• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Igranje na kartu žrtve

Maeeeestro

Zainteresovan član
Poruka
499
Mene takvi ljudi nerviraju
Mislim zato sto je tako lakše, da ne kriviš zapravo sebe zato što si neke stvari propustio ili ti se dogodile, već kriviš okolnosti, druge ljude i situacije
A da, ali što je najbizarnije, nekima takve priče prolaze.

Neke priče možda i jesu tužnije, ali ih takvi znaju prikazati još tužnijima

Gost 436702

sexendragsenrokenrol
Poruka
12.227
Da 1-1 fajt neko je zrtva,ja ne bih osudjivao slabije naprotiv,sad drugo su foliranti mamipulatori lazovi koji glume povredu na tekmi da se odmore i prodje vreme,raznih vidova zrtava ima
Ne osuđujem ni ja slabije, nikad.. Nego baš mislim na folirante manipulatore doduše ne te koji izglume povredu na tekmi nego neke mnooogo poganije.. Al bolje da se zaustavim.. Raznih vidova ima, takoe

Maeeeestro

Zainteresovan član
Poruka
499
Joj Meštrume, sve radi Diega :zcepanje: :worth:
Ima takvih Di Ega jako puno.

Žalosno je koliko su neki spremni manipulirati.

Ja poznajem oko 30ak ljudi s nekim psihološkim dijagnozama, tako da .... najbitnije od svega je da ne rade od sebe dodatnu žrtvu. Što bi siromašna djeca tek onda trebala reći?

Ja znam neke s dijagnozama i depresije i šizofrenije koje rade veće žrtve od sebe nego što jesu, još i posuđuju novce, a poslije po društvenim mrežama slike iz kafića. Kao što rekoh, podrška onima koji rade na sebi, bez obzira na dijagnozu, ali ne mogu razumjeti one koji ne rade na sebi - bez obzira na dijagnozu, jer baš nekad ih ta dijagnoza inspirira da rade veće žrtve nego što jesu

Poruka
8.497
Što reći o onima koji često igraju na kartu žrtve i pretjerano kukaju?

Ja imam jednog poznanika koji često pipe o tome kako mu je teško i onda čeka baš ženske komentare, i onda se te neke žene ulizuju njemu, a i on naravno njima

Zašto je sve popularnije igrati na kartu žrtve?
Zato što je moderni feminizam 5, 6, 8 kojeg već vala danas, naučio muškarce da moraju da cmolje da bi se dopali ženama. Što je kratkotrajni efekt. Žena će na takvog da bude saosećajna (generalizujem sad, naravno da neće svaka), ali ako dotični nastavi da cmolji, počeće da je nervira. Žene generalno ne vole cmoljave muškarce.

Što se tiče žena, njima je to playground. Žene se sreću na kafama da bi jedna drugoj "kukale". To često nije realno već prikrivenpo kukanje, tipa "jao zamisli šta je onom mom palo na pamet, da nam uplati letovanje na Baliju baš sad kad imam sto drugih bitnih stvari". Poenta je, naravno: el vidiš kako sam super muško našla, vodi me na Bali, a ti?

Žene znaju biti teške gadure, čak i s "prijateljicama".

Čak i kad kukaju zaista, to rade u društvu kako bi eventualno čule da je nekoj gore nego njoj. I, veruj mi, neizmerno uživaju kad to čuju, ma koliko njihov sopstveni život bio gadan.

U prncipu, žrtve su vrlo diskutabilna tema, pogotovo ako govorimo o onima koje stalno potenciraju svoje nesretne okolnosti. Često se desi da su te okolnosti preuveličane ili čak i izmišljene, zarad dobijanja poena simpatije i saosećanja. Kroz život sam naučila da prave žrtve uglavnom ćute, ne žele o tome da govore ili im je extremno neprijatno kad ih neko prisili.

Poruka
2.835

Čak i kad kukaju zaista, to rade u društvu kako bi eventualno čule da je nekoj gore nego njoj. I, veruj mi, neizmerno uživaju kad to čuju, ma koliko njihov sopstveni život bio gadan.
I ti imaš р*ičku između nogu, koliko god želela da se ogradiš od pripadanja toj grupi, tzv. 'ženama'

Sve što navedeš kao zajedničku osobinu te grupe, važi i za tebe, koliko god želela da si drugačija da bi te neki šmokljan odabrao tako dRuGaČiJu

Poruka
8.497
I ti imaš р*ičku između nogu, koliko god želela da se ogradiš od pripadanja toj grupi, tzv. 'ženama'

Sve što navedeš kao zajedničku osobinu te grupe, važi i za tebe, koliko god želela da si drugačija da bi te neki šmokljan odabrao tako dRuGaČiJu
Izvini?

Gde sam napisala da sam ja drugačija?
I, kad si ti i koliko vremena provela u mojoj spavaćoj sobi, iza mojih vrata, da znaš šta se dešavalo u mom životu zadnjih 30 godina? Da znaš kakva sam bila, i kakva sam postala?

Za kraj, ne, ne tražim šmokljana. Imam svog čoEka i on je sve osim šmokljana. Što naravno ne znaš, jer ne znaš ič o meni - prosto si bezobrazna. I verovatno extremno mlada.

p.s. ovaj me način pisanja podseća na nekog. Nekog ko se vratio odnekud, kao iz neke banje... Ili tako šta.... Hm.

