Ima li ljudi koji vole da rade?

Bože, kako se nepotrebno komplikuju sasvim jednostavne stvari i kako se od komarca pravi magarac...
Pošten svet radi i voli svoj rad, čak i ako posao ne voli mnogo. Radi tako da je sve odrađeno 99%.
Lično, volim da radim sve što radim i po Božijem zakonu bih volela da umrem dok radim (bilo šta) više nego u vreme kad ne radim ništa. Dokle to komplikovanje, vi ako ste čovek u par reči ćete reći sve, a ako ste mimo čoveka, vi ćete misliti da nekoga zavedete, kažete mnogo i na kraju ne kažete ništa.
Mene bi bilo sramota da ovakve stvari iznesem pred narod, a vama prosto sve, možda ste idealni!
 
Inace postoji tehnika koja vam moze pomoci da otkrijete tacno sta vas uzbudjuje da tako kazem..
Npr ako proizvodite nesto , a neko kupi plati dobro i odmah ga razbije , polupa, bez ikakvog prikaza postovanja vrednosti, ako vas to povredi ili pogodi, onda na to i racunate...Ako vas ne pogodi, znaci da imate neke druge pristupe i izvore zadovoljstva, a ne vrednovanje vaseg rada..
Moze biti novac, znaci kao druga varijanta, jer platio je pa nek ga lupa.....ili zadovoljstvo dok ste radili na tome, pravili, totalno je nebitno sto drugi ne vide tu vrednost....ili zadovoljstvo dok ste osmisljavali i unapredjivali taj proizvod.....a samo pravljenje vas ne uzbudjuje uopste...

Tako osobe mogu da budu pogresno protumaceni pedanteri, neko ko se bavi nekim hobijem, pa stalno nesto doradjuje, a to nije zbog nezadovoljstva postignutim, cangrizavoscu i mrgud varijanta, nego upravo uzivanje u procesu unapredjenja, evolucije, napretka...Iz majstorske radionice onaj dekica sto stalno nesto cacka oko kola...Njega ne uzbudjuje nalickan auto , ideju koju prodaje svojoj bakici kao motiv, nego proces unapredjenja u glavi, ili produkcija toga, u radionici...
 
Bože, kako se nepotrebno komplikuju sasvim jednostavne stvari i kako se od komarca pravi magarac...
Pošten svet radi i voli svoj rad, čak i ako posao ne voli mnogo. Radi tako da je sve odrađeno 99%.
Lično, volim da radim sve što radim i po Božijem zakonu bih volela da umrem dok radim (bilo šta) više nego u vreme kad ne radim ništa. Dokle to komplikovanje, vi ako ste čovek u par reči ćete reći sve, a ako ste mimo čoveka, vi ćete misliti da nekoga zavedete, kažete mnogo i na kraju ne kažete ništa.
Mene bi bilo sramota da ovakve stvari iznesem pred narod, a vama prosto sve, možda ste idealni!
Pa eto siroko ti polje, ima jako puno ljudi kojima treba sve jako jednostavno ....i da to bude istovremeno ispostovano od strane drugih...
Sta ako nije...?
Sta ako ja ne postujem tvoje uprostavanje jer mislim da mnogo stete donosi takav povrsni nacin razmisljanja iz prsta....
Da li ces se truditi da me prikazes ludim, losim, nepostenim?
Jer itekako mogu u dobro odabranim trenucima da obesmislim pristup i prikazem ga licemernim, npr kad ti u vreme inflacije roba i silno vreme utroseno za hiljade casova rada bude vrednovano kao jedan polazak busa za destinaciju 15km daleko...
Iz same reakcije ce sve biti jednostavno i materijalizovano do daske...
 
@Umri_muski , tebe bih u svakom trenutku diskreditovala u svakom smislu jer si prerečit. Malo to kraće, malo ubij po volumenu. Ne kapiram te eseje u formi posta na forumu. Mnogo si rasplinut. Misao u jedno!
Meni ni iz džepa ni u džep, baš me briga.
Ipak, ne volim da imam nekog koga izbegavam... Mnogo ste pametni, šteta tog pristupa.
 
@Umri_muski , tebe bih u svakom trenutku diskreditovala u svakom smislu jer si prerečit. Malo to kraće, malo ubij po volumenu. Ne kapiram te eseje u formi posta na forumu. Mnogo si rasplinut. Misao u jedno!
Meni ni iz džepa ni u džep, baš me briga.
Ipak, ne volim da imam nekog koga izbegavam... Mnogo ste pametni, šteta tog pristupa.
Evo kratko....sve sto tebi nije lepo nije vredno....
To je ok jednostavno...
Ali to je i mac sa dve ostrice ako se namnoze ljudi kojima to sto ti radis nije vredno....i laz je da bi te bilo bas briga...
 
