Imali ljudi koji nikad nisu radili težinske treninge?

znači, još jedan 'video sam svojim očima' aka 'trust me bro' neargument

kad kažeš suplementi, za ime boga božijeg, napravi razliku između kreatina i proteina sa jedne strane, i steroida

tačno je da upotreba steroida, makar i samo jedan ciklus, daje benefite u sticanju i održavanju mišićne mase kasnije tokom celog života

ali stavljati kreatin i proteine u rang sa drogom... jbt, whey je surutka 😬 to je samo izolovani protein. a zamisli protein graška, ili soja, horor 😬 to je samo izolovani protein iz hrane, radi lakšeg uzimanja i manje kalorijske vrednosti.

zbog tebe takvih roditelji ne daju klincima da piju kreatin, jedan od najbezbednijih i najispitanijih suplemenata na svetu.
ne vredi ni što ga je Novak Đoković tražio u sred meča za obnovu energije, duboko je ukorenjeno u našem glupom neukom narodu da sve što je prašak = droga
Haha meni nije jasno da ljudi u 2023 god. jos stavljaju kreatin, protein u isti kos sa steroidima xD. Sad se sjetim kad sam sa 16 god htjeo u teretanu, kazu meni: nemoj, neces se razviti kako treba. Ne treba u teretanu ici dok se covjek ne razvije, a o suplementima da ne pricam hahaha

Ne mislim ništa, zaista.
Samo sam ti dobronamjerno pokušala ukazati na propust u razmišljanju iz moje perspektive i na osovu tvog komentara.
Ali upravu si, ipak ne znam sta ti radis. Mozda ti ne treba nista i ne mozes podzati od umora od posla.
Постоје људи који се од најранијег животног доба баве физичким пословима. Они су обично јачи од људи који иду у теретану.

Ma jedem sta dovatim, nikad nisam puno pazio iako sam ranije (tj u pocetku kad sam brzo napredovao bio fokusiran na proteinsku hranu i dosta ugljenih hidrata). Sad se nes razmisljam, kako da,, prirodno,, probijem granicu u nekim vezbama recimo da povecam kilazu na lat masini (prednji lat radim sa 110 kg 6-8 puta, zadnji isto, mzd mogu cak i 10, veslanje sa 115 kg isto oko 6-8 puta), pa se pitam da li mogu prirodno jos da jacam bez suplemenata? 🤔
Можеш до одређене границе.

Постоји једна ствар на коју ти учесници расправе нису указали, као ни тренери и ови са јутјуба, а то су ЗГЛОБОВИ И ТЕТИВЕ. Ако мишић може да поднесе нешто, не значи да може и зглоб и тетива. Поред тога, требало би да водиш рачуна и о својој кичми.

Сви ови који иду у теретану, поред протеина, креатина, стероида и друге хемије за раст мишићне масе, узимају и препарате за остале функције и проблеме. Између осталог, узимају и препарате за зглобове. Дизачи тегова и стронгмени то морају да узимају, јер би им без тога била уништена колена и друге критичне тачке у организму.

Више пута ми се дешавало да мишићи могу да раде, али да зглоб већ почиње да показује знаке да би требало да станем. Није било везано само за једну вежбу или групу мишића, већ за више њих.

vrlo je prosto za razumeti, neki ljudi intenzitet treninga, osim za rast mišića, koriste kao zamenu za psihoterapiju. treba im što više arlaukanja i fizičkog uništavanja da bi nadjačali unutrašnji glas u njegovim ruminacijama

njegov metod treniranja jeste naučno ispravan, ali ovako stilski je za lečenje
Ако могу ја да изнесем чињеницу, да сам претрпео повреду радећи "до отказа". Велики број понављања до крајњих граница.

Препоручио бих људима да то не раде, ако баш не морају.

Da skratimo teorija je davno savladana, pre popularizacije i masovne pojave teretana u kojoj vam iz komercijalnih svrha promovisu upotrebu suplemenata na zalost i anabolika.
Svedok sam svega sto sam izneo, poznajem osobe koje su bile, neke ostale u tom svetu pre tvog rodenja i njihovu transformaciju.

Prevedeno oni koji nisu koristili suplemente posedovali su manju masu, ali su je nakon vezbanja duze zadrzali cak i upoznim godinama ostali misicavi, normalno ostali su fizicki aktivni u drugim oblastima, za razliku od prvih.

