Ili homogena bračna zajednica ili perverzija

Pa nisu (bar ne u Srbiji). Za ostale drzave ne znam, nisam toliko zaludna pa da to proveravam.

Nisu, jer bukvalno niko ne sme da se autuje, tj samo jedan mali broj ljudi koji su aktivisti ili javne licnosti, njih uglavnom ne diraju, al to nije sustina..postoji vrlo visok stepen drustvene netrpeljivosti i dalje.
 
Pa nisu (bar ne u Srbiji). Za ostale drzave ne znam, nisam toliko zaludna pa da to proveravam.
Jesu. U Srbiji. Ne pričam ja da izađeš na ulicu u Srbiji i kažeš ja sam gej I neko dođe da te bije. Radi se o torturi koju trpiš ceo život. Počev od pokušaja podrške u porodici koju u većini slučajeva nećeš dobiti zbog opšteprihvaćenog mišljenja da je to loše, da te određuje kao osobu. Vrlo mladi ljudi nose traumu jer u mladim i osetljivim godinama shvate da imaju drugačije nagone i želje od većine i to se u njima pokušava ubiti. Radi se o verbalnom nasilju, možeš to videti kad negde kažeš da gejevi mogu biti dobri roditelji jer za gajenje deteta treba ljubavi i truda a to što si gej ne znači da to nemaš, onda shvatiš koliko ljudi izjednačava homoseksualizam sa pedofilijom, da se šlogiraš od tuđe gluposti. Onda shvatiš da možeš kao gej živeti s nekim ali ti država ne dozvoljava da naslediš recimo nečiju penziju posle trijes godina zajedničkog života zato jer si gej I taj vaš zajednički život se ne računa kao onaj negej, što je van pameti skroz
 
Jesu. U Srbiji. Ne pričam ja da izađeš na ulicu u Srbiji i kažeš ja sam gej I neko dođe da te bije. Radi se o torturi koju trpiš ceo život. Počev od pokušaja podrške u porodici koju u većini slučajeva nećeš dobiti zbog opšteprihvaćenog mišljenja da je to loše, da te određuje kao osobu. Vrlo mladi ljudi nose traumu jer u mladim i osetljivim godinama shvate da imaju drugačije nagone i želje od većine i to se u njima pokušava ubiti. Radi se o verbalnom nasilju, možeš to videti kad negde kažeš da gejevi mogu biti dobri roditelji jer za gajenje deteta treba ljubavi i truda a to što si gej ne znači da to nemaš, onda shvatiš koliko ljudi izjednačava homoseksualizam sa pedofilijom, da se šlogiraš od tuđe gluposti. Onda shvatiš da možeš kao gej živeti s nekim ali ti država ne dozvoljava da naslediš recimo nečiju penziju posle trijes godina zajedničkog života zato jer si gej I taj vaš zajednički život se ne računa kao onaj negej, što je van pameti skroz

Kad su pitali onog Azdejkovica dal je za legalizaciju gej brakova, kaze "nisam, jer niko ne bi imao muda da ga sklopi". Tako da, dzaba legalizujes nesto, ako nivo drustvene svesti nije dovoljan da to prihvati i asimiluje u sistem vrednosti.
 
Da, ne znam zasto sam uopste i pisala nesto na temi kad je ocigledno da je pozeljno da ucestvujes samo ako si istomisljenik. A malo je i apsurd da neko ko se izdaje za liberala ne moze da shvati da postoji neko ko ne misli kao on i da drugacije misljenje nije nuzno i pogresno.

Јао, немој молим те да ми ту сад изиграваш неку жртву, као јадна ја, хтела сам само да напишем шта мислим, ал не дају ми, одмах ме нападају, када то није случај, свако може да се врати уназад и прочита шта је ко писао.

Ја схватам да другачије мишљење постоји и не желим да ти га ускраћујем ни у једном тренутку, али моје мишљење је да је то мишљење дубоко погрешно и чињенично нетачно, што сам хтео да истакнем, фокусирајући се на само то и још кроз зајебанцију. Одмах потом, ти си се спустила на лични ниво са "ти либерал, веган, атеиста, феминиста, само паметујеш по форуму, ништа не радиш, свуда видиш нешто чега нема" ил како већ. Мислим, ако си после тога очекивала да те загрлим и кажем "ко нас бре завади", онда извини што сам те разочарао.
 
Kad su pitali onog Azdejkovica dal je za legalizaciju gej brakova, kaze "nisam, jer niko ne bi imao muda da ga sklopi". Tako da, dzaba legalizujes nesto, ako nivo drustvene svesti nije dovoljan da to prihvati i asimiluje u sistem vrednosti.
Pa to, nivo društvene svesti, to treba menjati a sporo ide. Jer nema toliko onih koji kažu 'gejeve treba streljati', al većina je 'baš me briga za njih nek se kriju u četiri zida' što jednako usporava
 
Pa to, nivo društvene svesti, to treba menjati a sporo ide. Jer nema toliko onih koji kažu 'gejeve treba streljati', al većina je 'baš me briga za njih nek se kriju u četiri zida' što jednako usporava

I to je neki napredak. Moj deda je uspeo da evoluira od "pu, gamad pogana" do "ma pusti ih u piccku materinu", za samo nekoliko godina, i na kraju je umro prilicno liberalan za njegov soj...
 
I to je neki napredak. Moj deda je uspeo da evoluira od "pu, gamad pogana" do "ma pusti ih u piccku materinu", za samo nekoliko godina, i na kraju je umro prilicno liberalan za njegov soj...
Ahahaha pa de to može s dedama bokte

Ja sam uspela s mojom decom tek, i prilično su ekstrem. Tipa moje muško dete u srednjoj školi među drugarima koji u vreme gej parade kažu da treba ići da im se gejizam izbije iz glave bejzbol palicom, on im kaže da su retardi. Društvena svest ahahaha
 
Ja proživljavam njihovu bol kroz dva druga koje vučem iz osnovne i sa faksa. Oni prvo sebi nisu priznali, onda porodici nisu priznali, jedan od njih je priznao meni, i pitao 'je l tebi ovo bolesno', Bože me sačuvaj, 'de meni nešto da bude bolesno. :D
To je hiper odbačenost i nepravda koja im se čini. Jer, možda je slučajnost, ali ovaj s faksa je predivan čovek, previše pametan i vredan i uspešan i zanimljiv. Ali naravno da ga drma anksioznost, bikaz rizans. Naravno da ne živi u rodnom mestu.
Poslednji put kad smo se družili, rekao mi je za matorog komšiju geja kako je sam, nema život, eto tako će i on. :( :( :(
 
Ja sam to zbog njihove bezbjednosti, vidiš kako brinem. I care! Još je dobra opcija da niko ne mora znati da su oni par! Samo da pričaju ljudima kako su cimeri i ljudi ih tretiraju kao sve ostale.

Eto rešenja za jednakost.
Ali oni hoće da budu par, i da pred svetom budu par. Da budu jednaki sa drugim parovima.

Kakva je to jednakost ako ne smeš da kažeš ko si da bi izbegao maltretiranje?

Ne mogu da zamislim da provedem dan, ali d-a-n u vašim fragilnim mozgovima koji misle da će vas neko obespraviti tako što on takođe želi svoja prava.
A to je očigledno zajednička tačka svim homofobima i antifeministima.
 

Back
Top