Maeeeestro

Zainteresovan član
Poruka
499
Zato što je moderni feminizam 5, 6, 8 kojeg već vala danas, naučio muškarce da moraju da cmolje da bi se dopali ženama. Što je kratkotrajni efekt. Žena će na takvog da bude saosećajna (generalizujem sad, naravno da neće svaka), ali ako dotični nastavi da cmolji, počeće da je nervira. Žene generalno ne vole cmoljave muškarce.

Što se tiče žena, njima je to playground. Žene se sreću na kafama da bi jedna drugoj "kukale". To često nije realno već prikrivenpo kukanje, tipa "jao zamisli šta je onom mom palo na pamet, da nam uplati letovanje na Baliju baš sad kad imam sto drugih bitnih stvari". Poenta je, naravno: el vidiš kako sam super muško našla, vodi me na Bali, a ti?

U prncipu, žrtve su vrlo diskutabilna tema, pogotovo ako govorimo o onima koje stalno potenciraju svoje nesretne okolnosti. Često se desi da su te okolnosti preuveličane ili čak i izmišljene, zarad dobijanja poena simpatije i saosećanja. Kroz život sam naučila da prave žrtve uglavnom ćute, ne žele o tome da govore ili im je extremno neprijatno kad ih neko prisili.
Pa, da, žalosno da se to događa..i kao to natjecanje kome je lošije i onda je to preuveličavanje u kukanju vrlo prečesto

Richard III

Domaćin
Poruka
3.362
Ima mnogo takvih ljudi, poenta je ne baviti se njima i odmah ih seći iz svog života. Vreme je užasno, i biće još užasnije, tako da ti tipovi što nešto očekuju od drugih i samo se žale su veliko opterećenje. Čak i da je to tako ne vidim kako ja koji sam isto u lošoj situaciji mogu da im pomognem.

A često i preteruju ili lažu kao psi, ima raznih ugroženih 'izbeglica' npr. koje imaju po pet stanova i žive odlično, nego se vade na te fore. Odeš mu u kuću, izbegao odnekud, a ima sve najnovije i obezbedjen. Treba ih generalno odstranjivati iz svog života, ništa dobro od njih ne može da dodje.

Poruka
8.497
Ima mnogo takvih ljudi, poenta je ne baviti se njima i odmah ih seći iz svog života. Vreme je užasno, i biće još užasnije, tako da ti tipovi što nešto očekuju od drugih i samo se žale su veliko opterećenje. Čak i da je to tako ne vidim kako ja koji sam isto u lošoj situaciji mogu da im pomognem.

A često i preteruju ili lažu kao psi, ima raznih ugroženih 'izbeglica' npr. koje imaju po pet stanova i žive odlično, nego se vade na te fore. Odeš mu u kuću, izbegao odnekud, a ima sve najnovije i obezbedjen. Treba ih generalno odstranjivati iz svog života, ništa dobro od njih ne može da dodje.
Da, slažem se da otrovne ljude treba odseći iz svog života. Nemaš ništa od konstantnog kukanja kojem ne možeš pomoći - znam da zvuči ružno, ali postoji "kukanje radi kukanja" gde ljudi kukaju oko stvari koje uopšte nisu toliko strašne ili nisu strašne uopšte. Ili pak histerišu i drame. Ja imam dovoljno problema s ljudima da bih umela mirno podneti takve ispade. Pogotovo kad uzmem da pored mene nije bilo nikoga kad sam ja imala gadne probleme - ali su me se počeli prisećati kad sam se vratila na kolosek. Ne, hvala. Čudno je što neki od njih ne shvataju da sam s njima još onda završila.

Richard III

Domaćin
Poruka
3.362
Da, slažem se da otrovne ljude treba odseći iz svog života. Nemaš ništa od konstantnog kukanja kojem ne možeš pomoći - znam da zvuči ružno, ali postoji "kukanje radi kukanja" gde ljudi kukaju oko stvari koje uopšte nisu toliko strašne ili nisu strašne uopšte. Ili pak histerišu i drame. Ja imam dovoljno problema s ljudima da bih umela mirno podneti takve ispade. Pogotovo kad uzmem da pored mene nije bilo nikoga kad sam ja imala gadne probleme - ali su me se počeli prisećati kad sam se vratila na kolosek. Ne, hvala. Čudno je što neki od njih ne shvataju da sam s njima još onda završila.

Stoici su to lepo formulisali - gledaj samo ono na šta možeš da utičeš, drugo batali jer te se ne tiče. Budi okej sa drugima ali bez emotivnih upliva. Ako krenu nešto da traže ili te tlače - odseci to.

Velika je mudrost ne baviti se dnevnom politikom, tudjim problemima, ne ići na usrani fejsbuk, tviter da se gleda šta radi ovaj ili onaj, ne družiti se sa onima koji ti stvaraju loš osećaj. Ja sam baš skoro ukapirao da mi 90 posto ljudi koje sam silom prilika poznavao nije ni trebalo ništa, da su traćenje vremena. Jedino korisno što sam imao od drugih su ovi drugari i drugarice što sam s njima blejao i zajebavao se jer je to lepo provedeno vreme, ovo sve ostalo npr. u nekim dobrotvornim nevladinim organizacijama, pa škola, pa prijateljstva neka gde smo sasvim različiti a kao družimo se i trpimo su sranja najobičnija. Sve iz kurtoazije nešto, da ti neki tamo što je skroz različit od tebe ne zameri... najbolje sam se osećao u dvadesetim kad sam išao okolo sa ljudima što su se samo zajebavali i traćili vreme. Nije bilo emotivnih upliva ni nekih zahteva ne znam kakvih i očekivanja. Samo spontanost.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.