imate li prave drugove?

virked:
E pa maco to je vec problem.

Ne vidim zašto?
U prvi mah sam pomislila imam,a kad sam svakog/u od njih počela dublje analizirati,shvatila sam da nisam baš sigurna u kojoj su meri iskreni,spremni da pomognu u svakom momentu i sl.
Mislim da je problem u meni,jer previše očekujem od drugih i kad mi se to ne pruži u onoj meri i na način na koji sam ja to očekivala,razočaram se jako.
Razlog - previše ulažem u prijateljstvo;ma u sve!
 
Pitam tek onako!!!!
Nesto sam u fazonu ovih dana da zene ne mogu biti prijateljice.Ljubomora,moj decko je lepsi od tvog,ja sam lepsa od tebe....bla,bla...a da ne pricam o tome kako se dve zene isuvise lako posvadju oko gluposti.
 
TOMAX:
... Meni se dešavalo da me prijatelji bezbroj puta iznevere, a da me prijatno iznenade oni koje sam smatrao za smorove,
i još uvek ih smatram za smorove, ali ljudi redovno vraćaju pozajmice i još mi zauzvrat nude pomoć.
Dakle, prijateljstvo je: -ako mi učiniš to i to, ja ću se tebi odužiti istom merom!
Samo od ljubavi se ne živi. Čist račun - duga ljubav.

Mislim da je vracanje dugova stvar opshte kulture a ne prijateljstva.
Da meni neki drug ne vrati pare ja ne bih prekinuo prijateljstvo, samo mu ne bih vishe pozajmljivao. :roll:

Za stvaranje prijateljstva ne postoji recept, ali po mom mishljenju potrebni su odredjeni uslovi koji moraju biti ispunjeni.
Mislim da je za prijateljstvo pre svega potrebno imati slichna interesovanja, za prvi korak.
A kasnije je najvazhnije imati zajednichka iskustva, druzhiti se shto vishe, ici negde zajedno itd.

Kada prijatelji prestanu deliti iskustva, i kada svako pochne imati svoj zhivot, onda "pravi" i "neraskidivi drug" postaje "dobar prijatelj" kog se setimo jednom ili dva puta godishnje - za rodjendan i eventualno Novu Godinu, a i to sve redje.

U prijateljstvo definitivno treba ulagati jer ono nece uvek biti tu ako ga zapostavimo.
 
virked:
Pitam tek onako!!!!
Nesto sam u fazonu ovih dana da zene ne mogu biti prijateljice.Ljubomora,moj decko je lepsi od tvog,ja sam lepsa od tebe....bla,bla...a da ne pricam o tome kako se dve zene isuvise lako posvadju oko gluposti.

Apsolutna istina!
Mislim da se takmiče i koja će ranije da se probudi, pa onda zovu da probude onu drugu. :)
 

Back
Top