Ime nove države!?

Grčka je za Makedoniju predlagala ime Vardarija, jer se Makedonija kao geografska oblast deli na Pirinsku (pripala Bugarskoj 1912.), Egejsku (pripala Grčkoj) i Vardarsku (pripala Srbiji). Od ova tri dela jedino je srpski deo proglašen za državu i to je Tito učinio.

Što se tiče Kosova, Šiptari već imaju ime za državu koju će sigurno proglasiti, a to je Republik Dardania.
 
Što se tiče Kosova pitanje je kolika će ta država biti.....Opcija podele još nije pomenuta a verujem da će to pitanje biti pokrenuto u narednim mesecima...............Oni nama deo Kosova a mi i Rusi njima priznanje za njihovu državu..................
 
Kad bi bilo tako lako, ali Tito je nacrtao republičke i pokrajinske granice i USA i EU su odredili da to budu državne granice po raspadu Jugoslavije. Tako da od Sandžaka ili podele Kosova nema ništa.
 
Nikad se ne zna.......Pa taj isti zapad sve što je uradio vezano za Srbiju uradio je protiv svih međunarodnih normi pa šta?Tako će isto pristati i na to samo da jednom za svagda reše problem Kosova a biće podjednako nezadovoljni i Srbi i šiptari ali opet mirno jer nemamo veze jedni sa drugima......
 
Kad bi bilo tako lako, ali Tito je nacrtao republičke i pokrajinske granice i USA i EU su odredili da to budu državne granice po raspadu Jugoslavije. Tako da od Sandžaka ili podele Kosova nema ništa.

Јеси гледао филм "Миротворци" (у оригиналу "Peacekeepers") има једна реченица кад каже један лик (иначе Србин) "....наше границе сте цртали некад крвљу, некад мастилом..." након тога он одлучује да уништи Америку....Мислиш ли да је овом одлуком да нам још једном исцртају границе САД добио још једног непријатеља?
 
Ja mislim da Srbija treba da se ogradi od Srbije i promeni ime u Raska... tako ce nestati dugovi, oprati se obraz itd... i da se otcepimo od "srbije" [simbolicno cemo nazvati jedan ar zemlje tako i kao otcepiti se od njega] :)

sta mislite?
 
Јеси гледао филм "Миротворци" (у оригиналу "Peacekeepers") има једна реченица кад каже један лик (иначе Србин) "....наше границе сте цртали некад крвљу, некад мастилом..." након тога он одлучује да уништи Америку....Мислиш ли да је овом одлуком да нам још једном исцртају границе САД добио још једног непријатеља?

Gledao sam film, mislim da je njega igrao hrvatski glumac Goran Višnjić.
 
Glupa tema, a još gluplji odgovori...nego, vidim da se ovde javljaju samo neki 'rvati, muslije i ini straNJci...ako...ako...igrajte se samo svojom zluradošću...dok se još imate čime igrati...missim, ruke, noge...i tako...:D
 
Ja mislim da Srbija treba da se ogradi od Srbije i promeni ime u Raska... tako ce nestati dugovi, oprati se obraz itd... i da se otcepimo od "srbije" [simbolicno cemo nazvati jedan ar zemlje tako i kao otcepiti se od njega] :)

sta mislite?

A bas nas briga sto nas nevle i sto na pomen drzave Srbije imaju lose asociacije ima ko nas gotivi ovakve kakvi smo.
Mada ideja na vracanje starog imena Raska zvuci interesantno ali ja sam za Kraljevstvo Srbija:mrgreen:.
 
Kad bi bilo tako lako, ali Tito je nacrtao republičke i pokrajinske granice i USA i EU su odredili da to budu državne granice po raspadu Jugoslavije. Tako da od Sandžaka ili podele Kosova nema ništa.

Tito ovo, Tito ono, USA i EU ovo, te ono...ma Sikter bre više sa tim debilskim odlukama od 45-e!
U demokratiji VLADA NAROD, tj. volja većine!?:D
 
Kad bi bilo tako lako, ali Tito je nacrtao republičke i pokrajinske granice i USA i EU su odredili da to budu državne granice po raspadu Jugoslavije. Tako da od Sandžaka ili podele Kosova nema ništa.

Ako nemaš bolju ideju kako zadržati celi KiM, zar do daljnjega nije najbolja ideja pomicanje AP granice na jug!?

Tako se taj 'novi' deo odmah integriše, a ostalo, kada dođe vreme!
 
Ja mislim da Srbija treba da se ogradi od Srbije i promeni ime u Raska... tako ce nestati dugovi, oprati se obraz itd... i da se otcepimo od "srbije" [simbolicno cemo nazvati jedan ar zemlje tako i kao otcepiti se od njega] :)

sta mislite?

:D:D Kao Stara/Nova Ljubljanska banka?
Proglasiti Novu Srbiju koja nema nikakve obaveze prema Staroj Srbiji?
 

Back
Top