Ibarska magistrala, crna tačka Srbije?

Ja gledam svakih 5-6 sekundi u desni retrovizor, onaj u kabini i levi retrovizor gledam malo češće.
Osim toga, pričao sam o noćnoj vožnji, ne trebaju ti retrovizori da bi video da te neko stigao.

Тек ноћу, на тако опасном путу као што је Ибарска магистрала, не би смело да се вози максималном дозвољеном брзином.
Тамо где је препоручено 60, вероватно треба возити 40 на сат, а тамо где је максимум 40, треба ићи 30 или 25. 🤓
 
Тек ноћу, на тако опасном путу као што је Ибарска магистрала, не би смело да се вози максималном дозвољеном брзином.
Тамо где је препоручено 60, вероватно треба возити 40 на сат, а тамо где је максимум 40, треба ићи 30 или 25. 🤓
Kuku.
Ako ikada budeš vozio Ibarskom, zamolio bih te za plan putovanja, najkasnije 2 dana pre tvog polaska.
Hvala unapred.
 
Jos gore je sa putevima koji imaju vise traka odmah vidis ko nije polagao vozacki ispit, jer mu je svaki put sa vise traka autoput.
Pričao mi ćale za one dozvole za koje se išlo na polaganje u CG.
Zvali su ih "jagnjeće dozvole", svako ko nije bio sposoban da položi ovde, išao dole na polaganje.
I bio jedan, zakuca se motorom u ogradu dok je polagao. Na kraju komisija odlučuje, pitaju se šta će sa njim.
I kaže član komisije (verovatno dobio još i pare pored jagnjeta pride):
-A šta ćemo, no da ga pustimo jado, pa trudio se čoek...
 
Jedan biser sa magistrale koja normalno prolazi kroz sela i ljudi moraju traktorom nekad da voze par kilometara.
Nadje se neki manijak koji vozi za traktorom tih par kilometara jer je puna traka i naslaze deet vozila iza sebe koji cekaju da obidje traktor, a on ne zna da traktor ne pretice nego obilazi kao radnu masinu, jer nikad nije procitao ni slovo u saobracajnim propisima, vec mu je dozvola data na lepe oci.
menjali su vise puta

te moze ako se vozilo krece duplo sporije od dozvoljene brzine

te ne sme nikako ako se krece sta god da se krece i bilo kojim brzinom

sad je valjda da mogu radne masine , ali ne prate svi ceste i glupe promene zakona

plus sto mogu da te zezaju ako vuce prikolicu da nije radna masina a ako vuce plug da jeste :ljutko:
 
menjali su vise puta

te moze ako se vozilo krece duplo sporije od dozvoljene brzine

te ne sme nikako ako se krece sta god da se krece i bilo kojim brzinom

sad je valjda da mogu radne masine , ali ne prate svi ceste i glupe promene zakona

plus sto mogu da te zezaju ako vuce prikolicu da nije radna masina a ako vuce plug da jeste :ljutko:
Nikad nije promenjen clan da na punoj liniji smes da obidjes vozilo koje po svojim karakteristikama ne moze da se krece brze od 40km/h kao ili da obidjes objekat koji se ne krece.
 
Pričao mi ćale za one dozvole za koje se išlo na polaganje u CG.
Zvali su ih "jagnjeće dozvole", svako ko nije bio sposoban da položi ovde, išao dole na polaganje.
I bio jedan, zakuca se motorom u ogradu dok je polagao. Na kraju komisija odlučuje, pitaju se šta će sa njim.
I kaže član komisije (verovatno dobio još i pare pored jagnjeta pride):
-A šta ćemo, no da ga pustimo jado, pa trudio se čoek...
Ma bar se trude da odu u crnu goru, po srbiji im donose dozvolu na kucnu adresu," jer covek ne vozi nigde, samo mu treba za traktor tu po selu", a on odmah trk kupi dzipa "da ga neka budala ne ubije na putu" i sprovodi svoje poznavanje propisa.
 
plus sto mogu da te zezaju ako vuce prikolicu da nije radna masina a ako vuce plug da jeste
Ne mogu.
Traktor je traktor, pa taman da vuče i 5 prikolica i 8 plugova (kao što ne sme).
Obilaženje preko pune linije je uvek bilo dozvoljeno.
Preticanje takođe, ako ne gaziš punu liniju, možeš da pretičeš šta hoćeš, čak i pandurski auto, pod uslovom
da ne prekoračiš dozvoljenu brzinu. Tako je bilo na starom putu za Novi Sad, kamioni i autobusi vozili skroz desno,
imao si mesta da ih pretekneš bez gaženja pune linije.
 