Osnova treninga mi je bila Karate, prvenstveno kao vestina. Sa tegovima sam se upoznao trenirajuci sa dizacima tegova, ucio sam od najboljeg/ih coveka koji je stvorio mnoge sampione i trenirao sportiste svih profila.
Ако човек узима препарате (протеине, креатин, стероиде итд.) и престане да вежба, постаје дебео и кожа му се развуче. Ако вежба природно и храни се здраво, дефиниција и облик остају дуже времена, а човек се не деформише, када престане са интензивним тренинзима.

Ако могу ја да изнесем чињеницу, да сам претрпео повреду радећи "до отказа". Велики број понављања до крајњих граница.

Препоручио бих људима да то не раде, ако баш не морају.

pre će biti da je zbog nepravilne forme ili prevelike težine. ne znam iskreno kako neko tek na poslednjem ponavljanju shvati da nešto nije u redu?

koja vežba je bila u pitanju?

svakako ne bi trebalo da zbog sopstvene povrede preporučuješ ljudima da ne vežbaju na način koji je naučno dokazan kao optimalan.

Постоји једна ствар на коју ти учесници расправе нису указали, као ни тренери и ови са јутјуба, а то су ЗГЛОБОВИ И ТЕТИВЕ. Ако мишић може да поднесе нешто, не значи да може и зглоб и тетива.

pa ubacite malo joge, neće vam pasti kruna sa glave da se malo istežete i gibate u sali sa ženama, a ligamenti će vam biti večno zahvalni

pre će biti da je zbog nepravilne forme ili prevelike težine. ne znam iskreno kako neko tek na poslednjem ponavljanju shvati da nešto nije u redu?

koja vežba je bila u pitanju?

svakako ne bi trebalo da zbog sopstvene povrede preporučuješ ljudima da ne vežbaju na način koji je naučno dokazan kao optimalan.
Овде чак нисам ни стигао до отказа, јер су пре мишића попустиле тетиве.

znači, još jedan 'video sam svojim očima' aka 'trust me bro' neargument

kad kažeš suplementi, za ime boga božijeg, napravi razliku između kreatina i proteina sa jedne strane, i steroida

tačno je da upotreba steroida, makar i samo jedan ciklus, daje benefite u sticanju i održavanju mišićne mase kasnije tokom celog života

ali stavljati kreatin i proteine u rang sa drogom... jbt, whey je surutka 😬 to je samo izolovani protein. a zamisli protein graška, ili soja, horor 😬 to je samo izolovani protein iz hrane, radi lakšeg uzimanja i manje kalorijske vrednosti.

zbog tebe takvih roditelji ne daju klincima da piju kreatin, jedan od najbezbednijih i najispitanijih suplemenata na svetu.
ne vredi ni što ga je Novak Đoković tražio u sred meča za obnovu energije, duboko je ukorenjeno u našem glupom neukom narodu da sve što je prašak = droga
Tebi ne vredi objasnjavati, pisem post koji je upucen drugim korisnicima da ne bi pravili greske.
Aktivno sam trenirao, treniram i treniracu (momentalno sam u fazi oporavka od teske fizicke povrede koja nije izazvana treningom, o tome drugi put) iskustvo je licno poredeci druge medusobno i sa mojom malenkoscu tokom duzeg vremenskog perioda, bolje reci dugog.
Svi iza sebe imamo uspeh kojem smo tezili, tako i moja malenkost koja nije puki posmatrac.
Trenirali su me i ucili sigurno jedni od najboljih koji su ostavili iza sebe impozantan, zapazen trag, bili su treneri i reprezantacija i mimo dizaca tegova, sto sam objasnio.
Naglasavam trenirao sam sa njima, ali nikada nisam bio dizac tegova.
Pored njih ucitelji poznati u odredenim krugovima, da se razumemo nije u pitanju elitizacija i snobizam, pre nezainteresovanost sireg pucanstva.
Wey nije surutka to je bila jedna od prevara cak i istaknutih takmicara koji su je tako prodavali, razlikuje se od "izoliranog proteina", cak i danas ljudi podlezu toj prevari u zelji za ustedom.Izbegao bih dalje rasprave u vezi sa njime.
Upotrebu kreatinske kure sam objasnio.
Dotakao sam se i razlike izmedu suplementa i anabolika, naglasavajuci svoje misljenje kojim se protivim njihovom koriscenju.
Licno poznajem sportiste koji su koristili anabolike ukljucujuci i testosteren kao i nacin i razlog.
Kada si u necemu dobar tezis vrhuncu, biti najbolji, cilj opravdava sredstvo pa i po cenu ne samo zdravlja vec i zivota, na srecu moji poznanici su jos uvek zivi, mogu reci cak i zdravi u kojoj meri je pitanje za sebe koje je malo kompleksnije.
Ostavimo se Dokovica uz duzno postovanje tenis me ne zanima, mislim da je to propaganda, vrhunski sportisti njegovog ranga su na dopingu sto je tesko otkriti posto je prvo potrebno otkriti vrstu, nacin dopinga tek onda napraviti marker koji ga otkriva, a oni prelaze na drugu vrstu i tako traje njihov neprekidan rat dok nekome ne zasmetaju i gle cuda pojavi se marker pre vremena.
Moji roditelji i porodica su bili obrazovani ljudi tako da nisu "svaki prasak" kako ti navodis smatrali drogom. Znalin su sta je droga.
Ovo je forum kad bih ti poceo objasnjavati "teoriju" kojoj toliko tezis bila bi ti nerazumna, sto priznao ti, ili ne nema smisla.

