Ima li sanse da muslimani prihvate ljudska prava

Iza ljubaznog prijema, krije se negativan prirodni prirastaj i potreba za uvozom jeftine radne snage. Koju Evropa nije mogla da uvozi sa istoka u doba gvozdene zavese, pa je uvozila tamo gde je bilo viska.
Najbizarnije od svega je kad bi sad i hteli da sve te ljude vrate, opet ne bi mogli jer ne bi imao ko da radi milione poslova koje evropljani nece
Zvuci surovo, ali tako je

Surovo ili ne - brojke ne lazu.
Pre koju godinu sam pravio amatersku procenu broja stanovnika SAD. Ispalo je da 2050te treba da imaju 800 miliona stanovnika... Geometrijska progresija je cudo...

Mi se uopste nismo pozabavili procenom broja nasih stanovnika, po narodima...

A muslimani generalno stoje odlicno, kao i Kinezi, Indijci... Mozda cak i katolicima ne opada broj, ali zahvaljujuci Meksiku - po Evropi ne bi objavili brojke za sve pare ovog sveta.
 
Predlazem zakonsko razgranicenje drzava na muslimanske i Krscanske zemlje pa ce sve biti ok a muslimanske manjine mogu zivjeti u Krscanskim zemljama i ne ugrozavati teritorijalni integritet tih drzava.To se moze utanaciti medjunarodnim pravom i da se definiraju drzave koje su muslimanske a koje nisu.One koje su pola pola da se definiraju multietnickim drzavama ili multikulturalnim drzavama sa naznakom za mogucu vjersko etnicku podijelu.
 
Poslednja izmena:
Predlazem zakonsko razgranicenje drzava na muslimanske i Ksrcanske zemlje pa ce sve biti ok a muslimanske manjine mogu zivjeti u Krscanskim zemljama i ne ugrozavati teritorijalni integritet tih drzava.To se moze utanaciti medjunarodnim pravom i da se definiraju drzave koje su muslimanske a koje nisu.One koje su pola pola da se definiraju multietnickim drzavama ili multikulturalnim drzavama sa naznakom za mogucu vjersko etnicku podijelu.

Pa... razlicit nivo razvijenosti drustva... U Evropi je dozvoljeno da vecina na referendumu odluci bilo sta.
Onda uzeti Evropsko '1,nesto' dece i muslimanskih bar troje (ipak i oni prime nesto kulture kad su ovamo) plus doseljavanje...

Ako se ne promene pravila i ako ostanu mirni... za 50 godina eto nama Fra... Severnog Alzira i Nem... Turske na Rajni.
 
Pa... razlicit nivo razvijenosti drustva... U Evropi je dozvoljeno da vecina na referendumu odluci bilo sta.
Onda uzeti Evropsko '1,nesto' dece i muslimanskih bar troje (ipak i oni prime nesto kulture kad su ovamo) plus doseljavanje...

Ako se ne promene pravila i ako ostanu mirni... za 50 godina eto nama Fra... Severnog Alzira i Nem... Turske na Rajni.

ma ima toga i sada...zivim na istoku srbije na koridoru 10...ove godine je bilo turaka kao nekad...od naisa kod nisa pa sve do bugarske granice nema parkiralista koje nije maksimalno zagadjeno...a zanimljivo je i to da se tek kod naisa vecina turkinja preoblaci u nacionalnu ili versku odecu---ne znam sta je ispravnije...a kad se vracaju iz turske za evropu postupak je obrnut...vecina se zena preobrati u moderne evropljanke...
 
Hajde sad realno.
Sta imas zajednicko sa nekim vahabitom iz Pakistana, Avganistana ili Saudi Arabije.
Sta osim religije. Niste rasli u istim srednama, nemate ista iskustva, ako hoces, ne delite ni iste vrednosti.
Mnogo ti je blizi hriscanin sa kojim si odrastao, nego neki poludivlji vahabit iz ToraBore.
Najblizi musliman po svemu ti je turcin. Kamo srece kad bi se sve islamske zemlje ugledale na Tursku, koja je ma sta neko mislio, vrlo moderna i napredna drzava. Bio, video

Slazem se. :ok: Svaka cast! Delim isto misljenje o Turskoj. Bila. Videla. :super:
 
ma ima toga i sada...zivim na istoku srbije na koridoru 10...ove godine je bilo turaka kao nekad...od naisa kod nisa pa sve do bugarske granice nema parkiralista koje nije maksimalno zagadjeno...a zanimljivo je i to da se tek kod naisa vecina turkinja preoblaci u nacionalnu ili versku odecu---ne znam sta je ispravnije...a kad se vracaju iz turske za evropu postupak je obrnut...vecina se zena preobrati u moderne evropljanke...

Ta "verska odeca" je inace u turskoj zabranjena na javnim mestima, odnosno ustanovama. Mogu da ih nose po ulicama ali ne i u skolama, i u javnim prostorima, zabranjeno je. Turci koji prolaze kroz nasu zemlju su uglavnom ljudi koji su iz malih sredina, manjih gradova, sela, gde se marame uglavnom nose pa one iz "porodicnih" razloga nose iste, jer to nose njihove bake, majke i zene kod kojih se vracaju za vreme odmora.
 
ma ima toga i sada...zivim na istoku srbije na koridoru 10...ove godine je bilo turaka kao nekad...od naisa kod nisa pa sve do bugarske granice nema parkiralista koje nije maksimalno zagadjeno...a zanimljivo je i to da se tek kod naisa vecina turkinja preoblaci u nacionalnu ili versku odecu---ne znam sta je ispravnije...a kad se vracaju iz turske za evropu postupak je obrnut...vecina se zena preobrati u moderne evropljanke...

