Quantcast

Incest

Dusica 1980

Početnik
Poruka
27
Volela bih,da popricam na ovu temu...Muci me vec duze vreme,nesto iz moje proslosti...Nikada se nikom nisam poveravala o Incestu.Volela bih sa nekom zenicom,da popricam na ovu temu,ili koja je prosla nesto slicno vezano za Incest!...

kiriku1

Ističe se
Poruka
2.576
Mislim da je to veoma rasprostranjena pojava, ako je za utehu... Mislim da je gotovo svako prosao kroz nesto slicno sto moze da ga tisti na taj nacin makar to bila samo pomisao iz detinjstva...Kroz zivot mi se par devojaka, drugarica pozalilo na slican problem iz perioda detinjstva... Medjutim ne znam da li se sve to moze nazivati incestom... Recimo starija sestra koja dodiruje svog mladjeg brata ili nesto slicno.... Upravo to je tistilo jednu moju drugaricu citav zivot.... Druga je u detinjstvu imala odnos sa starijim bratom od strica i naravno u podsvesti je citav zivot ipak krivila sebe... Kod tih razlicitih slucajeva zajednicko je bilo to samookrivljivanje... To nikako ne treba raditi... Mislim da u secanju izgradjenih licnosti ne treba da postoji krivac, jer to su bila deca tj. daleka slika i prilika ljudi...

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
99.698
Volela bih,da popricam na ovu temu...Muci me vec duze vreme,nesto iz moje proslosti...Nikada se nikom nisam poveravala o Incestu.Volela bih sa nekom zenicom,da popricam na ovu temu,ili koja je prosla nesto slicno vezano za Incest!...
Nije bas cesto - ali desi se nekada iskusenje tog tipa...

Jenom sam bio jako blizu da se i meni desi.

Na srecu, snaga volje je ipak nadvladaja poplavu strasti...

cvetak zanovetak

Veoma poznat
Poruka
11.719
Nije lepo da me vredjas,ili da mi se podsmeva.Htela sam da popricam sa nekom zenicom koja je kroz to prosla...A sto se tice Psihijatra,hvala ti na savetu...
Niti vredjam niti se podsmevam
To je nešto od čega možeš imati koristi
Ovde, tesko

- - - - - - - - - -

Nije bas cesto - ali desi se nekada iskusenje tog tipa...

Jenom sam bio jako blizu da se i meni desi.

Na srecu, snaga volje je ipak nadvladaja poplavu strasti...
Ali ako želiš da ti ovakvi bolesnici komentarisu, samo izvoli

Dusica 1980

Početnik
Poruka
27
Hvasla.ipak skupljam hrabrost za tako nesto.Pokusavam prvo da sa nekim podelim svoju tajnu iz proslosti,mislim da bi mi tako bilo lakse...

- - - - - - - - - -

Hvala ti na razumevanju.Znaci mi ta neka moralna podrska.Zaista bih sa nekim diskretno pisala o ovoj temi...

cvetak zanovetak

Veoma poznat
Poruka
11.719
Hvasla.ipak skupljam hrabrost za tako nesto.Pokusavam prvo da sa nekim podelim svoju tajnu iz proslosti,mislim da bi mi tako bilo lakse...

- - - - - - - - - -

Hvala ti na razumevanju.Znaci mi ta neka moralna podrska.Zaista bih sa nekim diskretno pisala o ovoj temi...
To razmenjivanje sa nestručnim osobama je sviranje k..
Niti znamo o čemu se radi, niti ti treba podrška od ljudi koji ti nisu bliski
Ozbiljno čemu to?
Uzmi npr depresiju, ljudi koji je imaju znaju tačno kako izgleda i nemaš šta da razgovaraš sa njima. Ljudi koji je nemaju misle da ne postoji i opet nemaš šta da razgovaraš.
A mišljenje bilo koga od nas ti svakako ne treba, jer zavisi od naših ličnih dozivljaja

hypnotoad

Elita
Poruka
19.228
Incest je kulturoloska stigma, pocni od toga.. Objektivno nema nista lose u tome ako imas takve porive. Vecina nas ima biolosku kocnicu prema tome, ako je ti nemas, nemas.. sta sada.
Incest, kao i homoseksualnost, je tabu zbog hriscanstva, mada postoje kulture i danas koje ne gledaju tako strogo na to.

Dusica 1980

Početnik
Poruka
27
Draga, gospodjo ili gospodjice ne znam ko ste ali zaista sam jedan deo perioda u detinstvu recimo,u pubertetu prolazila kroz to.Sada imam 39g razvedena sam i imam cerku u pubertetu koja sada ima 15g.... Ali ta proslost mi se sa vremena na vreme vraca u secanje.

Vaske

Veoma poznat
Poruka
11.465
To je moguće medju osobama koje ni ne znaju da su rod. Svesno(da ste neki bliži rod) da to neko ide u te odnose je stvarno primer za psihijatra

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
5.934
Incest je kulturoloska stigma, pocni od toga.. Objektivno nema nista lose u tome ako imas takve porive. Vecina nas ima biolosku kocnicu prema tome, ako je ti nemas, nemas.. sta sada.
Incest, kao i homoseksualnost, je tabu zbog hriscanstva, mada postoje kulture i danas koje ne gledaju tako strogo na to.
A upravo u bibliji imas gomilu slucajeva da je brat hebo sestru...

Lord Gledston

Iskusan
Poruka
5.849
Incest je veoma neprijatna pojava,koja se i zakonski sankcionise.Naravno da deluje veoma uznemirujuce,ako neko ima seksualne aspiracije,prema najblizoj porodici,
a to su brat uli sestra.Medjutim,desava se skoro svakome,u dosta mladjim danima,da nekada ima seksualnu naklonost,prema nekoj osobi,koja mu je rod u recimo
u trecem kolenu. U taj rodjacki red,spadaju brat ili sestra od tetke ili strica.Ako se te misli (seksualne) pojave,ali sve ostaje samo na tome,to ne pretstavlja nikakvu
opasnost,po psihicko zdravlje.Recimo neki mladic ima izrazito lepu sestru od tetke (ili strica),pa ponekad u mislima je zamisli kao seksualnu partnerku,to ne treba
da uznemiri.Izvanredno je retko,da do seksualnog cina izmedju rodjaka,zaista i dodje.Dakle,ako sve ostane samo na zamisljanju seksualnog kontakta,to je potpuno
bezopasno po onoga,ko takve misli ima.

Trust no one

Poznat
Moderator
Poruka
8.136
Nije lepo da me vredjas,ili da mi se podsmeva.Htela sam da popricam sa nekom zenicom koja je kroz to prosla...A sto se tice Psihijatra,hvala ti na savetu...
Nije vredjanje,daleko od toga.
Veruj mi,svaka joj je na mestu,prvo razgovor sa strucnjakom moze da ti pomogne da prebrodis to,ocigledano da ti predstavlja problem.
A i zaista ne zelis da ovde ljudi razvlace takav problem i takvu temu.Pogledaj malo po forumu,i videces koliko bolesnika ima,zamisli kako bi se okomili....

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
19.963
Dobila si odlican savet a ako tema potraje videces tek tada sta su prave uvrede
o incestu se ne otvaraju teme na ljisu

- - - - - - - - - -

aj otvori se da znamo o cemu se radi
Ti ako je ne izlečiš niko neće:lol: