Ima li volja neki cilj?

Taman odličan naslov, kad ono uvod razočara

Ništa

Ebo vas Niče
Slobodno mozete da razmisljate u kosmickim razmerama ako vam se cini zanimljivijim, mozda je Nice i poludeo kada se susreo sa kosmickim mitosom, mada navodno nije bio lud jer je kako kaze ..imao kljuc... koji bi mogao da skine lance ...; i dodao da ako nosimo iste lance kojima nas veze odredjen stepen volje ne znaci da su nam brave iste..
 
opet shopi i volja :roll:
aj da pokusam i doguram tarabu jer ovde nije samo volja u pitanju vec i vera...

zelja i postizanje cilja su povezani sa verom u meri da je cilj ostvarljiv snagom te iste vere. zasto bi se ja uopste peo npr. na vulkan teide na tenerifama koji iako je sa odsecenim vrhom ima senku u obliku pravilne piramide? zato sto je to velika misterija? zato sto je to mozda stargate? zato sto cu uraditi nesto sto niko pre mene nije? ni za sta od ovoga ti ne treba vera vec pre svega manijakalna volja da se pentras ko majmun jer ne znas sta mozes da ocekujes.

drugi primer... upoznao si zenu i zabalaveo za njom jer je kucka i zna nacin kako da te natera da zabalavis, jer sve su zene kucke samo se bolje i slabije prikrivaju... sta ces da radis da bi je imao onako kako npr. samo ti zelis? da raskantas ceo svoj zivot da bi stalno bio sa njom ko jedan moj drugar sto je uradio a ona mu rekla e ybg ljubavi, ja se samo igrala i salila a ti mislio ozbiljno...? da na sve moguce nacine, postene ili kvarne pokusas da ostvaris cilj pentranja ne po planincugi no po njenom venerinom brezuljku, sisama, dupetu ili sta te vec privlaci? da je roknes i odrobijas jer te npr. zaebava a ti si kolerik i principijelno si lud pa ce te pustiti iz murdelja ranije a ona ce da se ladi pa da se ladi? ni za sta od ovoga ti ne treba vera ili volja, vec samo ladna analitika, taktika ili predumisljaj jer su zene predvidljive ako ti je cilj samo suvo ostvarenja nagona.

konstantno stavljanje sebe u nemoguce situacije iz totalno neobjasnjivih razloga da bi dokazao postojanje volje ili vere isti q,. ne znaci da u takim situacijama nekom svojom alhemijom od gowneta mosh napravis najukusniju pitu sa visnjama... ali nish ti to ne vredi ako ti splet okolnosti ne ide na ruku i imas tvrdu stolicu 20 godina dok to pokusavas... sarkazam, ali to je sustina. vera je nesto pozitivno, barem bi trebala po difoltu biti, volja je opet nesto demonsko, a oba zaokruzuju ono nase nedefinisano sudbinsko koje je iracionalno i na koje nemamo nikakav upliv.... to je taj pozitivizam koga nasa podsvest non stop i stalno preispituje da vidi jel mu ko hard disku smart status dobar il' ce da rikne u samom zacetku ideje kad mu glava trokira, hdd-ova il njegova....... a posto pozitivizam nikada nije generator neke konstruktivne ideje vec ono suprotno kao sto je sumnja, vera je onda algoritamski arhetip bozanske kontrole nas samih od istih nas samih da bi nama samima bilo bolje iako lazemo sebe da nam nikakva kontrola ne treba.

e tad stupi volja na scenu i kaze e yebacu joj mater...veri, sudbini, predumisljaju svega sto postoji na svetu...i imamo manijaka koji radi ko konj samo da bi dokazao sebi da je... pa konj. retki se rode sa darom, a vecina se rode kao teglece zivotinje...
 
Negde daleko od mnogo pisanja i pricanja neki ljudi, vise zene nego muskarci voljom, cak bez vere i sa mnogo sumnji urade stvari koje intelekt nikako ne razume. Tu nema sta da se isprica ni kaze, a jos manje dokaze, pogotovo sto su inicijatori takvih stanja cesto neshvatljivi i njemu samom.
 
drugi primer... upoznao si zenu i zabalaveo za njom jer je kucka i zna nacin kako da te natera da zabalavis, jer sve su zene kucke samo se bolje i slabije prikrivaju... sta ces da radis da bi je imao onako kako npr. samo ti zelis? da raskantas ceo svoj zivot da bi stalno bio sa njom ko jedan moj drugar sto je uradio a ona mu rekla e ybg ljubavi, ja se samo igrala i salila a ti mislio ozbiljno...?

