И Украјина признаје Косово?

комшија

Stara legenda
Poruka
90.685
1600940152513.png






И Украјина признаје Косово?

Заменик министра спољних послова Украјине Васил Боднар, у интервјуу за РТВ Ора, упозорио на могуће признавање тзв. Косова од стране званичног Кијева.

1600940202606.png


24.09.2020.

Према украјинском дипломати, не би требало правити паралеле између тзв.Косова и Крима, јер су по њему две потпуно различите ствари једна од друге, пише Газете експрес.

„Традиционално смо опредељени за територијални суверенитет земље. Ово је наш принцип. Али за нас не постоји паралела између та два случаја, рекао је Боднар.
Он је додао да Украјина није признала тзв. Косово али и додао да ако се погледају кораци Украјине „нешто постоји“.


„Прошле године смо донели одлуку да радимо са косовским пасошима. Сада су наш амбасадор овде (Тирана) и амбасадори у другим деловима света добили упутства да признају ове пасоше и да не ограничавају путовања. Можда полазећи од тако малих корака можемо кренути ка неким резултатима. Не говорим о одређеној перспективи, јер је наш формални став формални став. Дакле, са овим случајем морамо да се носимо у околностима у којима се налазимо“, рекао је Боднар.

link


Овде је иста ствар као и са признањем косовске независности од стране Израела. Из Украјине се такође више пута чуло да та нама братска земља неће да призна Републику Косово све док је не призна Србија. Председник СНС Александар Вучић је признао Републику Косово у Вашингтону, и стога више нема разлога да га и Украјина не призна.
 
Da spoljnopolitički uspeh Vučića i Đurića u Vašingtonu je otvorio pandorinu kutiju priznanja Kosova od tih nazovi prijateljskih zemalja koji gaje sličan problem,još plus onaj cirkus sa Jerusalimom,Vučić sada moli Jehovu i njegovog vanbračnog sina Isusa Hrista da Bajden pobedi u novembru kako bi izbegao tu neprijatnost da bude evropska Gvatemala.

Ne znam koliko je tačna vest koju sam videla , a ne bi trebala da bude netačna , da će taj neki Amerikanac razgovarati sa Đurićem oko ulaganja na KiM

Imaš neko objašnjenje za to , pošto vidim da sve znaš
 
Pa oni što dolaze ovde sa tom kancelarijom koja će da ulaže novac u Srbiju, a sa Đurićem (verovatno kao predstavnikom Šiptara sa KiM) se dogovaraju oko ulaganja na KiM ...
Grenel je bio u Prištini i tamo je pričao sa Hotijem pretpostavljam ne razumem koja je tvoja poenta da mešaš Mister Bina Đurićem sa ulaganjem na Kosovu,izgleda da je ono njegovo Aco Srbine sa Jarinja na tebe ostavilo ozbiljne posledice.Tvoj dragi vođa je izdao Kosovo zarad američkih investicija u vidu kredita i obnove generalštaba koji je srušen u vreme dok je on bio ministar propagande,paradoks,ironija ili oksimoron? možda nešto četvrto
 
Neće Ameri dati ni cvonjcika Srbiji već će oštampane pare dati Srbiji pod kamatu i to po ko zna kakvim uslovima.. Razumeš li ti išta.

Šta će oni uložiti i na koji način, naravno za svoj interes , i da li će -to ćemo da vidimo. Za sada ta je priča realnost .

Mi kao mali i piksel na karti sveta što smo bliže suncima možemo ili da izgorimo ili da se lepo ogrejemo , pa ćemo da vidimo .. Ko reskira profitira

Da li ja volim što je ovakav svet - ne volim . Ali opet bolje je i ovako nego drugačije ... dok dva druga sunca ćute i prave se mrtvi ovde znači sve je stvar dogovora između njih ..
 
Grenel je bio u Prištini i tamo je pričao sa Hotijem pretpostavljam ne razumem koja je tvoja poenta da mešaš Mister Bina Đurićem sa ulaganjem na Kosovu,izgleda da je ono njegovo Aco Srbine sa Jarinja na tebe ostavilo ozbiljne posledice.Tvoj dragi vođa je izdao Kosovo zarad američkih investicija i obnove generalštaba koji je srušen u vreme dok je on bio ministar propagande,paradoks,ironija ili oksimoron? možda nešto četvrto

Ne mešam ga ja , nego vest koju su saopštili

Kancelarija je u Bgd i iz nje se rukovodi

Ja ne polemišem sa tobom da li je izdao ili nije , samo sam malo zbunjena , izdao Kosovo , ali pare Ameri preko Bgd transferišu i za to Kosovo , dogovaraju se sa Bgd šta da rade na tom Kosovu ...

Mislim valjda oni znaju ko je vlasnik imovine tamo ...
 
Šta će oni uložiti i na koji način, naravno za svoj interes , i da li će -to ćemo da vidimo. Za sada ta je priča realnost .

Mi kao mali i piksel na karti sveta što smo bliže suncima možemo ili da izgorimo ili da se lepo ogrejemo , pa ćemo da vidimo .. Ko reskira profitira

Da li ja volim što je ovakav svet - ne volim . Ali opet bolje je i ovako nego drugačije ... dok dva druga sunca ćute i prave se mrtvi ovde znači sve je stvar dogovora između njih ..
Taj tvoj idol ne samo što je učinio sve da se prizna Kosovo već je pristao na totalnu okupaciju. Sad nas je postavio u takav položaj da nema šanse da sačuvamo Kosovo. Vidi se odmah da se reskir isplatio :mrgreen: . Dokle ćeš više u toj tvojoj tupoglavosti da braniš preispoljnog izdajicu.
 
Ne mešam ga ja , nego vest koju su saopštili

Kancelarija je u Bgd i iz nje se rukovodi

Ja ne polemišem sa tobom da li je izdao ili nije , samo sam malo zbunjena , izdao Kosovo , ali pare Ameri preko Bgd transferišu i za to Kosovo , dogovaraju se sa Bgd šta da rade na tom Kosovu ...

Mislim valjda oni znaju ko je vlasnik imovine tamo ...
Znaju,tako su i privatizovali recimo Telekom Kosova a da Srbiju nisu pitali ništa
 

Back
Top