Ima jedan svetitelj brzi pomoćnik

Знам доста тога о концилу: потврда старих и увођење нових застрањења.
Добро Гедо, није срамота рећи да ниси ни отворио књигу концила.
Фактички прелазак из искривљеног хришћанства у неку јудеохришћанску верзију религије.
Гедо, ти си навикао да обмањујеш па више ни сам не знаш шта пишеш.

Nije izgledno da će se vratiti.
Koliki procenat Hrišćana i čine Pravoslavci i kakve su projekcije o rastu ili padu broja Pravoslavaca?
Бог није у сили (и множини верника нпр.) него у правди (истини, на руском је правда и правда и истина). А познато је да је истина једино у православљу. Све остало се мање или више удаљило од изворног хришћанства.
Број православних је према Википедији на руском на трећем месту по броју (око 300 милиона људи) међу хришћанским покретима после католицизма (1,25 милијарди) и протестантизма (800 милиона).

Poslednja izmena:
Бог увек одговара на наше молитве под условом да је молба на нашу духовну корист или на духовну корист оних за које се молимо. Зато понекада Његов одговор можда није увек оно што очекујемо или желимо. Бог нам увек даје управо оно што нам треба а не што ми желимо.

Ево још једна кратка молитва светом Антонију Падованском или Лисабонском:

О, свети, свети Антоније, најблажи од светитеља, твоја љубав према Богу и милост према Његовим створењима удостојили су те да поседујеш чудотворне моћи још док си био на земљи. Подстакнут овом мишљу, молим те да ми измолиш [овде навести молбу].

О благи и љубазни свети Антоније, чије је срце увек било пуно људског саосећања, шапни моју молбу у уши слатког Детета Исуса, који је волео да буде савијен на твом наручју. Захвалност мог срца ће увек бити твоја. Амин.

Бог није у сили (и множини верника нпр.) него у правди (истини, на руском је правда и правда и истина). А познато је да је истина једино у православљу. Све остало се мање или више удаљило од изворног хришћанства.
Број православних је према Википедији на руском на трећем месту по броју (око 300 милиона људи) међу хришћанским покретима после католицизма (1,25 милијарди) и протестантизма (800 милиона).
I kakve su projekcije, čiji broj raste, čiji se smanjuje?

Sveti Antonije Padovanski, rkt. svetitelj iz 13. veka dokazano brzo pomaže kada mu se čovek pomoli. Članak na Vikipediji:
aha, tako znaci stoje stvari, zato smo napustili Hrista on nije imao dokaze
Jovan 16,26U onaj ćete dan u ime moje zaiskati, i ne velim vam da ću ja umoliti oca za vas;
Jovan 16,23I u onaj dan nećete me pitati ni za što. Zaista, zaista vam kažem da što god uzištete u oca u ime moje, daće vam.

a sta ti gedo ucis , i jos kazes dokazano?

aha, tako znaci stoje stvari, zato smo napustili Hrista on nije imao dokaze
Jovan 16,26U onaj ćete dan u ime moje zaiskati, i ne velim vam da ću ja umoliti oca za vas;
Jovan 16,23I u onaj dan nećete me pitati ni za što. Zaista, zaista vam kažem da što god uzištete u oca u ime moje, daće vam.

a sta ti gedo ucis , i jos kazes dokazano?
Не вреди, ја сам му објашњавао да ex opere operato не постоји на начин како је он то замислио.

Не вреди, ја сам му објашњавао да ex opere operato не постоји на начин како је он то замислио.
ne znam ja bas o tome, sveti darovi, a nesveto/gresno svestenstvo

nego nisam ja na to mislio, vec sto zameniste razne lazne svetitelje koji za vas mole umesto vi u Hristovo ime Boga Oca, sto vazi za njih, vazi i za vas, neznatna je to nijansa sto ti pokusavas da nam predocic, ali samo napred

