И Турска се укључила у црногорски попис - Будите Бошњаци

Istina je da nisu svi Bosnjaci i ovi sto se nazivaju tzv Muslimanima svi bosnjackog porijekla. Ima i onih sto su od Drobnjaka,Moracana,Vasojevica itd. Ali postoji razlika izmedju Bosnjaka (Muslimana) na severu CG (Sandzaku) i onih na jugu jer je sever bio pod duzim i vecim uticajem Bosanskog pasaluka za razliku od juga.
Čitam, Načertanije spominje Bošnjake istočnoga veroispovedanija, pa ne znam đe se to raziđoste? Administrativna pripadnost Bosanskome vilajetu ne znači i pripadnost Bosni. Ako je i bilo izseljavanja iz Bosne poslije aneksije BiH, ne vjerujem da su se baš svi ostrvili na ovi Sandžak i ne vjerujem da su mogli uvećat nastavatelje više od 20%, ali po vama to je bilo 100%? Da nije prekoviše? Istina, muslimani s juga nijesu isti ka ovi sa śevera, ali vi i njih bez zazora trpate u Bošnjake, zajedno s onijema za koje i sam veliš da nijesu bošnjačkoga porijekla? A, onda ide pitanje: A, ko ste vi, Bošnjaci? Kad je to postalo nacija? Čitam da se nigda nijeste imali priliku ni izjasnit, već su ve sve "đuture" prostijem dekretom prebačili iz muslimanske nacije u bošnjačku? Pa, mislite da se svi tome moraju pokorit? Ili je to refleksija one stare srbsko-crnogorske priče: dok postoje Muslimani, nijedan cg Bošnjak neće bit siguran (u sebe)?
Ali takodje ima jos nesto, danas u Cetinju pripadnika islamske konfesije mogu da se izbroje na prste.
Čudo da ih na Cetinje uobšte ima? Povijest tome nije išla na ruku.

1711 godine Milosevici u Bajicima i Cetinju nastali su od muslimanskog bratstva Osmanagica prije nego sto su pokrsteni. Ima mnogo takvih primjera pokrstavanja i ubijanja onih sto to nisu prihvatili. Sada cete reci da to spada u domen religije a ne etnosa. Velika je bajka ako vi mislite da su svi Crnogorci autohtoni i nisu doseljeni iz okolnih drzava Bosne,Albanije i Kosova.
Obrni okreni svi su narodi mix raznih seoba i emigracija.
Crna Gora je za svoje ekonomske mogućnosti, od svojega dislociranja u brda pred nastupanjem tad svemoćne turske imperije, vazda bila prenaseljena, S toga razloga u te bajke o naseljavanju Crne Gore iz cijeloga svijeta razuman čoek ne može vjerovat. Prije dolazka Turaka ta brda bila su ljetni katuni nastavatelja riječnijeh dolina (Zete i Morače) i skadarske ravnice, dakle njino vlastništvo. Kad je uztrebalo, samo su se trajno preselili na zemlju koja je već bila njina. Crnogorci znaju kako je lako krv padala oko komadića zemlje i samo neupućeni mogu vjerovat da se u ova brda moga doselit kako je kome na'm palo. S toga te priče i zovemo legendama.
Mix o kojemu zboriš mnogo je stariji, makar pet stoljeća.
 
navescu jedan primjer recimo poznatog istoricara dr. Serba Rastodera, on pouzdano zna da je od loze Petrovica, vlastodrzacke, ali on nedvosmisleno se izjasnjava kao Bosnjak a ne Crnogorac objasnjavajuci da je vremenom iscezao taj crnogorski etnos kod Rastodera i kulturno jezicki socioloski i potaknuto istorijskim zbivanjima i svim drugim mjerilima poprimio Bosnjacki bit.
Dakle, pripadnost bošnjačkoj naciji stvar je ośećanja, izbora, a ne fakticiteta. Onda ne znam s kojijem pravom osporavate Muslimane? Pravo jačega? Griješite, mi smo uz njih.
 
Dakle, pripadnost bošnjačkoj naciji stvar je ośećanja, izbora, a ne fakticiteta. Onda ne znam s kojijem pravom osporavate Muslimane? Pravo jačega? Griješite, mi smo uz njih.

Ne znam što favorizujete Musliman umjesto Bošnjak - ni do sada po nacionalnosti nisu bili Crnogorci ..
 
Neka se svatko izjasnjava kako zeli, mada ne bi bilo lose da svi stanovnici Crne Gore razmisle o objedinjavanju u sastavu crnogorske nacije bez obzira na vjeroispovijest.

Dakle, svi koji imaju drzavljanstvo da budu Crnogorci, a onda vjeroispovijest da bude po volji, tj. pravoslavac, musliman, etc. Za Crnu Goru bi to dugorocno vjerojatno bilo najpametnije rjesenje i sprijecilo bi mnoge trzavice u buducnosti.
 
Neka se svatko izjasnjava kako zeli, mada ne bi bilo lose da svi stanovnici Crne Gore razmisle o objedinjavanju u sastavu crnogorske nacije bez obzira na vjeroispovijest.

Dakle, svi koji imaju drzavljanstvo da budu Crnogorci, a onda vjeroispovijest da bude po volji, tj. pravoslavac, musliman, etc. Za Crnu Goru bi to dugorocno vjerojatno bilo najpametnije rjesenje i sprijecilo bi mnoge trzavice u buducnosti.

Tako rade u normalnim zemljama koje brinu za svoju budućnost i za budućnost svojih državljana.

U CG ima toga ali je još na početku. Ali jednom će biti tako.
Kvare stanje ekstremni muslimani i još poneki iz vana koji vole da gledaju u tuđi lonac.
 
Neka se svatko izjasnjava kako zeli, mada ne bi bilo lose da svi stanovnici Crne Gore razmisle o objedinjavanju u sastavu crnogorske nacije bez obzira na vjeroispovijest.

Upravo tako...CG-orac, Šipac,Mudža...sve je to ista boranija, i treba da nose neko zajedničko ime. Ionako je svejedno , niti to, ikoga ozbiljnog, interesuje.:roll:
 
Tako rade u normalnim zemljama koje brinu za svoju budućnost i za budućnost svojih državljana.

U CG ima toga ali je još na početku. Ali jednom će biti tako.
Kvare stanje ekstremni muslimani i još poneki iz vana koji vole da gledaju u tuđi lonac.

Kakvi bolan ekstremni muslimani kad su u vas pravoslavci vazda bili ekstremi ..
Jeste se dogovorili sa Albancima da i oni budu Muslimani ili Crnogorci (o Srbima da ne pričamo) .. jok , niste - tu ste razumni ,
a Bošnjaka ste se nadovezali .. vjerujem da Albanci imaju više uticaja na politiku Crne Gore , iako su
Bošnjaci dvostruko brojniji ..

U pamet Bošnjaci Crne Gore ..
 
Муслиман не може бити национална одредница као што то не може бити ни Православац...ваљда сте толико писмени...или вас је Тито све јебо у мозак.

Musliman je bila nacionalna odrednica vise od 50 godina, pa i kroz ceo rat 91- 95, pojam Bosnjak se uvodi tek u poslednjih 15-tak godina :think:
no dobro, nek se izjasnjava ko kako hoce i oseca ionako je za narod najbitniji jezik i osecaj pripadnosti
 
Kakvi bolan ekstremni muslimani ....

.. vjerujem da Albanci imaju više uticaja na politiku Crne Gore , iako su
Bošnjaci dvostruko brojniji ..

Najekstremniji su izginuli po Bosni ,kidišući na sve što je Srpsko......
Naravno da imaju više uticaja...imaju više para , a sva trgovina narkotika ide preko njih !To su neraskidive bratske veze.
 
Neka se svatko izjasnjava kako zeli, mada ne bi bilo lose da svi stanovnici Crne Gore razmisle o objedinjavanju u sastavu crnogorske nacije bez obzira na vjeroispovijest.

Dakle, svi koji imaju drzavljanstvo da budu Crnogorci, a onda vjeroispovijest da bude po volji, tj. pravoslavac, musliman, etc. Za Crnu Goru bi to dugorocno vjerojatno bilo najpametnije rjesenje i sprijecilo bi mnoge trzavice u buducnosti.

Јел би то савјетовао и Хрватима који живе у Србији и муслиманима да буду Србијанци или Срби? Дволична усташка прдаро...
 
Јел би то савјетовао и Хрватима који живе у Србији и муслиманима да буду Србијанци или Срби? Дволична усташка прдаро...

