Quantcast

IELTS -> pitanja i odgovori

nvic

Početnik
Poruka
9
Dooh.. Ovo zvuči ohrabrujuće u kombinaciji sa onom rečenicom: ''Inace, predznanje mi je bilo ocajno...''
Zaista ohrabrujuće, ako na to dodamo i da si se spremao mesec dana, ne više. I + Academic. :ok:

Čestitke na ostvarenom rezultatu i hvala za share. ;)

Bice mi drago ako je moj post nekoga ohrabrio!

Ne bih da se pravim pametan, ali po meni ovaj test ne pokazuje realno znanje engleskog, jer uz dobar pristup ovaj test moze lako da se polozi posto je sve sablon.
Ja sam isao logikom da na Speaking-u i Writing-u ne pravim gramaticke greske, zato sam i isao na privatne casove da pricam stalno sa nekim i da me ispravlja gde gresim, jer mislim da je to najvaznije.
Writing je bas sablon, a sva pitanja za Speaking se mogu provezbati tako da ne bude iznenadjenja, pogotovu ona uvodna i cue card. Uz dobru gramatiku i pomalo reci iz BRITANSKOG engleskog sam ubedjen da uspeh na Writingu i Spekingu ne moze da izostane.
Listening je 100% koncentracija i vezba, kao i Reading koji je meni najtezi deo, ali tu treba imati malo srece.

Pozdrav jos jednom i sve najbolje!

Poslednja izmena:

MirosIav

Zainteresovan član
Poruka
414
Šalim se. Za iseljenje u UK verovatno ne moraš da polažeš, a za Australiju bi prvo ona morala da uzme državljanstvo ili da sačekaš da ti na osnovu braka dobiješ UK. Ako se zajedno prijavljujete za australijsku skilled vizu, onda bi morao da polažeš. Budi malo precizniji...

zokimedic

Početnik
Poruka
21
ona je drzavljanin vec 10 godina, pa sad hoce mene da odvede tamo jer smo se vec vencali ovde a vencani list se priznaje u uk! pa se polako pripremam! gledam po uk borderu i ostalim sajtoviima nigde precizno nema dal moram polagati za prvu boravisnu vizu ili bracnu vizu! zato mi treba pomoc ! nasao sam da onaj ko zeli studirati ili da ide preko radne vize mora polagati al ko ide preko braka stvarno nisam nasao!!! pa ako neko zna molim vas pomozite!

shkomishkomi

Početnik
Poruka
5
Jel moženeka preporuka za casove za spremanje IELTS beograd/zvezdara idealno

Zanima me procena ljudi koliko je potrebno spremiti IELTS ako je predznanje ranga 2 godine sam u Srbiji radio na projektu gde je sluzbeni jezik engleski svi sastanci, prepiska dokumentacija na engleskom, skoro sve kolege stranci, sef bitanac, francuzi italijani indijci .....strucni recnik bogat, svakodnevni djene djene, gramatika ima vremena ali kondicionali i ostale gluposti tesko, kad je frka na sastanku simultano prevodjenje sefu britancu bez problema. Al sve su to strucni izrazi.

nvic

Početnik
Poruka
9
Isao sam 2-3 nedeljno, u periodu od 5 nedelja. Jeftinije mi bilo da platim casove, nego 2put da izlazim na test. Sam sam vezbao listening i reading, jer devojka kod koje sam isao nije htela za to da mi uzima pare, rekla mi je da to sam moram da vezbam i savladam.
Kod nje sam radio speaking ,writing i naravno gramatiku, koju sam bas lose znao, tj nisam znao nista, sve sam lupao na neki "osecaj".

p.s. neko me je pitao za teme za speaking, stvarno se vise ni ne secam, u januaru sam polozio, a nemam nista zapisano jer sam to vezbao na casovima.

pozdrav i puno srece svima!

Nemanja Vucicevic

Početnik
Poruka
4
Pozdrav ljudi,
Izasao sam na test 25.5.2013. Genral modul. A u vezi sa apliciranjem za Kanadsku vizu. Potrebno ostvariti minimum 6.0 iz svakog testa za FSW kategoriju.
Rezultat – Listening:6.0 Reading:5.0 Writing:6.0 Speaking:5.0
Nedovoljno za mene u ovom slučaju.:dash:

Writing: Tema - U nekim zemaljam roditelji ostavljajau decu pre I posle časova u školi. Da li ima vise prednosti I li ne , da deca budu ostavljana psole i pre časova u školi? Navesti prednosti I mane.
Pismo – Vaš prijatelj dolazi u u posetu vašo zemlj. Kada bi mu preporučili da dodje kao I šta da poseti? Da se narpavi poredjenje sa vrstama prevoza.
Speaking- small talk na početku – o sebi, predstavljanje, pitalala me je nesto vezano za sobe I zasto je bitno uzgajnje drveća – cue karta je bila vezana za žurku – kad bi pravio koga bi zvao, kao I zasto ljudi prave proslave , sta misle stariji ljudi o tome itd.