Ne mogu.
Traktor je traktor, pa taman da vuče i 5 prikolica i 8 plugova (kao što ne sme).
Obilaženje preko pune linije je uvek bilo dozvoljeno.
Preticanje takođe, ako ne gaziš punu liniju, možeš da pretičeš šta hoćeš, čak i pandurski auto, pod uslovom
da ne prekoračiš dozvoljenu brzinu. Tako je bilo na starom putu za Novi Sad, kamioni i autobusi vozili skroz desno,
imao si mesta da ih pretekneš bez gaženja pune linije.
ma pandur kad ti napise da si preticao preko pune ti posle dokazuj dal je bio traktor , freza il sta

Nikad nije promenjen clan da na punoj liniji smes da obidjes vozilo koje po svojim karakteristikama ne moze da se krece brze od 40km/h kao ili da obidjes objekat koji se ne krece.
- Traktor ili drugo sporo vozilo na punoj liniji i na otvorenom putu zabranjeno je preticati

https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/120118/120118-vest4.html
 
Evo ti, Zakon O Bezbednosti Saobraćaja na putevima:

Član 55
Preticanje ili obilaženje vozač sme da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera
kada na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji.
Vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.
Vozač ne sme vozilom da vrši preticanje ili obilaženje:
1) kolone vozila,
2) ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje ili obilaženje,
3) ako je vozač ispred njega na istoj saobraćajnoj traci dao znak za preticanje ili obilaženje,
4) ako bi time ugrozio bezbednost saobraćaja ili ometao saobraćaj iz suprotnog smera,
5) ako po izvršenom preticanju ili obilaženju ne bi mogao da se vrati u saobraćajnu traku kojom se kretao pre toga bez
ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju,
6) zaustavnom trakom,
7) na početku prevoja, na prevoju, ispred i u nepreglednoj krivini, osim na kolovozu sa najmanje dve saobraćajne trake za
kretanje vozila u istom smeru,
8) u tunelu, osim u tunelu sa najmanje dve saobraćajne trake za kretanje vozila u istom smeru,
9) vozila koje se približava pešačkom prelazu ili ga prelazi,
10) vozila koje se zaustavilo ili zaustavlja radi propuštanja pešaka na pešačkom prelazu,
11) na prelazu puta preko železničke ili tramvajske pruge,
12) kolone vozila pod pratnjom,
13) saobraćajnom trakom za spora vozila,
14) na mestu gde je to zabranjeno saobraćajnom signalizacijom,
15) na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namenjenu za kretanje
vozila iz suprotnog smera.

Obilaženje zaustavljene kolone na putu je zabranjeno ako se vozač nakon obilaženja ne bi mogao bezbedno uključiti na
saobraćajnu traku namenjenu kretanju vozila u smeru u kome se on kreće.
Izuzetno, obilaženje u slučaju iz stava 3. tačka 15) ovog člana je dozvoljeno, pod uslovima iz stava 1. ovog člana.
Vozač koji pretiče dužan je da svoje vozilo drži na potrebnom rastojanju i odstojanju od vozila koje pretiče, tako da ga ne
ometa niti ugrožava druge u saobraćaju.
Izuzetno, preticanje odnosno obilaženje iz stava 3. tač. 14) i 15) ovog člana dozvoljeno je radi preticanja, odnosno obilaženja
bicikla, radne mašine, traktora, motokultivatora, odnosno zaprežnog vozila, pod uslovima iz stava 1. ovog člana.
 
