Idem sa porodicom u Italiju uskoro, imamo bebu 8 meseci. Treba mi preporuka za cuvanje bebe.

Idem sa porodicom u Italiju uskoro,imamo bebu 8 meseci. Treba mi preporuka za cuvanje bebe.
mi nismo 3 godine isli na more , cekali smo da deca malo odrastu. Decu nikada i nikome nismo poveravali na cuvanje.
Zato ne znam sta da ti preporucim. Nije mi logicno da ostavljate tako malu bebu bez majke.............osim, ako, nedaj boze, morate ici u italiju radi zdravstvenih razloga (lecenja, operacije.....)
 
mi nismo 3 godine isli na more , cekali smo da deca malo odrastu. Decu nikada i nikome nismo poveravali na cuvanje.
Zato ne znam sta da ti preporucim. Nije mi logicno da ostavljate tako malu bebu bez majke.............osim, ako, nedaj boze, morate ici u italiju radi zdravstvenih razloga (lecenja, operacije.....)
Idu da rade, pa čitajte malo neće vam oko ispasti ako pročitate par desetina slova više od planiranog :D
 
Radicemo i supruga i ja
sinko, nije dobro. Tipicni gastarbajteri 70-80-tih, kada su babe i dede vaspitavali gastarbajtersku decu i od dece napravili tarabe.
Tom detetu treba ljubav roditelja od prvih dana .Pare isto trebaju, al bolje ziveti i siromasnije a sa decom nego decu zasipati skupim poklonima i stanovima.
Zasto uostalom radjati decu ako ne zivimo sa njima.
 
onda je trebo u prvom postu da opise bolje sta oce
Razmaženi ste, sve treba da vam se servira, a uostalom šta ako idu i na odmor pa im treba neko da im čuva bebu? Svi odmah "ne bih jaaa, nisam jaaa". Moji su čak zaboravljali mene i seku po igraonicama, vrtićima, produženim boravcima.
 
sinko, nije dobro. Tipicni gastarbajteri 70-80-tih, kada su babe i dede vaspitavali gastarbajtersku decu i od dece napravili tarabe.
Tom detetu treba ljubav roditelja od prvih dana .Pare isto trebaju, al bolje ziveti i siromasnije a sa decom nego decu zasipati skupim poklonima i stanovima.
Zasto uostalom radjati decu ako ne zivimo sa njima.
Ljudi VODE i dijete sa sobom, zato i pitanje jeste kakvo jeste, ko da im čuva bebu DOK su na poslu :)
 
Ljudi, dajte malo ozbiljnije, covek je nov na forumu, a vi ga poredite sa vama koji ovde prakticno zivite.
Kao da ste vi dosli ovde i sve odmah pohvatali, bas nesto mislim.

@CiroImobile ovaj savet za obdaniste ti nije lose resenje, ako nemas nikoga pouzdanog bar prvih meseci dok dete ne prohoda, a i nij previse skupo.
 
ja ne bih mogao da ostavim

Cak i da pronadjes dadilju moj savet je da 10 puta dobro razmislis i ispitas sve uzduz i popreko, ne ostavlja se dete svakome.

mi nismo 3 godine isli na more , cekali smo da deca malo odrastu. Decu nikada i nikome nismo poveravali na cuvanje.
Zato ne znam sta da ti preporucim. Nije mi logicno da ostavljate tako malu bebu bez majke.............osim, ako, nedaj boze, morate ici u italiju radi zdravstvenih razloga (lecenja, operacije.....)

Ne bih radila tamo, dok dete ne krene u školu ili predškolsku ustanovu.
Msm, da je tako najbolje za sve i daleko jednostavnije.

tacno..rizicno je prepustati dete neproverenoj osobi

citam komentare i ne verujem!
jbte, jel moguce da su ljudi toliko nepoverljivi?
jaslice (bar u civilizovanom svetu) su ustanove gde rade ljudi obiceni za brigu o maloj deci.
naravno da su deca tamo na sigurnom i da im nece nista biti.
 
citam komentare i ne verujem!
jbte, jel moguce da su ljudi toliko nepoverljivi?
jaslice (bar u civilizovanom svetu) su ustanove gde rade ljudi obiceni za brigu o maloj deci.
naravno da su deca tamo na sigurnom i da im nece nista biti.
uglavnom neće. Ali nisu sve jaslice iste. Treba da budeš nepoverljiv i da proveriš sve što možeš
 

Back
Top