Bar placaju putarinu ;) (koja i nije tako jeftina, pogotovo s obzirom na kvalitet puta)

Kako mislis 'zagadjeno' ? Komunalni nered, prepuno... ?
 
Platin:
A muslimani generalno stoje odlicno, kao i Kinezi, Indijci... Mozda cak i katolicima ne opada broj, ali zahvaljujuci Meksiku - po Evropi ne bi objavili brojke za sve pare ovog sveta.

Kao sto sam pisao na temi "Planetarna tranzicja" islam postaje najbrze rastuca vera. Sada vec sigurno 1/4 sveta je muslimanska a u buducnosti jos i vise.

Kao sto sam pisao na mnogim temama, strani radnici su bili potrebni Evropi jer mnoge poslove nije hteo niko da radi, a dovodjeni su i strucniji kadrovi zbog smanjenja cene rada.

Danas bi penzioni sistemi u Zapadnoj Evropi pukli ili bi vecim delom bili ugrozeni da nije doseljenika (i to je jedan od razloga zasto im je omoguceno useljavanje) od kojih neki vec dozivljavaju cetvrtu generaciju.

Kako su imali mnogo veci natalitet nego domicilno stanovnistvo, i kako su se jos useljavali njihov broj rastao.

Ogromnu vecinu doseljenika iz zemalja Azije i Afrike u Evropi cine muslimani.

Negde cete naci da danas u Evropi ima 30.000.000 muslimana, negde 50.000.000, tacan broj je vrlo tesko utvrditi zato sto na popisima u evropskim zemljama ne pise svuda religijska pripadnost, a sem tog ima i ilegalnih doseljenika.

Takodje, primecuje e novi fenomen, Evropljani belci i to ponajvise intelektualci, dobrovoljno primaju islam.

Ali da neko ne misli da samo Evropa postaje kontinent u kome zivi sve vise muslimana. Da li znate da u Severnoj, Srednjoj i Juznoj Americi sve vise stanovnika dobrovoljno prima islam, najvise poreklom Indijanci (Indiosi), melezi, crnci i HispanoAmerikanci (u SAD).

Primera radi u Meksiku sve vise Maja prelazi u islam:

 
Bas me je poradovalo to da se u Meksiku Islamska misja odvija u najboljem redu.Mislim da bi ovo trebalo da bude signal svima da nije nista primiti Islam nego je to vjera perspektive i Islam je lak za ljude da ga prime.Lijepo je da se Islamska misija pocne odvijati i u Srbiju kako bi smo imali Srbe islamske vjerosipovjesti.Za sve to su potrijebni uslovi.

Bas me poradovaste sto je Meksiko poceo primati Islam.
 
moze al kad mi budemo slali hriscanske misije ubosnu da pokrstava muslimane,jedva cekam da imamo bosnjake hriscane,konacno ce da se vrate svojim davno izgubljenim korenima!!! :zaljubljena:

inace marine smorio si i boga i narod ovim tvojim temama o islamu :)

Neka Hriscani salju koliko god svojih misionara u Bosnu ipak ce za mene biti preci Maja musliman iz Meksika nego Bosnjak Krscanske vjersoispovjesti.Sad bi se ozenio sa jednom Majom muslimankom jer muslimani su braca i sestre.
 
Pozdrav,

Da li ima sanse da se Islamske zemlje modernizuju i prihvate pravni sistem ljudskih prava?Vec svi su svjedoci cestih izvrsenja smrtnih kazna u Islamskim zemljama i neki ljudi se zgrazavaju tome.Da li su muslimani sposobni da prihvate rijec demokratije i ljudskih prava?
One drzave koje su slobodne sa ljudskim pravima su Turska i mislim Tunis.

svako slobodno ljudsko biće je sposobno da prihvati takav sistem, problem je u njihovim vladama, drže ih u neznanju, pothranjuju njihove strahove od *drugog sveta, ispiraju im mozak raznim zaverama..............ma da li ja to još uvek o muslimanima.....nešto mi ovo mnogo poznato:think::think::think:
 
Svaki normalan covjek je ujedno i religiozan covjek.Ljudi na Zapadu nisu optereceni Marksizmom i religiju ne dovode do opijuma kao sto je to rekao Karl Marks.Vidite, zar nije pozitivno kada se vise vole crnkinja i bijelac zbog iste vjere nego da se ljudi zatvaraju u iste nacije i da se dijele na nacionalne getoe.Tu se vodi slobodarstvo koje trebamo imati svi mi.
 
Bas me je poradovalo to da se u Meksiku Islamska misja odvija u najboljem redu.Mislim da bi ovo trebalo da bude signal svima da nije nista primiti Islam nego je to vjera perspektive i Islam je lak za ljude da ga prime.Lijepo je da se Islamska misija pocne odvijati i u Srbiju kako bi smo imali Srbe islamske vjerosipovjesti.Za sve to su potrijebni uslovi.

Bas me poradovaste sto je Meksiko poceo primati Islam.


Lepo. Aj mi sad reci sto bi islam bio vera perspektive a druge vere ne? Lak da ga prime? Hmmm nista laksi od hriscanstva. Lupets gluposti.
 

Back
Top