Quantcast

Ili homogena bračna zajednica ili perverzija

momcilo95

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.512
Nemam takvo iskustvo s britanskim humorom, koje je po pravilu bilo urnebesno, za razliku od američanskog kog ne mogu smislit. Nikad mi neće biti jasno što ljudi vole Prijatelje, naprimer - neverovatno glupava serija u kojoj se ni jednom nisam ni osmehnula ali sam stalno prevrtala očima. Kako se TO može stavit u isti rang kao Mućke, naprimer? Ili Dr.Martin?
Trudim se da ne pravim bilo kakvu klasifikaciju osim na onaj koji mi se dopada i onaj koji mi se ne dopada. Pa tako iz svake drzave selektivno biram, razdvajam zito od kukolja. Nisam gledao pravo da ti kazem ni Prijatelje, ni Mucke osim kad naletim u prolazu, ali me ni jedno ni drugo nije previse zaintrigiralo, tako da ne mogu o tome da govorim. Naravno da sad kad bi procentualno gledali (ako bi to bilo moguce), izracunali bismo da su neki narodi skloniji pravljenju sala, neki ne (Nemacka npr, ima dobra fora u Saut Parku za njihov humor), ali kao sto kazem, nisam to gledao do sada na taj nacin, nit sam uporedjivao sklonost humoru medju nacijama

Susan Sto Helit

Ističe se
Poruka
2.239
Trudim se da ne pravim bilo kakvu klasifikaciju osim na onaj koji mi se dopada i onaj koji mi se ne dopada. Pa tako iz svake drzave selektivno biram, razdvajam zito od kukolja. Nisam gledao pravo da ti kazem ni Prijatelje, ni Mucke osim kad naletim u prolazu, ali me ni jedno ni drugo nije previse zaintrigiralo, tako da ne mogu o tome da govorim. Naravno da sad kad bi procentualno gledali (ako bi to bilo moguce), izracunali bismo da su neki narodi skloniji pravljenju sala, neki ne (Nemacka npr, ima dobra fora u Saut Parku za njihov humor), ali kao sto kazem, nisam to gledao do sada na taj nacin, nit sam uporedjivao sklonost humoru medju nacijama
Vidiš, ja jesam. Naprimer, Nemci nisu duhoviti pa ni da ih puškom teraš (isto ko ni rvati - ne sekiraj se, Hrvatica sam, ovo nije šovinizam), Američani se lože na prizeman, infantilni humor (kakva nacija takav i humor) u kojima ih zasmejavaju ljudske izlučevine, vetrovi i kad se ko oklizne o bananu, recimo humor za vrtić Englezi su majstori u tome, i naš (srpski) sopstveni humor im je vrlo nalik, i zato su neke engleske serije kultne u Srbiji - jer je humor vrlo sličan. Ne mogu govoriti o novojim produkacijama, obzirom da verujem da je i Engleze zagadila politička korektnost, ali u "normalno" vreme, kod njih ništa nije bilo tabu - ismevali su i crkvu i kraljicu i boga oca. Sa stilom. Taj njihov, ajde recimo, besraman način koji nije imao respekta ni prema kome i čemu, i sve je bilo podložno sprdnji (ko što u realnosti i jeste), jedan je od razloga zašto volim engleski/britanski humor. Odnosno, onaj koji još nije bio na udaru političke i svake vrste korektnosti. Po meni, tu su imali test, i koliko sam čula, pali su ga.

momcilo95

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.512
Vidiš, ja jesam. Naprimer, Nemci nisu duhoviti pa ni da ih puškom teraš (isto ko ni rvati - ne sekiraj se, Hrvatica sam, ovo nije šovinizam), Američani se lože na prizeman, infantilni humor (kakva nacija takav i humor) u kojima ih zasmejavaju ljudske izlučevine, vetrovi i kad se ko oklizne o bananu, recimo humor za vrtić Englezi su majstori u tome, i naš (srpski) sopstveni humor im je vrlo nalik, i zato su neke engleske serije kultne u Srbiji - jer je humor vrlo sličan. Ne mogu govoriti o novojim produkacijama, obzirom da verujem da je i Engleze zagadila politička korektnost, ali u "normalno" vreme, kod njih ništa nije bilo tabu - ismevali su i crkvu i kraljicu i boga oca. Sa stilom. Taj njihov, ajde recimo, besraman način koji nije imao respekta ni prema kome i čemu, i sve je bilo podložno sprdnji (ko što u realnosti i jeste), jedan je od razloga zašto volim engleski/britanski humor. Odnosno, onaj koji još nije bio na udaru političke i svake vrste korektnosti. Po meni, tu su imali test, i koliko sam čula, pali su ga.
Bez obzira na sve to, mislim da svaki humor mejker razmislja po vrlo slicnoj matrici i mozdani algoritam mu izbacuju slicna resenja. Postoje i neke fore koje su smesne samo odredjenim, mentalitetski slicnim grupacijama i zavise od geografije (npr mnoge fore u mnogim nasim serijama i filmovima ne bi bile smesne nekim drugim narodima, jer su interno vezane striktno za nas senzibilitet), ali postoje i neke univerzalije nezavisno od svega toga. Na nesto ce se cak i Nemac nasmejati, iako on sam nije duhovit..

