Ima li svetla na kraju tunela?

Šta mislite da li će ikada u Srbiji i Balkanu biti bolje ili će biti ovako još mnogo godina ili ne daj Bože još gore?
Ima li svetla na kraju tunela ili je to samo u bajkama ?
zavarao me naslov

pomislio sam da se odnosi na zapad i vladajucu ideologiju koja nema ni resenja ni perspektivu saradnje i razvoja u svetu, pocev od 1990. samo sila, sa vrlo crnom perspektivom, jer kada su mogli da rasture SFRJ, i da izazovu sukob pravoslavnih naroda, onda je sve moguce. ne pominjem genocide koje su pocinili od otkrica i osvajanja obe amerike, po africi, kini, indiji, juznoj aziji, samo u indoneziji je sezdeetih pobijeno 1,5 miliona civila u nasilnom zasustavljanju da ne dodju komunisti na vlast. i to je sustina zapadne ideologije. nema druge ni na vidiku, ni u okolini, ni na mesecu

kad je rec o tunelu, svaki tunel ima i kraj i svetlo na kraju tunela, ali sa amerima...

Šta mislite da li će ikada u Srbiji i Balkanu biti bolje ili će biti ovako još mnogo godina ili ne daj Bože još gore?

Jesi li spremna da pogines za ideal? Nisi? Bice jos gore. Pa valjda svi znamo onu: SLOBODU NIKO NIKOM NIJE DAO, SLOBODA SE OSVAJA. Mi smo trenutno robovi u sopstvenoj ali okupiranoj drzavi od strane marionetskog rezima SNS-SPS-JUL (treba ponovo i ponovo i ponovo napomenuti da nama ponovo vladaju banditi iz 90-tih; i treba ponovo i ponovo i ponovo napomenuti da ih NIJE SKLONILA sa lica zemlje ZUTA DOS BANDA; i treba ponovo i ponovo i ponovo napomenuti da sada jasu zajedno CRVENI I ZUTI, i zavili su Srbiju u crno).

Na ovo se, draga moja, svodi sve. Poslusaj sledeci video i sve ce ti biti jasno - posto narod nije spreman na zrtvu bice sve gore, a ako se ikad i pobuni sve ce vec uveliko biti unisteno do tada:

Ovo su više filozofska pitanja nego praktična.

Poznajem nesretne ljude koji imaju milione kao i sretne siromahe, iliti što bi rekao Ajnštajn "sve to relativno".

Ako bih neki savet mogao da dam mladom čoveku to je da da sve od sebe, da se konstantno usavršava, da radi za sebe, a ne za druge i da bude pre svega hrabar i odgovoran.

Ne znam još nijednog koji "nije uspeo" u životu, a da je ozbiljno poradio na sebi.

Daklem, uzmite ljudi život u svoje ruke jer u tuđoj ruci samo, isto što i penis samo veće, raste.

Izgleda da je narod video svetlo na kraju tunela nasilja koje traje 50 godina i sav smrad da izadje iz tunela pod prinudom države, sve to slati na njive i polja da nauči šta je red u srbiji....(mada bih ja mnoge streljao kao osvetu za uništene živote i zloupotrebu da se narodu nadiknadi strpljenje)

Za mojih 52. godine najbolje vrijeme je danasnje.Mislim na finansije.Ima posla ko hoce da radi.Plate su solidne
*Najbolja* su vremena dok se zaduzujes...
*Mali* je problem sto posle to treba vratiti (razduziti se za ono sto si uzeo dok su bila *najbolja vremena*). Vecina ljudi to kobajagi zna ali zapravo to ne uzima *u racun* - misle da su *plate solidne* jer su ih stvarno zaradili posto *napredujemo* - tako su culi u medijima (iako na nacionalnom nivou nista u ekonomiji zapravo nije bolje nego ranije kad plate nisu bile *solidne*. Da ne obrazlazem sad ono jos vaznije - da su plate *solidnije* samo NOMINALNO a da kupovna moc/zivotni standard u Srbiji je prakticno isti kao i pre 10-ak godina - oko 42% od proseka ziv. standarda zemalja EU)
Tako da je zivot sada *bolji* na satro a dug je vise od duplo veci IZISTINSKI

