Imate li para da od poštenog rada kupite i opremite sebi stan u Srbiji?

Imate li para da od poštenog rada kupite i opremite sebi stan u Srbiji?

• U ovoj ekonomiji ne

glasova: 3 27,3%
  • Od hiljadu devetsto devedeset seste godine do danas ne

glasova: 0 0,0%
  • Ni za putovanja a kamoli ovo

glasova: 2 18,2%
  • Ni u jednoj varijanti

glasova: 1 9,1%
  • Sa parama zaradjenim u Evropskoj Uniji da,ali u Srbiji ne

glasova: 4 36,4%
  • Ne ni u Srbiji ni u zemljama s kojim se granici Srbija

• Ne moze u vlasnistvu na moje ime u katastru

• Ma kakvi

glasova: 1 9,1%
  • Ko je dobi stan u bivsoj drzavi dobi,danas nema para da se kupi

• Ni da se sve proda a deli vlasnistvo nema para za nov stan

• Ukupno glasova
    11
Upravo drugačije, pisao sam o zaposlenim ljudima, koji više neaju za rentu stana/kuće. Takvih je mnogo u Americi u poslednjih nekoliko godina. Tih alkoholičara i narkomana uličara je tamo oduvek bilo, ali su bili pod određenom kontrolom, znalo se gde mogu d abudu, a gde ne nisu smeli da priđu. I to je promenjeno pa su sad (namerno?) po svim ulicama, čak i tamo gde žive im ućni Amerikanci.
Ne, nisam gledao nikakave filmove ili dokumentarce, imam svoje izvore. DFobar deo familije, veoma bliski deo, živi u nekoliko gradova u SAD.
Sundjer Bob kada ode u Njujork da dobije deviznu dnevnicu iz budzeta? :D

Kuće u Banatu mogu da se kupe za 20000.
Sa priključkom struje, vode, plina, ADSL.
Država daje 10000 za kupovinu kuće u selu.

Rata kredita ne bi trebalo da bude više od 100 evra.

Posle toga odeš do banke i uzmeš kredit za energetsku efikasnost i zameniš krov, fasadu i stolariju uz povrat novca u iznosu od 90%

Ostane ti kuća sa dvorištem i baštom gde svake godine prinos bašte iznosi kao pola rate kredita.

Faktički kuća sama sebe kupi.
Tebi ostaje da plaćaš porez i račune.

Na posao putuješ pola sata autom.
Uskoro se očekuje poboljšanje železnice.

Posle toga odeš do banke i uzmeš kredit za energetsku efikasnost i zameniš krov, fasadu i stolariju uz povrat novca u iznosu od 90%

Ostane ti kuća sa dvorištem i baštom gde svake godine prinos bašte iznosi kao pola rate kredita.

Кркобабић даје из буџета, а не Држава. Играрија Власти и популизма

Ма то је оно да се дечица зезају, родитељи имају станове, неке послове па да имају прву некретнину нешто са чим ће да се играју и да их дотирају, јер су неспособни чим стигну на њиву/двориште !

Иначе осим великог рада треба великог знања за село.

Али суштински, да би млади људи стварно мигрирали и остајали на селу, треба три генерације преселити, али да буде одрживо.

--
И она бангава баба на селу, чува децу и учи их абецеди, храни пилиће или гули кромпир.

Ја мислим да је све то нека фора...

50 evrica?

kako da ne...
da je to bas tako, pa valjda bi se neko pohvalio da je uradio po tom receptu

izadju migranti iz sume, i izresetaju i kucu i tebe sa masingerima - znaci ne teraj ljude u neku divljinu, pokazi nam neko fino i bezbedno selo gde je neko to uradio sto savetujes

NE može od poštenog rada, ali može od "poštenog" kredita. Uzmeš lepo kredit i vraćaš ga 30 - 40 godina. Samo treba biti pažljiv (par savera) da rata ne premaši paltu. Ako rade oba supružnika sa malo solidnijiim platama moguće je ali enma zimovanja letovanja, luksuza, izlazaka.... Ispitano na ličnom primeru, ali
У тих 30-40 година се свашта може десити.Болест, развод, неочекивани скок рате, губитак посла и слично.Онда ће извршитељ да ти прода купљени стан за 50% тржишне цене, и онда си изгубио и стан и све што си до тада платио за њега, и још ћеш остати дужан банци.