Ne, vi dragi, neće da vam kažu, ti eseji na temu ovoga ili onoga više nisu moderni. To je problem. Neće niko više to da čita. Neću da me gnjaviš nekim esejima, moraš da kažeš šta je problem brzo i jasno. To je novo doba.
Pre će biti da nisi dobio podršku jer si se rasplinuo u roman, nego jer se ljudi sa tobom ne slažu. Eto,toliko, ja odoh sad a ti razmisli.
 
Ne, vi dragi, neće da vam kažu, ti eseji na temu ovoga ili onoga više nisu moderni. To je problem. Neće niko više to da čita. Neću da me gnjaviš nekim esejima, moraš da kažeš šta je problem brzo i jasno. To je novo doba.
Pre će biti da nisi dobio podršku jer si se rasplinuo u roman, nego jer se ljudi sa tobom ne slažu. Eto,toliko, ja odoh sad a ti razmisli.
Nemam komunikaciju sa ljudima koji su jednosmerni...iz vrlo logicnog razloga , jednosmernosti...
Ko ne moze da prati film sa titlom, taj i ne gleda film...vrlo jednostavno , bar sto se tice ponasanja onog ko je blizu toga da moze da gleda film..
Nece sigurno da dize demonstracije, pljuje film koji ne moze da gleda jer mu je titl prebrz..cak i da ih ima jako puno...
Niti to znaci da bi oni filmovi kojima nije cilj da budu komercijala, znaci sredstvo da se iskoristi raja , boranija, oni sto prate moderno, trebali da budu usporeni da bi boranija mogla da prati titl......A apropo brzine filma, mozda niste upoznati, ali filmovi se ubrzavaju 1,1 ili 1,2 puta, u odnosu na stvarnu akciju snimanja, i tako gledalac dobija utisak da je film zanimljiv, ali istovremeno zbog nemogucnosti pracenja titla, ako nije domaci film , gubi komercijalne musterije, gledaoce..

Zato vremenom gledalac zna na koje filmove da ide i gleda ih a na koje ne...bez obzira na sadrzaj filma...ispostuje svoja ogranicenja, a ne da ih pripisuje filmu...
 
Ne, vi dragi, neće da vam kažu, ti eseji na temu ovoga ili onoga više nisu moderni. To je problem. Neće niko više to da čita. Neću da me gnjaviš nekim esejima, moraš da kažeš šta je problem brzo i jasno. To je novo doba.
Pre će biti da nisi dobio podršku jer si se rasplinuo u roman, nego jer se ljudi sa tobom ne slažu. Eto,toliko, ja odoh sad a ti razmisli.
Nego da iskoristim ovo da pokazem sta je motivacija kod nekih. Podrska je kljucna rec.....Izgradjenje nekog socijalnog identiteta, vrlo cesto...
A tu je odmah u komsiluku i vrednovanje kao osobe, iako u sustini to nema bas mnogo veze sa tim.
U malo daljem komsiluku su FAME, tj slava, slavoljublje, a u jos daljem je prestiz...

Zasto prestiz, pa zato sto je neminovna posledica podrske diskriminacija u minimalnom, a zatim to raste..grupisanje preko socijalnog identiteta, pa sistem vrednosti koji ukljucuje u sebe stigme norme i dogme, i na kraju u slucaju a uvek ima slucajeva racionalizacije, jednostavno resursa nikad dovoljno , dolazi i do elitizma i protekcionizma i tu jasno postaje ogoljen prestiz...
 
Pa, nekima je put do tog zdravog ''socijalnog identiteta'' otežan i traje duže nego očekivano usled raznih problema, ali se i taj kvalitet izgradi blagovremeno gde ima volje i želje, a i neustrašivosti da se krene težim putem.
Otuda postoje ljudi koji odrađuju smenu kao po kazni da bi posle nje živeli, a i oni koji žive da bi radili i taj deo sebe uvažavaju a bez da su arogantni i puni sebe.
 
