Imam 67 godina, stara sam i nemoćna! Tražila sam od dece da živim sa njima, ali oni ne žele

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.446
"Imam 67 godina i živim sam. Tražila sam od dece da se uselim kod njih, ali su oni odbili. Ne znam kako da živim dalje ... "izjava ove žene na društvenim mrežama je vapaj stare osobe željne društva.

Posle ove ispovesti počele su da pristižu i slične:

"Imam 68 godina, živim sama. Muž je odavno umro. Nastavila sam da radim, jer je to jedino što me spašava od dosade. Poslednjih godina živim kao robot, ništa me ne raduje!"

"Nemam hobije, i ne tražim ih, prestara sam za to. Ponudila sam svom sinu da se dosele u moj stan koji je veći od njihovog, ali snaja je bila protiv. Očigledno ne želi da živi pod istim krovom sa svekrvom!"

PORODICA
Izvor:
Vanja Milenković
1702196838692.png

Da li treba ostaviti usamljene roditelje da se sami brinu o sebi ili...?

Ja ovde vidim ne toliko stare ljude, koliko utucene psihicki.
Imam komsinicu od 66 godina, u njoj ima vise zivota nego u 80% tridesetogodisnjaka u Srbiji.
Izgleda da je malo i do celokupnog drustva, kad dozvoli da ljudi koji nemaju ni 70 dospu u takvo psihicko stanje da ne mogu da zive sami, da nemaju sopstvene hobije, zanimanja, interesovanja, da su istroseni, iscrpljeni.....

To je prava tuga, i tu lezi glavni problem.

Delikatno i mučno pitanje .Tešku je tu biti pametan i dati sud i o pojedinačnom slučaju i generalno za takve situacije.Deca imaju svoje živote i svoje porodice pa je dolazak roditelja u njihovo domaćinstvo često opaženo kao dolazak uljeza.U potpunosti taj problem je nerešiv čak i uz asistenciju države i društva.
Nekad je taj problem bio manje izražen jer je životni vek bio u proseku znatno kraći a većina ljudi je živela po selima u brojnim domaćinstvima.Danas medicina produžava trajanje bolesti koja se zove starost.
Možda ljude još dok su mladi treba suočavati sa verovatnoćom da će u jednom momentu biti izloženi samoći i odbačenosti ali da tu nepovoljnost treba drugačije razumeti nego što se to inače čini.

Ne znam, deca trebaju da imaju svoj zivot, to bi trebalo da je radost, a ne znam ko ne moze sebi da nadje zanimaciju....meni nije bilo dosadno od srednje skole, nijedan jedini trenutak...
да, то у вези "досаде" то ми никад није било јасно
досадно ми зна бити на послу, кад се нађем са неким људима које не желим око себе

остало, немам кад све постићи
здрав активан живот је такав
Многи људи су безидејни, као живи мртваци се провуку кроз живот, и онда на крају "не знам шта ћу од досаде, ваљда то тако иде кад трчиш за другима цијели живот"..
Моје бабе су живиле до 90-95 година а никад не чух то од њих

5.Поштуј оца својега и матер своју, да ти се продуље дани на земљи, коју ти да Господ Бог твој.
Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene: I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi. Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan. I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.[2]

Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene: I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi. Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan. I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.[2]
Kako ovo povezujes u kontekst sa temom?

Tvoj citat nema veze sa time. Moj ima. Lepo pise da treba da ga volis vise od sina,cerke, oca i majke.
Dakle?
Naravno da treba.Bog je najpreci i bez njega nema ni oca ,ni majke, ni sestre ni brata,ni nicega.
Ali ovde je tema postovanje roditelja ,koju ti nevesto pokusavas da zabasuris.
Pokusaj da se setis, zasto to radis?

naravno da treba.Bog je najpreci i bez njega nema ni oca ,ni majke, ni sestre ni brata,ni nicega.
Ali ovde je tema postovanje roditelja ,koju ti nevesto pokusavas da zabasuris.
Pokusaj da se setis, zasto to radis?
Nije nevesto, ti nevesto pokusavas da implantiras citat iz Biblije gde pise da treba da postujes
majku i oca, i impliciras da to znaci da treba da brines o njima, sto ne pise.
Ja navodim citat gde pises da moras da napistis majku i oca, sto implicira
, logicno, da ne treba da brines o njima :heart:

Nije nevesto, ti nevesto pokusavas da implantiras citat iz Biblije gde pise da treba da postujes
majku i oca, i impliciras da to znaci da treba da brines o njima, sto ne pise.
Ja navodim citat gde pises da moras da napistis majku i oca, sto implicira
, logicno, da ne treba da brines o njima :heart:
Kako ih to postujes ako im ne pomazes kada si im potreban?

Slusas Hrista pre nego i roditelje .

Ali ih ne ostavljas. Pouci se prici o Samaricanu.
Koliko puta treba da oprostis bratu? Do sedam puta?

Back