Ima li tu zaista nečeg?

Protektor

Aktivan član
Poruka
1.121
Evo i ja se odlučih da započnem neku temu.
Dugo sam razmišljao o ovome te sam hteo da podelim sa vama i iz radoznalosti čujem vaše stavove.
Od malena sam bio svedok neprikrivenih dela pojedinih starih žena koje su navodno pomagale ljudima u rešavanju nekih kritičnih problema.
Naime,govorim o onima koji se bave alternativnim i nadasve neprihvatljivim delima.
Svuda po Srbiji naćićete bez problema neki babicu koja obično živi u nekoj zabiti koja bi vam "salila stravu" ili "otklonila negativnu magiju".
Da ne bih zabunjivao preićiću na stvar tako što ću ispričati svoju priču.
Sećam se da sam imao oko 5-6 godina kada me je moja baba povela kod jedne svoje prijateljice kako bi mi "izlila stravu".Neki od vas znaju o čemu je reč a drugi neka me pitaju ako žele znati.U tom periodu sam bio baš isciman ( jednim delom što sam pao sa visoke poyide i nekim slučajem preživeo sa blagim potresom mozgra).Imao sam nemiran san i stalno sam se brecao.Kada je ta žena bacila olovo u vodu stvarale su se figure koje su me zaista zbunile.Bilo je tu svega, figure: čoveka, psa, automobila.Kada sam se bolje zagledao u sve to ne znam kako ali sam povezao u podsvesti sve te figure sa mojim ličnim strahovima.Posle toga moj strah je nestao.Valjda to mogu okarakterisati kao nekakav "placebo efekat".
U mom kraju ima i jedna žena koja je na široko poznata.I ona "izliva strah" što sam skoro i kod nje uradio.Da napomenem ove stvari me strašno intersuju te sam krenuo u malo istraživanje kako bih saznao sve o tim stvarima.Ona je na osnovu olovnih figura zaključila da se opet radi o mom strahu od automobilskih udesa.To i jeste fora - strašno me to plaši!Zato i danas nemam položen vozački.
Ta žena radi i druge stvari.Na primer, ne znam da li ste čuli, namešta želudac.Često ste čuli da ljudi pod stresom uvek pate od stomačnih tegoba.Ona to radi i vrlo uspešno jer sam ja jedan od tih ljudi sa čestim problemima sa stomakom.Čak se i jedan lekar zainteresovao za to i počeo da se obučava kod nje.Sada isto to radi mnogim ljudima i ja sam ćesto prisutan u njegovoj ordinaciji.Ljudi su počeli da veruju u te stvari.
Uglavnom se te žene bave i tim nekim višim sferama kao što je skidanje uroka i kletve.
I interesantno je to da su te osobe vrlo religiozne i poštujući pravila crkve i vere one takve stvari ne rade na petak i praznike.Neke od njih poznaju i sveštenici koji su sasvim dobro upućeni u njihova dela.
Imao sam priliku da upoznam jednu ženu iz Rakovice o kojoj je čak i napisana knjiga.zaista neverovatne stvari je rekla i ostao sam zabazeknut.Videvši moju sliku žena se prepala i rekla da vidi krš eksera u mojoj glavi.To je navodno značilo da sam u brigama.Nisam to ozbiljno shvatao.Moje psihočko stanje se pogoršalo te sam na kraju i bio žrtva jednog od psihičkih poremećaja.
Tek kada sam to doživeo počeo sam malo da verujem i da se interesujem.Pročitao sam knjigu o njoj i njenim delima i ostao bez teksta.To je bio još jedan od dokaza da ima Boga i da svet i sam univerzum nije ni malo jednostavan ni shvatljiv.
Toliko od mene za sad.
Želim da čujem vas.
 
To obicno cine Vlasi u okolini Kladova,mada ja mislim da su to gluposti...Tebi se to zato sto ti se nesto desilo,ili si pao ili tako nesto...A ovaj drugi deo tvog posta je vise da tu babu pregledaju psihijatri,a ti trebas vise da je gledas sa visine,kao psihijatar psihicko poremecenog bolesnika,onako sa podsmehom...
 