*Najbolja* su vremena dok se zaduzujes...
*Mali* je problem sto posle to treba vratiti (razduziti se za ono sto si uzeo dok su bila *najbolja vremena*). Vecina ljudi to kobajagi zna ali zapravo to ne uzima *u racun* - misle da su *plate solidne* jer su ih stvarno zaradili posto *napredujemo* - tako su culi u medijima (iako na nacionalnom nivou nista u ekonomiji zapravo nije bolje nego ranije kad plate nisu bile *solidne*. Da ne obrazlazem sad ono jos vaznije - da su plate *solidnije* samo NOMINALNO a da kupovna moc/zivotni standard u Srbiji je prakticno isti kao i pre 10-ak godina - oko 42% od proseka ziv. standarda zemalja EU)
Tako da je zivot sada *bolji* na satro a dug je vise od duplo veci IZISTINSKI
Sto si obrisao kraj moga posta?
Da palamudis?
Ti ces da mi kazes kada mi je najlakse u zivotu.

Sto si obrisao kraj moga posta?
Da palamudis?
Ti ces da mi kazes kada mi je najlakse u zivotu.
Zato sto je bilo nebitno za ono sto sam hteo da porucim (a to je da pogresno zakljucujes - ne uzimas SVE elemente u obzir, CELU sliku).
Sto nastavljas i dalje ( posto ne shvatas da tema nije O TEBI ili meni ili bilo cijoj POJEDINACNOJ sudbini vec o tome *da li ce ikada Srbiji i Balkanu biti bolje*? A pojedinacno gledano je ponekom u bilo koje vreme i na bilo kom mestu najlakse - i u konclogorima je nekima bilo *solidno*... ali pricamo o vecini).

Ne znam, ne vidim nijedan znak da će ikada ovde biti bolje a mnogo je znakova koji ukazuju da će tek da nam bude loše, i to mnogo loše.
Da preskočim negativnu selekciju, nezadrživo urušavanje prosvete, zdravstva, odlazak najobrazovanijih kadrova, bujanje kriminala itd i da se fokusiram na događaj od pre par dana - bivši direktor BIA ispred Staljinovog groba. Od početka rata u Ukrajini ruska propaganda u Srbiji (koju omogućava upravo ovaj čovek) vrišti da je ovo biblijski sukob dobra i zla, Boga i đavola i da je Bog na ruskoj strani. A ovaj događaj nam govori kojem se to bogu oni zapravo mole.
Ima jedna izreka koja kaže da zlo nosi razne maske, ali da nijedna nije toliko opasna kao maska nevinosti. E to je ono što mi imamo ovde u Srbiji. Zlo totalitarizma koje se krije iza maske patriotizma. Svi njihovi izlivi patritizma, svesrpski sabori, ogrtanje u zastave, borba za Kosovo, sve je to samo maska za onaj krajnji cilj - uvođenje totalitarističke diktature. Oni su u Srbiji već obavili sve potrebne pripreme za tako nešto - praktično su ukinuli demokratiju, uništili opoziciju, sve službe bezbednosti stavili pod svoju kontrolu, svoju stranku su pretvorili u biro za zapošljavanje, prebijaju novinare i proglašavaju ih za strane agente... jedino što je još preostalo jeste da se promeni geopolitički položaj Srbije. Trenutna geopolitička karta Evrope je jedino što Srbiju sprečava da postane nova Severna Koreja. Zato oni toliko priželjkuju rusku pobedu u Ukrajini, jer se nadaju da posle toga sledi crtanje nove geopolitičke karte Evrope.
A iako je malo verovatno da će doći do takvih promena kakvima se oni nadaju, nikad ne reci nikad.
Uglavnom, srećno nam bilo.

Back