Opa, Crnogorac kojeg je netko ubijedio da je Srbin nasao se uvrijedjen mojim stavom... odlicno, tako i treba.
 
О турциииии....јесте се сјетили ко сте коначно....Бошњаци или Црногорци? Немој послије да вас Турска бије по прстима.:hahaha:

Сјетите се да су вам Црногорци главе ваших ђедова врло често набијали на коље око цетињског манстира, а са главама посјечених турака се разбачивали и хвалсиали као ђеца са сличицама, ко има више....:hahaha::hahaha::hahaha:

Лажу вас да вас гледају као дио своје нације и народа...требате им за гласове и ништа више.
 
Opa, Crnogorac kojeg je netko ubijedio da je Srbin nasao se uvrijedjen mojim stavom... odlicno, tako i treba.

Како се могу наћи увријеђен од тебе ујкане, ти си за мне смеће најобичније...само те питам јел савјетујеш и Хрватима у Србији да се пишу Србијанцима...само ми то одговори и ништа више?
 
Neka se svatko izjasnjava kako zeli, mada ne bi bilo lose da svi stanovnici Crne Gore razmisle o objedinjavanju u sastavu crnogorske nacije bez obzira na vjeroispovijest.

Dakle, svi koji imaju drzavljanstvo da budu Crnogorci, a onda vjeroispovijest da bude po volji, tj. pravoslavac, musliman, etc. Za Crnu Goru bi to dugorocno vjerojatno bilo najpametnije rjesenje i sprijecilo bi mnoge trzavice u buducnosti.

a kad bi tako nesto bilo uvedeno u srbiji - prvi ti bi uzviknuo genocid! z:D

e ustase ko vas ne zna skupo bi vas platio :roll:

ti to podrzavas zato sto zelis da se zatre srpstvo u crnoj gori

znas me - znam te
 
Како се могу наћи увријеђен од тебе ујкане, ти си за мне смеће најобичније...само те питам јел савјетујеш и Хрватима у Србији да се пишу Србијанцима...само ми то одговори и ништа више?

Ako me vec pitas, nejaci napacena, smatram da nitko tko se osjeca i izjasnjava Hrvatom uopce ne bi trebao zivjeti u toj, kako rece da se zove... Srbiji, jel'.

Kaj ce tamo, na neprijateljskom teritoriju, bolje da dodje amo medju svoje.
 
a kad bi tako nesto bilo uvedeno u srbiji - prvi ti bi uzviknuo genocid! z:D

e ustase ko vas ne zna skupo bi vas platio :roll:

ti to podrzavas zato sto zelis da se zatre srpstvo u crnoj gori

znas me - znam te

Норамално да је тако...а кад већ то савјетују осталим народима у Црној Гори нека прво савјетују својима у Србији и Републици Српској...посебно у Рашкој области....тзв.Санџаку.
 
О турциииии....јесте се сјетили ко сте коначно....Бошњаци или Црногорци? Немој послије да вас Турска бије по прстима.:hahaha:

Сјетите се да су вам Црногорци главе ваших ђедова врло често набијали на коље око цетињског манстира, а са главама посјечених турака се разбачивали и хвалсиали као ђеца са сличицама, ко има више....:hahaha::hahaha::hahaha:

Лажу вас да вас гледају као дио своје нације и народа...требате им за гласове и ништа више.

hm, ja koliko znam slavnu borbu protiv turskog okupatora su vodili Srbi, a Crnogorci tad jos nisu postojali
oni su nikli negde tokom Drugog svetskog rata, a Bosnjaci u drugoj polovini 90tih, tako oni mozda i jesu na istom putu protiv Srba :think:
 
Ako me vec pitas, nejaci napacena, smatram da nitko tko se osjeca i izjasnjava Hrvatom uopce ne bi trebao zivjeti u toj, kako rece da se zove... Srbiji, jel'.

Kaj ce tamo, na neprijateljskom teritoriju, bolje da dodje amo medju svoje.

Запамтили сте ви одлично ту нејач....:hahaha::mrgreen:


Па било би одлично када би то ваша званична власт савјетовала Хрватинама из Србије...пошто Срба у Хрватској више нема, а лопатари католички су у Србији заштићени као бијели међеди.
 
Poslednja izmena:

Back
Top