје вербално Шешељ није негирао сребреничке жртве, није негирао ни масакр у Сребреници, само је одбио да мисли туђом главом и дигао глас против подваљене и неодрживе квалификације тих догађаја, и то ће било који, било који, мислећи човјек исто учинити.
И овдје Шешељ има свако право да тужи ЛДПеовце због ове гнусне лажи јер тиме нарушавају углед овог пристојног, добронамјерног и угглађеног господина познатог по префињеном ријечнику. Да ли и хоће, до њега је.
Hal Nogo se opet ponavlja

A uviđaj je ustanovio da je SNS odgurnuo normalne ljude a ne obratno
 

Back
Top