Ideja levice u doba "kraja istorije"

ko je ove pojmove hteo da razume na ovoj temi razumeo je. ja sam siguran da ih razumemo isto, iako ih ja izbegavam a vi ne, i svako sa odgovarajucim razlogom.

licno, sad sam siguran da govorimo o istom problemu i o istom resenju. razilazimo se jedino u definiciji 'prostora' u kojem se ta revolucija odvija, i sigurno u tome kako dozivljavamo njen krajnji rezultat, samo ni to jos nije fakt, pa predlazem da i to razjasnimo.

sto se tice stava koji ste predlozili da komentarisemo... ako dobiju OVAJ svet, koji se moze dobiti nesumnjivo samo takvim putem, sta ce oni moci sa njim da urade? moj stav je da ce ga predati na starateljstvo kada se suoce sa prostom istinom da na svet nemaju pravo, jer nisu spremni da se svaki pojedinacno njega pre toga odreknu ili suprotno da se sa njim do kraja identifikuju. svet nije sredstvo, svet nije ni rezultat. imati svet znaci umeti ne delati i umeti ne ocekivati,a gradjanin, proleter, sposoban je samo na parcijalno poznavanje ove istine. ili nece obaveze a hoce prava. ili u blato baca i najsvetija prava samo da oseti slast obaveze, odgovornosti. i zato je svako njegovo revolucionarno dejstvo osudjeno na razocaranje. ovo Covek dobro zna. i ovo znaju inzenjeri drustva, koji su do sada uspesno inicirali, planirali, i okoncavali sve revolucije uvek i samo greduci ka jednom istom cilju - dovodjenja gradjanina do ocajanja. ali onog konacnog, neprekoracivog, osecaja iskrene, prociscujuce i nevine bespomocnosti koja cistog srca i sa strahopostovanjem predaje sebe onom u kojem vidi potpunu ravnodusnost najcistije i najbeskompromisnije sile. ako se revolucija dogodi, a dogodice se sigurno, to ce biti najveca farsa svih vremena ali za razliku od svih proslih, bice i ostvarenje najvece istine postojanja drustva - stvaranje jednog jedinog Coveka. Coveka Autokratora. to je onaj sto ga razlicitim recima spominjemo i vi i ja. i proleteri ce se radovati kao mala deca, sto ce konacno doci kraj svim nihovim mukama. i omrznuce revoluciju za sva vremena. kako je i planirano.
 
... da se razumemo. to je strasno, to je uzhasno, to je... nazalost ono ka cemu drustvo tezi od svog postanka. da se jednog dana ukine. da ukine revoluciju. da ukine coveka u mnostvu. da bude jedno u jednom... nije to lepo, ali to je istina drustva. zato ja i predlazem da pevamo. sloboda je u vladanju jezikom vremena. ako ti ne govoris jezikom,onda on vec govori tobom. vec si proleter, i vec smisljas okove i ustanke. vec si nula sto je osudjea da postane nista.
 
Zato ovu poruku, na užas nekih naših čitalaca, završavam jednim citatom iz "Manifesta", koji bih voleo da u buduće komentarišemo:

"Komunisti s prezirom odbijaju da kriju svoje poglede i namere. Oni izjavljuju otvoreno da se njihovi ciljevi mogu postići samo nasilnim rušenjem čitavog dosadašnjeg društvenog poretka. Neka vladajuće klase drhte pred komunustičkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju šta da izgube, osim svojih okova. Aa dobiće čitav svet."

(naravno, pojmove "komunist", "revolucija" i "proleter" ovde moramo razumeti iznad njihove kolokvijalne dioskvalifikacije).



Некада не могу да верујем ШТА ЧИТАМ 2005. године.

Пре неку ноћ био документарац, па Горбачов (отприлике овако) каже:

КОМУНИЗАМ ЈЕ СУПРОТСТАВЉЕН ХРИШЋАНСТВУ !
АЛИ, КОМУНИЗАМ ЈЕ ТАКОЂЕ РЕЛИГИЈА КАО И ХРИШЋАНСТВО...
С ТИМ ШТО ХРИШЋАНСТВО ВОДИ У ЖИВОТ А КОМУНИЗАМ - У СМРТ !