U proseku, sto se mene tice, ljudi i nisu bas nesto zabavni, nezavisno od podrucja, ali uvek postoje biseri, opet nezavisno od podrucja, koji prave sjajan humor i nasmejavaju ove koji to ne umeju...

Susan Sto Helit

Ističe se
Poruka
2.239
Bez obzira na sve to, mislim da svaki humor mejker razmislja po vrlo slicnoj matrici i mozdani algoritam mu izbacuju slicna resenja. Postoje i neke fore koje su smesne samo odredjenim, mentalitetski slicnim grupacijama i zavise od geografije (npr mnoge fore u mnogim nasim serijama i filmovima ne bi bile smesne nekim drugim narodima, jer su interno vezane striktno za nas senzibilitet), ali postoje i neke univerzalije nezavisno od svega toga. Na nesto ce se cak i Nemac nasmejati, iako on sam nije duhovit..

U proseku, sto se mene tice, ljudi i nisu bas nesto zabavni, nezavisno od podrucja, ali uvek postoje biseri, opet nezavisno od podrucja, koji prave sjajan humor i nasmejavaju ove koji to ne umeju...
Sve pet što si rekao, mada moraš priznati da postoje zemlje, geografska područja ili kako god, koja su čuvena po tome, i obrnuto. I za to verovatno postoji razlog, jer niko ljude puškom ne tera da se smiju ako im šta nije duhovito.

stugots

Elita
Poruka
15.596
Jeste, ajde šta misliš. Je l imaš nekog gej druga?
Nemam gej druga, ali sam libtard, dakle naravno da mislim da je diskriminacija pripadnika lgbt zajednice veoma realna i naravno da podržavam istopolne brakove ili "građanske zajednice" izjednačene sa brakom. Imam razumevanja i za to shodno okolnostima, kao npr. kod nas, gde prosto zbog raspoloženja javnosti čisto sumnjam da će u bližoj budućnosti biti moguće legalizovati istopolni brak, tako da je "građanska zajednica" sa pravima izjednačenim braku neki kompromis koji mi je prihvatljiv i koji je možda dostižan.

asd221

Veoma poznat
Poruka
13.207
Mislim da je prica o diskriminaciji homoseksualaca prenaduvana. Niko im ne brani vanbracnu zajednicu, danas je to ionako izjednaceno sa bracnom. Sa jedne strane podstice se samacki zivot (kod heteroseksualaca), kao brak je prevazidjena kategorija, ne treba ti niko, dok se s druge strane isti taj brak podstice kod homoseksualaca i jos se govori o nekoj diskriminisanosti. Na kraju krajeva mozes da odes u neku zemlju gde su gej brakovi dozvoljeni, nekad moras i da se prilagodis a ne da ocekujes da ti je sve servirano.

stugots

Elita
Poruka
15.596
Na sva zvona se trubi da je papir nebitan a sad je odjednom bitan iako i bez njega mozes da radis sve isto i kada ga imas. Ali hajde da budemo in, posebni, da se zalazemo za gej prava, da budemo feministi, vegani i ateisti a to sto smo nezaposleni nema veze, bitno da smo na krstarici pametni :lol:
Као прво, брак и ванбрачна заједница нису правно једнаки. Ванбрачна заједница се теже доказује када хоћеш да оствариш нека права и онда увек мора изнова да се доказује, јер нема папира. Ванбрачни партнер није ни законски ни нужни наследник свог партнера, дакле не може да наследи његову посебну имовину интестатским наслеђивањем. Може једино тестаментом, али тестамент ретко ко саставља, могуће га је оборити и опет је ограничен кругом нужних наследника.Такође, ванбрачни партнер не може да оствари право ни на породичну пензију. Само ови разлози су довољни да учине тај папир битним и брак једноставнијим видом заједнице.

Као друго, ако си незапослена, пробај у некој другој земљи где има посла, некад мораш и да се прилагодиш, а не да очекујеш ти буде сервирано. Ако смем предложим Саудијску Арабију или Катар, чујем да су тамо геј права онако баш по твом укусу.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.