Predubedjenje
zna nacin kako da te natera da zabalavis, jer sve su zene kucke samo se bolje i slabije prikrivaju
I strah
ona mu rekla e ybg ljubavi, ja se samo igrala i salila a ti mislio ozbiljno...?
I naravno odsustvo vere u startu, nesigurnost su najvece kocnice, pa ljudi zbog toga ostaju na sigurnom terenu
.i imamo manijaka koji radi ko konj samo da bi dokazao sebi da je... pa konj. retki se rode sa darom, a vecina se rode kao teglece zivotinje...
ne videci drugi nacin zivota ili se drzi principa " uzmi i bezi"
 
Inace sumnja nije suprotna volji, vec strah...strah od onoga sto ces naci tamo gde ides.
aj da te zadovoljim malo jer imam vremena :lol:
strah i volja nikad ne mogu biti suprotnost jer volja nije deo emotivnog dok vera jeste........ strah je tipicna osobina koju vecina zena kriznih godina poseduje, pre svega od sopstvene emotivnosti a tek posle toga one partnerove... ne postoji volja za promenom vec postoji vera da ce promena doneti nesto bolje...a to su dve stvari....sumnja je nesto trece i ona je interludij izmedju pocetka i kraja...postoji i strah od sumnje u partnerovu vernost a da poznajes zene znao bi koliko je to cest slucaj
 
Da li mislis da kucke slucajno rade bas ovo svaki put?
svaka zena ima drugaciju metodologiju pristupanju muskarcu ili ako hoces istom polu... za razliku od muskaraca primata...zato su muskarci primati uvek na dnu lestvice dubljeg zanimanja a zene su uvek pozeljne, u bilo kom zivotnom dobu. da li kao sto kazes rade to svaki put? naravno da ne, kada nadju pogodnu zrtvu kojom mogu manipulisati a koja ih inspirise, ili im je jednostavno dosadno, one to rade...i nije to najgore, one su takve, deo njinih karaktera, kriv je onaj ko im to dopusti.
 
kao sto rekoh volja je samo suplement nase vere, ako postane dominantna onda nisi covek vec mazga... mozes voljom pokoriti svet i sedeti zadovoljno i besciljno na tronu ako nemas veru da to sto radis je na neki nacin ispravno... zato su ljudi sa verom filozofi a ljudi sa voljom beskorisni majci zemlji vec samo nekima koji ih koriste za svoje ciljeve... neko sa jakom voljom nikada ne strahuje sta ce biti na kraju puta... posto se ovde pominje stalno film i tv, setimo se napr serijala lost... svi traze odgovore, nemaju veru vec najaci imaju volju i po difoltu uvek naebu i iz naeba ne izvlace pouke, ma kako jasne bile :lol:
 
Slobodno mozete da razmisljate u kosmickim razmerama ako vam se cini zanimljivijim, mozda je Nice i poludeo kada se susreo sa kosmickim mitosom, mada navodno nije bio lud jer je kako kaze ..imao kljuc... koji bi mogao da skine lance ...; i dodao da ako nosimo iste lance kojima nas veze odredjen stepen volje ne znaci da su nam brave iste..

Čak i kroz progresiju materije ka sve većoj neuređenosti se vidi da je cilj volje da se iscrpi maksimalno u svom kretanju. Cilj volje je zadovoljavanje neutažive gladi za životom, objektivacija do potpunog iscrpljivanja, samorealizacija u beskonačno: beskonačno iskustava, beskonačno likova, beskonačno sudbina. To i nije "cilj" kako ga zamišlja intelekt, takvog cilja nema.

Zašto? Nemamo pojma, niti odgovora ima, ali koga briga. Zato što hoće.

A to "hoće" je, iz nekog razloga, zabavnije nego "neće", inače se nikad ne bi pomerala iz tišine nebitka.

Život tu dođe kao petarda koja nasilno prekida blaženu tišinu, i očigledno da neka vrednost u tome postoji, jer nije morao da bude uopšte.
 
Čak i kroz progresiju materije ka sve većoj neuređenosti se vidi da je cilj volje da se iscrpi maksimalno u svom kretanju. Cilj volje je zadovoljavanje neutažive gladi za životom, objektivacija do potpunog iscrpljivanja, samorealizacija u beskonačno: beskonačno iskustava, beskonačno likova, beskonačno sudbina. To i nije "cilj" kako ga zamišlja intelekt, takvog cilja nema.