Ако овакву изјаву даје стари КГБ-овац, чему било каква расправа о "Манифесту" фуј...........
 
eremita:
Некада не могу да верујем ШТА ЧИТАМ 2005. године.

Пре неку ноћ био документарац, па Горбачов (отприлике овако) каже:

КОМУНИЗАМ ЈЕ СУПРОТСТАВЉЕН ХРИШЋАНСТВУ !
АЛИ, КОМУНИЗАМ ЈЕ ТАКОЂЕ РЕЛИГИЈА КАО И ХРИШЋАНСТВО...
С ТИМ ШТО ХРИШЋАНСТВО ВОДИ У ЖИВОТ А КОМУНИЗАМ - У СМРТ !

Ако овакву изјаву даје стари КГБ-овац, чему било каква расправа о "Манифесту" фуј...........



"Nolite dare sanctum canibus, neque mittatis margaritas vestras ante porcos, ne forte conculcent eas pedibus suis et cnversi dirumpant vos." (Mat. 7. 6) - i zato je bolje na gore navedeno ne odgovarati. Dakle, mislim da ovde treba zaključiti temu. Ubuduće ću odgovarati samo na podsticajne i promišljenje postove. Hvala umnim sabesednicima, Jabucilu pre svega.
 
ja cu da dodam, u duho mog objasnjenja opasnosti 'planskih revolucija':

Входите тесными вратами, потому что широки врата и пространен путь, ведущие в погибель, и многие идут ими... От Матфея 7:13

komunisti = com/sa, mundus/svet, ukupnost, celina mundus (adj) / cist, jasan = drustveno: sjedinjeni, okupljeni = priCHESTjeni/prisajedinjeni = individualno: sabran, svet covek

proleter = proles/potomstvo = izvorno znacenje u rimskoj drustvenoj stvarnosti:covek koji osim sebe i svojih potomaka nema drugog imetka = znacenje u nasoj drustvenoj stvarnosti: sopstvenici svoje buducnosti = individualno znacenje: slobodan covek, covek 'poIMAJUCI' (shvatajuci vrednost) sebe

revolucija = re/opet, jos, dodatno volutio/okretanje, motanje, vrtenje = preokret, izvor kretanja, dodatno kretanje, impuls kretanju = drustveno: smena (urodjena dinamika imedju) slojeva jedne drustvene stratifikacije ili smena jednog modela stratifikacije drugim = individualno: ostaje da se utvrdi :) nudim: prevazilazenje hijerarhije utvrdjenih pojmova, oslobadjanje fiksacije stvarnosti, demonstracija i borba slobodne volje

zamenimo u poznatim parolama ove pojmove i dobicemo sta... ?
a ako napadate coveka sto koristi ove pojmove, pitajte ga prvo makar jednom sta pod njima podrazumeva. ako mislite da radi to da provocira, pitajte ga da li radi to da provocira. i ako mislite da veruje u ideje levice, pitajte ga da li veruje u ideje levice I NA KOJI NACIN. sta je furtvenger onda, '*********' i 'bandit crveni'? zasto? jepo je objasnio o cemu govori, sto ne citate pazljivije? na kraju krajeva u osnovi svake sisteme lezi istina. ista istina. ova rasprava to makar potvrdjuje... za razliku od mnogih, ovaj covek ne mora da saceka ili smisli neku 'novu' ili otkrije neku 'staru'. zato i uzima za primer onu najprezvakaniju i daje joj svoje znacenje. pa cenite to ljudi, nema to nikakve veze sa dnevnom politikom.

p.s. da niste toliko sujetni, iz furtvenglerovih postova shvatili biste da zivimo u permanentnom komunizmu, i permanentnom stanju proleterske revolucije, i to NE OD OVOG VEKA. ukazuje covek na sav absurd dnevne i velike 'humane' politike, na to da smo imali imamo i da cemo imati uvek isti problem.

p.s. HAJDE MALO PA PRIMENITE OVO NA SVETI PARDON PETI OKTOBAR PA DA VIDIMO KAKVI SMO PROLETERI I KOMUNJARE!
 

Back
Top