IGRACKE i accessories...

alal

Iskusan
Poruka
6.613
za kuce mace i sve ostale zivuljcice... da li im kupujete igracke i koje? koje su po vasem misljenju dobre a koje ne? koje su im omiljene? prilozite i slicice ako mozete...
mozete pisati i o ostalom aksesoaru (povoci,ogrlice, "kreveti", transportne korpe, kaputici:lol:, i sl.), gde ima bolji izbor, cene itd.

pored toga sto bih naravno da se moj kucov lepo izigra, nama igracke prvenstveno sluze da bi imao sta da radi( citaj grize:)) dok mi nismo tu...pocinjem da verujem da se samo tako i igra sam, grizuci... sa nama naravno ima vise opcija. preskocicu svima nam poznatu lopticu i evo grickove omiljene igracke:
18e2_1_b.JPG


cisti zube, cist pamuk je u pitanju, pa ako i pojede:) moze da je grize, kada je prvi put dobio odmah je poceo da je "davi" i bacaka...
sad sam mu kupila sa 4 cvora...pravi konopac:)

od plasticnih igracki definitivno odustajem, evo kupila sam mu od tvrde plastike kost sa bockicama da grize- bacene pare, samleo je ocas posla...na komadice...od stisnjene koze su zakon!
 
Heh ja ovom mom stvoru kupujem igrackice, ali nema mnogo koristi od njih jer on najvise voli loptice. Doduse ima jednog plisanog medu, koji je u stvari decija igracka, dobio ga je za svoju prvu novu godinu i apsolutno mu nista nije uradio jer ga sve ove godine samo nosio sa sobom, nije ga uopste kidao ili zvakao. Tacnije on kao mali nije nista od svojih igrackica unistio, nije ih cak ni nesto mnogo zvakao.
Tako da nam je stan pun loptica, sto teniskih sto onih sundjerastih koje odskacu.

A sto se tice ostalih stvari ja sam totalni frik za ogrlice, tako da ih Tedi ima 10. Pored toga jos dva povodca, cetku i cesalj, makaze za nokte, sampon, pastu i cetkicu za zube, jastuk za pse na kojem spava, dva cebenceta i pet razlicitih cinija za vodu i hranu. Mislim da je to sve.:)
 
pastu i cetkicu za zube
:):) nisam znala da postoji pasta za pse, ili je to neka standardna? ja mom ne perem zube:) nesto mi se cini da nema potrebe, pogotovo sto grickanje onog "kanapa" sa slike ima efekat konca za zube, tako da ima kolinus osmeh :D

i moram dodati da ga ne oblacim...oduvek mi je to bilo smesno i suvisno, mada sam sada tek skapirala da je krajnje prakticno jer po blatistu uprlja samo noge kada je "obucen" a ovako kad ga vidim svog blatnjavog padne mi mrak na oci...
 
Postoji pasta za zube za pse, i ovaj moj fensi ker je prilicno redovno koristi.:lol: Salim se, mrzi kad mu perem zube, pa to ne radim tako cesto, a kupila sam mu je kad su mu se pre recimo nesto vise od godine crvenele desni pa mi je vet rekao da mu povremeno perem zube.
Ma super je to sa kanapcetom, on stvarno jeste za ciscenje zuba, ali dzabe kad moj dzukac nece da ga zvace.
 
Нисам чула да се мачкама перу зуби. Ја мојој не перем. Реално кад погледаш, у природи, кад су на слободи, ко им пере зубе? И јел им фали нешто?
 
Ja sam čula da se i kućnim macama peru zubi, ali ko to može da izvede, osim da mačku prvo onesvesti? Naša kućna gospoda jedu mekanu, mlevenu ili kuvanu hranu, pa slatkiše, pa sve onako skoro sažvakano i naravno da im se uhvati kamenac i razne naslage, a divljaci žvaću sirovo meso, kosti, kidaju kožu itd. i tako čiste zubiće. Zato je dobro da i kućne mace povremeno jedu kosti i tvrdu (granuliranu) hranu.
 
e mackic da je meni tvoj ne-grickac stvari, ovaj moj je za par sati usitnio plasticnu igracku zvakalicu koju am mu kupila:(...sve mi se plavi po podu od plastike... a i kanap je naceo, malo ga "davi" malo gricka malo vise davi mene da se nadvlacimo...ali i od njega ostanu poprilicno brzo samo cvorovi...

videla sam na netu(mnogo mi je para, nema kod nas) nekakvu kao loptu sa malim prorezima valjda, u koju se stavlja neki spec kikiriki puter za pse koji samo po malo izlazi pa se pas zanima oko toga zvackajuci i lizuci... ima jos gomila gluposti... ali sve nesto mnogo para:(
 
Moj Gipsy nema nijednu igracku.Pre neki dan sam mu kupila kanap, najdeblji koji je bio, otisla da se istusiram i kad sam se vratila, po podu je ostala samo gomila konca. Kupovala sam mu pre bas deeeebele koske i njih je grickao, ali sad kad je porastao ni to ne vredi. Jedino sto je dobro i bas voli da zvace, a nije steta ako unisti je flasa. Verujte mi to je najbolje. I kad se izigra jednostavno je bacite i uzmete drugu. samo morate da pazite da ne jede plastiku. Ovaj moj to ne radi, ali znam pse koji kad otkinu parce flase-progutaju ga.
 
Imam predlog za Pitbull lover:napuni flasu sa malo zivog pasulja i pirinca, oni su daltonisti pa im ne smeta sto je to sve belo, bice im jos zanimljivije sve to zveckanje a ako i progutaju koje zrno kad progrizu flasu, nece im nista faliti, casna rec! Moj Gizmo (13,5 god.) ni kao mali nije voleo loptice a sad ga narocito frustriraju, posebno kad ih se dokopa moja cerka (15 meseci). Ima malog gumenog Svrcu kog je tokom godina samo malo naceo, dok je u medjuvremenu pojeo jedan stari povodnik od alpinistickog uzeta i jedan kozni-pre nego sto ga je napala parodontoza. U KV nema cetkica i pasti za pse, bar ih ja nisam nasla a i ova matora budaletina verovatno ima slabo srce-tata mu je bio pekinezer a oni imaju slabo srce i jake gene. Istina, ima u apotekama onih za bebe sto se navuku na prst, a umesto paste (koliko sam shvatila, ima ih sa ukusom kostiju, cokolade...) moze da prodje i soda-bikarbona. Ali, zasto?! Sve je vise firmi koje proizvode razne grickalice, pa cak i granule sa formulom za negu zuba. Samo Friskies imaju bar dve vrste toga.
 
ja ima fobiju od miseva i to bas bas jaku,ne mogu da vidim misa ni na slici,ali od kada je gasha dosao kod mene moja kuca je puna,prepuna vestackim miseva koji neodoljivi lice na prave,neki cak i skice...ali izborila sam se nekako : )
 
Pa kod Anite u Jet Setu!!!!!Ona je tamo ispod Tasha!!!! U Ilije Garasanina!!!!! Ja samo kod njih kupujem!!!! Samo narucim i sve mi donesu!!!! I hranu i igracke i cetku, sta god mi zatreba samo njih zovnem i u toku dana resena stvar!!!!!
 

Back
Top