Zasto komplikovati teoriju, kad mozemo posle da komplikujemo praksu...
Zato su objasnjenja suvisna...a narocito je suvisno moralisanje i ljudske karakterizacije tipa arogantnost (koja je relativno subjektivno shvatanje necijeg ponasanja) ili punost sebe takodje kao opis subjektivnog shvatanja necijeg ponasanja.
Etiketiranje i moralisanje je bolest koja pokazuje da onaj ko to radi nije zadovoljan sam po sebi nego mora da dobija dodatno uvazavanje kroz izmisljanje raznih talenata i vrlina , osobina koje ce biti moralno kvalifikovane kao dobro i podobno....i uvek imaju i naviku da kreiraju jako puno negativnih konotacija, znaci ne osobine koliko konotacije koje kasnije prelaze i u etiketiranje, ako zatreba..
Sve je to igra hijararhije i manipulativno stvaranje vrednosti...
Ali je vazno reci da je istovremeno i motiv za rad...Ali samo jedan od motiva...nikako da su svi ljudi na taj nacin motivisani da rade, preko jurnjave za podobnoscu i odobravanjem sredine ili kreiranja raznih dodatnih osobina i kreativa koji ce takodje doneti dodatne poene podobnosti i odobravanja sredine..
U tom slucaju mozemo govoriti o javljanju novog fenomena, slava....gde se kreativi za podobnost odvajaju od rada i onda imamo realitije,koji mogu biti jako pozitivni ne samo negativni , negativa je tu odraz kvaliteta naroda koji to gleda....medijske licnosti, starlete, takodje su nova zanimanja, novi rad...
Slicno su i blogeri, vrlo profitabilno zanimanje, zatim trend seteri, koji viralnoscu na medijima imaju znacajan uticaj na ekonomiju...

Neki to sve svrstavaju u slavoljubive profesije...fame efekt, sto je takodje sastavni deo i muzike , umetnosti, i turizma i industrije zabave, a ona je znacajan deo privrede..
 
Inace kod mnogo veceg broja ljudi se ne radi o motivaciji da rade iz zadovoljstva ili zelje nego o nespremnosti da budu razliciti...
Obicno a danas posebno , mnogo je veci broj frustracionih osoba, tj onih koji rade vise stvari iz straha ili izbegavanja neke strepnje i nevolje...nego iz neutralnog ili cak najbolje bi bilo ali je prilicno retko iz istinske zelje za necim...
Rec istinska je dodato da bi se naznacilo ushicenje koje je retko , dok je zadovoljstvo cesca stvar....
 
Jedno je zadovoljstvo zbog nečega što radiš, drugo je sakupljanje novca radom.
Sam rad može biti različit po svojoj prirodi.
Mnogi seljaci(ovo nije pežorativno) rad zamišljaju kao nošenje džakova po ceo dan. dok sma rad možemnogo više da iscrpi iako sediš ili čak ležiš dok radiš.
imao sma sreće da mi na neki način uvek "naleti" neki izazov, i ja uživma u tome da ga savladavam prerpeke dok ne rešim tu slagalicu.
Čim je rešim , onda to više nije posao koji me zanima, i uglavnom sam malo posle toga takav posao napuštao.
Sad radim jednu mnogo komplikovnau slagalicu, koja sem znanja uključuje i rpedanost, analizu i pre svega edukativni deo.......Taj edukativni deo me stalno iznova nasankava evo već 6,7 godina, i doslovce se svaki dan iznenadim koliko je narod kod nas talentovan za glupost i neznanje.
Nažalost, sad sam u takvoj situaciji da iz ove slagalice ne mogu da pobegnem svojevoljno,bez posledica, i to me muči sve više i više svaki dan.
 
Ja volim da radim.


Ја исто !

Али ме не разумеју послодавци...

Шест пута сам слао маил са ЦВ-ем у ''дурекс'' са жељом да се запослим у њиховој фирми као манекен али су ми одговорили да тренутно имају довољно манекена и у догледно време неће примати нове раднике...

Не да ми се...џабе што сам Богом дан за такав посао који бих баш волео да радим...
 
Ја исто !

Али ме не разумеју послодавци...

Шест пута сам слао маил са ЦВ-ем у ''дурекс'' са жељом да се запослим у њиховој фирми као манекен али су ми одговорили да тренутно имају довољно манекена и у догледно време неће примати нове раднике...

Не да ми се...џабе што сам Богом дан за такав посао који бих баш волео да радим...

Zato radiš ono što trenutno ima,a kada nađeš nešto bolje daješ otkaz i ideš kod drugoga.Dakle prosto ko pasulj.
 

Back
Top