Poslednja izmena:
To jednostavno nije tačno, pokhenjam im se na stručnjake koji pišu tako nešto.
jbg tako je , u srbiji cim treba da dokazujes da nisi zec

bolje priznaj da si zec

jer kod nas vise se veruje policajcu , nego vozacu sa svedokom

a kamere su zabranjene :roll:

tj snimak kamere ne mora biti priznat kao dokaz

ma sve su iskomplikovali tako da mogu da te hebu , ako im dodje
 
jer kod nas vise se veruje policajcu , nego vozacu sa svedokom
Da.
Mene je sudija pitao koji bi bio interes policajca da tvrdi nešto što nije tačno?
Kad sam mu odgovorio da je to verovatno zato da ne bi ispao baš totalna budala zbog nepostojećeg prekršaja,
popio sam kaznu.

a kamere su zabranjene :roll:
Nisu.

tj snimak kamere ne mora biti priznat kao dokaz
Ne mora, ali ti zato imaš pravo žalbe zbog neuvažavanja priloženih dokaza (a snimak kamere u vozilu se tretira kao dokaz).
To sve nije još uvek regulisano Zakonom, a kada će - ne znamo.
 
Da.
Mene je sudija pitao koji bi bio interes policajca da tvrdi nešto što nije tačno?
Kad sam mu odgovorio da je to verovatno zato da ne bi ispao baš totalna budala zbog nepostojećeg prekršaja,
popio sam kaznu.


Nisu.


Ne mora, ali ti zato imaš pravo žalbe zbog neuvažavanja priloženih dokaza (a snimak kamere u vozilu se tretira kao dokaz).
To sve nije još uvek regulisano Zakonom, a kada će - ne znamo.
isao ja do pumpe trebao sam ujutru na put , pa da ne gubim vreme , padala neka kisica.

uzeo gorivo , zaustavlja me , skinuo naocare da ih obrisem od magle - on mi pise da ne nosim naocare

kod sudije ,njegova koleginica nije posvedocila da je u pravu, on u medjuvremenu imao neku aferu pa ga izbacili iz policije

i kao ajd da me pusti , daje izjavu da je pomesao i da je mislio da su naocare za sunce

ali i dalje tvrdi da ih nisam imao

pise sudija ( tad su bile one sudije u supu, ne znam sad ) ja i dalje kazem da sam imao al trenutno skinuo

on mrtav hladan * nemoj da promenim iskaz *- pred sudijom
 
Od 2012 do danas sam deonicu od Čačka do Beograda i obrnuto, prošao skoro 3000 puta. Ne mogu ni izbliza da znam tačan broj ali tu je negde.
Poslednjih par godina pred otvaranje autoputa je bilo nepodnošljivo. Udesi, radovi, kamioni, autobusi, poljoprivredne mašine, nenormalne gužve....

Sad je mnogo bolje od kada je otvoren autoput.
Ali su zato deonice Čačak - Užice i Čačak - Kraljevo, ubedljivo najgore u Srbiji.
Do Užica su veoma zavlačiti i kratki pravci, nepregledne, kratke krivine, uz put su sve rastinje i strme obale i u slučaju opasnosti, nemaš gde da bežiš. Kod Požege u onih par kilometara su spomenici načičkani jedan do drugog.

Do Kraljeva je put dosta širi, praviji i pregledniji ali je previše saobraćaja, pogotovo kamiona i vozi se presporo.
 
Nije toliki problem u odvajanju traka, koliko u naseljenim mestima kroz koja prolazi i ukrštanju sa sporednim putevima.


Vidiš, ja imam suprotno iskustvo - kamiondžije iz CG ga obično peglaju ljudski, nisu problem, zato imaš one druge,
smrdljive nesposobnjakoviće koji su uobrazili da treba da uče druge učesnike u saobraćaju kako se vozi.
Zastoj koji neka takva budala napravi, ne može da se raščisti tek tako, tu dolazi do nervoze, kreću ljudi da obilaze i gde
treba i gde ne treba.
A obično takvi "učitelji" udaraju po gasu kad dođe ravno i tu se naprave sranja. Problem je što kod nas ne postoje kazne
za takve idiote, npr. "ometanje normalnog saobraćaja".

