Ima jedan svetitelj brzi pomoćnik

Gedeon

Iskusan
Poruka
5.427
Sveti Antonije Padovanski, rkt. svetitelj iz 13. veka dokazano brzo pomaže kada mu se čovek pomoli. Članak na Vikipediji:
https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/Свети_Антун_Падовански
Ne promoviše nikakav papizam, ne podržavam papske pretenzije na vaseljensko episkopstvo i kvarenje vere i morala. Ali, eto i tamo (Rimokatolička crkva = očito crkva u Sardu) se našlo onih kojih sa Gospodom hodaju u belim haljinama (pogledati Otkrivenje 3. glava, pismo crkvi u Sardu).

Molitva za pronalazak onoga što je izgubljeno

Slavni sveti Antune, udostojen si božanske blagodati da pronađeš ono što je izgubljeno. Pomozi mi da pronađem Božiju milost i učini me revnim i čestitim u služenju Bogu. Pomozi mi, po tvom zagovoru, da pronađem ono što sam izgubio.

(Možete navesti izgubljeno)

Molitva Gospodnja

Bogorodice Djevo

Slava Ocu...

Pomolimo se:

Sveti Antune, slavni slugo Božiji, poznat po svojim zaslugama i velikim čudesima, pomozi nam pronaći izgubljeno; ojačaj nas u iskušenju i prosvetli nam razum u traženju Božije volje. Pomozi nam da ponovo zadobijemo blagodatni život uništen našim grehom i dovedi nas do slave koju nam je obećao Spasitelj. Amin.

Sveti Antonije Padovanski je faktički pravoslavni svetitelj. U to vreme je još bilo opštenje između crkava preko Aleksandrijske patrijaršije koja je opštila sa Rimom i u to doba, ali i ostalim pomesnim pravoslavnim crkvama koje nisu opštile sa Rimom. Nešto poput Ruske zagranične crkve koja je imala opštenje sa našom crkvom (SPC) a nije opštila sa Moskovskom patrijaršijom i drugim pomesnim crkvama.

Poslednja izmena:
Odlična molitva:

Preporuka sv. Antoniju u svakoj potrebi

Spomeni se, sv. Antonije, da si uvek pomagao i tešio sve koji su se tebi uticali u svojim potrebama. Sa čvrstim pouzdanjem preporučujem se i ja tvom moćnom zagovoru kod Boga. Ne odbij moje prošnje i svojim posredovanjem kod Boga isprosi mi – ako je za dobro moje duše – milost… (navesti) za koju te molim. Pomozi mi u ovoj mojoj potrebi i nevolji!
Blagoslovi mene, moj rad, moju porodicu i sve moje drage, čuvaj nas od bolesti i pogibelji duše i tela! Sve nas ojačaju da u boli i iskušenju ostanemo čvrsti u veri i ustrajni u ljubavi. Amin.

Đačka i studentska molitva svetom Antoniju Padovanskom:

Sveti Antonije! U svome si se životu proslavio učenošću i mudrošću i bio velik prijatelj đaka i studenata. Ti znaš od kolike su za mene važnosti moje studije i koliki trud od mene zahtevaju! Zato mi isprosi čvrstu volju da im se ustrajno posvetim, bistru pamet da uspešno u njima napredujem i dobro pamćenje da lakše savladavam studijske teškoće.
Neka mi škola bude ozbiljna priprema za život. Po tvome primeru želim i ja, uz ljudsko znanje i mudrost, da sve bolje upoznajem Isusa Hrista i njegovu Radosnu vest.
O dragi Svetitelju, daj da mogu uspešno nastaviti svoje studije, srećno položiti sve ispite i spreman poći u život na korist društvu i Crkvi. Amin.

Uz navedene molitve opšta molitva:

Ako čudesa tražiš, gle!
Smrt i blud, nevolje,
Đavo i guba nestaju.
Ozdravljaju bolesnici.
More, lanci padaju,
Udovi, stvari propale
Mole i dobijaju
Mladi pa i starci.
Iščezava pogibelj,
Prestaju i potrebe.
Neka kaže ko to zna,
Pa i Padovanci!

Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu...
I opet:
More, lanci… Nakon ove pesme peva se ili recituje:
O jeziče blagoslovljeni, koji si uvek blagosiljao Gospoda i druge si blagosiljati učio: sada je očito kakve te zasluge uzvisiše pred Bogom!
– Moli za nas, blaženi Antonije!
– Da dostojni postanemo obećanja Hristovih!
Pomolimo se! Zavetni spomen blaženoga Antonija, tvoga, Bože, priznavaoca i crkvenoga učitelja, neka razveseli celu Crkvu da uvek bude zaštićena duhovnom pomoći i zavredi uživati večne radosti. Po Hristu, Gospodu našem. Amin.

"St. Anthony also preached on papal supremacy in a time when popes vied with emperors. He taught that Peter “was placed at the head of the apostles and at the head of the Church” and that “to him who had made a profession of Christ’s divinity before all the rest, was also given before all the other apostles the prerogative of the keys.” He also hinted at papal infallibility. In his biography of St. Anthony, Huber quotes St. Anthony, who wrote: “Yes, indeed, Peter, as a mere man was an ignorant and illiterate person, but sitting upon his cathedra he was most wise”.

St. Anthony recognized that Peter was given a singular gift by God to interpret the true Faith.
"
https://media.ascensionpress.com/20...adua-the-evangelical-doctor-was-a-simple-man/

Svetitelj ☺️

"St. Anthony also preached on papal supremacy in a time when popes vied with emperors. He taught that Peter “was placed at the head of the apostles and at the head of the Church” and that “to him who had made a profession of Christ’s divinity before all the rest, was also given before all the other apostles the prerogative of the keys.” He also hinted at papal infallibility. In his biography of St. Anthony, Huber quotes St. Anthony, who wrote: “Yes, indeed, Peter, as a mere man was an ignorant and illiterate person, but sitting upon his cathedra he was most wise”.

St. Anthony recognized that Peter was given a singular gift by God to interpret the true Faith."
https://media.ascensionpress.com/20...adua-the-evangelical-doctor-was-a-simple-man/

Svetitelj ☺️
Latinski izvori su dosta nepouzdani, jer su bez imalo srama falsifikovani drevne oce, a u srednjem veku su postali zbirke falsifikata. Falsifikovani su i mošti svetitelja...

Back