Da, napisala sam da sam shvatila
Човек, ослобођен од физичког, који крене да пије хемију (протеине и креатин) и крене у теретану са 18 или 25 година, никада не може да буде јак као неко ко је од најраније доби кренио да цепа дрва, носи терет и да једе храну произведену на селу.

Dakle ima li vas koji nikad niste išli u teretanu niti radili neke malo teže vežbe (sklekovi, zgibovi) i ako ste radili sve to, da li ste imali neki cilj ono da budete veći, masivniji ili čisto onako? Ovo pitam jer meni malo dosadilo dizanje tegova, nemam vise nikakvog napredka (ne mogu da povećam težine a i mišićna masa mi stoji u mestu tako da što sam izgradio to je to).
Читај књиге, мозак је најбитнији мишић.
Упосли и мозак и мишиће, они морају да раде.....глупо је да станеш јер немаш напретка..... Јер ако станеш свакако ћеш почети да назадујеш па ће те то назадовање натерати на тренинг што опет доводи до оног закључка да је глупо да уопште стајеш

Poslednja izmena:
Читај књиге, мозак је најбитнији мишић.
Упосли и мозак и мишиће, они морају да раде.....глупо је да станеш јер немаш напретка..... Јер ако станеш свакако ћеш почети да назадујеш па ће те то назадовање натерати на тренинг што опет доводи до оног закључка да је глупо да уопште стајеш
Stao sam jedan period sa vezbanjem. Jesam oslabio i izgubio masu (taj period je bio oko godinu dana), kasnije opet sam poceo da vezbam iz razloga sto sam hteo da vidim koliko prirodno najvise mogu da nabacim misica (znaci nista suplementi, hemija) i opet sam vratio masu cak mozda i za nijansu vise ali u sustini to je to, dostigao sam neki limit koji ne mogu da probijem, mzd sam sad malo krupniji nego pre iz razloga sto sam pre vise gledao izgled i da budem proporcionalan a sad me briga i hocu u svemu da napredujem u svakoj particiji misica pa ako jedna stane da se razvija, mzd druga moze vise 😄. I da visok sam 193,5, tezak 120 kg, ali imam malo sala oko stomaka 🤔. Takodje sam trazio po netu tezina coveka na ovu visinu i tu kazu da je prosek tj za moju visinu 87 kg, a navodno prirodno najvise misicne mase moze da se nabaci 22 kg. Sad se pitam da li sam dostigao limit 🤔, malopre sam radio mrtva dizanja sa 140 kg (4-5 puta u seriji maks), bench isto limitirano mi stoji 120 kg cetiri puta u prvoj seriji, ostale sve po tri puta...

