Ima li neko ko ne planira da osnuje porodicu?

Ljudi imaju razne poglede na život, ne znam koliko nas je koji ne planiramo da se ženimo/udajemo 😅? Iskreno smatram da je brak kao i podizanje dece velika obaveza, a i iskreno nisam društven po prirodi tkd mi više prija ,,samoća,, u tom smislu...
Nisam ni ja za porodicu pogotovo ne u ovom bolesnom društvu. Inače svaka čast onome ko podrže porodicu ima punu podršku od mene.
 
Zašto nisi za porodicu ? 😱
Velika obaveza, a i interesovanja mi nisu usmerena ka tome 😁, Uopšteno smatram da je čoveku na neki način sve nametnuto pa i jurenje žena, pravljenje dece... Smatram da nemaju svi ista interesovanja, a i još samog sebe smatram dovoljnim, nisam društven po prirodi, više sam introvert i vreme provodim u svoja četiri zida 😁
 
Ljudi imaju razne poglede na život, ne znam koliko nas je koji ne planiramo da se ženimo/udajemo 😅? Iskreno smatram da je brak kao i podizanje dece velika obaveza, a i iskreno nisam društven po prirodi tkd mi više prija ,,samoća,, u tom smislu...
Porodica moze da ti bude motivacija za civilni zivot. Samoca kakva god da je, ne ide uz to da radis u kapitalizmu, tako da vise ide uz manastir...
 
Često nas društvene norme guše, što neko reče u životu se samo mora umreti, a sad ima raznih ljudi, svako nek radi šta hoće sa svojim životom dok druge ne ugrožava (moje mišljenje) 😁

Друштвена норма је нешто што је друштво кроз развој друштва увело.

Потреба за репродукцијом и потреба да поред себе имамо супротан пол није друштвена норма, већ природни нагон.
 
Друштвена норма је нешто што је друштво кроз развој друштва увело.

Потреба за репродукцијом и потреба да поред себе имамо супротан пол није друштвена норма, већ природни нагон.
Mislim da taj nagon može i kući da se isprazni ako već imaš potrebu, bez da tražiš ženku, mislim više se isplati 😁
 
Друштвена норма је нешто што је друштво кроз развој друштва увело.

Потреба за репродукцијом и потреба да поред себе имамо супротан пол није друштвена норма, већ природни нагон.
Neko ne želi suprotan pol već isti, a neko ne želi da se reprodukuje.
 
Eh kad bi vecina razmisljala kao mi, malo bi planeta odahnula, sigurno nas ima 10 milijardi
Ovaj argument ti pije vode samo ako pises iz Kine, Indije i sl.
Srbija je pusta bukvalno. U citavoj ex YU opada natalitet, sve nas je manje. Mene tuga uhvati kad vidim ugasena ognjista, zapustene vocnjake, oranice zarasle u siblje...
Planeta bi odahnula kada bi vise postovali zakone prirode, manje smeca, plastike, cari potrosackog drustva, hiperprodukcije svega i svacega...
Inace, postujem svacije pravo na izbor.
I nije svima sudjeno da se razmnoze. I to je sasvim ok.
 
Ljudi imaju razne poglede na život, ne znam koliko nas je koji ne planiramo da se ženimo/udajemo 😅? Iskreno smatram da je brak kao i podizanje dece velika obaveza, a i iskreno nisam društven po prirodi tkd mi više prija ,,samoća,, u tom smislu...
Iskreno meni bi život bez porodice bio odvratan. Bez svrhe. Besmislen. Ima ko je kukavica i ne osnuje je - a ima i budala koje je osnuju a bolje da nisu.
 

Back
Top