Imate li kredite ?

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Veteran
Supermoderator
Poruka
425.500
Stalno vidim reklame na tv-u vezano za razne kredite od gotovinskih pa na dalje
Ne morate ni u banku vec može i online da se dobije kredit

Imate li vi neki kredit ?
Ako ih imate kako izlazite na kraj sa tim ?
I u kojoj situaciji bi uzeli kredit od banke ?
 
Ja nemam, ali sinovi imaju. Stariji stambeni, mlađi keš kredit.
Stariji je uštedeo za učešće i vodio se logikom da ako već plaća kiriju, bolje da plaća ratu za stan. U slučaju da nešto krene po zlu, prodaćemo deo zemlje i dati mu da isplati kredit.
Mlađi je pitao majstora koji mu je održavao auto kakav auto da kupi za 10000€. Majstor mu rekao nov. Daš učešće tih 10000, ostatak podigneš kredit, i imaš nov auto, a mene zaboraviš.
On će krajem godine da refinansira kredit, da skrati rok otplate, jer dobro zarađuje, a malo troši.
 
Mlađi je pitao majstora koji mu je održavao auto kakav auto da kupi za 10000€. Majstor mu rekao nov. Daš učešće tih 10000, ostatak podigneš kredit, i imaš nov auto, a mene zaboraviš.
On će krajem godine da refinansira kredit, da skrati rok otplate, jer dobro zarađuje, a malo troši.
Keš kredit je obično najnepovoljnija varijanta. Mnogi daju kredit za kola bez učešća.
 
Imam za telefon...dugovao 560 dindži zove svraka iz jetela"Da vam šaljem uplatnicu?" SH"Nema potrebe,uplatiću"Svraka iz jetela"Kako?"SH"Na bankomatu jetela"Svraka"Ali mi smo jetel banka nismo jetel"Sh"Znam"Svraka "Kako znate"SH "Imam karticu još od bivše Telenor odnosno Mobi Banke"Svraka"Aha,pa jel imate aplikaciju našu?"SH"Imam"
Svraka"Pa platićete onda na bankomatu,da li imamo dogovor?"
SH"Imamo"
 
Stalno vidim reklame na tv-u vezano za razne kredite od gotovinskih pa na dalje
Ne morate ni u banku vec može i online da se dobije kredit

Imate li vi neki kredit ?
Ako ih imate kako izlazite na kraj sa tim ?
I u kojoj situaciji bi uzeli kredit od banke ?
nekad sam imao puno kredita
sada nemam
otprilike, jednostavno, ako ne mogu, onda nemam i ne treba mi.
 
Smatram da je Poštanska Štedionica old school što se tiče kredita.
Nit će vas vuku za rukav da uzmete nit će vam tek tako odobriti.
Mada po nekoj mojoj logici niśta lepše za banku al ajd državno.

Što se ostalih banaka tiče, a to vidim po kolegama koji pošteno ne znaju ni kako im se banka zove sem ako nisu one dve udarne, veoma lako dolaze do kredita.
Tu ima fora - u reklami jedan procenat za kredit a kad kreditni biro odgovori "da i niste nešto pouzdani" ma nema problema burazeru opet može kredit ali ne sa procentom iz reklame nego daj da da ti učinimo - umesto 6% evo 9.5%

E sad Kreditni Biro trkeljiše istoriju vašeg računa.
Ako ste 3 godine bili "ĉisti" spadate u niskorizične.
Medjutim...
Ako ste kpreko računa imali:
- uplate/isplate od kockarnice
- uplaćivali xxx kanale
- uplaćivali kanale za upiznavanje
Smatraće da ste visokorizični tj neodgovirni ha novcu

U prvom slučaju da volite kocku u druga dva da trošite na žene.
Pitam ove uz Kreditnog biroa:
- śta je sa alkoholučarima ako su 8mali uplate ja vinarijama?
- da li svojoj ženi daju od plate?
- kako misle da bude korisnika banke akonne smemo da udemo na sajtove za upoznavanje gde ćemo upiznati žensku koja će roditi nove klijente banke?
- ako je trošenhe sopstvenog novca na kocku neodgovoran idnos da li je odgovo4no trošenhe novca na Coca Colu i Orbit žvake a o McDonaldsu da ne oričamo?

Ovde je neko Zdravoj Logici sve po spisku i uzduž i popreko

Za Krstaricu
Grešni Stojko u minusu usred leta
Studio...

 
Stalno vidim reklame na tv-u vezano za razne kredite od gotovinskih pa na dalje
Ne morate ni u banku vec može i online da se dobije kredit

Imate li vi neki kredit ?
Ako ih imate kako izlazite na kraj sa tim ?
I u kojoj situaciji bi uzeli kredit od banke ?
januara izašao iz jednog, pre par dana upao u drugi
izlazim solidno...da nisam platežno sposoban ne bi ni uzimao
u situaciji u kojoj nemam veću količinu gotovine odjednom, a treba mi...ako je kamata povoljna naravno
 

Back
Top