ima li vilenjaka u gradu?

G

gvilion

Gost
po nekakvim legendama i mitovima vile su postojale , gde su one danas? da li ste razmisljali o paralelnim svetovima, njihovom carobnom i nasem realnom i sterilnom? da li se poklapaju , susrecu, sudaraju? da li ste upoznali nekog ko bi mogao biti vilenjak?
 
silvereye:
Ima ih na astralnom nivou....
Zavisi kako posmatras stvari, isto tako sam se i ja pitala u vezi zmajeva, toliko tradicija ih opisuje, slika itd i to na razlicitim stranama sveta, pa kako je onda mogucje da ne postoje/nisu postojali????

ako te vise zanima pisi na silvereye_witch@yahoo.com

pa cu ti bolje objasniti :D pozdrav!
mi imamo counter klan ElveS :D Salim se
zasto ne bi postojali
verujem da je istorija srednje zemlje malo vise od bajke
 
Anonymous:
silvereye:
Ima ih na astralnom nivou....
Zavisi kako posmatras stvari, isto tako sam se i ja pitala u vezi zmajeva, toliko tradicija ih opisuje, slika itd i to na razlicitim stranama sveta, pa kako je onda mogucje da ne postoje/nisu postojali????

ako te vise zanima pisi na silvereye_witch@yahoo.com

pa cu ti bolje objasniti :D pozdrav!
mi imamo counter klan ElveS :D Salim se
zasto ne bi postojali
verujem da je istorija srednje zemlje malo vise od bajke
Vilovnjaci se pominju u mnogim kulturama jos od davnih vremena. Mora da ima neke istine u tim legendama. Mozda su oni postojali ili jos uvek postoje i to su ustvari ono sto mi zovemo vanzemaljcima(a moze i vanzemljacima:))
Mozda su se preselili na neku drugu planetu... Ko bi ga znao. Mozda nas i sada posmatraju a mozda su i nestali odavno... Ja samo iznosim moje misljenje(lupam gluposti) ali zasto da ne. Dokle god se ne sazna istina mogu da pricam sta mi volja :D
 
gvilion:
po nekakvim legendama i mitovima vile su postojale , gde su one danas? da li ste razmisljali o paralelnim svetovima, njihovom carobnom i nasem realnom i sterilnom? da li se poklapaju , susrecu, sudaraju? da li ste upoznali nekog ko bi mogao biti vilenjak?

evo moja zena je vila-carobnica, znas kako carobno pushi! a ja sam vilenjak podizem jednu stvar bez pipanja.
 
Blue_Bird_BMW:
JEdva sam cekao da neko postavi ovo pitanje. Mogao bih da pricam i pricam o ovome. Ali nista ovde ne vredi dok je tu Aljona. zato bluebirdbmw@yahoo.co.uk


Драги Blue_Bird_BMW, да ли кад сам казала да "Вили" или ова тема вреди ме? Ова тема не вреди ме, стога уопште немам поjма о чему иде разговор :) и хтела бих знати да шта jе то. Све jе jеднонаставно.

Поздрав.
 
Алjона:
Blue_Bird_BMW:
JEdva sam cekao da neko postavi ovo pitanje. Mogao bih da pricam i pricam o ovome. Ali nista ovde ne vredi dok je tu Aljona. zato bluebirdbmw@yahoo.co.uk


Драги Blue_Bird_BMW, да ли кад сам казала да "Вили" или ова тема вреди ме? Ова тема не вреди ме, стога уопште немам поjма о чему иде разговор :) и хтела бих знати да шта jе то. Све jе jеднонаставно. На пример, да питам те "имеются ли в городе гоблины" или "имеются ли в городе "Идущие вместе". :) Одакле ти знаш да шта jе то "Идущие вместе". Опрости, али имаш нешто на ме, али не знам да како другима речима питати о чему хтела бих знати.

Поздрав.
 
Алjона:
Алjона:
Blue_Bird_BMW:
JEdva sam cekao da neko postavi ovo pitanje. Mogao bih da pricam i pricam o ovome. Ali nista ovde ne vredi dok je tu Aljona. zato bluebirdbmw@yahoo.co.uk


Драги Blue_Bird_BMW, да ли кад сам казала да "Вили" или ова тема вреди ме? Ова тема не вреди ме, стога уопште немам поjма о чему иде разговор :) и хтела бих знати да шта jе то. Све jе jеднонаставно. На пример, да питам те "имеются ли в городе гоблины" или "имеются ли в городе "Идущие вместе". :) Одакле ти знаш да шта jе то "Идущие вместе". Опрости, али имаш нешто на ме, али не знам да како другима речима питати о чему хтела бих знати.

