Игор Стрелков о сукобима у руском врху: У Москви бесни битка за власт, има људи који ће на Путина "повући окидач"

Чињеница је да у опште није погођена санкцијама као што је запад очекивао и као што многи у то верују, па и ти.
Ајде, ја овде живим и радим. Ти немаш благе везе са Русијом па ми објасни то жестоко погођене. У чему се то огледа?
Ogleda se u tome da Roman Abramovič i njemu slični sada nemaju leba da jedu i jedini način da dođu do svoje imovine je da nađu način da Ćelavog Diktatora skrate za glavu.
 
Ogleda se u tome da Roman Abramovič i njemu slični sada nemaju leba da jedu i jedini način da dođu do svoje imovine je da nađu način da Ćelavog Diktatora skrate za glavu.

Ако мислиш на јахте и сл то могу да забораве, са Путином или без. Никад им то неће вратити.
 
Не би их ни ти волео да јавно раде твој посао боље од тебе.

То су тренутно најбоље руске јединице и то признају и Руси и Украјинци; ставка је, у међувремену, остала заробљена у времену негде... не ни '45, тад су већ знали за маневарско ратовање, него рецимо '37.
Neverovatno mi je da su toliko propali i nesposobni... Ja sam mislio da će daleko bolje da se pokažu i da će se Ukrajinci masovno predavati.
 
Ако мислиш на јахте и сл то могу да забораве, са Путином или без. Никад им то неће вратити.
Auh. Pa zar je uopšte zaplenjena Eklips jahta ona največa mislim da nije
 
Ако мислиш на јахте и сл то могу да забораве, са Путином или без. Никад им то неће вратити.
Ako neka ekipa smakne Putina tražiće "Novi Dogovor" sa Zapadom. I mislim da će se vrv stvari postepeno vratiti na staro.
Okej možda Abramovič neće imati jahtu, ali neki novi Tajkun će ploviti Lamanšom.
 
Činjenica je da je Rusija žestoko pogođena sankcijama Zapada i da to ne odgovara ruskoj eliti jer zarađuju novac na Zapadu.
Onima kojima je bitan samo novac i profit ovaj rat u Ukrajini nije bitan.
Putin ima žestoku opoziciju među elitama to je sigurno. Samo je bitno da li su sposobni da ga koknu i izvedu puč i streljaju sve njegove lojalne saradnike poput Šojgua i slično.
Ako ne mogu trpeće sankcije i gubiće novac ceo život.

da li ti to znaš, pratiš i proučavaš ili zamišljaš
 
Ako neka ekipa smakne Putina tražiće "Novi Dogovor" sa Zapadom. I mislim da će se vrv stvari postepeno vratiti na staro.
Okej možda Abramovič neće imati jahtu, ali neki novi Tajkun će ploviti Lamanšom.

valjda abramoviču jahta ne zavisi od putina, da pare ukrajini ili šta već i eto jahte :think:
 
Ogleda se u tome da Roman Abramovič i njemu slični sada nemaju leba da jedu i jedini način da dođu do svoje imovine je da nađu način da Ćelavog Diktatora skrate za glavu.
Који дебилни пост. Ок, празници су, алкохол....
 
Auh. Pa zar je uopšte zaplenjena Eklips jahta ona največa mislim da nije

Немам појма. Ако није, то је зато што се сакрила у неку безакону пиратску луку.
 
nisu valjda ni ovi u kremlju neke veverice kolko god meni nekako rusija izgleda krhka

Можда нису веверице али сигурно нису ни надљуди. У задње четири деценије им се поткрало толико грешака да сад то више нису изузеци него правило.

Срби и иначе имају тенденцију да невероватно прецењују Москву. У овим временима то прелази из нереалног у сулудо.
 
петак, 06. јануар 2023.
Руски званичници већ планирају да смене Владимира Путина са места лидера једанаест месеци након што је он отпочео инвазију на Украјину, тврди бивши лојалиста.
Strelkov.jpg