Prvenstveno da se zahvalim mechetenu sto je pokrenuo ovaj topic I dao mu dobru osnovu sa iscrpnim informacijama na početku. Meni je ne procenjivo pomogao specijalno oko Writing-a. :ok:Ne samo on već I ostali Tedy b., Admas, palma 67 .. kao i dr nickovi sa svojim pravim kometnarima. Takodje ne znam kolko će im ovo značiti veliki deo onog sto su komentarisali ispade da je nekako proročki napisano  jer nas ima još koji se zanimamo oko IELTS-s I dobro je sto živi ova tema.:super:
Takodje predlog za nove candidate koji tek spremaju test je da krenu od početka da čitaju ovaj topc.
Jas am “češlajo” redom razne stranice na netu , dan dva dok nisam našao šta mi konkretno treba. Opet kažem ako imate neko ko je prošao kroz sve ovo njegovo iskustvo takodje može biti značajno.

Što se tiče same pipreme testa nije bilo toliko naprono.:whistling:

Moje prethodno zanje - zavrsio sam gimnaziju I fakultet. Znaci 5 godina učenja eng. jezika. Zadnjih par godina se I ne koristim mnogo. Tako da recimo sam napravio pauzu u učenju sigurno 3-4 godine. Sto iz ove sada perspective deluje premnogo.

Test sam spremao sam – knjige sam skinuo ( imate psotove I forume sa početka topic-a, kao I torente sa the pirate bay-a) i odstamapo pa učio. Listening I Reading je prosta veža I ponavljanje nema tu neke spec nauke iako sam ja (neiskusno) vise vežbao Academic tekstove koji su tezi a opet “omanuo” na General tekstovima koji su nezvanicno laksi a imaju strožiji kriterijum ocenjivanja. Za Writing – rekao sam mecheten na početku je dao otprilike kostur sa topic I support sentencama kao I veznicima, kako bi tebalo da izgleda. Dobro bi bilo da neko da odradi po primer različitih vrsta pisama da bi ljudi imali šablon kako treba pisati. E sad Speaking sam bzvz lose uradio. Da budem iskren spremao sam ga svega 2-3 dana pred sam ispit I nisam mu davao neku preveliku pažnju jer sam gledao Speaking test na youtube-u I prema tome vežbao. Pomogli su mi jedna prjateljica koja je godinama bila pre u ovome kao I jedan drugar pofesor eng. Prijateljica mi je rekla da ću biti tu blizu na granici da prodjem ili ne. Ispotavilo se da je pogodila.:eek: Sve u svemu sada znam da sam verovatno pravio prpevise previo gramatičke grešeke prilikom govora I da to teba da se vežba sa nekim ko će vas ispravljati. NE UČITE NAPAMET ovaj deo!

Dajem sebi odmora malo pa se vracam na spremanje jer ove dve petice me strasno “bole” :roll:. Npr. zbog ograničenog vremena sam žurio I nisam stigao sve da proverim na Reading-u. što je dosta bitno. Testovi su vremenski oganičeni tako da posebno teba obratiti pažnju na to prilikom vežbanja kući.

:cool:Evo nekih korisnih linkova

Onima koji idu kod nekog na spreamanje kao ostalima koji spremaju test želim poželim sreću da urade za poteban broj bodova! Izlazim verovatno na test u Avgustu samo da ga bolje spremim I da se skupe parice sto priznacete u ovoj našoj Srbiji uopšte nije laka rabota :confused:

Pozrdrav svima :cool:

Hedgehog

Obećava
Poruka
65
Drugari, nije mi najjasnije ovo oko slanja rezultata ieltsa na adresu 5 institucija. Upravo sam rezervisao termin ali nisam prijavio da mi posalju rezultate nigde jer jos nemam spremnu aplikaciju za asessment. Na sajtu brit council pise da moze da se prijavi i naknadno da posalju rezultate na adrese koje izaberes ali pise da se to naplacuje 1000 din za obicnu postu i 3000 za dhl. Da li treba cekati da se skupe svi papiri pa onda traziti od brit councila da salju ili se odmah navede adresa institucije pa se rezultati posalju posle ispita a ostatak papira posaljem kada ih skupim?

MirosIav

Zainteresovan član
Poruka
414
Da li treba cekati da se skupe svi papiri pa onda traziti od brit councila da salju ili se odmah navede adresa institucije pa se rezultati posalju posle ispita a ostatak papira posaljem kada ih skupim?

Ono prvo, daš im naknadno adresu. Ali, pošto ne znaš koliko će to iz BC putovati, čim budeš okvirno znao da ćeš uskoro slati dokumentaciju za assessment, svrati do njih i daj im gde treba da pošalju. Inače, za vizu se ne šalje iz BC, već se iskenira formular sa rezultatima.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.