Игор Стрелков о сукобима у руском врху: У Москви бесни битка за власт, има људи који ће на Путина "повући окидач"

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.798
петак, 06. јануар 2023.
Руски званичници већ планирају да смене Владимира Путина са места лидера једанаест месеци након што је он отпочео инвазију на Украјину, тврди бивши лојалиста.
Strelkov.jpg

„Игор Стрелков, бивши пуковник ФСБ-а који је био кључан за Путинову анексију Крима, такође тврди да је масовна мобилизација 500.000 руских мушкараца једини начин да Путин победи украјинске снаге“, преноси Метро.
Сада већ острашћени Путинов критичар је, говорећи на видео снимку, рекао: "Почела је борба за политички Олимп између група које окружују Путина. Битка за његово смењивање бесни до те мере да чак и ми то можемо приметити."
Борба на врху се фокусира на побуњеника Путина Јевгенија Пригожина и лојалне снаге у Министарству одбране око слабљења министра одбране Сергеја Шојгуа, каже Стрелков.
Николај Патрушев, бивши шеф ФСБ-а, је још једно име које ће вероватно "повући окидач" на Путина у покушају да спасе елитни владајући круг.
Његов син, министар пољопривреде Дмитриј Патрушев, такође је још једна фигура која кружи ако Путин изгуби рат или му се здравље драстично погорша.
Говорећи о Пригожину, који је некада био Путинов кувар, Стрелков је рекао: "Његова последња појављивања у медијима јасно су показала да се сада не поставља само као ратни командант, већ и као јавна и политичка личност... Пригожин се противи групацији којој је Шојгу или на челу или којој припада. Већ су почели да се боре. Било је то као "феудална" битка. Војна криза је довела до кризе моћи. Заузврат, криза моћи ће продубити војну кризу. И наставиће да иде низ спиралу, осим ако се не предузму хитне мере."
Стрелков је рекао да би могло доћи до другог или чак трећег таласа мобилизације да се покуша победити у рату у Украјини.
Телеграм канал Генерал СВР тврди да је Путин одобрио планове да ове године позове два милиона на мобилизацију.
(Танјуг, АП)
 
Ovo je kao kad Slinavi Nebojsa i Vulin Tetkin Miljenik pocnu da pricaju o atentatu na Vucica

Isti sablon
Činjenica je da je Rusija žestoko pogođena sankcijama Zapada i da to ne odgovara ruskoj eliti jer zarađuju novac na Zapadu.
Onima kojima je bitan samo novac i profit ovaj rat u Ukrajini nije bitan.
Putin ima žestoku opoziciju među elitama to je sigurno. Samo je bitno da li su sposobni da ga koknu i izvedu puč i streljaju sve njegove lojalne saradnike poput Šojgua i slično.
Ako ne mogu trpeće sankcije i gubiće novac ceo život.
 
Činjenica je da je Rusija žestoko pogođena sankcijama Zapada i da to ne odgovara ruskoj eliti jer zarađuju novac na Zapadu.
Onima kojima je bitan samo novac i profit ovaj rat u Ukrajini nije bitan.
Putin ima žestoku opoziciju među elitama to je sigurno. Samo je bitno da li su sposobni da ga koknu i izvedu puč i streljaju sve njegove lojalne saradnike poput Šojgua i slično.
Ako ne mogu trpeće sankcije i gubiće novac ceo život.
Verovatno nisu, koliko ja vidim oni imaju saobraćajke i ispadaju kroz prozore.
 
Говорећи о Пригожину, који је некада био Путинов кувар, Стрелков је
"Путинов Кувар" је надимак, Пригожин није кувар.

Лоше новинарство.
 
Odavno je poznato da regularna ruska vojska baš ne vari Prigožina i Vagnerovce. Prigožin je ustvari ruski Arkan sa dosta sličnom biografijom. Mislim da će i završiti na sličan način.
 
Odavno je poznato da regularna ruska vojska baš ne vari Prigožina i Vagnerovce. Prigožin je ustvari ruski Arkan sa dosta sličnom biografijom. Mislim da će i završiti na sličan način.