„Игор Стрелков, бивши пуковник ФСБ-а који је био кључан за Путинову анексију Крима, такође тврди да је масовна мобилизација 500.000 руских мушкараца једини начин да Путин победи украјинске снаге“, преноси Метро.
Сада већ острашћени Путинов критичар је, говорећи на видео снимку, рекао: "Почела је борба за политички Олимп између група које окружују Путина. Битка за његово смењивање бесни до те мере да чак и ми то можемо приметити."
Борба на врху се фокусира на побуњеника Путина Јевгенија Пригожина и лојалне снаге у Министарству одбране око слабљења министра одбране Сергеја Шојгуа, каже Стрелков.
Николај Патрушев, бивши шеф ФСБ-а, је још једно име које ће вероватно "повући окидач" на Путина у покушају да спасе елитни владајући круг.
Његов син, министар пољопривреде Дмитриј Патрушев, такође је још једна фигура која кружи ако Путин изгуби рат или му се здравље драстично погорша.
Говорећи о Пригожину, који је некада био Путинов кувар, Стрелков је рекао: "Његова последња појављивања у медијима јасно су показала да се сада не поставља само као ратни командант, већ и као јавна и политичка личност... Пригожин се противи групацији којој је Шојгу или на челу или којој припада. Већ су почели да се боре. Било је то као "феудална" битка. Војна криза је довела до кризе моћи. Заузврат, криза моћи ће продубити војну кризу. И наставиће да иде низ спиралу, осим ако се не предузму хитне мере."
Стрелков је рекао да би могло доћи до другог или чак трећег таласа мобилизације да се покуша победити у рату у Украјини.
Телеграм канал Генерал СВР тврди да је Путин одобрио планове да ове године позове два милиона на мобилизацију.
(Танјуг, АП)
Uvređena mlada se sekira što joj je Prigožin preoteo svu slavu za dovođenje Ukra u red.
 
Можда нису веверице али сигурно нису ни надљуди. У задње четири деценије им се поткрало толико грешака да сад то више нису изузеци него правило.

Срби и иначе имају тенденцију да невероватно прецењују Москву. У овим временима то прелази из нереалног у сулудо.
Rusi nisu vladali Rusijom pune dve od tih četiri decenija koje pominješ,
 
Нико да спомене незгодног. Он је био баш нешто везан за Стрелкова. Паде незгодни па не знам да ли је то наговештај пада и Стрелкова?
У сваком случају ту се нешто кува?
Можда ће уместо незгодног сада длугомир да ускочи као његов човек на крстарици?
 
Ja kao neko ko nepodrzava agresiju na Ukrajinu recicu moje misljenje .Da je Putin poslusao Strelkova 2014 tj . da je nabrzinu okupiro Dombas kao Krim nista od danasnjeg rata nebi bilo.Zapad bi uveo simbolicne sankcije a Ukrajina bi funkcionisala kao Srbija sa Kosovom.Ali Putinu je bio definitivno cilj da od Ukrajine napravi drugu Belorusiju ali se definitivno preigro.
 
Не би их ни ти волео да јавно раде твој посао боље од тебе.

То су тренутно најбоље руске јединице и то признају и Руси и Украјинци; ставка је, у међувремену, остала заробљена у времену негде... не ни '45, тад су већ знали за маневарско ратовање, него рецимо '37.
Možda, ali bez masovne artiljerijsko - raketne podrške koju im regularna vojska pruža ne bi ništa postigli. Regularna vojska drži i sve one hiper - super rakete kojima se Putin svako malo hvali.
 
Arkan je bio 100% DB projekat koji nije talasao. Ovaj se bori da kontroliše FSB,vojsku i ...sve.
On ili će biti naredni "car" ili će ga nataći na kolac. Arkan nikada nije ni smeo da sanja o tome.

Zato Putin trenutno svima valja iako ne valja, jer kada on ode ovi će se poklati kao Berija/Hruščov nakon Staljina. A nisu još logistički spremni za to.

Iskreno ako doleti neka zalutala granata iz pozadine ili se neki telefon "spontano" geolocira" dok je ovaj blizu linije fronta....ne bi me čudilo ništa.
Kao ni da Šojgu jednom dobije želju da se samoupuca 6 puta u glavu i 2 puta u srce tradicionalno ruski i "spontano" na putu do posla ili bez svedoka u kancelariji.

A Strelkov je sitan igrač i nezgodan svedok za sve. Njemu vidim da će se okliznuti pre ili kasnije pored nekog prozora. Naravno.... "spontano i ničim izazavano" kako Rusi to vole. :mrgreen:
seti se i pogibija proruskih komandanatau Donbasu...Motorola, Betmen, Mozgovoj,Zaharcenko....optuzenii su Ukrajinci, ali je previse sumnjivo,,,pre bih rekao, da je smrt stigla iz Kremlja
 
Можда нису веверице али сигурно нису ни надљуди. У задње четири деценије им се поткрало толико грешака да сад то више нису изузеци него правило.

Срби и иначе имају тенденцију да невероватно прецењују Москву. У овим временима то прелази из нереалног у сулудо.

mislim da imaju simpatije izdaleka odavde više, ovako kad ne vladaju direktno
da l mislite da je Kremlj jedna ekipa a NATO druga ili se foliraju, koliko ima ekipa na svetu?
 

Back
Top