Stao sam jedan period sa vezbanjem. Jesam oslabio i izgubio masu (taj period je bio oko godinu dana), kasnije opet sam poceo da vezbam iz razloga sto sam hteo da vidim koliko prirodno najvise mogu da nabacim misica (znaci nista suplementi, hemija) i opet sam vratio masu cak mozda i za nijansu vise ali u sustini to je to, dostigao sam neki limit koji ne mogu da probijem, mzd sam sad malo krupniji nego pre iz razloga sto sam pre vise gledao izgled i da budem proporcionalan a sad me briga i hocu u svemu da napredujem u svakoj particiji misica pa ako jedna stane da se razvija, mzd druga moze vise 😄. I da visok sam 193,5, tezak 120 kg, ali imam malo sala oko stomaka 🤔. Takodje sam trazio po netu tezina coveka na ovu visinu i tu kazu da je prosek tj za moju visinu 87 kg, a navodno prirodno najvise misicne mase moze da se nabaci 22 kg. Sad se pitam da li sam dostigao limit 🤔, malopre sam radio mrtva dizanja sa 140 kg (4-5 puta u seriji maks), bench isto limitirano mi stoji 120 kg cetiri puta u prvoj seriji, ostale sve po tri puta...
Па нико на свету не може да напредује бесконачно, нормално да ћеш достићи лимит у неком моменту. Мислим да те само мало его носи више него што треба.
Тренирај из задовољства и не оптерећуј се лимитом.

nema ništa štetno u kreatinu i proteinu..navuko sam se i na one proteinske pudinge bez šećera..odlični su..
Делимична истина.
Ако користиш предуго без паузе организам умањује производњу сопственог креатина и након престанка узимања му треба доста времена да се врати на нормалу, а могуће је и да ти трајно буде умањена производња креатина у организму.

Па нико на свету не може да напредује бесконачно, нормално да ћеш достићи лимит у неком моменту. Мислим да те само мало его носи више него што треба.
Тренирај из задовољства и не оптерећуј се лимитом.
Ma fora je sto ja uopste ne volim da vezbam. Bas naprotiv mrzim svaki oblik fizickog naprezanja, a opet imam veliku zelju da izgradim maksimalno misicnu masu uz to sam i perfekcionista pa lepo si mi rekao da se ne opterecujem 👍, posto nekad imam obicaj da se previse okupiram time, i da pored misicne mase zelim da povecam testosteron, a jbg nemos se nista postici bez truda i znoja...

Dakle ima li vas koji nikad niste išli u teretanu niti radili neke malo teže vežbe (sklekovi, zgibovi) i ako ste radili sve to, da li ste imali neki cilj ono da budete veći, masivniji ili čisto onako? Ovo pitam jer meni malo dosadilo dizanje tegova, nemam vise nikakvog napredka (ne mogu da povećam težine a i mišićna masa mi stoji u mestu tako da što sam izgradio to je to).
Možda nešto krivo radiš. Vjerojatno možeš povećati težine koje dižeš i mišićnu masu. Kaži koliko godina ili miseci treniraš, koliko puta tjedno (sedmično), kojim danima, koje mišićne grupe zajedno vježbaš a koje odvojeno, koliko si visok, koliko imaš kilograma, šta jedeš i u kojim količinama?

Poenta je da konstantno povećavaš težine. A posle i kad to ne bude davalo rezultate, prelazi se na iglu i hemiju. To je jedini način da se napucaš ko Ronnie Coleman, ako ti je to cilj.

Mada je po meni to besmisleno, i nezdravo. Sa običnim rekreativnim odlaskom u teretanu može da se izgleda sasvim lepo.
Nitko normalan ne želi izgledati kao Ronie Coleman. Ono je stvarno pretjerano i odvratno. Ali recimo kao Francis Nganou, Mirko Filipović, Anthony Joshua, Vladimir Kličko, Dwayne Johnson, Vin Diesel to da.

Necu nikad da uzimam hemiju, jedan period sam stao sa vezbanjem (mzd oko godinu dana) i malo oslabio al nakon mesec dana ponovnog treniranja vratio sam masu cak mzd i za nijansu vise al kad pogledam tu sam,, zakucan" za tu kilazu, masivan sam isto kao i pre pauze, mzd sam jedino napredovao u benchu tipa mogao sam 120 kg jedanput i to jedva a sad mogu cetiri puta... 130 nemam da stavim zbog obima sipke jer ne mogu da stanu manje ploce...
Četri puta možeš dignuti 120 kg na benču. Pa to je odlično. Šta će ti više? Ja sam mislio kako si kritičan prema sebi u uvodnom tekstu da ne možeš ni 90 kg.

Back