Не би их ни ти волео да јавно раде твој посао боље од тебе.

То су тренутно најбоље руске јединице и то признају и Руси и Украјинци; ставка је, у међувремену, остала заробљена у времену негде... не ни '45, тад су већ знали за маневарско ратовање, него рецимо '37.
 
Činjenica je da je Rusija žestoko pogođena sankcijama Zapada i da to ne odgovara ruskoj eliti jer zarađuju novac na Zapadu.
Onima kojima je bitan samo novac i profit ovaj rat u Ukrajini nije bitan.
Putin ima žestoku opoziciju među elitama to je sigurno. Samo je bitno da li su sposobni da ga koknu i izvedu puč i streljaju sve njegove lojalne saradnike poput Šojgua i slično.
Ako ne mogu trpeće sankcije i gubiće novac ceo život.
Sta pricas covece

Ruske elite zaradjuju od zapada, ne na zapadu

A zapad i Ruske elite od rata zaradjuju basnoslovno, znas koje ugovore isporucuje vojska sada, i u godinama ispred nas, bice nabavki da se nadoknadi sve baceno na ratiste

Rat je najbolji biznis, vise para od bilo cega pravi, ne postoji elita koja se tome protivi

Sem toga

Na zapad mogu komotno da izvezu kapital, diverzifikovano preko trecih zemalja kroz njihove fondove, holdinge, kastodi racune itd.

Isto tako zapad u Rusiju, svi uredno sede u recimo vlasnistvu deonica Gasproma, Blekrock, Vangard, Melon Njujork, Norvezani, etc.

Firme koje su bitne, tj privatan kapital, je nadnacionalan, i jaci od drzave
 
Sta pricas covece

Ruske elite zaradjuju od zapada, ne na zapadu

A zapad i Ruske elite od rata zaradjuju basnoslovno, znas koje ugovore isporucuje vojska sada, i u godinama ispred nas, bice nabavki da se nadoknadi sve baceno na ratiste

Rat je najbolji biznis, vise para od bilo cega pravi, ne postoji elita koja se tome protivi

Sem toga

Na zapad mogu komotno da izvezu kapital, diverzifikovano preko trecih zemalja kroz njihove fondove, holdinge, kastodi racune itd.

Isto tako zapad u Rusiju, svi uredno sede u recimo vlasnistvu deonica Gasproma, Blekrock, Vangard, Melon Njujork, Norvezani, etc.

Firme koje su bitne, tj privatan kapital, je nadnacionalan, i jaci od drzave
Pa mislim Roman Abramovič je izgubio 50% para.

On pokušava da se folira da je i za i protiv rata u isto vreme. Ne znam što mu dopuštaju da se VuqIeruje na taj način
 
Odavno je poznato da regularna ruska vojska baš ne vari Prigožina i Vagnerovce. Prigožin je ustvari ruski Arkan sa dosta sličnom biografijom. Mislim da će i završiti na sličan način.
Arkan je bio 100% DB projekat koji nije talasao. Ovaj se bori da kontroliše FSB,vojsku i ...sve.
On ili će biti naredni "car" ili će ga nataći na kolac. Arkan nikada nije ni smeo da sanja o tome.

Zato Putin trenutno svima valja iako ne valja, jer kada on ode ovi će se poklati kao Berija/Hruščov nakon Staljina. A nisu još logistički spremni za to.

Iskreno ako doleti neka zalutala granata iz pozadine ili se neki telefon "spontano" geolocira" dok je ovaj blizu linije fronta....ne bi me čudilo ništa.
Kao ni da Šojgu jednom dobije želju da se samoupuca 6 puta u glavu i 2 puta u srce tradicionalno ruski i "spontano" na putu do posla ili bez svedoka u kancelariji.

A Strelkov je sitan igrač i nezgodan svedok za sve. Njemu vidim da će se okliznuti pre ili kasnije pored nekog prozora. Naravno.... "spontano i ničim izazavano" kako Rusi to vole. :mrgreen:
 
Mene čudi kako je Strelkov još živ, s obzirom da govori stvari koje mnogi tamo ne vole da čuju.
Kao prvo Rusija ima slobodu govora, a kao drugo on govori samo što FSB želi da se pusti u javnost
 
Pa mislim Roman Abramovič je izgubio 50% para.

