IELTS -> pitanja i odgovori

Mislim da Vam treba Webster, ali nemam pojma gde da ga kupite.
Obavezno Collins Thesaurus (fraze, izrazi, i najvaznije sinonimi i antonimi).
Kod Hrama ima neka knjizara, odmah iz Bulevara idete levo (kad idete od Slavije), pa 2-3 kafica i eto je.
Sama knjizara gleda na onaj plato ispred Hrama, ne mogu da se setim kako se zove ulica.
Tu ima cuda za IELTS.
 
Jedna informacija za one koji idu na Novi Zeland.

Škola u kojoj se ja spremam za IELTS ima neki sporazum sa N.Zelandskom IMMI jer sa njihovom diplomom se ne polaže IELTS. Ovo je provereno jer mi je to rezervna varijanta ako sa Au ne bude išlo po planu.Škola je u Beogradu ali ih ima i u Srbiji u još par gradova. Tel. je 011- 268-68-76. Direktorka škole je na Oxfordu a poslovno su vezani za British Council, kod njih "uzimaju"udžbenike, vežbanke, testove, pa zbog toga im je i metoda rada veoma slična (časovi, testovi, usmeni ispit)sa samom IELTS-om. A usput ljudi su veoma srdačni, daju besplatne konsultacije, mnogo materijala za pripremu dobijate za dž. i što se plaćanja tiče može i na čekove, rate(kao i svuda pretpostavljam).

Danas sam položila S1 nivo i opet potvrdila ovu priču kod direktorke sa N.Zelandom i ona je čak detaljno upućena u proceduru oko apliciranja isl.
 
Prvo da se zahvalim svima koji su dali doprinos ovoj temi. Mnogo ste mi olaksali.
Evo i ja malo da vratim(dodacu ako se setim jos necega):


22.01. General module


Speaking:

Sta radis u toku dana, dnevna rutina?
Malo o svom gradu...
Letovanje, s kim volis da ides?
Koje su razlike izmedju ljudi iz grada i sa sela u vezi shopping-a?
Da li dete treba od malena vaspitavati da stedi?
Da li si ikada skupljao pare za nesto i koliko vremena ti je trebalo?(pricas 1-2min)



Writing:

- Pismo
Vracas se kuci posle duzeg boravka u stranoj zemlji i hoces da poklonis neki namestaj prijatelju(iz te strane zemlje).
Dodatak:
Koji namestaj?
Zasto bi mu se svideo?
Kako/kad da ga prebaci kod sebe?

-Esej:
Ljudi sve manje jedu sa porodicom i prijateljima.
Kako je u tvojoj zemlji?
Koje su prednosti jedenja sa porodicom i prijateljima?


Jos nesto, u dva navrata sam pitao dve razlicite osobe iz British Council-a da li ima veze da li koristim mala ili velika slova i rekli su mi da nije bitno, samo da mogu da procitaju!:zskace:
 
Prvo da se zahvalim svima koji su dali doprinos ovoj temi. Mnogo ste mi olaksali.
Evo i ja malo da vratim(dodacu ako se setim jos necega):


22.01. General module


Speaking:

Sta radis u toku dana, dnevna rutina?
Malo o svom gradu...
Letovanje, s kim volis da ides?
Koje su razlike izmedju ljudi iz grada i sa sela u vezi shopping-a?
Da li dete treba od malena vaspitavati da stedi?
Da li si ikada skupljao pare za nesto i koliko vremena ti je trebalo?(pricas 1-2min)



Writing:

- Pismo
Vracas se kuci posle duzeg boravka u stranoj zemlji i hoces da poklonis neki namestaj prijatelju(iz te strane zemlje).
Dodatak:
Koji namestaj?
Zasto bi mu se svideo?
Kako/kad da ga prebaci kod sebe?

-Esej:
Ljudi sve manje jedu sa porodicom i prijateljima.
Kako je u tvojoj zemlji?
Koje su prednosti jedenja sa porodicom i prijateljima?


Jos nesto, u dva navrata sam pitao dve razlicite osobe iz British Council-a da li ima veze da li koristim mala ili velika slova i rekli su mi da nije bitno, samo da mogu da procitaju!:zskace:

Drzimo palceve. Kada su rezultati?
 
Stigli rezultati:

L: 7, R: 7.5, W: 7, S: 6.5
I vise nego dovoljno!!! :zskace:

Neverovatno koliko dobro ste napravili ovu temu. Nisam toliko vezbao koliko sam kupio fore sa teme!
Moram jos i reci da sam za writing spremao sa YouTube-a kod nekog lika sa nadimkom EnglishRyan. Covek razbija kako objasnjava i pismo i esej. Dok sam vezbao ukupno sam napisao 3 eseja i 1 pismo sve ukupno ali sam njegove lekcije naucio gotovo napamet.
Jos jednom hvala svima na ulozenom trudu prilikom sakupljanja materijala za ovu temu!
:orkestar::malav::sanke:
 
MA ja sam trenutno odustao od IELTSa, privremeno za sada, a za dalje ne zna se... MIslim ne radim nista na odlasku u Au, koncentrisao sam se na neke druge stvari (drzave EU :)), tako da cu polagati kada budem siguran da mi treba :) da ne dajem tolike pare ni za sta. Moram jos da razmislim da li zelim da ulazem 1-2 godine zivota i truda (i puno kesha) da bih otisao u Au. Mada necu dugo razmisljati, uskoro punim 32 :mrgreen: a cini mi se da je granica za one bodove do i preko 33g, pa cu do tada morati da vidim, da to iskoristim ako cu. :)

Sve bi to bilo drugacije nego sam ja 2009. kada sam bas "pao" IELTS ostao bez posla i finansija i 12 meseci sam trazio drugi posao, a do tada se svasta promenilo.

A inace ne bih ja nikako isao sa srednjom, imam masinski faks, to mi mnogo vise vredi nego da polazem IELTS za ocene 4x5.0, a ovako mi treba 4x6.0 sto mislim da bih nekako i navezbao da malo ozbiljnije zasednem. Imao sam onda L7 R6 W5.5 i S5.
 
Moj vampir, tacno sam znao.
Budan u gluvo doba...

Kako sa 6-icama, ne mozes nista sa 6-icama.
Ako ides kao masinski inzenjer mislim da trebaju 7-ice.

Sacuvaj Boze...

Jao ne spominji, ne radim danima, i totalno mi se okrenuo ritam. A treba da ustanem ranije da nesto obavim i nikako, i pokusam da ni ne spavam, kada vec nisam uspeo do 5, ali naravno onda mi se prispava bas kada treba da ustanem i opet do 13h... :dash:

E ubi me sada, nisam ni ja vise siguran, ali mislim da su mi trebale ocene sve 6. Sve u svemu, uz malo truda bih polozio to sto mi treba, to je utisak koji sam stekao na ispitu, i posle, samo sam ja prosli put zbrzao i ishitreno pologao, a nisam se dovoljno pripremio.

Mislim ne bi se to desilo da ne mora da se prijavljuje mnogo unapred, supci.
 

Back
Top