50 evrica?

kako da ne...
da je to bas tako, pa valjda bi se neko pohvalio da je uradio po tom receptu

izadju migranti iz sume, i izresetaju i kucu i tebe sa masingerima - znaci ne teraj ljude u neku divljinu, pokazi nam neko fino i bezbedno selo gde je neko to uradio sto savetujes
U Mačvi nema migranata. A sela imaju sve. I koga su to do sada migranti izrešetali?

Ja shvatam da neko ne voli selo. I da ne želi tamo. Ali ne znam odakle im neke ideje o lošoj bezbjednosti sela.
Bezbednost ko bezbednost.
Nije pesma ni na Vračaru.
Ovde je tema o kupovini stana kuće, rešenju stambenog pitanja.

Lično bih imao par kriterijuma.
Da do NS, BG nemam više od pola sata vožnje.
Da u mestu ima ambulanta, pošta, internet.

Nece ni migranti da zive po sumama i selima.
Zato su i migranti.
Tvoja Amerika podigla standard svima na svetu, i uvalila ljude.
ovde isto, zivis u predgradjima, do grada pola sata, negde i sat, ako si bas bas predgradje, kao prigradske opstine u srbiji, a ako ides dalje, mislim ima i sela, i ni ovde niko nije lud da ide u njih... kada se setim kakve sve razvaline i ruine sam video, toga u mom komsiluku nema, svi beze iz takvih mesta
Da u mestu ima ambulanta, pošta, internet.
sve to imas u starackom domu, sta ces na selu? u domu bar imas drugare, a zamisli na selu, sam samcijat?
to ti je isto kao kada bi se zenio samo da se kaze da si zenjen - mora nesto da te privuce, i kod tog sela, ako je na moru, planini jezeru, da ima neke domoroce, pa sa njima da se zevzecis, pusis lulu mira, a ne da se dosadjujes samo
Ja shvatam da neko ne voli selo. I da ne želi tamo. Ali ne znam odakle im neke ideje o lošoj bezbjednosti sela.
evo odakle meni:
ako u nekoj oblasti kuce kostaju od 100 do 500 hiljada, a u drugoj 10 do 50 hiljada, gde mislis da je veci kriminal?
odakle ljudi beze, tamo ne valja i zato je jeftino, ili je beda, nema nista osim poste, i zato je kriminal logicniji, nije pobegao samo ko nije mogao, i zato su kuce 10 hiljada, ma badava, jer svi beze odatle
ovamo gde je bogato, ljudi ni ne zakljucavaju kuce auta

Poslednja izmena:
ovde isto, zivis u predgradjima, do grada pola sata, negde i sat, ako si bas bas predgradje, kao prigradske opstine u srbiji, a ako ides dalje, mislim ima i sela, i ni ovde niko nije lud da ide u njih... kada se setim kakve sve razvaline i ruine sam video, toga u mom komsiluku nema, svi beze iz takvih mesta

sve to imas u starackom domu, sta ces na selu? u domu bar imas drugare, a zamisli na selu, sam samcijat?
to ti je isto kao kada bi se zenio samo da se kaze da si zenjen - mora nesto da te privuce, i kod tog sela, ako je na moru, planini jezeru, da ima neke domoroce, pa sa njima da se zevzecis, pusis lulu mira, a ne da se dosadjujes samo

evo odakle meni:
ako u nekoj oblasti kuce kostaju od 100 do 500 hiljada, a u drugoj 10 do 50 hiljada, gde mislis da je veci kriminal?
odakle ljudi beze, tamo ne valja i zato je jeftino, ili je beda, nema nista osim poste, i zato je kriminal logicniji, nije pobegao samo ko nije mogao, i zato su kuce 10 hiljada, ma badava, jer svi beze odatle
Tebi je u glavu ušao američki majndset.
Shvatljivo je to što pišeš kad čovek uzme u obzir odakle pišeš.

Ovde je obrnuto.
Što bogatiji komšiluk, to skuplja brava.

evo odakle meni:
Nije isto ni stan u Njujorku i nekom gradiću od 10 000 ljudi. Pa šta misliš gdje je bezbjednije?

Što bogatiji komšiluk, to skuplja brava.
pa zato sto se ima para; ja ovde zivim vise od 10 godina, isti kljuc i brava od prethodnih stanara
Nije isto ni stan u Njujorku i nekom gradiću od 10 000 ljudi. Pa šta misliš gdje je bezbjednije?
zavisi gde, ali u nacelu gde je skuplje tamo je bezbednije, a kriminal ide uz bedu, ovde bar znas tacno gde mozes da ga ocekujes, a gde si opusten.. kad ides na letovanje isto, karibe, mexiko itd, gde dzeparenje, kradja mobilinih, gde silovanje ili nesto teze

Back