To obicno cine Vlasi u okolini Kladova,mada ja mislim da su to gluposti...Tebi se to zato sto ti se nesto desilo,ili si pao ili tako nesto...A ovaj drugi deo tvog posta je vise da tu babu pregledaju psihijatri,a ti trebas vise da je gledas sa visine,kao psihijatar psihicko poremecenog bolesnika,onako sa podsmehom...

Ja nikoga nikada neću gledati sa visine.Ma kakav su to osobe nikada im se necu rugati niti ih smatrati kao slučaj.
Nisi shvato temu ali daću ti vremena da se uhodaš.:-)
 
E pa mislim da nisam bas neko da bi te moje misljenje interesovalo ali eto sa svojh 15 god jedino sto mogu da ti kazem jeste da ne vjerujem u boga sticajemo okolnonsti ja nisamiz porodice vernika i nikada u zivotu nisam bila u crkvi zato sto sam ja to htjela (osim na ekskurzijama) aako ces vjerovat nisam bila ni najednoj slavi u zivotu...........eto sadces reci qq ova stvarno nije normalna, ali sto ces tako ti je to...............nego da sevratim naovo tvoje ,,,,,,,samo sam vidjala oglase slivam stravu i gledam u olovo............inace ne verujem ni u sta stone vidim...........ali eto sad si me malo ubijedio da te babe nesto znaju............toliko od mene pa kakav mi je odgovor:lol:
 
E pa mislim da nisam bas neko da bi te moje misljenje interesovalo ali eto sa svojh 15 god jedino sto mogu da ti kazem jeste da ne vjerujem u boga sticajemo okolnonsti ja nisamiz porodice vernika i nikada u zivotu nisam bila u crkvi zato sto sam ja to htjela (osim na ekskurzijama) aako ces vjerovat nisam bila ni najednoj slavi u zivotu...........eto sadces reci qq ova stvarno nije normalna, ali sto ces tako ti je to...............nego da sevratim naovo tvoje ,,,,,,,samo sam vidjala oglase slivam stravu i gledam u olovo............inace ne verujem ni u sta stone vidim...........ali eto sad si me malo ubijedio da te babe nesto znaju............toliko od mene pa kakav mi je odgovor:lol:

Nije bilo potrebe da se izjašnjavaš da li si vernik ili ne.Ova tema je otvorena za sve.
 
Mislim da znam o cemu pricas.
Mom drugaru su isto salivali stah olovom,ili kako vec...
Uglavnom znam o cemu pricas....
.......i da naravno da verujem u to...i mnogo toga....
PozZz......

Drago mi je da si se javio.samo reci nešto konkretnije.Zašto veruješ u to.

Nekoliko puta sam bio u prilici da sa svojim kolegom,doktorom,raspravljam na temu "smicanja želuca" i posle nekog vremena izučavanja anatomije digestivnog trakta i njegove veze sa psiho-somatskim poremećajima shvatismo da je to zaista ostvarivo.medjutim,naši lekari još uvek neće da prihvate alternativnu medicinu.

Da kežem još neki problem iz mog života.Pošto sam kao klinac imao dosta kožnih problema niko mi nije pomogao do neke babe u zabačenoj planini koja se takodje bavi sličnim stvarima.Neke od njih npr. bacanje ugljevlja u vodu sa koncem iz odeće odredjene osobe mi još uvek nisu jasne.tada sam imao gadne pečate po glavi koji su stalno krvarili.Baba mi je spremila neku mast sa katranom od koje su mi suze išle na oči.Posle mesec dana ,fleke i pečati su sasvim nestali.
Ni hronični bronhitis mi nisu izlečili doktori sa njihovim terapijama već jedna starica ,travarka.

Ne znam ali kako vreme domiče i moja saznanja o tim aktivnostima postoju bogatija, počinjem da verujem u sve to.
 
naravno, svi su oni jako poznati po tome da ubede coveka u ono sto zele.

