I ubuduće harač na zvonjavu mobilnog

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
BEOGRAD - Muzika emitovana u radno vreme na radnom mestu, makar i s mobilnog telefona, tretira se kao javno saopštavanje fonograma i podleže naknadi po tarifi koju je propisala Organizacija proizvođača fonograma Srbije, kaže za „Blic” Petar Đurić, direktor OPFS.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/232925/I-ubuduce-harac-na-zvonjavu-mobilnog
112873fonogramff.jpg

Spremajte pare za harac:whistling:
Naravno da je sasvim opravdano:super:
 
dobro...i...?

...skinem pesmu sa neta, pustim plejer na telefonu u busu...i onda mi priđe neki činovničić da mi naplati 10h zbog ugrožavanja prava...? ...aj da ga vidim, leba ti...
...daj neka srede mnogo bitnije stvari u ovoj zemlji, pa nek se posle igraju Evrope s tim nebuloznim zakonima o zaštiti pasa lutalica, porezu na vazduh i ostale gluposti...
 
dobro...i...?

...skinem pesmu sa neta, pustim plejer na telefonu u busu...i onda mi priđe neki činovničić da mi naplati 10h zbog ugrožavanja prava...? ...aj da ga vidim, leba ti...
...daj neka srede mnogo bitnije stvari u ovoj zemlji, pa nek se posle igraju Evrope s tim nebuloznim zakonima o zaštiti pasa lutalica, porezu na vazduh i ostale gluposti...
Pa neće te dirati ako je dolazni poziv, već samo ako slušaš pesmu na javnom mestu.

Nego, ne znam kako je rešeno za muziku u kolima. Bilo je priče još odavno o dodatnoj taksi za radio u kolima?
 
Ne može. U stvari može, ali ova situacija nije tako uređena, te te niko neće teretiti ako je upozorenje na dolazni poziv u pitanju.

Како доказујеш да није слушање већ звоно? По дужини мелодије?
Колико дуго, по закону, смеш да пустиш мобилни да звони?

Какве глупости правдате, језиво.
 
Pa neće te dirati ako je dolazni poziv, već samo ako slušaš pesmu na javnom mestu.

Nego, ne znam kako je rešeno za muziku u kolima. Bilo je priče još odavno o dodatnoj taksi za radio u kolima?
Koja je razlika izmedju pesme pustene u plejeru i iste pesme kad ti zazvoni mobilni:hahaha: A otkad je frizerski salon javno mesto?
A u kolima fantom moze da te iscima jedino na semaforu ili na parkingu ako slusas muziku,a taksu za radio u kolima jos nisu uveli ali ne sumnjam da ce uskoro.
Samo ti spremi pare:super:
 
A stotine stvari se u Srbiji tumače površno. Kao ona tema gde piše da je policija zaplenila disk sa igricama... Katastrofa ljudi.

Problem je pogrešno shvatanje i tumačenje. Ali ko im je kriv kad se, uz manjak znanja i obrazovanja, pozivaju da tumače nešto. Na kraju ispadaju smešni.

@tema: Lepo piše javno saopštavanje muzike u KOMERCIJALNE svrhe.
 
Како доказујеш да није слушање већ звоно? По дужини мелодије?
Колико дуго, по закону, смеш да пустиш мобилни да звони?

Какве глупости правдате, језиво.
Naravno, od pravdanje nema ništa u mojim komentarima, samo pojašnjavam razliku i to je sve. A kako dokazuješ, ne znam. To znaju oni koji vrše kontrolu.
 
Pa neće te dirati ako je dolazni poziv, već samo ako slušaš pesmu na javnom mestu.

Nego, ne znam kako je rešeno za muziku u kolima. Bilo je priče još odavno o dodatnoj taksi za radio u kolima?

bio sam jasan...pustio sam pesmu preko telefona u busu...celu pesmu...nije samo dolazni poziv...

...aj nek mi priđe da mi zbog toga uzme pare...:per:

...taman da ga zadavim ko pile...
a055.gif


...i kako će onim klincima, školarcima koji vazdan slušaju muziku na mobilnom do daske da naplati...
 
Како доказујеш да није слушање већ звоно? По дужини мелодије?
Колико дуго, по закону, смеш да пустиш мобилни да звони?

Какве глупости правдате, језиво.

Kada se kvaziobrazovani majmuni bave drzavnim poslovima,drzava dodje u situaciju u kojoj je Srbija, ...da svaki zakon moze da se tumaci na nekoliko nacina i da svaka susa koja ima rezim iza sebe ,tumaci zakone po svom cefu...tragicna je ova nasa Srbija.
 

Back
Top