Поздрав.
Draga Aljona, ja ne znam kako bih ti objasnio na srpskom sta znaci "vili" ali verovatno si mislila vilenjak... Ne bih znao ni na ruskom da ti to objasnim :( ali cu zato pokusati na engleskom... Pa, vila ti je ono sto englezi zovu "fairy", ali ja o vilama i vilenjacima najvise volim da razmisljam kao o onima iz tolkinovog dela THe Lord of the rings, a u tom delu se nazivaju "elves" ili u jednini "elf"... Nadam se da ce ti ovo malo pomoci da shvatis o cemu se radi... Tako da je diskusija u ovoj temi bila postoje li vilovnjaci... Pozdrav od tvog vilovnjaka Feanora :D !
 
Feanor the elf king:
Draga Aljona, ja ne znam kako bih ti objasnio na srpskom sta znaci "vili" ali verovatno si mislila vilenjak... Ne bih znao ni na ruskom da ti to objasnim :( ali cu zato pokusati na engleskom... Pa, vila ti je ono sto englezi zovu "fairy", ali ja o vilama i vilenjacima najvise volim da razmisljam kao o onima iz tolkinovog dela THe Lord of the rings, a u tom delu se nazivaju "elves" ili u jednini "elf"... Nadam se da ce ti ovo malo pomoci da shvatis o cemu se radi... Tako da je diskusija u ovoj temi bila postoje li vilovnjaci... Pozdrav od tvog vilovnjaka Feanora :D !

Хвала ти, сунашце, за твоjе обjашњење. Ево, гледи, "fairy"(на енглеском)="вила"(на српском)="фея" или "эльф"(на руском). Па знам, да шта jе ово :D...ево jе неко м-а-а-а-л-о добро биће са крилама :)
Аха, Феанор, ако ти си "фея" значи не немаш тела, али имаш крила (шалим се) :D

Аj, велики поздрав.
 
Алjона:
Feanor the elf king:
Draga Aljona, ja ne znam kako bih ti objasnio na srpskom sta znaci "vili" ali verovatno si mislila vilenjak... Ne bih znao ni na ruskom da ti to objasnim :( ali cu zato pokusati na engleskom... Pa, vila ti je ono sto englezi zovu "fairy", ali ja o vilama i vilenjacima najvise volim da razmisljam kao o onima iz tolkinovog dela THe Lord of the rings, a u tom delu se nazivaju "elves" ili u jednini "elf"... Nadam se da ce ti ovo malo pomoci da shvatis o cemu se radi... Tako da je diskusija u ovoj temi bila postoje li vilovnjaci... Pozdrav od tvog vilovnjaka Feanora :D !

Хвала ти, сунашце, за твоjе обjашњење. Ево, гледи, "fairy"(на енглеском)="вила"(на српском)="фея" или "эльф"(на руском). Па знам, да шта jе ово :D...ево jе неко м-а-а-а-л-о добро биће са крилама :)
Аха, Феанор, ако ти си "фея" значи не немаш тела, али имаш крила (шалим се) :D

Аj, велики поздрав.
Vilenjaci i vile iz Tolkinovog dela su visoki i lepi i besmrtni, i nemaju krila... I zive u Valinoru- neumirucim zemljama... :D E pa ja sam ti ta vrsta vilenjaka, a ne onaj maaaali sladak sa krilima
nego veeeliki sladak bez krila :D
Ma zezam se... :twisted:
 
Sedeo sam sa ribom u nekom kaficu a onda mi se pribo neki mentol koji nas je nacrtao na nekom papiricu.Trazio mi neke pare za to,kao pred ribom ne mogu da ispadnem klosar pa sam mu dao.Kad sam procitao njegovo umetnicko ime bilo je"vilenjak".
 
mmm:
Sedeo sam sa ribom u nekom kaficu a onda mi se pribo neki mentol koji nas je nacrtao na nekom papiricu.Trazio mi neke pare za to,kao pred ribom ne mogu da ispadnem klosar pa sam mu dao.Kad sam procitao njegovo umetnicko ime bilo je"vilenjak".
znam ko je taj lik :) stalno ga srecem , radi te glupave crteze za koje uzima kintu a ni malo se ne trudi da budu bar malko dobri . skrnavi umetnost ! a i vilenjake :?
 
Feanor the elf king:
Moguce zaista da su postojali, ili da jos uvek postoje. Mislim, zasto su ljudi tako posebni da je Bog samo njih morao da stvori. Siguran sam da ima jos neka rasa... A zasto ta neka rasa ne bi bili vilenjaci... :D
hm pa sumnjam da bog ima neke veze sa tim. uopste ateista sam ne verujem u bozije stvaranje sveta, no to nije bitno.pitam se samo kako to da ih legende, mitovi , bajke.... toliko opisuju a njih danas nema .
ne moguce da su tako bozanstvena stvorenja mogla da izumru. ipak njih ima toliko mnogo vrsta sa toliko sposobnosti ..... bah mozda se jednostavno kriju ?
a mozda ne verujemo dovoljno da bi ih videli ?
 

Back
Top