Imigranti iz Libije dobro nam dosli

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Trzavice među evropskim zemljama zbog imigranata


BERLIN/VALETA - Poziv italijanskog premijera Silivija Berluskonija drugim evropskim zemljama da pokažu solidarnost sa Italijom i prihvate imigrante naišao je na hladan odziv Nemačke.

"Italija mora sama da reši problem sa izbeglicama", poručio je nemački ministar unutrašnjih poslova Hans Peter Fridrih u intervjuu "Veltu".

1356997050-hans-peter-friedrich.9.jpg


Fridrih je rekao da to što je Rim najavio da će izdati vize imigrantima iz Severne Afrike predstalja kršenje Šengena. On je najavio da će to pitanje izneti na sutrašnjem sastanku ministara unutrašnjih poslova EU u Luksemburgu.


Istovremeno, premijer Malte Lorens Gonzi kritikovao je tvrdnje Italije da Lampeduza ne može da prihvati azilante jer to ostrvo nije sigurno.
"Ako ostrvo Lampeduza nije sigurno za imigrante, onda ni cela Italija nije sigurna", rekao je Gonzi.

132716_italija-imigranti-iz-libije-afp_f.jpg

Berluskoni je juče, prilikom posete Lampeduzi, poručio Francuskoj da će veći deo od 20.000 imigranata iz Tunisa koji su proteklih sedmica pobegli u Italiju najverovatnije stići i do Francuske, tako da bi već sada trebalo da ih prihvati.


Italijanski premijer je pozvao i Nemačku i preostali deo Evrope da pokažu solidarnost sa Italijom i prihvate imigrante, jer, u protivnom, mogu dovesti u pitanje čitavu ideju Evropske unije. ''

Mislim da je red da srpska vlast prihvati sto veci broj Libijaca i drugih africkih naroda . Pre svega dobili bi naklonost Talijana i pokazali bi da je Srbija moderna i demokratska zemlja bez rasizma . Kako libijski narod uziva podrsku srpskog naroda , oni uopce ne bi smetali u Srbiji .
 
šta ti je, dobićemo i dobrovoljne donatore organa ujedno

Nismo mi ni Siptari ni Jevreji - ovde ne stanuju Taci i Kusner ....

Libija je decenijama sprecavala masovne prelaske imigranata iz Afrike u Evropu , kad je rat zapoceo Pukovnik je na vreme obavestio evropsku javnost da odustaje od te obaveze .. Sad neka se Italijani hebu , jer taj zahtev Berluskonija nece prihvatiti ni Francuska ni Nemacka.. Eto mu ga sad davanje vojnih baza i vojnika za napade na Libiju ...
 
Trzavice među evropskim zemljama zbog imigranata


BERLIN/VALETA - Poziv italijanskog premijera Silivija Berluskonija drugim evropskim zemljama da pokažu solidarnost sa Italijom i prihvate imigrante naišao je na hladan odziv Nemačke.

"Italija mora sama da reši problem sa izbeglicama", poručio je nemački ministar unutrašnjih poslova Hans Peter Fridrih u intervjuu "Veltu".

1356997050-hans-peter-friedrich.9.jpg


Fridrih je rekao da to što je Rim najavio da će izdati vize imigrantima iz Severne Afrike predstalja kršenje Šengena. On je najavio da će to pitanje izneti na sutrašnjem sastanku ministara unutrašnjih poslova EU u Luksemburgu.


Istovremeno, premijer Malte Lorens Gonzi kritikovao je tvrdnje Italije da Lampeduza ne može da prihvati azilante jer to ostrvo nije sigurno.
"Ako ostrvo Lampeduza nije sigurno za imigrante, onda ni cela Italija nije sigurna", rekao je Gonzi.

132716_italija-imigranti-iz-libije-afp_f.jpg

Berluskoni je juče, prilikom posete Lampeduzi, poručio Francuskoj da će veći deo od 20.000 imigranata iz Tunisa koji su proteklih sedmica pobegli u Italiju najverovatnije stići i do Francuske, tako da bi već sada trebalo da ih prihvati.


Italijanski premijer je pozvao i Nemačku i preostali deo Evrope da pokažu solidarnost sa Italijom i prihvate imigrante, jer, u protivnom, mogu dovesti u pitanje čitavu ideju Evropske unije. ''

Mislim da je red da srpska vlast prihvati sto veci broj Libijaca i drugih africkih naroda . Pre svega dobili bi naklonost Talijana i pokazali bi da je Srbija moderna i demokratska zemlja bez rasizma . Kako libijski narod uziva podrsku srpskog naroda , oni uopce ne bi smetali u Srbiji .

Нек их прихвати Средоземно море, ко их ебе.
 
А зашто, мајке ти? Треба ли можда стварно да их прихватамо?

А ови на слици нису ни л од Либијаца, већ неке чамуге.

Наравно да их требамо прихватити они су пријатељски народ.Приоритет су деца и жене јер и сами знамо како је било под бомбама
 
Наравно да их требамо прихватити они су пријатељски народ.Приоритет су деца и жене јер и сами знамо како је било под бомбама

Ха, нама Србима би боље било да прихватамо своје, а Либијцима је место у Либији! :rtfm:
 
Ха, нама Србима би боље било да прихватамо своје, а Либијцима је место у Либији! :rtfm:

Жене и децу трeба спасити не брини се те за Либију али жене и деца се не могу борити.Зар не би примио неко Либиско дете ?
 
Жене и децу трeба спасити не брини се те за Либију али жене и деца се не могу борити.Зар не би примио неко Либиско дете ?

Не бих! Срам нека је тебе, што не примиш кући сироче са Космета, него одма' запела за туђе, али не, туђе је слађе, кога брига за гладну српску децу, кад су ту Либијци и Јапанци. Увек смо другог више волели него себе. Срби умиру од глади, а овде ми неко прича о примању афричких избеглица.
 

Back
Top