P.S.
Ja sam vozio iza jednog takvog idiota koji je žilavio po krivinama i ograničenjima, a onda svaki put kad je neko krenuo
da ga obilazi, davao gas. Na kraju ga je lik sa X5 naterao u neko proširenje, ja nisam mogao da izdržim, stao sam i ja,
samo da čujem šta idiot ima da kaže. Pichketina je bila manja od makovog zrna, mucao je nešto o ograničenju, kad smo
ga pitali da li je on saobraćajac i zadužen da održava red na Ibarskoj, samo je zaćutao.
Lik iz X5 i ja smo se pogledali, onaj ga je pljunuo (bukvalno) i rekao mu da se ne mrda odatle još 10 minuta, da mu ne
bi hebao kevu, pita mene:
-Kako da biješ ovakvo ghovno i pichketinu od čoveka?

Ovo je najbolje opisana suština problema. Mada ne podržavam nasilje ili neko maltretiranje nekoga, mogu da razumem da neko toliko ispizdi.

Nebrojeno puta sam bio u takvoj situaciji.
Kolona 30 vozila a na početku kolone ženica u Puntu koja je u fazonu - ja izađem na put i vozim 50 na sat i ja sam bezbedna. A nije ni svesna da je ona na tom putu ista opasnost kao lik koji vozi Audija 180.
Ili neka dretva od kamiona, ona Fapčina zarđala sa ceradom BIP ili PIK Takovo koja landara 20 metara za njim.

I ti tako voziš za njima, lagano, kolona, krenuo si na vreme... Ali onda se posle nekog vremena uvuče nervoza, ona kolona počne da te iritira, još ako imaš nešto bitno pa moraš na vreme da stigneš i onda kreneš da pretičeš. Pa krene onaj iza tebe. Pa onaj ispred tebe. Pa tu obavezno neko nekog iseče. Pa krenu makaze.... I eto ti udesa.
A onaj na početku kolone ništa ne jebbe. Ne bi video retrovizor taman da mu život zavisi od toga.
Razumem ja, neko jednostavno ne zna da vozi ili ima loš auto, pokvaren, ok, vozi ti i 30 na sat ali kad vidiš da si napravio kolonu od 20 auta iza tebe, stani negde sa strane na 20 sekundi da ih pustiš pa ti posle vozi i sporije ako hoćeš.
 
Zbog nervoznih se gine koji preticu,kad dozivite nesrecu ili jedva izbegnete smrt vozicete 40
Aman ljudi, jednostavno nije istina.
Nebrojeno puta sam vozio putevima sa ograničenjem na 80km/h, možda vozim 80, max. 90, nikad više od toga.
Ali to je put na kojem ima razloga za ograničenje, da li zbog krivina, da li zbog lošeg puta, da li zbog ukrštanja sa
sporednim putevima, nije bitno, uglavnom vidiš da je opravdano i kuliraš.
A onda ima i situacija kao što @ChristopherWalken piše:
Kolona 30 vozila a na početku kolone ženica u Puntu koja je u fazonu - ja izađem na put i vozim 50 na sat i ja sam bezbedna.
I šta da radiš onda?
30 vozila je kolona, obilaženje kolone je zabranjeno, onaj iza tetke u Puntu nije siguran kad da krene, ti vidiš da cela kolona
može da je obiđe, onaj prvi naravno ne vidi, ti počinješ da pizdiš, kreneš da obilaziš kolonu, vozač 5 vozila ispred tebe uradi
to isto, onaj 2 vozila ispred njega isto tako i to se obično završi makazicama ili udesom.
Onda dolaze komentari o bahatim vozačima i slične gluposti.
A ja ne pišem o situacijama kad bolesnici obilaze kolonu u desnoj krivini preko pune linije, ovo su svakodnevne situacije.
U Švici npr. imaš na putevima parkinge pre nekog većeg uspona, kamioni stanu tamo na kratko, propuste kolonu iza
sebe i onda taljigaju polako uzbrdo.
Ali to je i svest, da li misliš da bi ovde neki vozač kamiona stao na takvom parkingu i propustio vozila iza?
 