Poslednja izmena:
Бог увек одговара на наше молитве под условом да је молба на нашу духовну корист или на духовну корист оних за које се молимо. Зато понекада Његов одговор можда није увек оно што очекујемо или желимо. Бог нам увек даје управо оно што нам треба а не што ми желимо.
aha, samo Hristos ne rece da cemo mi jedno da trazimo,a dobijemo nesto drugo - ti nas gedo zafrkavas, badava se molite ako ne dobijate za sta se molite nego ko zna sta posle iskonstruisete
I u onaj dan nećete me pitati ni za što. Zaista, zaista vam kažem da što god uzištete u oca u ime moje, daće vam.
sto god uzistete, ali nesto 10-to? nece biti, vi nas samo zafrkavate, jer ste lazni hriscani svi od reda!
samo nas odvlacite od Hrista izmisljajuci neke lazne svece koji vam daju nesto deseto, umisljeno, badava vam kicenje sveopsti, ili pravoslavni, niti ste sveopsti, niti pravoslavni, pali ste ako ne na pocetku, a ono sad kada slavite sa laznim otkrivenjem od 1960-ih godina, svi vec citamo ste upali u posthriscansku epohu, nema od vas 'leba, sve sam kukolj.koji se sada sabira da se sazeze

Poslednja izmena:
Ne promoviše nikakav papizam, ne podržavam papske pretenzije na vaseljensko episkopstvo i kvarenje vere i morala. Ali, eto i tamo (Rimokatolička crkva = očito crkva u Sardu) se našlo onih kojih sa Gospodom hodaju u belim haljinama (pogledati Otkrivenje 3. glava, pismo crkvi u Sardu).

a gde je referenca na "brzi pomoćnik" iz naslova? nju ste morali od nekud da iskonstruisete, nisi je ti sa temom izmislio, a preskaces da nam otkrijes - odakle​

evo ja cu da budem brzi svedok protiv antihristovog laznog otkrivenja, ali daj nam ti reci odakle vam brzi pomocnik?

vi ste sardska crkva svi od reda
Rimokatolička crkva = očito crkva u Sardu
sta reci na ovo? geda izumeo krimokatolike vec u 1. veku? mislis ozbiljan sagovornik, kad ono sprdacina!

Poslednja izmena:

a gde je referenca na "brzi pomoćnik" iz naslova? nju ste morali od nekud da iskonstruisete, nisi je ti sa temom izmislio, a preskaces da nam otkrijes - odakle​

evo ja cu da budem brzi svedok protiv antihristovog laznog otkrivenja, ali daj nam ti reci odakle vam brzi pomocnik?

vi ste sardska crkva svi od reda

sta reci na ovo? geda izumeo krimokatolike vec u 1. veku? mislis ozbiljan sagovornik, kad ono sprdacina!
To sa sardskom crkvom je jedno od tumačenja.

Ево још молитава светом Антонију Падованском

За родитеље и родбину

Св. Антоније, ти си већ за свога земаљског живота радо притицао у помоћ свима.
Посебно си настојао да у породицама влада мир, слога, сарадња и љубав и да сви верно служе Богу. Утичем се теби за своје родитеље који су ми, својом сарадњом у стваратељском Божјем чину, дали живот и који се сада жртвују за мене да бих “напредовао у мудрости и милости” пред Богом и људима. Храбри их у потешкоћама, утеши у жалостима, јачај у вери, испроси им добро здравље и дуг живот.
Молим те и за своју браћу и сестре и за своју ближу и даљњу родбину. Буди свима у помоћи и трајно их благосивљај на њиховом животном путу. Својим заговором код Бога доведи све до вечног спасења, а покојнима измоли да што пре постану судионици Христовог васкрсења у дому небескога Оца. Амин.

За децу

О Боже, створитељу и уздржаватељу свих људи, ти који љубиш невиност и доброту, благослови нашу децу, чију ти чистоту, једноставност и дражест приказујемо и препоручамо. Ушчувај у њима доброту, подај им срећу брижљиве родитељске бриге и пожртвовности. Помози им да расту у вери и разборитости, брани их од свакога зла душе и тела.
Драги св. Антоније, поткрепи својим заговором наше молбе, буди близу нама и свој деци и јачај нас својом заштитом. Амин.

Back