Imaj na umu novu gumu

Kako menjate gume tokom godine

  • Leti letnje, a zimi zimske

  • Stalno zimske

  • Stalno all season gume

  • Napred menjam u skladu sa sezonom, a nazad stalno zimske ili m+s


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sa kuglama se ne treba igrati.
Imao sam jedan Peugeot 206 koji je lupkao kad se vozio a ja se opustio i gasirao ga a kad sam odvezao auto do majstora ovaj mi kaze da sam imao srece jer se kuglaje bila jako losa i samo sto se nije raspala. Naravno da sam je promenio jer sam prodavao auto pa nisam zeleo da coveka dovedem u neprijatnu situaciju a i cena kugli za Peugeot je smesna.Nesto oko 700-800 dinara.

Ма не лупка ми кад се вози по равном.
 
@georgejune, ne bih rekao da kod otkacenog kabla prijavljuje. Taj kabli sluzi da kratkospoji s masom kada plocica dodje na odredjeni nivo istrosenosti. Tada prijavi istrosenost. Mozes slobodno otkaciti i povremeno sam proveravati istrosenost te plocice.
Meni se jednom desilo da postavljene nove plocice, a auto prijavljuje kao da su zrele za menjanje. Otkacicnjanjem kabla, pronadjem koji zeza i otkacim.
 
I menja se. Sastavni je deo plocica.

P61078.jpg


@georgejune da ne slutim ...
 

Prilozi

  • Kocnica.jpg
    Kocnica.jpg
    2,3 KB · Pregleda: 2
  • Paknovi.jpg
    Paknovi.jpg
    2,5 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Od ljetnih kineskih ko neće da ide na premijum marke samo LandSail cena je dosta porasla u zadnjih par godina jako dobra guma za male pare.. Jedino se trosi malo vise prave od 13"do 22" .. Zimske i letnje hankook su ok samo po meni se brzo troše .. Avon je bolja guma po meni slične cene.. Ali sve zavisi od dimenzija neko je bolji u jednoj a neko i drugoj dimenziji....
 
Zimske su mekše genralno.. Letnje imaju više plastike.. Idealno je da se kupe 2 seta zimski i ljetnji, pa da se menja.... na kraju ce sve to isto izaći jer se te gume sto se voze po zimi troše jako puno kad su visoke temperature... a o ljetnjim bez sara za zimu to je ludilo.... . Te 4 sezone imaju "dobre" Mischelin ali je to lošije od malo bolje letnje ljeti i zimske zimi a cena im je paprena..
 
Mali offtopic
Dobio sam na poklon ove čelilne felne, mislio sam da ih eventualno iskoristim za Kappu kao zimski set, ali ne odgovara promer rupa pa bi ih prodao.
Moje pitanje je da li iko ima predstavu koliko uopšte vrede? Felne su od Liberty/Cherokee 16"
563393
563394
 
Не мењам гуме ич, стално возим летње, и боли ме дупе за идиотске прописе за отимање пара.
Letnje gume su uglavnom neupotrebljive zimi.
Zimi najvise cvikam od vas koje boli dupe za propise i voze stalno letnje.
Pre 4 godine zamalo da mi overe nov auto sa 200 km na satu,zima 10 cm snega put Irig/Ruma,lik koci iza mene i ne moze da stane,sva sreca imao je mozga u glavi pa je sleteo u kanal.
 

Back
Top