Aman ljudi, jednostavno nije istina.
Nebrojeno puta sam vozio putevima sa ograničenjem na 80km/h, možda vozim 80, max. 90, nikad više od toga.
Ali to je put na kojem ima razloga za ograničenje, da li zbog krivina, da li zbog lošeg puta, da li zbog ukrštanja sa
sporednim putevima, nije bitno, uglavnom vidiš da je opravdano i kuliraš.
A onda ima i situacija kao što @ChristopherWalken piše:

I šta da radiš onda?
30 vozila je kolona, obilaženje kolone je zabranjeno, onaj iza tetke u Puntu nije siguran kad da krene, ti vidiš da cela kolona
može da je obiđe, onaj prvi naravno ne vidi, ti počinješ da pizdiš, kreneš da obilaziš kolonu, vozač 5 vozila ispred tebe uradi
to isto, onaj 2 vozila ispred njega isto tako i to se obično završi makazicama ili udesom.
Onda dolaze komentari o bahatim vozačima i slične gluposti.
A ja ne pišem o situacijama kad bolesnici obilaze kolonu u desnoj krivini preko pune linije, ovo su svakodnevne situacije.
U Švici npr. imaš na putevima parkinge pre nekog većeg uspona, kamioni stanu tamo na kratko, propuste kolonu iza
sebe i onda taljigaju polako uzbrdo.
Ali to je i svest, da li misliš da bi ovde neki vozač kamiona stao na takvom parkingu i propustio vozila iza?
Nesrece na ibarskoj su pravi primer gde je potrebno to ogranicenje postovati
 
Nesrece na ibarskoj su pravi primer gde je potrebno to ogranicenje postovati
Naravno da se slažem, pogotovo za naseljena mesta, ukrštanja i slično.
Ali sam isto tako video kako je na deonici gde je obilaženje dozvoljeno, tip ispred mene ablendovao onom
iz suprotnog pravca koji je obilazio i nije smanjio brzinu ni za jedan hebeni kilometar, nije se sklonio u stranu
ni za jedan hebeni milimetar (a imao je mesta).
Na kraju je onaj koji je obilazio zadimio gumama, zaneo se i skoro sleteo sa puta (živa istina, ne izmišljam).
E sad, da se tip koji je obilazio, zaneo u suprotnu stranu, njih dvojica bi se sudarili, a onom idiotu ispred mene
bi na nadgrobnom spomeniku verovatno stajalo nešto kao: "Bio je u pravu", "imao je prvenstvo" ili nešto slično.
E vidiš, takvim "isterivačima pravde" bih ja momentalno oduzeo dozvolu bez razmišljanja.
Ne pamtim koliko puta sam se ja sklonio u stranu, neki put se iznerviram zato što vidim da je idiot, neki put
se ne iznerviram jer sam ja dolazio malo brže u susret, uglavnom se ne iznerviram, sve prođe bez problema.
 
Zaboravih da kazem da sam par puta vozio autoputem 80 jer sam imao rezervni tocak,to se naravno ne vidi i svi pizzde,onda sam vozio s gipsom,voze stari ljudi, sa slabim vidom i reflexima,drugi s decom,nas saobracaj se ne svodi na dobre vozace s iskustvom,nego na budale lozane koji obavezno negde zure i kurce s jacim kolima,malo je falilo u kanjonu da zaginem iz novog pazara vracajuci s jer je moron preticao kolonu,mislim da je 80 ogranicenje oko 100 sam isao,samo me bog spasao vec sam ga video u soferci,malo sam prikocio i trzno volan jer su stene okolo nema gde da se izbegne,iz mog pravca nikog iz drugog guzva,15 minuta sam se tresao koliko je to bilo za dlaku,nije problem da za svoje postupke snosim odgovornost,nego sto niko ne bi priznao krivicu kapirate,ubijete nekog i kazete ma zbog onog sto je sporo vozio a dao gas kad sam hteo ga preteknem,ljudi,opasuljite se zna se sta je prekrsaj a ne ko ne vozi kako mi hocemo
 

Back
Top