Pa dobro sad.Ja bih tako rekao ya one vračare i gatare kod kojih ljudi redovno odlaze da bi im otkrili budućnost i ulile kakvu takvu nadu.
Ipak,možda je i ovako dobro,ako deluju na psihu čoveka.Poznati smo u svetu po konzumiranju i zloupotrebi lekova čak i kada nam nije ništa.Ovako,ako sve to nije istina o tim ženama,ipak se ostvaruje neki povoljan efekat.
 
Pa dobro sad.Ja bih tako rekao ya one vračare i gatare kod kojih ljudi redovno odlaze da bi im otkrili budućnost i ulile kakvu takvu nadu.
Ipak,možda je i ovako dobro,ako deluju na psihu čoveka.Poznati smo u svetu po konzumiranju i zloupotrebi lekova čak i kada nam nije ništa.Ovako,ako sve to nije istina o tim ženama,ipak se ostvaruje neki povoljan efekat.

da....
sa te strane ok....samo dok ne krenu da debelo naplacuju i zlouptrebljavaju tu svoj "moc".....u stvari ovo "moc" moze i bez navodnika.....
 
Da se nadovezem na pricu Protektora sa mojim iskustvom...

Sjecam se imao sam 13-14 godina,kada sam poceo nemirno da spavam, naime kako sam uvjek rano isao da spavam (oko 9-10 sati) uvjek su mi u snu dolazile 2-3 crne zmijice male koje su bile samnom u krevetu.Ja sam se iznenada skakao iz kreveta i onako u polusnu vidio da te zmijice ulaze u krevet.Uvjek sam trcao roditeljima u sobu ,koji su gledali TV vristuci da su mi zmije u krevetu. Nakon sto bi me "otrijezli" vratio bih se u krevet ali pod velikim strahom i stresom....Ista scena se ponavljala 5-6 puta za kratak vremenski period i ja sam bio kod neke zene i istina je sto Provokator prica.Od tada takvih problema nemam

Poz
 
Da se nadovezem na pricu Protektora sa mojim iskustvom...

Sjecam se imao sam 13-14 godina,kada sam poceo nemirno da spavam, naime kako sam uvjek rano isao da spavam (oko 9-10 sati) uvjek su mi u snu dolazile 2-3 crne zmijice male koje su bile samnom u krevetu.Ja sam se iznenada skakao iz kreveta i onako u polusnu vidio da te zmijice ulaze u krevet.Uvjek sam trcao roditeljima u sobu ,koji su gledali TV vristuci da su mi zmije u krevetu. Nakon sto bi me "otrijezli" vratio bih se u krevet ali pod velikim strahom i stresom....Ista scena se ponavljala 5-6 puta za kratak vremenski period i ja sam bio kod neke zene i istina je sto Provokator prica.Od tada takvih problema nemam

Poz

NAJEZILA SAM SE:lol::lol::lol:
 
Da se nadovezem na pricu Protektora sa mojim iskustvom...

Sjecam se imao sam 13-14 godina,kada sam poceo nemirno da spavam, naime kako sam uvjek rano isao da spavam (oko 9-10 sati) uvjek su mi u snu dolazile 2-3 crne zmijice male koje su bile samnom u krevetu.Ja sam se iznenada skakao iz kreveta i onako u polusnu vidio da te zmijice ulaze u krevet.Uvjek sam trcao roditeljima u sobu ,koji su gledali TV vristuci da su mi zmije u krevetu. Nakon sto bi me "otrijezli" vratio bih se u krevet ali pod velikim strahom i stresom....Ista scena se ponavljala 5-6 puta za kratak vremenski period i ja sam bio kod neke zene i istina je sto Provokator prica.Od tada takvih problema nemam

Poz

i ja sam svasta sanjao kad bih gledao horor film i to nije nista cudno. mislim da tu nije nikakva magija u pitanju. tacnije siguran sam
 
Ne bih ja rekao magija.Više nešto nepojmljivo.
Imao sam i ja gadne tripove da me u sred noći porbude zvuci ljudskih povika,vriske,zveket metala,nešto kako sam ja shavtio - kao nekakva bitka.Uz to obavezno su sledile vrtoglavice i ja sam jurio glavom bez obzira po kući do iscrpljenosti.Toga se baš jasno sećam.
 

Back
Top