Idete li nedeljom u crkvu

Idete li nedeljom u crkvu?

• Nastojim da idem svake nedelje i praznika

glasova: 4 25,0%
  • Jednom mesečno

glasova: 3 18,8%
  • Samo na velike praznike

glasova: 1 6,3%
  • Godišnje jednom ili nijednom

glasova: 1 6,3%
  • Nikada

glasova: 7 43,8%

• Ukupno glasova
    16

Gedeon

Iskusan
Poruka
5.479
Ajmo malo odgovora i komentara. Idete li nedeljom u crkvu (tj. hram po novatorskom izražavanju, pre se uvek govorili idem u crkvu, crkva ova/ona, sad se često čuje hram...)?
Lično nastojim da odem svake nedelje, mada se nekada dogodi da zbog posla ili putovanja ne mogu biti na liturgiji. Ali mesečno idem bar 2-3 puta.

Znači da je to dan Hristvogo vaskrsenja i stoga najznačajniji dan sedmičnog ciklusa za hrišćane.
Hristovo vaskrsenje se slavi na uskrs. Nije vaskresavao svake nedelje pa da to bude povod slavljenja svake nedelje u godini. Isto ko što se slavi jednom godišnje kad je rođen, kad je kršten, kad je razapet.
po toj logici ako je isus rođen u sredu, svaka sreda bi trebalo biti praznik, ako je razapet u petak, svaki petak bi to bio ...
biblija jasno navodi koji dan u sedmici je svet.
a to nije nedelja

Ajmo malo odgovora i komentara. Idete li nedeljom u crkvu (tj. hram po novatorskom izražavanju, pre se uvek govorili idem u crkvu, crkva ova/ona, sad se često čuje hram...)?
Lično nastojim da odem svake nedelje, mada se nekada dogodi da zbog posla ili putovanja ne mogu biti na liturgiji. Ali mesečno idem bar 2-3 puta.
Ja sam išao pa prestao, tamo je mnogo loše društvo. :lol:
Uglavnom se skupljaju najgori.
Imaš lopova, lažova, kurvi. Ima patoloških narcisa koji misle da će njihova grandioznost tako postati besmrtna.
Ima svega.
Normalni u to vreme spavaju.

Imaš lopova, lažova, kurvi. Ima patoloških narcisa koji misle da će njihova grandioznost tako postati besmrtna.
Ima svega.
pogresna odluka iako ima istine u tome sto kazes.... Briga tebe za njih...ti treba da gledas odnos tebe i Boga, a ne odnos tebe i drugih ljudi..

Ima svega.
Да ти се није нешто помешало ? Ја сам ишао у више цркава и још нисам чуо ни видео да лопови долазе. Какве кур.ве ?
Да ти се није нешто учинило ?
И како си за тако кратко време успео да сазнаш ко лопов а ко је кур.ва ?

Back