On pokušava da se folira da je i za i protiv rata u isto vreme. Ne znam što mu dopuštaju da se VuqIeruje na taj način

Ma kakvi protiv, isao je sa Putinovom delegacijom u Tursku na pregovore

Znaci da je od velikog poverenja kod Adolfa

Ja imam neku teoriju, da je sposoban biznismen dobro to nije teorija, ali da kao takav, a pre svega iz licnog iskustva devedesetih, predvidja da ce se Rusija iznutra raspasti, i sad ide teorija, zauzeo je dobru poziciju da zahvati sto veci deo kolaca kad se posle bude vrsila raspodela plena

Tako je zaradio svoje pare, tako ce opet

Niko se nece libiti da ga primi da im za par godina opet baci pare na neki klub i jahtu u Monaku
 
Ma kakvi protiv, isao je sa Putinovom delegacijom u Tursku na pregovore

Znaci da je od velikog poverenja kod Adolfa

Ja imam neku teoriju, da je sposoban biznismen dobro to nije teorija, ali da kao takav, a pre svega iz licnog iskustva devedesetih, predvidja da ce se Rusija iznutra raspasti, i sad ide teorija, zauzeo je dobru poziciju da zahvati sto veci deo kolaca kad se posle bude vrsila raspodela plena

Tako je zaradio svoje pare, tako ce opet

Niko se nece libiti da ga primi da im za par godina opet baci pare na neki klub i jahtu u Monaku
Ali, zašto ga onda toleriše beli čovek

Ako se nije distancirao od KlutIera, treba sankcionisati i Smradnog Romana
 
Odavno je poznato da regularna ruska vojska baš ne vari Prigožina i Vagnerovce. Prigožin je ustvari ruski Arkan sa dosta sličnom biografijom. Mislim da će i završiti na sličan način.
Где је познато, можеш ли линковати.
Интересантно, ти имаш информацију а да при томе никога, ко је на ратишту, не познајеш а ја, који познајем много људи који су били на ратишту или који су тамо, никада ни реч о Вагнеровцима у негативном контексту нису рекли.
Све што кажу, момци раде.
Вероватно ти је информација као и она о амбасадору, из истог извора. Или, као она "Рускиња" са чистим енглеским акцентом.
Добар си, добар лажов?
 
Činjenica je da je Rusija žestoko pogođena sankcijama Zapada i da to ne odgovara ruskoj eliti jer zarađuju novac na Zapadu.
Onima kojima je bitan samo novac i profit ovaj rat u Ukrajini nije bitan.
Putin ima žestoku opoziciju među elitama to je sigurno. Samo je bitno da li su sposobni da ga koknu i izvedu puč i streljaju sve njegove lojalne saradnike poput Šojgua i slično.
Ako ne mogu trpeće sankcije i gubiće novac ceo život.
Чињеница је да у опште није погођена санкцијама као што је запад очекивао и као што многи у то верују, па и ти.
Ајде, ја овде живим и радим. Ти немаш благе везе са Русијом па ми објасни то жестоко погођене. У чему се то огледа?
 
Mene čudi kako je Strelkov još živ, s obzirom da govori stvari koje mnogi tamo ne vole da čuju.
Па ти си наивнији много више него што сам то мислио.
Појма, али појма немаш.
 
Где је познато, можеш ли линковати.
Интересантно, ти имаш информацију а да при томе никога, ко је на ратишту, не познајеш а ја, који познајем много људи који су били на ратишту или који су тамо, никада ни реч о Вагнеровцима у негативном контексту нису рекли.
Све што кажу, момци раде.
Вероватно ти је информација као и она о амбасадору, из истог извора. Или, као она "Рускиња" са чистим енглеским акцентом.
Добар си, добар лажов?
Lagali su neki na pocetku invazije o propasti Ukrajine, nekakvim podmornicama u plicaku, i razne druge Baron Minhauzen bajke







Cekaj, pa to si bio ti
 

Back
Top