I tako... osisala se ja...

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
Jeste ikad bili u fazi da imate sve u zivotu i da vam fali samo jedna stvar?
Glupo jeste... ali hronicno nezadovoljstvo je zapanjujuca stvar.
Evo ja napr. verujem da kod ljudi sreca i nesreca nisu uzrokovane nekim dogadjajima, bar ne onim svakodnevnim, vec da su one u osnovi ljudskog bica. Da je neko jednostavno takve prirode.
 
viiiii, kad samo vec kod kose...ja sam plava :lol:
and mi lajk it!

e sad, sto se tice teme... sve je stvar psihe...ako uvrtis sebi u vugla da ti je zivot mizeran, da je sve crno, moze da ti se dogodi prokleto dobra stvar i opet nista...sve i dalje ostaje crno
a i ljudima je lakse da const budu nadrkani, besni, ozlojedjeni...to i je neki faking odbrambeni mehanizam, sta vec
a one koji zivot kapiraju na drugi nacin i uvek furaju osmeh gledaju kao mentalno poremecene
zaboga, kako neko sme da bude veseo danas kada u radnjama nema mleka, klinci se ujedaju i bodu nozevima, a i komsiji juce crkla krava
mislim, stvarnoooo
 
911s [SK];16784010:
Mi smo kao narod nadrkani, besni i ozlojedjeni, a nije da nemamo razloga.
Ne možeš stalno da budeš "vesela" do iznemoglosti, to onda pokazuje da si bezosećajna, i za sebe i za druge.

oke, kapiram ja kakva je situacija i kapiram da se uvek nadje razlog za namrstenu facu, ali se preteruje sa negativnoscu...nista necu da postignem time sto cu da popiizdim na Tadica i demonstriram svoj bes const smrknutiom facom...msm, cemu to vodi?
e sad, kod mene se naizmenicno smenjuju gremlinske face i happy&shiny osmesi
a trudim se da sto vise budem nasmejana..trudim se da uzivam u nekim skroooz malim i, po nekima, glupavim stvarima, jer mi prija pozitivna energija, a znam (tj. ne znam, ali verujem u to) da jedan osmeh moze da isecka na komadice sav taj bespotrebni bes koji se krcka u ljudima oko mene..
i jako mi je zao kada me neko smatra krajnje neozbiljnom ako se ne namrstim ujutru u prevozu kada krenem u skolu.. eto, cak i 6h ujutru, na hladnoci, u sjjebanom busu , kada ljudi strahuju za svoje kicme zbog poledice, ja vise volim da se zezam, smejem, i uzivam, nego da psujem konduktera, polomljena sedista i poskupljenje karata...
dobro, to ne znaci da sam neozbiljna...samo me treba upoznati, jer moj svet drugacije funkcionise

ps. e da, ne smejem se na sahranama :lol:
 
911s [SK];16784053:
Ja obožavam da se u strogo zatvorenom društvu opasno zajebavam na račun neke svoje muke. :lol: Lakše mi posle bude tako...

u pravu si, jeste lakse... trenutno iam 2 sipke u ledjima koje mi fiksiraju kicmu jer sam se strmopizdila sa 7m i ni u jedom trenutnu nisam kukumavcila vec sa se zesce zajjebavala na tu temu..(mogu da postanem zajjebana striperka oko sopstvene sipke :lol:)
i izbegavam svaki razgovor koji pocinje sazaljivim pitanjem 'pa kako se to desilo? pa jel si dobro? bla bla...and fuckk of!
kukaju oni koje zude za tudjom paznjom i sazaljenjem.. piickice :lol:


ps. sorey, sorey, sorey sto unoisim previse licnih stvari u postove...nesto mi krenulo tako veceras :)
 
Jeste ikad bili u fazi da imate sve u zivotu i da vam fali samo jedna stvar?
Glupo jeste... ali hronicno nezadovoljstvo je zapanjujuca stvar.
Evo ja napr. verujem da kod ljudi sreca i nesreca nisu uzrokovane nekim dogadjajima, bar ne onim svakodnevnim, vec da su one u osnovi ljudskog bica. Da je neko jednostavno takve prirode.

Pa sad..Nije moguce roditi se mracan,taj se pateren usvaja do kraja osnovne....
Prosto zivotni uslovi,socialni sta ja znam,nateraju dete da postane depresivno..
Iako to naravno varira od coveka do coveka...Znao sam 2 brata..Njima je u nekim labilnim godinama umrla majka 11-12 godina tako.....Jedan je postao totalno mracan lik..onako ne pateticno depresivan vec apatican onako zagledan u daljinu...Drugi manje vise normalan klasican djilkos iz kladionice/baron.....
 
Jeste ikad bili u fazi da imate sve u zivotu i da vam fali samo jedna stvar?
Glupo jeste... ali hronicno nezadovoljstvo je zapanjujuca stvar.
Evo ja napr. verujem da kod ljudi sreca i nesreca nisu uzrokovane nekim dogadjajima, bar ne onim svakodnevnim, vec da su one u osnovi ljudskog bica. Da je neko jednostavno takve prirode.

sad neki ljudi su verovatno svojim tzv. mentalnim sklopom skloniji depresije a neki optimizmu
još više, neki ljudi sami po sebi imaju više predispoicija za sreću (bogatiji su, lepši, sposobniji, od malena su navikli na lepo...)
medjutim naravno glavna stvar je psiha koju je teško naštelovati (osim ako nisi po prirodi optimista i život ti sam po sebi ne ide na ruku)
a i na sreći se mora svakodnevno raditi
lepo se brzo zaboravlja, a ružno i ta neka apatija su vek lakši da se dese. tu ne treba ništa da radiš


inače ja baš sad mislim ponovo da puštam kosu, samo treba da iznađem međurešenje dok ne poraste. kakogod, psihofizički kretenluk mi nije stran.

Kis kis, BB.
 

Back
Top