identifikacija poziva

M

milanche

Gost
pozdrav svima.
interesuje me da li postoji neki program koji bi prepoznavao dolazece pozive na nasoj fiksnoj telekomunikacionoj mrezi.dakle program koji bi mi uz pomoc kompjutera pokazao koji broj me zove-prostim jezikom da od mog racunara napravi i indentifikator poziva.
 
milanche:
pozdrav svima.
interesuje me da li postoji neki program koji bi prepoznavao dolazece pozive na nasoj fiksnoj telekomunikacionoj mrezi.dakle program koji bi mi uz pomoc kompjutera pokazao koji broj me zove-prostim jezikom da od mog racunara napravi i indentifikator poziva.
U skladu s mojim skromnim znanjem, postoji niz takvih programa.Jedan od kvalitetnijih koje sam upotrebljavao je Modem spy, ali sustina nije u programui vec u ptt-u.Da biostvario tu mogucnost, moras da podneses zahtev za takvu uslugu u posti uz racun da si kupio takav uredjaj.Osim fiksne nadoknade prilikom podnosenja zahteva(par stotina dinara), usluga se naplacuje i kroz mesecni racun-oko 65 din, mislim.
 
ja imam us robotics externi modem koji mi sam od sebe (normalno, ako instaliram drajvere) kad je komp ukljucen i ako me neko zove ispisuje broj na monitoru, ali sam pre toga trazio "klasu" od ptt-a, tojest identifikaciju dolazecih poziva, koja se placa samo 51 din. mesecno kroz racun i nista vise. uslov je bio samo da kupim nekakav kineski identifikator koji oni prodaju (muvaju) preko par firmi iz srbije, kao zbog nekog atesta.....
 
milanche:
pozdrav svima.
interesuje me da li postoji neki program koji bi prepoznavao dolazece pozive na nasoj fiksnoj telekomunikacionoj mrezi.dakle program koji bi mi uz pomoc kompjutera pokazao koji broj me zove-prostim jezikom da od mog racunara napravi i indentifikator poziva.
www.dnj.com ili www.dnjcompany.com nisam siguran tamo imas lokator poziva ja ga imam :twisted:
______________________
SlipKnoT 4e\/er

You fu*kin' touch me I will rip you apart
I'll reach in and take a bite out of that
Sh*t you call a heart...
:evil:


_________________
www.cs-centar.net
_________________
 
Na internetu ih ima na tone! Ukucaj cid (caller id) ili caller id software i dobices ih.
Ja imam telefonski broj na 3 i sve savrseno radi. Program koji koristim je Active phone server 9.18. (program nije freeware, ali ono sto ti treba naci ces na internetu, www.astalavista.box.sk). :D
Ranije sam imao PhonePlus 5.0 Sjajan program, sa vise funkcija, ali radi samo preko TAPI (a meni se tu nesto slupalo pa sam presao na gore navedeni APS, jer detekciju vrsi i preko TAPI, ali i preko com porta).
-Prvo, neophodno je da ti modem moze detektovati signal iz telefonske centrale (to se proverava preko hiperterminala, a sve ces opet pronaci na internetu ukoliko otkucas cid, AT, ili modem AT strings. Na komandu AT#cid, posle komande enter, odgovor mora biti 1. (proveri za svoj tip modema).
-Drugo, moras imati aktiviranu funkciju identifikacije dolazeceg poziva u telefonskoj centrali. Preko uplatnice za telefon to se naplacuje oko 50 din. mesecno.
-Trece, imaj u vidu da mozes identifikovati sledece vrste poziva: one sa digitalnih centrala ciji brojevi pocinju sa 3, sa 2, sa 1, sedmocifreni telefonski brojevi koji pocinju sa 4, mobilne telefone, telefonske govornice, kao i poneke pozive iz inostranstva. Svi ostali se oznacavaju kao "Unknown". Moguce je da neko blokira svoj broj pa se na ekranu pojavljuje "Private" (to je slucaj kada neko iz posebnih razloga ne zeli da bude identifikovan.
 

Back
Top