KOLEGA IVAN
Poznat
- Poruka
- 8.216
Vlast odbila zahtev partije srpskih naprednjaka
Parlamentarni izbori neće biti u novembru
M. Maleš | 21. 03. 2011. - 00:02h | Komentara: 0
BEOGRAD - Predstavnici stranaka vladajuće koalicije odbacili su predlog Srpske napredne stranke da raspišu vanredne parlamentarne izbore u novembru ove godine, nakon termina u kojem bi Srbija trebalo da dobije status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji. U suprotnom, naprednjaci su upozorili da će organizovati mitinge u Beogradu i drugim gradovima Srbije, koji su zakazani za 16. april.
Vlast, po svemu sudeći, ne strepi mnogo od mogućeg gubitka vlasti na ulici.
- Apsolutno nema razloga za vanredne izbore. Ono što je najvažnije, a sa čim se i opozicija slaže, to je da ostvarimo status kandidata, što i jeste prioritet rekonstruisane Vlade. Prema tome, izbori bi samo ugrozili evropske integracije, ništa ne bi promenili, samo bi dragoceno vreme bilo ugroženo - kaže za „Blic” Nenad Konstantinović, funkcioner DS.
U Socijalističkoj partiji Srbije kažu da „nema uslova za vanredne parlamentarne izbore”.
- Kao prvo, nema parlamentarne većine za to, a kao drugo - za oko mesec dana ćemo ući u izbornu godinu, kada postaje deplasirano da se izbori izazivaju na ulici. Takođe, vezivanje termina održavanja izbora u Srbiji za sticanje statusa kandidata za članstvo u EU može biti mač sa dve oštrice. Jedino, ukoliko gospoda Nikolić i Vučić imaju tačnije podatke od zvaničnog Beograda o tome kada će Srbija dobiti status kandidata - kaže Branko Ružić.
- Ujedinjeni regioni Srbije nisu instanca koja odlučuje o tome kada će izbori biti raspisani. Ali, mi možemo da izađemo na izbore kad god zatreba, mi smo uvek spremni - kazao je za „Blic” funkcioner URS-a Marko Selaković.
Vučić: Onda mitinzi
Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić potvrdio je juče za „Blic” da se toj stranci u međuvremenu niko iz vlasti nije javio, niti ponudio odgovor na njihovu ponudu. "Preostaje nam da organizujemo miting 16. aprila. Jer, mnogo su jaki, mnogo moćni", rekao je ironično Vučić.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/242709/Nece-biti-izbora-u-novembru
Dal će Toma još da čeka ili će da izvodi narod na ulice, da za*ebe EU i da traži izbore HITNO?
Parlamentarni izbori neće biti u novembru
M. Maleš | 21. 03. 2011. - 00:02h | Komentara: 0
BEOGRAD - Predstavnici stranaka vladajuće koalicije odbacili su predlog Srpske napredne stranke da raspišu vanredne parlamentarne izbore u novembru ove godine, nakon termina u kojem bi Srbija trebalo da dobije status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji. U suprotnom, naprednjaci su upozorili da će organizovati mitinge u Beogradu i drugim gradovima Srbije, koji su zakazani za 16. april.
Vlast, po svemu sudeći, ne strepi mnogo od mogućeg gubitka vlasti na ulici.
- Apsolutno nema razloga za vanredne izbore. Ono što je najvažnije, a sa čim se i opozicija slaže, to je da ostvarimo status kandidata, što i jeste prioritet rekonstruisane Vlade. Prema tome, izbori bi samo ugrozili evropske integracije, ništa ne bi promenili, samo bi dragoceno vreme bilo ugroženo - kaže za „Blic” Nenad Konstantinović, funkcioner DS.
U Socijalističkoj partiji Srbije kažu da „nema uslova za vanredne parlamentarne izbore”.
- Kao prvo, nema parlamentarne većine za to, a kao drugo - za oko mesec dana ćemo ući u izbornu godinu, kada postaje deplasirano da se izbori izazivaju na ulici. Takođe, vezivanje termina održavanja izbora u Srbiji za sticanje statusa kandidata za članstvo u EU može biti mač sa dve oštrice. Jedino, ukoliko gospoda Nikolić i Vučić imaju tačnije podatke od zvaničnog Beograda o tome kada će Srbija dobiti status kandidata - kaže Branko Ružić.
- Ujedinjeni regioni Srbije nisu instanca koja odlučuje o tome kada će izbori biti raspisani. Ali, mi možemo da izađemo na izbore kad god zatreba, mi smo uvek spremni - kazao je za „Blic” funkcioner URS-a Marko Selaković.
Vučić: Onda mitinzi
Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić potvrdio je juče za „Blic” da se toj stranci u međuvremenu niko iz vlasti nije javio, niti ponudio odgovor na njihovu ponudu. "Preostaje nam da organizujemo miting 16. aprila. Jer, mnogo su jaki, mnogo moćni", rekao je ironično Vučić.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/242709/Nece-biti-izbora-u-novembru
Dal će Toma još da čeka ili će da izvodi narod na ulice, da za*ebe EU i da traži izbore HITNO?



