"imam više para od tebe da platim nekoga da te bije ceo dan" šok u osnovnoj školi u vrčinu: nastavnica pretila đacima batinašima?!

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
75.686

"IMAM VIŠE PARA OD TEBE DA PLATIM NEKOGA DA TE BIJE CEO DAN" Šok u osnovnoj školi u Vrčinu: Nastavnica pretila đacima batinašima?!​

Juče se na društvenim mrežama pojavio snimak, koji je navodno snimljen za vreme jednog časa u OŠ "Sveti Sava" iz Vrčina, a na kojem se čuje nastavnica, koja je i razredni starešina, kako učenicima preti "plaćenim batinašima".

Piše: Blic
06.12.2022. 22:52
79
Slušaj vesti

0:00/1:28



FOTO: YOUTUBE

rA7k9kpTURBXy81NjA2ZDE4OGFkYzc3YTg3M2FkOTVhYWUxNDRjYTljMS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF


skola
- Niste vi ni pametniji, ni jači od nas. Ako ništa drugo, imam više para od tebe da platim nekoga da te bije svaki dan. Veruj, već mi je dosta i dece i škole i vaspitanja. Zaslužili ste batine, zaslužili ste da budete dovedeni u red. Znači, ako ništa drugo neću ja da prljam ruke, nego ću drugima da dam da te lepo mlate, sve dok se ne dovedeš u red - čuje se na objavljenom snimku.

Ne može se utvrditi da li je razredni starešina uputila ove reči jednom učeniku ili učenicima. Snimak je napravio jedan od učenika koji je uključio kameru kako bi se čulo izgovoreno, krijući je ispod klupe.
Iz OŠ "Sveti Sava" iz Vrčina potvrdili su da je snimak nastao u ovoj školi.
- U skladu sa trenutnom situacijom i snimkom koji je objavljen na društvenim mrežama, škola je postupila u skladu sa Protokolom postupanja u ustanovi u odgovoru na nasilje, zlostavljanje i zanemarivanje, i preduzete su sve mere u skladu sa zakonskom procedurom. Angažovan je Tim za zaštitu od nasilja i pošto se radi o maloletnim licima, do okončanja postupka nismo u mogućnosti da dajemo dalje informacije - navodi direktor OŠ "Sveti Sava", Dobrica Sinđelić.
(Žig info)

https://www.blic.rs/vesti/beograd/i...e-bije-ceo-dan-sok-u-osnovnoj-skoli-u/lrgjq7m

Страшно је шта се све дешава у школама.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je neka urota protiv nastavnika i profesora ....cim je ona to izgovorila ko zna kakve probleme prave ta derista .

Наравно.


Деца су крива,

а не одрасла особа са снимка.

Ако ћемо да решимо да не кривимо децу, већ одрасле, хајде да кривимо родитеље, само не незаштићене просветне раднике којима је све одузето.
 
Наравно.


Деца су крива,

а не одрасла особа са снимка.

Ако ћемо да решимо да не кривимо децу, већ одрасле, хајде да кривимо родитеље, само не незаштићене просветне раднике којима је све одузето.
Ajde ne kenjaj, nastavnici se digo pa je rešila da izgubi posao?

Ženi je prelila čaša od razmaženih maminih i tatinih golupčića.
 
Ajde ne kenjaj, nastavnici se digo pa je rešila da izgubi posao?

Ženi je prelila čaša od razmaženih maminih i tatinih golupčića.
Mafija: "Mislim da ne treba naručivati prebijanja dece, nije etički."

Učitelji: "Šta fali?"
 
Ko je ona da bije tudju decu? I da su kriva, postoje druga resenja za takve stvari. Opomene, ukori, izbacivanje iz skole..
secam se davno iz devedesetih istinta prica..bila jedna profesorka u jednoj skoli kod koje je 90% svakog odeljenja imalo 1
i logicno neki su bili bas kivni na nju i jednog dana jednom prelila casa i uzeo autolak sprej i sara joj kola ispred skole.
ona izlazi iz skole i vidi ga i povice.."drzite ga..ko ga uhvati ima dvojku"..pola skole ga je jurilo, nije stigao do drugog coska :D

izvuci sam naravoucenije iz price.
 
Ajde ne kenjaj, nastavnici se digo pa je rešila da izgubi posao?

Ženi je prelila čaša od razmaženih maminih i tatinih golupčića.

Pa je opustila jezik kocijasa.

Znas sta, na tim fakultetima oni uce pedagogiju.
Pedagogija ne znaci da su unaokolo mali pacici, divnog vaspitanja, sa divnim roditeljima...a ako pace malo zgresi olesice ga roditelji i nastavnik jer tako se kalio celik i tako je najlakse.

Pedagog bi morao da ima znanje kako da pristupi detetu koje pravi probleme a najpre bi morao da bude sam primer toj deci.

Sa njenim recnikom...vala se deci uopste ne cudim.
 
secam se davno iz devedesetih istinta prica..bila jedna profesorka u jednoj skoli kod koje je 90% svakog odeljenja imalo 1
i logicno neki su bili bas kivni na nju i jednog dana jednom prelila casa i uzeo autolak sprej i sara joj kola ispred skole.
ona izlazi iz skole i vidi ga i povice.."drzite ga..ko ga uhvati ima dvojku"..pola skole ga je jurilo, nije stigao do drugog coska :D

izvuci sam naravoucenije iz price.

Pa smo mi tako krasni ispali.

Samo smo deci nakrkali probleme. To smo uspesno uradili.

Sve sto se deci danas desava, odgovornost je nasa. Kakvi smo, takvim smo ih napravili.
 
Како то да су насилна и немирна само деца маминих и татиних голупчића?

У моје време, насилни и немирни су била углавном деца родитеља из нижих слојева друштва, ако су уопште знали ко им је тата.

Ваљда је лакше да оправдамо казну која следи насилној, немирној и неваспитаној деци ако кривицу припишемо богатим и виђенијим родитељима, него некоме ко је корисник социјалне помоћи.
 
Pa je opustila jezik kocijasa.

Znas sta, na tim fakultetima oni uce pedagogiju.
Pedagogija ne znaci da su unaokolo mali pacici, divnog vaspitanja, sa divnim roditeljima...a ako pace malo zgresi olesice ga roditelji i nastavnik jer tako se kalio celik i tako je najlakse.

Pedagog bi morao da ima znanje kako da pristupi detetu koje pravi probleme a najpre bi morao da bude sam primer toj deci.

Sa njenim recnikom...vala se deci uopste ne cudim.
Svima nama dođe žuta minuta. Nije ovo odjednom.
 
Како то да су насилна и немирна само деца маминих и татиних голупчића?

У моје време, насилни и немирни су била углавном деца родитеља из нижих слојева друштва, ако су уопште знали ко им је тата.

Ваљда је лакше да оправдамо казну која следи насилној, немирној и неваспитаној деци ако кривицу припишемо богатим и виђенијим родитељима, него некоме ко је корисник социјалне помоћи.
Zašto bi opravdavali kaznu?

Jeste tako bilo, ali oni nisu bili zaštićeni pa su lako dovođeni u red, što od roditelja, što od škole.
Nije slučaj kod zaštićenih belih medvedića skorojevića.
 

Back
Top