Идеолошки избори у Србији (анкета)

Коју опцију подржавате ?

  • Квислишка коалиција број 1. СНС

    glasova: 0 0,0%
  • Квислишка коалиција број 2. СзС

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    7

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.539
Ауторска тема -------------------------------------------------

Политичке разлике и сукоби постоје, али то не значи да те странке нису идеолошки потпуно исте. Зато обратимо пажњу на следеће.

Избори у Србији се реално могу описати овако

1. Квислишка опција број 1. СНС (неолиберали, левичари са одређеним бројем десничара типа Миша Вацић, бивши радикали)
2. Квислишка опција број 2. СЗС (већи број неолиберала и левичара са знатно мањим бројем десничара типа Обрадовић)
3. Квислишке странке које су идеолошки потпуно исте, али нису добиле део колача власти, па желе козметичке промене, као и СЗС.
4. Странке које су против свих ових квислишких странака, а које могу бити идеолошки различите, попут крајње деснице или крајње или праве левице односно комуниста.
 
У коју од ове двије обције је ДЈБ?


  • Квислишке странке које не припадају опцији 1 и 2
  • Странке које су против квислишких коалиција (десничари)
Нити су десничари нити су против квислишког система власти, дакле опција број 3.
 
Онда 3.

Ипак, проталашкај литературу. Мислим да су 4.
Ништа они десничарско немају у свом деловању. Наравно, ЕУ у неким земљама има инсталиране лажне десничарске странке, али ми нисмо глупи западњаци и то лако можемо препознати.
 
Ауторска тема -------------------------------------------------

Политичке разлике и сукоби постоје, али то не значи да те странке нису идеолошки потпуно исте. Зато обратимо пажњу на следеће.

Избори у Србији се реално могу описати овако

1. Квислишка опција број 1. СНС (неолиберали, левичари са одређеним бројем десничара типа Миша Вацић, бивши радикали)
2. Квислишка опција број 2. СЗС (већи број неолиберала и левичара са знатно мањим бројем десничара типа Обрадовић)
3. Квислишке странке које су идеолошки потпуно исте, али нису добиле део колача власти, па желе козметичке промене, као и СЗС.
4. Странке које су против свих ових квислишких странака, а које могу бити идеолошки различите, попут крајње деснице или крајње или праве левице односно комуниста.
Meni nije jasno da li pod 3 mislis na SRS ili Dveri?
Ko spada pod 4?
 
DJB su populisti
Sve nase stranke su populisticke. Ideologija se odredjuje po tome koje glasace animiraju. Dveri su populisticke izuzetno ali spadaju pod desnicare jer se desnicari nadaju da ce preko njih biti realizovane njihove ideje.

Sto se odrednica tice levica desnica - konzerve i liberali

DJB bih smestio u liberale. Mislim da su u sustini za politicke slobode ali i liberalnu ekonomiju i jako me po tome podsecaju na LDP.

LDP i DJB su u sustini vrlo slicni.

Mislim da na listi fale liberali pa nema pozicije za DJB i LDP.
 
Sve nase stranke su populisticke. Ideologija se odredjuje po tome koje glasace animiraju. Dveri su populisticke izuzetno ali spadaju pod desnicare jer se desnicari nadaju da ce preko njih biti realizovane njihove ideje.

Sto se odrednica tice levica desnica - konzerve i liberali

DJB bih smestio u liberale. Mislim da su u sustini za politicke slobode ali i liberalnu ekonomiju i jako me po tome podsecaju na LDP.

LDP i DJB su u sustini vrlo slicni.

Mislim da na listi fale liberali pa nema pozicije za DJB i LDP.
DJB su evroskeptici skoro je Radule držao neki govor gde je kazao da oni pripadaju toj struji a to su u Evropi obično desne stranke i pokreti mada za Radulovića se ne može reći da je desničar ali taj njegov govor je bio manje više detinjasti spisak lepih želja kao ovo mi se ne sviđa a ovo hoću itd. to svako može da napiše tako
 
DJB su evroskeptici skoro je Radule držao neki govor gde je kazao da oni pripadaju toj struji a to su u Evropi obično desne stranke i pokreti mada za Radulovića se ne može reći da je desničar ali taj njegov govor je bio manje više detinjasti spisak lepih želja kao ovo mi se ne sviđa a ovo hoću itd. to svako može da napiše tako
Nema uniformnosti. Ne mora niko da bude europejac da bi bio liberal. Svaka ideologija mora da se nakalemi na patriotizam. Pa necemo valjda da se organizujemo onako kako se neko drugi organizuje i kako je nekom drugom lepo.
 
Постављач теме вероватно мисли на МАРКС21, фашистичку организацију са комунистичком иконографијом.
А зашто су они фашисти, само зато што нису квислинзи као ти ?
Meni nije jasno da li pod 3 mislis na SRS ili Dveri?
Ko spada pod 4?
Moже бити и не мора. Рецимо Двери се често солидаришу са СзС, они неће доћи на бурек солидарности са исламстима, али неће ни подржати десничаре и назваће их режимским плаћеницима, без обзира што је тај исти режим разбио протесте против пекарског исламисте.
Са друге стране СРС је превише пришао режиму, тек понекад стидљиво и ретко нешто кажу против, као рецимо сад када је у питању афера Крушик.
 
Постављач теме вероватно мисли на МАРКС21, фашистичку организацију са комунистичком иконографијом.
Brt, Komso. Na taj MARKS21 mislis jedino ti, na celom ovom svetu. Za MARKS21 sam cuo samo id tebe i to 300 puta i nikada ni od koga vise niti ikada procitao o njima nista i nigde u svom zivotu. To si ti u svojoj ludoj glavi sklopio.
 
Brt, Komso. Na taj MARKS21 mislis jedino ti, na celom ovom svetu. Za MARKS21 sam cuo samo id tebe i to 300 puta i nikada ni od koga vise niti ikada procitao o njima nista i nigde u svom zivotu. To si ti u svojoj ludoj glavi sklopio.
Шта ти "адвокатишеш" бре? Ко је тебе шта пито`?
Колега форумаш је лепо питo` на које је левичарске организације постављач теме мислио и ја сам му одговорио - познавајући идеолошка опредељења постављача теме.
Иначе има још једна фашистичка организација која се крије иза комунистичке иконографије и зове се "СКОЈ" - то су они фашисти који су Анрија Левија, највећег светског филозофа левице, гађали тортом у главу.
А сад чибе, тролу!
 
Poslednja izmena:
Шта ти "адвокатишеш" бре? Ко је тебе шта пито`?
Колега форумаш је лепо питo` на које је левичарске организације постављач теме мислио и ја сам му одговорио - познавајући идеолошка опредељења постављача теме.
Иначе има још једна фашистичка организација која се крије иза комунистичке иконографије и зове се "СКОЈ" - то су они фашисти који су Анрија Левија, највећег светског филозофа левице, гађали тортом у главу.
А сад чибе, тролу!
Toтално си неозбиљан и глуп, ако чак и окореле комунисте називаш фашистима, само зато што не подржавају твог газду. Ти си класичан квислинг !
 

Back
Top