Quantcast

Idealna ishrana za dug i zdrav život

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.440
Svi se hranimo na neki svoj nacin ali kada se razbolimo korigujemo isti taj nacin ishrane ii prakticno tada pocnemo da razmisljamo o tome.
Dosadašnja mnogobrojna istraživanja pokazuju i dokazuju da su fizička aktivnost i zdrava ishrana osnov dobrog, zdravog i dugog života.
Da li vodite racuna o ishrani i koji nacin ishrane preporucujete u svrhu boljeg i zdravijeg zivota

Baad_Boy

Domaćin
Poruka
4.791
Nedostatak hrane i usporeni zivotni stil odlazu starenje.

A ako pricamo o kvalitetu, na osnovu jaja kokoske se odredjuje kvalitet ostalih proteinskih namirnica. Zasto protein, zato sto ga posmatraju kao gradivni element.

(Mada jos uvek nauka nema odgovor kako deca rastu ako im ukinut protein u nekom periodu).

Jedan od najboljih obroka za mladu zdravu jedinku je kajgana slanina sir i beli luk - sve domace kupljeno od seljaka.

Znam da vam ne zvuci dobro, ali ko ima stomak nek ubaci ovaj hack npr pre treninga, kafa beli luk i med.

fauler

Poznat
Poruka
9.671
Da kažu da je veganska ishrana najzdravija ali to je meni bar za sada neizvodljivo,za razliku od vegetarijanaca vegani osim mesa ne jedu ni ništa životinjskog porekla dakle jaja,sir,mleko,jogurt čak ni med.To je preterivanje ali meso bi svakako trebalo izbaciti mada to kod mene teško ide za sada

Rayela

Legenda
Poruka
59.869
Meni se autofagija mnogo svidja i moracu da je primenim makar mesec dana da malo ocistim organizam
Pocni onda vec od sutra, nemoj da cekas ponedeljak:)
I ja sam vec desetak dana autofagicarka.
Malo je frka prva tri dana jer ja od 16.00 h pijem samo vodu
( mrzi me da kuvam cajeve), ali se organizam navikne

Dva su se Nobelovca bavila autofagijom i za to su i dobili Nobelove nagrade:

Evo malo istorije:

Izraz “autofagija” dolazi iz grčkog jezika (auto = sam + phagein = jesti). Ovu reč neobičnog značenja prvi put je upotrebio u nauci belgijski citolog i biohemičar Christian de Duve pre više od pola veka. Dosta godina je prošlo od ovog otkrića i dugo se autofagija u osnovi smatrala ‘sistemom gde se odlažu ćelije koje izumiru’; ‘mesto gde se odvija nespecifična razgradnja ćelija’. Tek 2016. godine Yoshinori Ohsumi, japanski biolog, dobio je Nobelovu nagradu za medicinu za iscrpnu analizu i otkrivanje prave svrhe ovog metaboličkog procesa.

Razumevanje molekularnih veza i odnosa koje se odvijaju na nivou ćelije su procesi koji se neprestano dokazuju. Među njima je i autofagija, proces koja omogućuje ćeliji da se nosi sa svojim dinamičnim mikro-okruženjem. Dr. Ohsumi identifikovao je većinu ključnih proteina koji su uključeni u procesu autofagije i dokazao kako to ćelije prolaze kroz metabolička stanja, što predstavlja osnovu za današnje razumevanje autofagije i njenu dalju primenu u medici
ni.

Metabolički proces koji ima veliku ulogu u ćelijama
Autofagija je proces kojim ćelije razgrađuju i recikliraju svoje komponente i time telu obezbeđuju energiju i pospešuju proces obnove ćelija. Ćelije autofagijom odstranjuju oštećene proteine i organele, te tako suzbijaju negativne efekte starenja organizma.

Duve je dobio Nobela 1974

doktorka

Zainteresovan član
Moderator
Poruka
393
Svi se hranimo na neki svoj nacin ali kada se razbolimo korigujemo isti taj nacin ishrane ii prakticno tada pocnemo da razmisljamo o tome.
Dosadašnja mnogobrojna istraživanja pokazuju i dokazuju da su fizička aktivnost i zdrava ishrana osnov dobrog, zdravog i dugog života.
Da li vodite racuna o ishrani i koji nacin ishrane preporucujete u svrhu boljeg i zdravijeg zivota
Pre svega genetika, pa tri mesta prazno i onda ide ostalo.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.