Ideje za biznis

а јесте се икада питали "зашто радите"?
ја јесам и сконтао сам да радим зато што то треба систему а не мени - ја решио да не радим ништа..
дакле, шта год да смислите да правите и продајете да би имали "благостање" у наметнутом систему - држава вам узме проценат!
... на југу италије неће да плаћају порез - плаћају мафију - јер је поштенија од државе и узима 20%. тамо држава узима 70% + трује храном, хемијом, флуором чисто да останеш у оковима.. није ни наша далеко!
ЈОШ ЈА ДА НЕШТО МОЗГАМ И ДА ДОПРИНОСИМ ТАКВИМ СИСТЕМИМА?!
 
Poslednja izmena:
Idu brate emisije na tvu sasvim prirodno i necete verovati i ljudi koji prodaju pricaju sta i koliko cene,cele reportaze lepo dokumentovano,to nisu tralala price i nesto sto ce biti na oglasima,ja sam sve kuce kupio od stana i to nedaleko od grada,da sam otisao 100km od bga za 10 soma sam mogao uzeti sta oces,moja dedovina kod arandjelovca nista ne vredi u parama a meni je neprocenjivo blago,ima preko 2 hektara i jos njiva i suma,na sve strane samo mora da krenes i trazis,raspitujes se,mnogo je toga napusteno pa treba da se dodje do vlasnika koji su ko zna gde a nece svaki komsija da da kontakt,bukvalno su seljaci rekli da poklanjaju samo da neko dodje i seje nesto,i meni su na poklon nudili oko sabca,pa knjazevca,po nekomercijalnim planinama zabacena sela pusta
 
Ja sam pre imao ideju da uzimam nepotrebne stvari od ljudi (a svako ima po džakove nepotrebnih i suvišnih stvari u kući), i onda da to postavim na internet prodaju. Potrebno je imati prevoz i skladište. Međutim, pre toga sam testirao kako ide internet prodaja sa mojim suvišnim stvarima, i iskreno, slabo nešto ide. Tako da sam odustao od toga.

Pre nego što krenete u neki biznis, prvo pitajte ljude šta im je potrebno, jer teško ćete nešto prodati nekome ko nije motivisan da kupi.

Evo nekih smernica da proverite da li je vaš niche (niša, oblast biznisa) dobar:

Pitanja za otkrivanje Nichea:

1. Da li je moja potencijalna mušterija motivisana bolom + hitnošću ili iracionalnom strašću? Da li iskušava jaku emociju i da li je pokrenuta emocijom?

2. Da li moja potencijalna mušterija proaktivno traži rešenja za njen problem ili želju?

3. Da li moja potencijalna mušterija ima nekoliko ili nijednu opažajnih opcija da reše njihov problem ili ostvare rezultat?
 

Back
Top