Zašto? Nemamo pojma, niti odgovora ima, ali koga briga. Zato što hoće.

A to "hoće" je, iz nekog razloga, zabavnije nego "neće", inače se nikad ne bi pomerala iz tišine nebitka.

Život tu dođe kao petarda koja nasilno prekida blaženu tišinu, i očigledno da neka vrednost u tome postoji, jer nije morao da bude uopšte.
o tome pricam, vera je jedino sta preostaje ljudskom rodu kao spas za posrnuce duha... uvek cu se setiti nase vrle borke kojoj sam rekao posle citanja tanga macabre da joj je roman duboko nriscanski iako ona generalno freligiju nikada nije uzimala za ozbiljno... to je ukorenjeno u ljudski umi mi tu ne mozemo nista, neki to nazivaju ovako ili onako ali to je najbolja virus barijera protiv svih zala i losih iskustava koje smo prosli. ko nema vere u sebe i svoju duhovnu snagu je jako tiuzan lik i ta petarda zivota ga dodatno razhebe... cak i pomenuta sumnja moze biti generator duhovnog napretka ali ne u svrsi dislokacije cilja koje voljom zelimo da zauzmemo, nego sustine onoga ko smo.

intelekt bez iskustva je samo lep t shirt ili nike koji nosimo i svet nam se divi jer taj model nisu videli...ali kada te gilje i majica postanu inzoseni i neupadljivi, budu deo nas svakog dana i mi ih ne dozivljavamo vise kao nesto in ili miraz za bogove, tada se penjemo na prvu stepenicu merdevina koje se zovu supremacija.
 
Retorika sagubljenog i kratkog mozga, bez imalo intelekta, gde cak kratki mozag posle pola sata laviranja i ispali nesto smisljeno, a sagubljeni odleti u nepovrat, jer u svojoj "supremaciji" vidi samo cilj volje za leprsanjem.
Ili
smisao objasnjavanja zasto se kreci kruska ispod koje se nalazi seno udovici...
 
Retorika sagubljenog i kratkog mozga, bez imalo intelekta, gde cak kratki mozag posle pola sata laviranja i ispali nesto smisljeno, a sagubljeni odleti u nepovrat, jer u svojoj "supremaciji" vidi samo cilj volje za leprsanjem.
Ili
smisao objasnjavanja zasto se kreci kruska ispod koje se nalazi seno udovici...
auh bas si me potresao... :lol: kreci i ti ko ti brani, ja bar imam udovicu da mi ga pokupi za razliku od tebe :hahaha:
 
Volja je stvar ličnog izbora i lične odluke ... Uzaludno je imati i najbolju volju ako si kukavica i ne smeš da doneseš odluku. Odluka je najbolja ako je plod intuitivnog mišljenja - njega je, negde i nekda, možda, potvrdilo vreme, ili je, što je bliže istini, volja same duše ...
 
Volja je stvar ličnog izbora i lične odluke ... Uzaludno je imati i najbolju volju ako si kukavica i ne smeš da doneseš odluku. Odluka je najbolja ako je plod intuitivnog mišljenja - njega je, negde i nekda, možda, potvrdilo vreme, ili je, što je bliže istini, volja same duše ...
Jap, prosto....Izbor i odluka da se cilj prepusti intuiciji je proizvod intelekta, tacnije volja dozvoli intelektu da cilj prepusti intuiciji, svestan svojih slabosti, i prespoji intuiciju i nadsvest ili dusu, pokupi sta mu treba i servira svesti ( intelektu)
Obicno intelekt tu malo mrsi konoplje, ali je vec prespojen nekom emotivnom naredbom. I ovo sve vazi dok se ne potrosi energija volje, pa ako ta energija nije dovoljna ceo ciklus se raspline u haosu i vrati svesti haos.
 
Medjutim, intelekt moze i da ucestvuje u sprovodjenju volje cak i kada je odlucio da se prepusti intuiciji, sve vreme prateci bez korekcija, intuiciju, biti svestan tokova volje, ali bez intervencije ( hrabrost da pratis volju na nesigurnom terenu intuicije), i prepustanje duhu da se isprazni u svest.
Inace, vera je ogranicavanje duha kao i filozofija i nauka, prosto duh i duhovnost su stariji od vere i odatle je vera jedino mogla da stvori kanone, a ne obrnuto. Tako da hriscanstvo nije izgradilo zid ponasanja vec ga je samo prenelo u posthriscanski period, za one koji se drze za postapalicu.
 

Back
Top